Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

V.B.I - Malul Mierii

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#163
bogdand13

bogdand13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.10.2014
Stai putin ca nu am zis ca exista. Am zis ca daca exista in acest moment iluminat de orice fel pe strada e probabil facut de contructori, lucru sustinut si de ceea ce tocmai am citat de la tine. Iar pe viitor fie trebuie sa faca constructorul pe cont propriu, fie se va face o cerere ulterior, care fi incadrata ca o cerere pentru un spatiu locuit si nu ca o cerere ce corespunde unui camp gol. Vorbesc de incadrare, utilitate si urgentare.

Fie vrei sa intelegi ce scriu, fie o iei personal, cum doresti.

#164
locatar1234

locatar1234

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.02.2015

View PostDesmondo, on 13 martie 2015 - 17:20, said:


Am zis ca am glumit, eu asa sunt, mai glumet, prea mult stres aici si nu imi place. Dar in fine. Topicul acestui forum este proiectul Malu Mierii si sincer nu ma intereseaza ce se intampla pe alte strazi, de ce acolo nu e iluminat, etc. Si stii de ce nu ma intereseaza ? Pentru ca oricum nu se face nimic. Nu mai bine ma agit sa fac bine ce e la mine in gradina? Si nu da vina pe mine ca sunt asa, societatea in care traim m-a facut sa fiu asa, mai egoist. Asta e.
Ai dreptate.E bine cu totii sa fim egoisti.Eu asta am si facut.M-am gandit la mine cand am facut aceasta sesizare.La siguranta mea.Dar nu putem sa fim nepasatori la ce se intampla in jurul nostru.Nu o sa evoluam niciodata inspre bine.Societatea ne invata pe zi ce trece sa dam in cap si sa furam.Eu asta nu voi face.Dar generatiile care vin dupa noi.Ce vor invata?!

View Postbogdand13, on 13 martie 2015 - 17:28, said:

Stai putin ca nu am zis ca exista. Am zis ca daca exista in acest moment iluminat de orice fel pe strada e probabil facut de contructori, lucru sustinut si de ceea ce tocmai am citat de la tine. Iar pe viitor fie trebuie sa faca constructorul pe cont propriu, fie se va face o cerere ulterior, care fi incadrata ca o cerere pentru un spatiu locuit si nu ca o cerere ce corespunde unui camp gol. Vorbesc de incadrare, utilitate si urgentare.

Fie vrei sa intelegi ce scriu, fie o iei personal, cum doresti.
Fie bati campii....fie nu ai inteles nimic.Dar ne pierdem vremea, pt ca se pare ca nu s-a inteles esenta lucrurilor.WK frumos!!!

#165
Desmondo

Desmondo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.01.2015

View Postlocatar1234, on 13 martie 2015 - 17:33, said:

Ai dreptate.E bine cu totii sa fim egoisti.Eu asta am si facut.M-am gandit la mine cand am facut aceasta sesizare.La siguranta mea.Dar nu putem sa fim nepasatori la ce se intampla in jurul nostru.Nu o sa evoluam niciodata inspre bine.Societatea ne invata pe zi ce trece sa dam in cap si sa furam.Eu asta nu voi face.Dar generatiile care vin dupa noi.Ce vor invata?!

Cum a zis Bush la un moment dat : "Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me". Mi-am furat-o de atatea ori gandindu-ma la altii si la "binele tuturor" incat gata, sincer, ma agit si ma consum degeaba. Sunt foarte bucuros sa gasesc oameni ca tine, vorbesc foarte serios, dar din pacate nu ma mai misca. Imi pare rau ca sunt asa dar asta e realitatea cruda care se vede peste tot.

#166
bogdand13

bogdand13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.10.2014
Deci daca ai impresia ca te iau la misto, sincer, nu o fac, scuza-ma daca asta e impresia ta. Am facut invitatii sa ne intalnim si de regula nu fac misto de oamenii pe care vreau sa-i intalnesc.

Ca semn de respect nu o sa mai deranjez cu raspunsuri contradictorii. Daca doresti sa faci singura totul si le mai si reusesti, tot respectul. Am facut deja o invitatie la discutii pe orice tematica si problematica, nu o sa o mai repet.

Considerand acest subiect incheiat, maine la ora 11:00 vom fi la bloc, daca doriti oricare din voi sa ne intalnim suntem disponibili.

#167
leyxcover

leyxcover

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.03.2015
Tipic unora sa comenteze la greu. cand ati semnat antecontractele nu le.ati citit? 30.06.2015. La revedere. Nu mai comentati. Deocamdata e santier. Lucrarea nu e finalizata. Cu iluminatul si cu alte chestii administrative nu va mai laudati ca ati facut. Nimeni nu poate sa vb ceva sigur. Birocratia ne omoara. Sunt date limite ca in cazul fiecarei inregistrari si se vor finaliza, gaze ,apa, etc. Deci locatar 1234 nu te mai ambala asa pt lucruri care nu sunt finalizate. Si eu voi locui acolo si nu ma intereseaza nimik, deocamdata. Astept conform contractelor si planurilor finalizarea si hartogaria. Nu ma apuc sa vb ca voi in lipsa de informatii si dorinta de palavrageala aiurea. Eu daca as fi in locul lor pt retragea avansului te.as penaliza. N.ai motive inca. Decat idei prostesti. Persoane ca TINE si asemenea fac forumurile de rahat. Astept replici ca sa pot exprima altfel

Edited by leyxcover, 15 March 2015 - 12:28.


#168
LaFleur35

LaFleur35

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.02.2015
Credeam ca pe acest forum găsesc păreri despre starea proiectului Malul Mierii si nu ca ar fi un fel de forum pt consiliere psihologica!
In sfârșit cineva a zis bine ceva 30.06.2015! �� leyxcover !
Pt moment avem apa! ☺
Restu' sunt in așteptare.....

#169
Antinogen

Antinogen

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.02.2015
Buna seara,
Stie careva numarul lui Leo de telefon?

#170
Antinogen

Antinogen

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.02.2015
Nimeni, nimeni?😁

#171
Ralumel

Ralumel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.10.2014

View PostAntinogen, on 23 martie 2015 - 14:18, said:

Nimeni, nimeni?��
PM.

#172
Ralumel

Ralumel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.10.2014
S-a mutat cineva dintre cei prezenti aici? Daca da spuneti-ne cateva impresii :)

#173
LilianaG

LilianaG

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.03.2015

View PostRalumel, on 08 aprilie 2015 - 12:13, said:

S-a mutat cineva dintre cei prezenti aici? Daca da spuneti-ne cateva impresii Posted Image

Noi intr-o vizita spontana sambata, am aflat ca s-au predat cheile. Nu ne anuntase nimeni. Deci suntem inca la capitolul "carat mobila"

#174
leyxcover

leyxcover

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.03.2015
Cum v-ati mutat? Ati facut receptia apartamentului? Daca Da in ce a constat aceasta receptie?

#175
LilianaG

LilianaG

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.03.2015

View Postleyxcover, on 15 aprilie 2015 - 23:29, said:

Cum v-ati mutat? Ati facut receptia apartamentului? Daca Da in ce a constat aceasta receptie?

Noi, personal, am facut un proces verbal de predare-primire al cheilor si inainte de asta le-am facut cateva observatii, ca de exemplu: un glaf murdar, o dunga inestetica in hol, la verificarea caloriferelor am avut probleme la cel din baia de serviciu, a curs si gresia era patata etc. Le-am lasat o cheie pentru a rezolva "problema". Cand am revenit in cursul saptamanii se rezolvase si am luat si exemplarul lasat la ei

#176
Ralumel

Ralumel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.10.2014

View Postleyxcover, on 15 aprilie 2015 - 23:29, said:

Cum v-ati mutat? Ati facut receptia apartamentului? Daca Da in ce a constat aceasta receptie?

Ne-au dat cheile si au zis ca ne putem muta cand vrem. Am semnat un proces verbal de predare primire al apartamentului care cuprindea indexul la gaz, apa si curent. Dar inca nu ne-am mutat, suntem in stadiul de cumparari diverse.

#177
LilianaG

LilianaG

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.03.2015
Apropos, de finalizat / mutat - referitor la cei cu creditul "prima casa" - si pe voi va asteapta cu actele apartamentului? Noi avem dosarul la banca din decembrie :))) ne-am grabit... cam degeaba

#178
Ralumel

Ralumel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.10.2014

View PostLilianaG, on 16 aprilie 2015 - 08:21, said:

Apropos, de finalizat / mutat - referitor la cei cu creditul "prima casa" - si pe voi va asteapta cu actele apartamentului? Noi avem dosarul la banca din decembrie Posted Image)) ne-am grabit... cam degeaba
Ne asteapta 3 luni banca si daca nu ne incadram reluam :).

#179
andorea89

andorea89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.12.2014
Noi ne-am mutat.
si am vazut pe usa de la intrare ca azi s-ar face o sedinta. veniti?
am vazut ca voi ati mai organizat intalniri, eu nu am putut sa vin, asa ca azi voi veni la sedinta.

#180
Desmondo

Desmondo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.01.2015

View Postandorea89, on 24 aprilie 2015 - 17:24, said:

Noi ne-am mutat.
si am vazut pe usa de la intrare ca azi s-ar face o sedinta. veniti?
am vazut ca voi ati mai organizat intalniri, eu nu am putut sa vin, asa ca azi voi veni la sedinta.

Pai ce e azi e sedinta adevarata, ce am facut noi pana acum, cei de pe forum aici, au fost intalniri sa ne cunoastem, sa schimbam pareri etc. Adica eu sper sa fie o sedinta adevarata, sa discutam ce mai trebuie facut (daca mai e ceva de facut), cand apar actele finale, ce mai trebuie noi sa facem, etc. Cel putin cam asta m-ar interesa pe mine acum. Asta pe langa discutiile administrative (gunoi, fond rulment, etc.)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate