Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Nesimtire magazin JUMBO

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
167 replies to this topic

#1
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Am fost pana acum de doua ori la magazinul JUMBO,cel de jucarii care e in loc la OBI Berceni si sincer mi-a ajuns......
Inainte de toate specific ca am o fetita de 4 ani.....
Deci,prima data cand am fost,dupa ce am intrat in magazin si am cascat ochii un pic,ii spune cea mica sotiei ca are nevoie la WC.Ok,dau sa ma intorc cu sotia si cu cea mica pe unde am intrat,dar nu sunt lasat pe motiv ca trebuie sa ies pe la casa,eu necumparand nimic pana in momentul ala.Ok,asta e,hai sa iesim pe la casa,dar ce sa vezi?Ca sa ajungi la casa esti obligat sa traversezi tot magazinul,care mai e aranjat si ca dracu intr-un fel de zig-zag.Plin de draci si spume am ajuns la limita cu cea mica la WC....Binenteles ca ma iau de cei de la informatii pentru proasta amenajare,dar cand te uiti in ochii unei domnisoare si ii vezi ceafa iti dai sema ca in afara de niste raspunsuri invatate in prealabil,ea nu stie ce se intampla in jurul ei,asa ca ma las pagubas....
In viata mea am colindat cateva tari si magazine,dar atata nesimtire ca la Jumbo eu nu am vazut.Un fel de marketing foarte agresiv,prin care te obliga sa traversezi tot magazinul fie ca vrei,fie ca nu poate poate mai cumperi ceva!In nici o tara nu am vazut asa ceva!Si binenteles romanii prosti tac si merg in turma ca asa ii duce drumul!
Apoi,acum cateva zile ma duc sa cumpar un leagan expus la iesire pe un raft,mai sus!Ajung acolo si o rog pe o domnisoara sa il dea jos ca ma pot uita putin la el(cum e prins,cum e facut...etc).Foarte agitata imi raspunde ca acel leagan e legat acolo si ca nu il poate da jos ca sa il vad."Ok,dar cum cumpar ceva fara sa vad???"Imi raspunde ca nu e treaba ei si ca nu are cum sa-l dea jos de acolo.O rog atunci sa imi scoata unul din cutie si sa il vad asa."Nici asa nu se poate ca e cutia sigilata!".In consecinta daca vroiam sa cumpar acel leagan il luam doar asa uitandu-ma de la distanta la el,fara sa stiu exact ce cumpar!Va dati seama ca mi-am bagat ceva in leaganul si in magazinul lor si am plecat!
Cam asta e nesimtirea angajatilor si a magazinului Jumbo....Oricum eu unul nu le mai calc pragul!

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 george_eu25, on 01 noiembrie 2014 - 21:46, said:

.Binenteles ca ma iau de cei de la informatii pentru proasta amenajare
extraordinar...
si cei de la INFORMATII ce ti-au spus cu privire la amenajare?

tu pricepi ca un spatiu are anuimte caracteristici tehnice? cu privire la canalizare, conducte, etc?
vrei sa fie veceul in mijlocul magazinului?
astia ca tine ar trebui dati afara cu un sut in cur instant... ce vina are femeia aia de la informatii ca ti se scapa copila pe ea in mijlocul magazinului?

Edited by spare-me, 01 November 2014 - 21:54.


#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
George, George...ia o gura de aer, respira.... Fraternizez cu necazul tau, dar modul in care este organizat magazinul, lasand la o parte ca este construit pe baza unor principii economice adoptate aproape general (trecerea pe la cat mai multe tarabe pana la iesire), are dreptul sa fie organizat cum vor muschii lor. Cum si tu, ai dreptul sa intri sau nu, in aprozarul lor. In plus, in niciun magazin in care am intrat de cativa ani si are aspect de supermarket, nu se permite iesirea pe alta parte decat pe la casa, din principii...de siguranta.

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Titlul subiectului ar trebui modificat la :
"Parere subiectiva-Nesimtire magazin JUMBO".

#5
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008

 YOUR_GOD, on 01 noiembrie 2014 - 21:53, said:

George, George...ia o gura de aer, respira.... Fraternizez cu necazul tau, dar modul in care este organizat magazinul, lasand la o parte ca este construit pe baza unor principii economice adoptate aproape general (trecerea pe la cat mai multe tarabe pana la iesire), are dreptul sa fie organizat cum vor muschii lor. Cum si tu, ai dreptul sa intri sau nu, in aprozarul lor. In plus, in niciun magazin in care am intrat de cativa ani si are aspect de supermarket, nu se permite iesirea pe alta parte decat pe la casa, din principii...de siguranta.
Sunt de acord cu ce spui tu,dar sa trebuiasca sa traversezi tot magazinul ca sa iesi e ceva absurd.
Si am rugamintea ca cei care nu au fost in acel rahat de magazin sa nu mai comenteze in necunostinta de cauza!
Nu e ca la orice supermaket sa iesi pe unde vrei...Mergi ca prostul de te plictisesti ca sa ajungi la casa!

#6
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008

 Buratino2014, on 01 noiembrie 2014 - 21:53, said:

esti cam fitzos!
Nu ma,sunt un roman care vrea sa iasa din turma....Daca trea prin WC casa cred multi pe acolo ieseau ca asa e magazinu!

#7
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 george_eu25, on 01 noiembrie 2014 - 21:56, said:

Sunt de acord cu ce spui tu,dar sa trebuiasca sa traversezi tot magazinul ca sa iesi e ceva absurd.
Se cheama masuri de siguranta/securitate. Presupun ca este mai comod si mai simplu sa iesi pe la case decat sa fii pipait daca "iesi" pe la intrare.

#8
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 george_eu25, on 01 noiembrie 2014 - 21:57, said:

Nu ma,sunt un roman care vrea sa iasa din turma....Daca trea prin WC casa cred multi pe acolo ieseau ca asa e magazinu!
:lol: bun inceput...
le-ai aratat tu lor.
ai urlat la femeia aia de la informatii ca de ce nu au veceu in mijloc...lol

 george_eu25, on 01 noiembrie 2014 - 21:58, said:

Nu ai de ce sa te legi si te legi de semantica???Sau vrei sa faci posturi si sa dovedesti inteligenta???
vezi ca nu vorbeam cu tine, domnu' care nu e in turma.

#9
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Nu am urlat,nu stiu unde ai citit tu asa ceva....
Dar proasta amplasare a rafturilor si modalitatea de a iesi din magazin tine de ei,ca doar nu eu le-am aranjat!

#10
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 george_eu25, on 01 noiembrie 2014 - 21:58, said:

Nu ai de ce sa te legi si te legi de semantica???Sau vrei sa faci posturi si sa dovedesti inteligenta???
tu vorbesti?
sa lasam la o parte ca inveti copilul sa-si faca nevoile inainte sa plece de-acasa
cum sa urli la informatii despre amenajare? :lol:

ala e un loc de unde cumperi lucruri, fie ele si jucarii, nu un loc de joaca pentru copii

#11
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

 george_eu25, on 01 noiembrie 2014 - 21:56, said:

George, din oficiu am tendinta sa "tin cu clientul". In acest caz insa, nu am incotro si dau departe echipei adverse. Este dreptul lor sa-si organizeze magazinul asa cum considera de cuviinta. Daca vin la tine in vizita si ai toaleta prea departe, ar fi culmea sa te reclam, nu? Pana la urma, sunt in casa ta...

#12
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Radem dar nu e de ras.

#13
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009

 george_eu25, on 01 noiembrie 2014 - 22:02, said:

Nu am urlat,nu stiu unde ai citit tu asa ceva....
Dar proasta amplasare a rafturilor si modalitatea de a iesi din magazin tine de ei,ca doar nu eu le-am aranjat!

De marketing ai auzit?
Intr-un Kaufland, Auchan sau alt hipermarket ai intrat?
Totul e asa, peste tot. E cu un scop: bossu' se asigura ca ii vezi toate produsele.

#14
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 george_eu25, on 01 noiembrie 2014 - 22:02, said:

Nu am urlat,nu stiu unde ai citit tu asa ceva....
Dar proasta amplasare a rafturilor si modalitatea de a iesi din magazin tine de ei,ca doar nu eu le-am aranjat!
dupa parerea ta...adica fix 0...
dupa parerea lor e ok...

#15
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
In fine,eu doar mi-am expus parerea ca sa stie si alti parinti cu copii mici la ce sa se astepte cand calca pragul acestui magazin.....
Parerea celorlalti "inteligenti" care comenteaza chiar nu ma intereseaza!

#16
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Apropo, de ce nu mergeti sa va aprovizitionati din padure? Acolo, cand iti vine> nadragii jos si aia e. Exact pe placul tau, la raft, fara sa te deranjeze nimeni si fara sa cutreieri jumatate de padurePosted Image


edit: grammar Posted Image

Edited by lex404, 01 November 2014 - 22:13.


#17
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
da, se vede...
nu ti-ai expus nicio parere...
ai intrat degeaba, l-a apucat pe copil treaba mica si te-ai gasit sa urli la cineva ca n-ai ajuns mai repede la baie...
ca, in calitate de roman, trebuia sa urli la cineva...

:lol: cam asta e rezumatul

Edited by spare-me, 01 November 2014 - 22:06.


#18
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Multi de aici nu aveti copii,dar comentati si voi ca de...asa trebuie!
Cand vine un copil de 4 ani in fuga la tine si iti spune mami/tati fac pe mine ce faci????Cauti iesirea si WC-ul.
Cum spuneam,cand o sa aveti copii o sa intelegeti situatia,ca asta se intampla peste tot nu doar in magazin.....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate