Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

V.B.I - Malul Mierii

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#1
Ralumel

Ralumel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.10.2014
Buna ziua,

E cineva pe aici care a rezervat un apartament de la dezvoltatorul VBI (Vasile Building & investment) in blocul aflat in constructie pe malul Mierii?
As dori sa aflu daca ati semnat ceva cand ati facut rezervarea si in general sa impartasim mai multe informatii despre acest proiect.

#2
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
in ce zona folclorica se gaseste?

#3
Ralumel

Ralumel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.10.2014

View PostQuantum, on 27 octombrie 2014 - 14:59, said:

in ce zona folclorica se gaseste?
Metrou 1 decembrie 1918, Trapezului un pic mai jos de strada Burnitei.Malul Mierii, Nr. 49 - 53.

#4
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
"Vasile Building & investment" Posted Image ???

#5
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011
Vasile&Gheorghe Bussines Consulting

Trecand peste, preturile sunt ok pentru zona. Darca parca balcoanele alea de 1-3mp (utili?) nu ma excita...si nici arhitectura blocului, dar ma excita teribil balcoanele alea inchise haotic. Traba buna, balcon 2 mp, pui butoiul de varza, butoiul de muraturi si-ti mai ramane loc si de o scrumiera.

Daca ar fi dupa mine, nu as cumpara. Nu sunt pe gustul meu.

#6
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostRalumel, on 27 octombrie 2014 - 15:04, said:

Metrou 1 decembrie 1918, Trapezului un pic mai jos de strada Burnitei.Malul Mierii, Nr. 49 - 53.
Esti dragut sa bagi niste preturi la 1-2-3 camere si suprafetele aferente + conditii de plata etc?

#7
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011

View PostQuantum, on 27 octombrie 2014 - 15:39, said:

Esti dragut sa bagi niste preturi la 1-2-3 camere si suprafetele aferente + conditii de plata etc?

http://vbi.ro

#8
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Multumesc. La ce distanta e de metrou?

#9
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011
Nu stiu. Initiatorul trebuie sa ne lamureasca. Cert este ca blocul de locuinte se afla in apropiere de marile centre comerciale, printre care si Obi. Din fericire, Obi si-a inchis portile de vreo 3 luni :) si intre timp a aparut un Lidl, Penny si se construieste (din informatii neverificate) un Carrefour.

#10
Ralumel

Ralumel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.10.2014

View PostQuantum, on 27 octombrie 2014 - 15:55, said:

Multumesc. La ce distanta e de metrou?
Aproximativ 15 min.

#11
bogdand13

bogdand13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.10.2014
Aproximativ 15 minute pe jos as adauga.
Am facut rezervarea pentru apartament de 3 camere ieri, 4 noiembrie 2014. Compartimentarea teoretic s-a realizat astazi si  in doua saptamani se vor apuca de finisaje.
Revenim cu noutati cand le avem si noi, speram nu neplacute.

#12
Corsa1979

Corsa1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.11.2014
Buna! Eu am platit rezervarea in octombrie pt un apart cu 2 camere.Da, am semnat un contract cu ei cand am achitat cei 500 de euro pentru rezervare.Mi-a fost emisa factura si chitanta.Acum am achitat si diferenta pana la 5% din avans.Si am facut antecontractul la notar.Nu am avut parte de probleme pana acum.Antecontractul este foarte bine intocmit si totul este f clar.Din ce am inteles, la sfarsitul lunii decembrie se va finaliza lucrarea, mai putin finisajele pe apartamentele care nu au fost vandute.Si eu astept sa se intre pe finisaje.Sunt tare curioasa daca vor fi surprize.Am ales gresia ,faianta si usile.Pe langa asta , i-am pus sa imi inchida bucataria.Pana in prezent, cei de la VBI mi se par a fi seriosi.De surprize cred ca putem avea parte oriunde.Mie imi place foarte mult acest apartament si sper sa ma pot muta cat mai curand.

Edited by Corsa1979, 26 November 2014 - 22:09.


#13
Ralumel

Ralumel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.10.2014

View PostCorsa1979, on 26 noiembrie 2014 - 22:02, said:

Buna! Eu am platit rezervarea in octombrie pt un apart cu 2 camere.Da, am semnat un contract cu ei cand am achitat cei 500 de euro pentru rezervare.Mi-a fost emisa factura si chitanta.Acum am achitat si diferenta pana la 5% din avans.Si am facut antecontractul la notar.Nu am avut parte de probleme pana acum.Antecontractul este foarte bine intocmit si totul este f clar.Din ce am inteles, la sfarsitul lunii decembrie se va finaliza lucrarea, mai putin finisajele pe apartamentele care nu au fost vandute.Si eu astept sa se intre pe finisaje.Sunt tare curioasa daca vor fi surprize.Am ales gresia ,faianta si usile.Pe langa asta , i-am pus sa imi inchida bucataria.Pana in prezent, cei de la VBI mi se par a fi seriosi.De surprize cred ca putem avea parte oriunde.Mie imi place foarte mult acest apartament si sper sa ma pot muta cat mai curand.

Ma bucur sa va cunosc.Eu sunt sotia lui bogdand13 de mai sus. Am ales si noi gresia,faianta,parchetul, usile si la fel am inchis bucataria. Ne-am interesat si in privinta acoperisului cica o sa aiba vreo 5 straturi de diverse...Mergem cam o data pe saptamana pe acolo. La noi inca nu s-a turnat sapa (suntem la et.3). Eu m-as mira sa termine ei pana la sfarsitul lunii decembrie ca practic de pe 24.12 nu cred ca mai lucreaza cineva pe acolo. Nu mai zc de finisaje cat o mai dura. In fine ne intereseaza sa faca bine nu ne grabim :)

#14
Corsa1979

Corsa1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.11.2014
Eu stau la etajul 2.La apartamentul meu , a durat o luna pana au pus peretele exterior,,geamuri, sapa,prize si inchisul bucatariei. Nici eu nu cred ca vor termina pana la sfarsitul lunii,dar nu ma grabesc.Prefer sa se mai amane finalizarea,dar sa fie bine totul.Eu fac cu Prima Casa si nu pot aduce evaluatorul , pana nu este totul finalizat. Si eu ma duc saptamanal.Cand vor intra pe finisaje, cu siguranta ma voi duce zilnic si va voi tine la curent dc am avut parte de surprize.

View PostRalumel, on 27 noiembrie 2014 - 11:39, said:

Ma bucur sa va cunosc.Eu sunt sotia lui bogdand13 de mai sus. Am ales si noi gresia,faianta,parchetul, usile si la fel am inchis bucataria. Ne-am interesat si in privinta acoperisului cica o sa aiba vreo 5 straturi de diverse...Mergem cam o data pe saptamana pe acolo. La noi inca nu s-a turnat sapa (suntem la et.3). Eu m-as mira sa termine ei pana la sfarsitul lunii decembrie ca practic de pe 24.12 nu cred ca mai lucreaza cineva pe acolo. Nu mai zc de finisaje cat o mai dura. In fine ne intereseaza sa faca bine nu ne grabim Posted Image


#15
andorea89

andorea89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.12.2014
Buna ziua.

Si eu intentionez sa cumpar un apartament in blocul asta.
Am dat deja cei 500 de euro pentru rezervare si ar trebui in curand sa dau avansul de 5%.
Ma uitam mai devreme peste discutiile celor care au cumparat apartamente in celelalte blocuri construite de vbi si ma ingrijoreaza faptul ca au avut probleme cu racordarea la gaz. Apartamentele au fost gata la sf lunii decembrie, iar lucrarile la racordare au inceput prin luna mai, ceea ce este ingrozitor. Ati discutat cumva despre subiectul asta cu cei de la vbi? Stiti ceva despre cand se presupune ca o sa avem gaz?

#16
Corsa1979

Corsa1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.11.2014

View Postandorea89, on 04 decembrie 2014 - 10:28, said:

Buna ziua.

Si eu intentionez sa cumpar un apartament in blocul asta.
Am dat deja cei 500 de euro pentru rezervare si ar trebui in curand sa dau avansul de 5%.
Ma uitam mai devreme peste discutiile celor care au cumparat apartamente in celelalte blocuri construite de vbi si ma ingrijoreaza faptul ca au avut probleme cu racordarea la gaz. Apartamentele au fost gata la sf lunii decembrie, iar lucrarile la racordare au inceput prin luna mai, ceea ce este ingrozitor. Ati discutat cumva despre subiectul asta cu cei de la vbi? Stiti ceva despre cand se presupune ca o sa avem gaz?

Acelea au fost primele blocuri, unde au fost probleme dar s-au rezolvat ulterior. Aici nu este cazul.Eu am vazut in octombrie niste documente legate de racordarile la gaz.Poti sa vorbesti cu cei de la VBI si sa le ceri orice documente legate de racordari.Sunt foarte deschisi si nu ascund nimic.Eu stiu ca se rezolvasera cu racordarile la gaz.

#17
Ralumel

Ralumel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.10.2014

View Postandorea89, on 04 decembrie 2014 - 10:28, said:

Buna ziua.

Si eu intentionez sa cumpar un apartament in blocul asta.
Am dat deja cei 500 de euro pentru rezervare si ar trebui in curand sa dau avansul de 5%.
Ma uitam mai devreme peste discutiile celor care au cumparat apartamente in celelalte blocuri construite de vbi si ma ingrijoreaza faptul ca au avut probleme cu racordarea la gaz. Apartamentele au fost gata la sf lunii decembrie, iar lucrarile la racordare au inceput prin luna mai, ceea ce este ingrozitor. Ati discutat cumva despre subiectul asta cu cei de la vbi? Stiti ceva despre cand se presupune ca o sa avem gaz?

Ieri am fost si am semnat antecontractul si este precizat in el ca o sa avem toate utilitatile in momentul predarii locuintei.

#18
andorea89

andorea89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.12.2014

View PostRalumel, on 05 decembrie 2014 - 08:39, said:


Ieri am fost si am semnat antecontractul si este precizat in el ca o sa avem toate utilitatile in momentul predarii locuintei.

Il voi semna si eu astazi. Vom avea toate utilitatile la momentul vanzarii, care se va face cel tarziu la sf lunii iunie, insa mie mi s-a spus ca pot sa ma mut in apartament la sfarsitul lui ianuarie. Si nu au precizat nimic despre utilitati, daca pana atunci vor fi gata sau nu. Din ce am vazut din discutiile celor care au cumparat apartamente in proiectele anterioare, au putut sa se mute in ianuarie dar nu aveau gaz. Si ma gandesc daca ar trebui s ama pregatesc si eu pentru o situatie asemanatoare.
Tie ce ti s-a spus ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate