Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

V.B.I - Malul Mierii

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#181
xplod

xplod

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.08.2006

View PostDesmondo, on 24 aprilie 2015 - 17:40, said:


Pai ce e azi e sedinta adevarata, ce am facut noi pana acum, cei de pe forum aici, au fost intalniri sa ne cunoastem, sa schimbam pareri etc. Adica eu sper sa fie o sedinta adevarata, sa discutam ce mai trebuie facut (daca mai e ceva de facut), cand apar actele finale, ce mai trebuie noi sa facem, etc. Cel putin cam asta m-ar interesa pe mine acum. Asta pe langa discutiile administrative (gunoi, fond rulment, etc.)

Salut .
S-a discutat ceva la intalnire ? Ce noutati mai sunt ? Cand e gata dezmembrarea pe apartamente ?
Ca eu am vorbit cu dl. Lorin pe 19 martie ( cand m-a sunat sa-mi spuna ca a iesit intabularea pe imobil ) si mi-a spus ca dezmembrarea mai dureaza 2-3 saptamani maxim.
Azi este 27 aprilie si ce credeti ? NU a iesit nici pana azi ...

L-am sunat iar azi si cand l-am intrebat cand iese  mi-a raspunc ca in 2-3 saptamani !!!!!!

Pai din 19 martie cate "2-3 saptamani" mai trec pana ies actele dle Lorin ?

Sau e un fel de " balaceala " , ca de obicei ?

#182
Ralumel

Ralumel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.10.2014
Nu se stie nimic de acte ei ne tot "pacalesc" cu 2-3 saptamani, sfarsitul lunii..dar nu zic care luna. Am discutat de fond de rulment, gunoi. Am creat un grup pe FB - malu mierii.

#183
xplod

xplod

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.08.2006

View PostRalumel, on 27 aprilie 2015 - 12:59, said:

Nu se stie nimic de acte ei ne tot "pacalesc" cu 2-3 saptamani, sfarsitul lunii..dar nu zic care luna. Am discutat de fond de rulment, gunoi. Am creat un grup pe FB - malu mierii.
Posted Image

OK merci frumos ,

#184
DinNouLiber

DinNouLiber

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.06.2015
Weekendul trecut m-au innebunit vecinii cu manelele lor, cei din vila de langa. Este plin de tigani acolo, data viitoare chem politia peste ei Posted Image asta pana nu se face si la noi mahala.

N-am venit aici sa ascult muzica de tigani, am bagat atatia bani sa ma streseze astia, pacat de zona ca e linistita, multa natura.

Edited by DinNouLiber, 10 June 2015 - 10:56.


#185
Antinogen

Antinogen

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.02.2015
Salut "DinNouLiber".  Cred ca toti cei care stam pe partea lor avem o problema cu ei...dar vedem cum rezolvam. Pana una alta, vezi ca noi suntem majoritatea pe un grup pe Facebook "Malu Mieri"!

#186
DinNouLiber

DinNouLiber

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.06.2015
Trebuie chemat politia pe ei, nici ziua n-au voie sa puna muzica la nivelul asta. Nu prea am timp de internet. Numai bine Posted Image

#187
DinNouLiber

DinNouLiber

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.06.2015
Acum am aflat ceva foarte tare, ala care ne pune noua muzica este cel care parcheaza in fata la noi Posted Image

Edited by DinNouLiber, 05 July 2015 - 17:03.


#188
Niki_B

Niki_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.06.2015
Pare-se că doar lipsa arcurilor și a săgeților te diferențiază pe tine de papuași...
2015, București, Europa... mândru că sunt român!

#189
DENISIonita

DENISIonita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.07.2015
Bună ziua!
Ma interesează sa achiziționez un apartament pe malu mierii la harmony.Constructorul este vbi.
Am discutat cu lorin și se lauda ca blocul se termina în decembrie.și ca ma pot muta în ianuarie.Este vb de plata cash în cazul meu deci nu stau după bănci etc slava Domnului.
Din experienta anterioara, ca am înțeles ca au mai construit în zona,  sunt serioși?
Și o alta chestiune legat de zona.Cum e? Sunt probleme cu canalizarea vecini etc?As dori omai multe păreri obiective dacă se poate.
Mulțumesc

#190
gheste

gheste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 24.05.2011
http://www.juristurb...etalii_caz/1079

#191
alex_karmann

alex_karmann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.03.2011
@gheste - multumim pentru info, dar se refera la alt proiect.
http://www.trapezulu...nce.ro/home.htm - este cel construit langa Harmony R1 si R2 si mai departe de malul mierii.
au in comun doar strada pe care sunt construite :)

#192
ionutvasile

ionutvasile

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.02.2017
Salut! E cineva pe aici care a rezervat apt in R3?
Am rezervat si eu acum doua saptamani, insa un prieten din celalalt bloc mi-a spus ca langa R3 se vor amenaja ghenele de gunoi pt toate blocurile.
Voi stiti ceva de asta?

#193
ionutvasile

ionutvasile

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.02.2017
Chiar nu e nimeni pe aici care a rezervat in r3?
In fine, duca-se dr..u cu apartamentele lor de 2 lei cu gunoiul in geam. Mai sunt si alti dezvoltatori in zona....

#194
adinaionica

adinaionica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.03.2017

View Postionutvasile, on 23 februarie 2017 - 11:34, said:

Chiar nu e nimeni pe aici care a rezervat in r3?
In fine, duca-se dr..u cu apartamentele lor de 2 lei cu gunoiul in geam. Mai sunt si alti dezvoltatori in zona....

Buna! Mi-a luat jumatate de zi sa citesc tot ce e pe aici, dar n-am inteles care e treaba cu gunoiul, nu are fiecare bloc gunoiul lui?
De locurile de parcare aveti idee? exista ceva si pentru vizitatori? Eu am ajuns tarziu si nu am mai gasit pe nimeni la birou vanzari.

#195
adinaionica

adinaionica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.03.2017
Dar pubelele unde vor fi amplasate?Posted Image

#196
ionutvasile

ionutvasile

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.02.2017
Pubelele sunt in coltul blocului pe straduta aia mica.
Iti dai seama cum vor arunca acolo gunoiul ceilalti, toatal dezinteresati de cum va arata....
Pe de alta parte, si aici ii intreb pe R1 si R2, unde e spatiul verde, locuri de joaca pentru copii?
Poate stiu eu gresit dar cand se emite autorizatia de constructie, se emite in baza unui aviz de Mediu unde scrie cat % din teren trebuie sa fie spatiu verde natural (atentie, nu peste subsol, ci natural).
De locuri de parcare pentru vizitatori stiti ceva? Conform legii dezvoltatorul trebuie sa asigure un loc de parcare/apt (sub 100mp) si 20% din total locuri pt vizitatori.
Ati vazut careva acolo spatii verzi? Ma indoiesc.
Nu va inselati cu curtile alea de la parter/demisol, alea sunt proprietate privata, nu comuna.

#197
ionutvasile

ionutvasile

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.02.2017
Hai ca eu pana la urma m-am mutat la alt dezvoltator, nu spun sa nu ziceti ca sunt un infiltrat pe aici, dar probabil ma voi lovi de aceleasi probleme, insa sper ca fiecar bloc va avea gunoiul lui.... macar atat.
Toate cele bune si cere-ti-va drepturile, intrebati...doar platiti o viata.

#198
adinaionica

adinaionica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.03.2017
Mda...urata treaba Posted Image . Dar esti sigur?  Vad ca vanzatorii nu spun nimic, nu as vrea nici in ruptul capului sa fiu in locul celor de la primul bloc sa stau cu pubela in geam.
Totusi blocurile sunt frumoase si la cat ma pricep eu, par facute ok

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate