Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

V.B.I - Malul Mierii

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#145
Desmondo

Desmondo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.01.2015

View Postxplod, on 13 martie 2015 - 15:21, said:


Am creditul deja aprobat de banca ( prima casa ) . Imi caut deja alta varianta si voi lua avansul inapoi .


Sunt foarte curios la ce banca esti si cum de ti-a aprobat creditul daca tu nu ai actele finale de la cladire (intabulare, cadastru, certificat energetic, evaluarea facuta, etc.). Poate vrei sa zici PRE aprobare, care sincer nu prea inseamna nimic, e doar ca o promisiune si atat.

Constructia nu e finala, daca era totul finalizat (verificat apa, finisajele terminate, gazele trase, predare de apartamente, etc.) intelegeam sa tragem de ei.

Dar asta e parerea mea !

#146
locatar1234

locatar1234

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.02.2015

View Postxplod, on 13 martie 2015 - 15:21, said:

Salutari ,
Revin dupa cateva zile in care am incercat in zadar sa obtin numarul dosarului pentru intabulare depus de VBI la OCPI .
Spun in zadar deoarece in afara de faptul ca nu raspund la mail-uri , nici la telefoane , abia abia reusesti sa iei legatura cu ei ; atunci cand in sfarsit ai prins pe cineva la telefon si le ceri numarul de dosar , in prima faza nu cunoaste nimeni nimic ,
in a doua faza tot la insistente " o sa sunam la colega care a depus dosarul sa o intrebam si revenim cu informatia " . Bineinteles ca NU SE REVINE !
In a 3 a faza dupa alte multe apeluri la care nu se raspunde iar dai de cineva ... in speta dnul Lorin , care ce ne spune ? " Nu avem de ce sa va dam dvs numarul de dosar ... De ce va grabiti asa ? Daca nu va convine si nu vreti sa mai asteptati va dam avansul inapoi si gata "

Pai asta e mod in care sa vorbesti cu clientii tai ?

Eu am vrut sa aflu de ce dureaza atat de mult intabularea si nu am acceptat o explicatie de genul : " dosarul e depus si nu stim cat dureaza ... Depinde de primarie ... "

Pai am sunat si la OCPI sector 3 si dna de acolo mi-a spus ca un dosar se poate rezolva nu in 21 , ci chiar si in 15 zile lucratoare daca totul e in regula ...
Atunci de ce se intarzie atat ? Interesul tau ca dezvoltator imobiliar e sa termini si sa vinzi cat mai repede ... Sa intelegem ca exista o problema sau mai multe pentru care nu se poate solutiona dosarul ?
Daca da care sunt aceste probleme ?
Avem dreptul sa le stim si noi daca exista - noi toti care am dat avansul ...
Nu sa primim motivatii sau scuze de doi lei pe care nu le mai haleste nici macar un adolescent .
Probabil suntem luati de prosti !

Am creditul deja aprobat de banca ( prima casa ) . Imi caut deja alta varianta si voi lua avansul inapoi .

Sunt convins ca pe ei n-o sa-i doara nici in cur pentru ca probabil vor fi alti doritori dar la fel de neinformati ca si mine ...
Sper sa nu va para rau ... Mie sigur NU !
Si eu am incercat sa obtin numarul de dosar si nu mi s-a raspuns.Am vrut sa il sun pe Lorin dar am ezitat pt ca stiam ca voi primi un raspuns precum ai primit tu.
Ii doare undeva de noi.Suntem cu siguranta luati de prosti.Dar exista alti doritori si ei se bazeaza pe treaba asta.Si eu mai stau pana la sfarsitul lunii si ma retrag daca nu se rezolva cu actele.Oricum vad ca zona se va supra aglomera si vom sta cu totii ...claie peste gramada.
Bravo VBI!

View PostDesmondo, on 13 martie 2015 - 15:29, said:

Sunt foarte curios la ce banca esti si cum de ti-a aprobat creditul daca tu nu ai actele finale de la cladire (intabulare, cadastru, certificat energetic, evaluarea facuta, etc.). Poate vrei sa zici PRE aprobare, care sincer nu prea inseamna nimic, e doar ca o promisiune si atat.

Constructia nu e finala, daca era totul finalizat (verificat apa, finisajele terminate, gazele trase, predare de apartamente, etc.) intelegeam sa tragem de ei.

Dar asta e parerea mea !
Pai noi asta vrem sa stim.De ce nu este gata?Ce probleme au de nu sunt gata actele?Nu am de ce sa trag de nimeni.Este chiar asa de greu sa spuna ce probleme au?Asa stim si noi despre ce este vorba si nu mai insistam.Eu nu mai pot astepta pana in iunie ca sa obtin actele.Tre sa imi caut alt loc de munca.Asta inseamna ca nicio banca nu imi mai da credit pentru simplu fapt ca nu mai am vechime.

Edited by locatar1234, 13 March 2015 - 15:52.


#147
Desmondo

Desmondo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.01.2015

View Postlocatar1234, on 13 martie 2015 - 15:47, said:

Si eu am incercat sa obtin numarul de dosar si nu mi s-a raspuns.Am vrut sa il sun pe Lorin dar am ezitat pt ca stiam ca voi primi un raspuns precum ai primit tu.
Ii doare undeva de noi.Suntem cu siguranta luati de prosti.Dar exista alti doritori si ei se bazeaza pe treaba asta.Si eu mai stau pana la sfarsitul lunii si ma retrag daca nu se rezolva cu actele.Oricum vad ca zona se va supra aglomera si vom sta cu totii ...claie peste gramada.
Bravo VBI!

Claie peste gramada ??? unde mai exact :)))

Prea mult pesimism pe forum aici de la o vreme. Sa fim seriosi, noi am dat un amarat de avans si avem pretentii prea mari atata timp cat cladirea nu este gata inca. E vina lor ca cei de la gaze nu racordeaza iarna ? (asta ca un exemplu). Daca facem atata tamtam acum de la inceput, ce haraboi o sa mai iasa cand ne mutam, o sa incepem fiecare sa ne plangem pentru orice firicel care nu e la locul lui. In fine.

#148
Harmony_mm

Harmony_mm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.03.2015
Aglomerarea poate vine de la vestea cu cele 5 blocuri de mai sus, de la Harmony :).

#149
Desmondo

Desmondo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.01.2015

View PostHarmony_mm, on 13 martie 2015 - 15:57, said:

Aglomerarea poate vine de la vestea cu cele 5 blocuri de mai sus, de la Harmony Posted Image.

Lol pai e mult si bine de la noi pana la Harmony  ... Iar pe langa noi nu prea mai e posibil sa se construiasca ceva din cauza terenului. Cel putin sigur VBI nu mai face acolo nimic.
Daca la noi e aglomerat, Harmony deja poti sa zici ca e metropola !

#150
bogdand13

bogdand13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.10.2014
Harmony vine cu o strada iluminata pentru noi. Blocul nostru are parcare daca de masina iti faci griji. Iar mare trafic prin fata blocului nu stiu daca va fi daca nu se asfalteaza tot drumul pana in Splai. Asa ca nu vad dezavantajele asa zisei aglomerari.

#151
Harmony_mm

Harmony_mm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.03.2015
Va fi aglomerat spre trapezului, Vitioara la ore de vârf... :)

#152
locatar1234

locatar1234

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.02.2015

View Postbogdand13, on 13 martie 2015 - 16:03, said:

Harmony vine cu o strada iluminata pentru noi. Blocul nostru are parcare daca de masina iti faci griji. Iar mare trafic prin fata blocului nu stiu daca va fi daca nu se asfalteaza tot drumul pana in Splai. Asa ca nu vad dezavantajele asa zisei aglomerari.
Ai observat bine Pe strada Malul Mierii, in fata la HArmony ,nu exista iluminat public.Ghici cine s-a ocupat ca sa fie lumina acolo?Cine a trimis adresa catre primarie si Luxten , din decembrie pana in prezent???EU!!!! Un simplu cetatean si nu cei din echipa VBI.Ei scriu si zic multe, dar de facut ...mai putin...sau ai greu.Pe mine m-a interest sa fie lumina, atunci cand vin pe jos de la metrou catre casa.Am vazut ca este foarte bezna.O sa fie o zona tare aglomerata.Vor fi 5 blocuri.Nu imi pasa de loc de parcare...cu toate ca am masina.O pot parca si in alt cartier.SI daca o sa fie iluminata strada ,vom mai vedea.In raspunsul primit de la primarie, mi s-a spus ca nu se stie daca vor putea face acest lucru anul acesta.Trebuia alocat un buget si plus ca inainte de cererea mea , mai sunt si altele care bineinteles au prioritate.

View PostDesmondo, on 13 martie 2015 - 15:53, said:


Claie peste gramada ??? unde mai exact Posted Image))

Prea mult pesimism pe forum aici de la o vreme. Sa fim seriosi, noi am dat un amarat de avans si avem pretentii prea mari atata timp cat cladirea nu este gata inca. E vina lor ca cei de la gaze nu racordeaza iarna ? (asta ca un exemplu). Daca facem atata tamtam acum de la inceput, ce haraboi o sa mai iasa cand ne mutam, o sa incepem fiecare sa ne plangem pentru orice firicel care nu e la locul lui. In fine.
Eu zic ca nu este cazul sa exageram.Nu am cerut sa ma mut in apartament.Nu am cerut decat niste simple explicatii.De ce dureaza atat?Cand vom fi cu totii vecini, cu siguranta daca va exista bun simt din partea fiecaruia, nu cred ca vor fi probleme.Nu vad ce am avea de impartit sau de discutat, atata timp cat fiecare isi vede de treaba lui si nu ne deranjam intre noi.Ca doar nu ne mutam cu totii in aceeasi camera?!

#153
Desmondo

Desmondo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.01.2015

View Postlocatar1234, on 13 martie 2015 - 16:11, said:

Ai observat bine Pe strada Malul Mierii, in fata la HArmony ,nu exista iluminat public.Ghici cine s-a ocupat ca sa fie lumina acolo?Cine a trimis adresa catre primarie si Luxten , din decembrie pana in prezent???EU!!!! Un simplu cetatean si nu cei din echipa VBI.Ei scriu si zic multe, dar de facut ...mai putin...sau ai greu.Pe mine m-a interest sa fie lumina, atunci cand vin pe jos de la metrou catre casa.Am vazut ca este foarte bezna.O sa fie o zona tare aglomerata.Vor fi 5 blocuri.Nu imi pasa de loc de parcare...cu toate ca am masina.O pot parca si in alt cartier.SI daca o sa fie iluminata strada ,vom mai vedea.In raspunsul primit de la primarie, mi s-a spus ca nu se stie daca vor putea face acest lucru anul acesta.Trebuia alocat un buget si plus ca inainte de cererea mea , mai sunt si altele care bineinteles au prioritate.

Dar nu inteleg de ce vorbim aici de Harmony, sincer. Dar in fine, tine de VBI sa fie lumina acolo, ca nu inteleg. Eu stiam din decembrie ca strada noastra nu e asfaltata, lumina pe Harmony nu o sa fie, cladirea e posibil sa fie finalizata in primavara, etc. Stiam toate astea si le-am acceptat. Nu ii inteleg pe cei care cumpara ceva si dupa se tot plang de alegerea facuta. Si nu cred ca v-a promis cineva mierea de acolo si nu ati gasit stupii pana acum !!!

#154
locatar1234

locatar1234

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.02.2015

View PostDesmondo, on 13 martie 2015 - 16:18, said:


Dar nu inteleg de ce vorbim aici de Harmony, sincer. Dar in fine, tine de VBI sa fie lumina acolo, ca nu inteleg. Eu stiam din decembrie ca strada noastra nu e asfaltata, lumina pe Harmony nu o sa fie, cladirea e posibil sa fie finalizata in primavara, etc. Stiam toate astea si le-am acceptat. Nu ii inteleg pe cei care cumpara ceva si dupa se tot plang de alegerea facuta. Si nu cred ca v-a promis cineva mierea de acolo si nu ati gasit stupii pana acum !!!
Nu stiu ce ti-au promis tie.Mie mi s-a promis ca ma mut inca din DECEMBRIE.Mi s-a zis ca strada noastra va fi asfaltata.Despre asta vorbim aici.Despre faptul ca fiecaruia dintre noi li se spune cu totul si cu totul altceva.Ca atunci cand vrei sa primesti niste raspunsuri simple, nu se poate.Nu este nimeni care sa iti raspunda.Daca cei de la VBI spun cand isi promoveaza complexul Harmony, ca printre altele exista si iluminat public, cred ca tine de ei sa existe acest lucru.Daca ei spun ca te poti muta sau ca vei primi actele la sf lunii ianuarie, atunci asa ar trebui sa fie.Ca doar suntem oameni seriosi.Nu stiu daca intelegi esenta!

#155
Desmondo

Desmondo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.01.2015

View Postlocatar1234, on 13 martie 2015 - 16:24, said:

Nu stiu ce ti-au promis tie.Mie mi s-a promis ca ma mut inca din DECEMBRIE.Mi s-a zis ca strada noastra va fi asfaltata.Despre asta vorbim aici.Despre faptul ca fiecaruia dintre noi li se spune cu totul si cu totul altceva.Ca atunci cand vrei sa primesti niste raspunsuri simple, nu se poate.Nu este nimeni care sa iti raspunda.Daca cei de la VBI spun cand isi promoveaza complexul Harmony, ca printre altele exista si iluminat public, cred ca tine de ei sa existe acest lucru.Daca ei spun ca te poti muta sau ca vei primi actele la sf lunii ianuarie, atunci asa ar trebui sa fie.Ca doar suntem oameni seriosi.Nu stiu daca intelegi esenta!

Mi-e nu mi-au promis nimic. Eu nu am auzit cuvantul PROMIT, sincer. Au zis ca e posibil in Ianuarie, Februarie, etc. Dar repet, nu cred ca mai tine de ei ce asteptam noi acum.
Strada noastra o sa fie asfaltata dupa ce imobilul se transforma din santier in cladire finalizata. Am inteles ca deja e platita lucrarea de asfaltare. Si cred ca e confuzie, strada noastra are iluminat, cea asfaltata din fata la Harmony NU ARE. Si nu scrie nicaieri in antecontract cand se finalizeaza cladirea sau cand sunt ei obligati sa o termine. Termenul din antecontract este 30.06.2015, termen semnat de noi.

#156
bogdand13

bogdand13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.10.2014
Mai oameni buni

Eu unul am o atitudine prietenoasa de felul meu. Daca nu vreti sa va deranjez cu siguranta nu voi deranja.

Ca X sau Y a rezolvat iluminatul pe Malul Mierii in dreptul Harmony....serios ? Cum poti tu, locatar1234 sustine ca ai rezolvat tu situatia de acolo ? Cum iti raspund tie cei de la primarie la solicitare in conditiile in care tu nu ai nici un fel de calitate(locatar, investitor) in acea zona ? Mai degraba ma gandesc ca VBI sau ceilalti constructori au rezolvat pentru ca e posibil sa mai faca ceva si dupa lasatul serii pe acolo pana pe la vara. Cu atat mai mult cu cat s-a rezolvat acum cand muncesc ei acolo si nu in decembrie cum afirmi tu ca ai trimis sesizari.

Daca VBI va asfalta drumul nostru poate ca va rezolva din bani proprii si iluminatul in dreptul lor, la proiecte mai vechi au facut acest lucru, deci este posibil.

#157
locatar1234

locatar1234

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.02.2015

View Postbogdand13, on 13 martie 2015 - 16:33, said:

Mai oameni buni

Eu unul am o atitudine prietenoasa de felul meu. Daca nu vreti sa va deranjez cu siguranta nu voi deranja.

Ca X sau Y a rezolvat iluminatul pe Malul Mierii in dreptul Harmony....serios ? Cum poti tu, locatar1234 sustine ca ai rezolvat tu situatia de acolo ? Cum iti raspund tie cei de la primarie la solicitare in conditiile in care tu nu ai nici un fel de calitate(locatar, investitor) in acea zona ? Mai degraba ma gandesc ca VBI sau ceilalti constructori au rezolvat pentru ca e posibil sa mai faca ceva si dupa lasatul serii pe acolo pana pe la vara. Cu atat mai mult cu cat s-a rezolvat acum cand muncesc ei acolo si nu in decembrie cum afirmi tu ca ai trimis sesizari.

Daca VBI va asfalta drumul nostru poate ca va rezolva din bani proprii si iluminatul in dreptul lor, la proiecte mai vechi au facut acest lucru, deci este posibil.
:)))))))))))))))))))))))) Ar trebui sa stii ca oricine poate face o solicitare sau sesizare catre primarie.Indiferent de sectorul in care locuiesti.La care vei primi un numar de inregistrare.Poti sesiza orice fel de problema.Dar multi dintre noi , preferam sa stam si sa nu facem nimic.Sa ne facem ca ploua.
Nu stiu cum sa iti atasez raspunsul primit de la primarie ,asa ca am dat copy paste.Poti suna si vorbi cu d-nul Dorobantu Victor, Primaria Municipiului Bucuresti Serviciul Iluminat Public Stradal, Arhitectural şi Monumental.Inainte sa faci niste afirmatii , verifica !!!!

PRIMĂRIA MUNICIPIULUI BUCUREŞTI
Direcţia Generală Infrastructură si Servicii Publilce
Nr.  11386/12.12.2014

Către:    S.C. Luxten Lighting Company S.A.
Str. Parâng nr. 76, Fax: 021.668.88.23
   In atenţia: Doamnei Preşedinte Directorat Maria Monica Bucur
Spre ştiinţă: - Doamnei POPESCU,
  Str. Burniţei, sector 3, Bucureşti.
- Primăria Sectorului  3  Bucureşti , Fax :  021.318.03.04.
Str. Parfumului nr. 2-4, sector 3, Bucureşti
  În atenţia doamnei:  Nadieana Carmen ŢOŢEA, Director Executiv Adjunct – Direcţia
   Utilităţi Publice

Stimată doamnă Preşedinte,
  Va transmitem anexat în copie sesizarea doamnei POPESCU, care este înregistrată la Primăria Sectorului 3 cu nr. 65836/19.11.2014, la Primăria Municipiului Bucureşti cu nr. 1286520/24.11.2014 şi la Direcţia Utilităţi Publice cu nr. 11386/25.11.2014, prin care semnalează lipsa iluminatului  public stradal pe Str. Drumul Malul Mierii (de la intersecţia cu str. Viţioara, până la intersecţia cu str. Burniţei), sector 3, Bucureşti.
Din verificarea în teren, efectuată în data de 08.12.2014, de către reprezentantul Corpului Agenţilor Constatatori împreună cu reprezentantul S.C.Luxten Lighting Company S.A, a rezultat faptul că cele menţionate în cerere sunt reale, constatându-se lipsa iluminatului public stradal în zona sesizată.
    Precizăm că că pe Str. Drumul Malul Mierii s-a realizat o parte din iluminatul public stradal (lucrări de extindere SIP de la intersecţia cu str. Vitioara spre Slaiul Unirii), dar a rămas un tronson fără iluminat public stradal cuprins între intersecţia cu str. Viţioara, până la intersecţia cu str. Burniţei.
Menţionăm că această deficienţă a fost înregistrată de operatorul S.C. Luxten Lighting Company S.A. cu nr. 127333/14.04.2014.
Faţă de această situaţie vă rugăm să dispuneţi măsurile ce se impun, astfel încât să fie asigurat nivelul optim de iluminat public la adresa sesizată pentru a nu periclita siguranţa circulaţiei şi securitatea cetăţenilor în zonă.
Măsurile dispuse, vă rugăm să fie comunicate la DUP – Serviciul Iluminat Public Stradal, Arhitectural şi Monumental, cât şi petentului.
    Cu mulţumiri,
    Director Executiv Adjunct,   
Magdalena IUGA   
   Șef   Serviciu
    S.I.P.S.A.M.,
    Valentin LITTERA  
Întocmit de:  Inspector Dumitru SANDU/ 10.12.2014/ 1ex
Direcţia Utilităţii Publice

#158
Desmondo

Desmondo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.01.2015
Tocmai mi-a venit o idee de asociatie nonprofit. Scopul e sa cautam toate strazile din Bucuresti neiluminate si sa facem sesizari la primarie.
Glumesc ! Dar repet, de ce vorbim de Harmony aici, iar?? Si de ce tot insistam de VBI sa rezolve problema acolo cand nu are legatura cu noi. Daca vrei iluminat, mergi pe Vitioara si gata.

#159
locatar1234

locatar1234

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.02.2015

View PostDesmondo, on 13 martie 2015 - 17:06, said:

Tocmai mi-a venit o idee de asociatie nonprofit. Scopul e sa cautam toate strazile din Bucuresti neiluminate si sa facem sesizari la primarie.
Glumesc ! Dar repet, de ce vorbim de Harmony aici, iar?? Si de ce tot insistam de VBI sa rezolve problema acolo cand nu are legatura cu noi. Daca vrei iluminat, mergi pe Vitioara si gata.
Acu ce sa mai zici si tu.Am avut dreptate.Da, bravo !.Esti un cetatean model.Exact ce spuneam.Mai bine sa ne facem ca ploua decat sa facem niste sesizari catre primarie pentru a face lucrurile sa fie cat mai bine....PENTRU NOI!!!!! CETATENII ACESTEI TARI!!!

#160
bogdand13

bogdand13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.10.2014
Deci poti sa mi-o iei in nume de rau daca vrei, dar iti dau reply inca o data.

Sesizarea exista, felicitari. Asta nu inseamna ca TU ai rezolvat si ca nimeni altcineva nu a facut acelasi lucru. Mai mult chiar tu ai zis

Quote

SI daca o sa fie iluminata strada ,vom mai vedea.In raspunsul primit de la primarie, mi s-a spus ca nu se stie daca vor putea face acest lucru anul acesta.Trebuia alocat un buget si plus ca inainte de cererea mea , mai sunt si altele care bineinteles au prioritate.

Deci daca in momentul asta e lumina acolo clar nu e ca raspuns la cererea ta.

Sunt in zona factori mult mai influenti cum ar fi seful de la BGS, daca se putea urgenta rezolvarea problemei probabil ca el era cel mai in masura sa o faca. Problema e ca dincolo de notificare si raspuns si lucrarile astea se fac in functie de clasificare. Cum pana sa inceapa lucrarile acolo era zona pustie ma indoiesc ca era pus acest proiect pe lista de urgente. Mai mult, daca deja exista o autorizatie sau cerere de autorizatie de contructie pe acel teren, raspunsul direct se da celor care contruiesc, pentru a nu suprapune doua proiecte.

#161
locatar1234

locatar1234

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.02.2015

View Postbogdand13, on 13 martie 2015 - 17:12, said:

Deci poti sa mi-o iei in nume de rau daca vrei, dar iti dau reply inca o data.

Sesizarea exista, felicitari. Asta nu inseamna ca TU ai rezolvat si ca nimeni altcineva nu a facut acelasi lucru. Mai mult chiar tu ai zis  
Deci daca in momentul asta e lumina acolo clar nu e ca raspuns la cererea ta.

Sunt in zona factori mult mai influenti cum ar fi seful de la BGS, daca se putea urgenta rezolvarea problemei probabil ca el era cel mai in masura sa o faca. Problema e ca dincolo de notificare si raspuns si lucrarile astea se fac in functie de clasificare. Cum pana sa inceapa lucrarile acolo era zona pustie ma indoiesc ca era pus acest proiect pe lista de urgente. Mai mult, daca deja exista o autorizatie sau cerere de autorizatie de contructie pe acel teren, raspunsul direct se da celor care contruiesc, pentru a nu suprapune doua proiecte.
Cred ca nu m-am facut inteleasa.Exista cereri pentru iluminat public in sectorul 3, pentru alte strazi.Nu tot pentru aceasta.Si ele au prioritate.Nu exista vreo cerere sau sesizare, in afara de cea facuta de mine.Ar fi fost mentionata in raspunsul catre mine.Eu am vorbit cu cel care se ocupa de treaba asta.In fond, nici nu ma intereseaza ce crezi tu sau altii.Eu stiu ce am vorbit si ce mi s-a zis de catre o autoritate.Nu ti-o iau in nume de rau.Inteleg cand nu esti informat si te exprimi in necunostinta de cauza.

#162
Desmondo

Desmondo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.01.2015

View Postlocatar1234, on 13 martie 2015 - 17:11, said:

Acu ce sa mai zici si tu.Am avut dreptate.Da, bravo !.Esti un cetatean model.Exact ce spuneam.Mai bine sa ne facem ca ploua decat sa facem niste sesizari catre primarie pentru a face lucrurile sa fie cat mai bine....PENTRU NOI!!!!! CETATENII ACESTEI TARI!!!

Am zis ca am glumit, eu asa sunt, mai glumet, prea mult stres aici si nu imi place. Dar in fine. Topicul acestui forum este proiectul Malu Mierii si sincer nu ma intereseaza ce se intampla pe alte strazi, de ce acolo nu e iluminat, etc. Si stii de ce nu ma intereseaza ? Pentru ca oricum nu se face nimic. Nu mai bine ma agit sa fac bine ce e la mine in gradina? Si nu da vina pe mine ca sunt asa, societatea in care traim m-a facut sa fiu asa, mai egoist. Asta e.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate