Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Cea mai buna oferta la Cartela Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
993 replies to this topic

#955
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Si uneori nici asa nu merg in 4G,trebuie mers si schimbat simul.

#956
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Normal. Atunci când spui *ei zic că e 4g iar tu zici altceva e firesc sa spună cineva ca trolezi*
Fix asta faci. Faci praf toate topicurile în care postezi, ultimul fiind despre prepay ul de la Orange
Apropo. Nu ai un rds de dat în judecată sau de activat vreo opțiune gratis la cartela Vodafone?
Fiindcă viata ta simplă se învârte fix în jurul acestor chestii.

Edited by maiorukaki, 29 October 2016 - 17:44.


#957
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
bag seamă nu mai există bonusul de 100G !? Nici nu știam de el, acu am citit aici pe forum.
Am activat și eu ieri o cartelă vdf cu opțiunea 7 euro/35 zile. Văd că am 10G bonus. Am revenit la vdf după mulți ani :)
Deși cam ciudate ofertele prepay cu 28 zile sau 35 la momentu ăsta îmi par mai bune ca la orange.

#958
nicu1979

nicu1979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 03.08.2007
@Xan oferta cu 100gb se ofera doar la portare in reteaua vodafone.

#959
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Numai în opinia unora nu sunt bune ofertele Vodafone
Bonusul de 100 de giga se oferă numai la portare către prepay Vodafone

Edited by maiorukaki, 30 October 2016 - 08:30.


#960
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
aha, scuze pentru necunoaștere. am preferat să-mi activez un sim nou și să renunța la mizeria de sim telekom tăiat de mine cu foarfeca Posted Image  cînd am trecut de la mini la microsim.

#961
nicu1979

nicu1979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 03.08.2007
Si la portare la fel iti dau un sim nou, doar ca iti păstrezi numărul de telekom.

#962
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
Asta nu știam, nu am portat niciodată un număr. O dată la 4-5 ani obișnuiesc să schimb numărul, un reset de acest fel îmi prinde bine :D

#963
arthuraxeit

arthuraxeit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 22.03.2010
am o cartela vodafone pe care am lasat-o pe linie moarta de ceva vreme( o incarc apoi transfer creditul pe cartela pe care o utilizez).nu renunt la ea ca e legat de contul facebook(mi se trimite un cod cand tre sa schimb parola).acum cateva zile am bagat-o in tel ca se apropie per de expirare a valabilitatii....am gasit oferta urmatoare : " din OFERTA 2 reinoire la data de 27 noi - cost 1 E - mai ai 500 min /sms in reteaua vdf ,50 min /sms nationale " . a mai intalnit cineava aceasta extraoptiune?
cred ca s-a activat automat ca eu n-am optat si mai aveam 1,76 euro credit...
1. vor oare sa ma momeasca sa nu inchid cartela?
2. oferta este f buna dar cat se va reinnoi?
3. de ce oare costa doar 1 euro daca se numeste oferta 2

#964
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Care este ordinea de consum al bonusului de 100 gb? Spre ex la extraoptiunea de 7 euro, prima data se consuma din optiune si apoi din bonus?

#965
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Optiune si apoi bonus asa cum este si normal.
Anormal este ca netul din alte bonusuri cum este Lays se consuma dupa cei 100 GB.

#966
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Stiu.Eu cnd lucram era invers/ De aia am intrebat/ Se lua din bonus si apoi din optiune/ Pai asa e bine/ Ca de multe ori nu consum ce am in optiune dapai sa intru in bonus/ E bine ca-i am acolo

Edited by a_d_y, 01 November 2016 - 20:00.


#967
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postdanutz1, on 01 noiembrie 2016 - 19:58, said:

Anormal este ca netul din alte bonusuri cum este Lays se consuma dupa cei 100 GB.
Old habits die hard. Posted Image

#968
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postarthuraxeit, on 01 noiembrie 2016 - 10:17, said:

am o cartela vodafone pe care am lasat-o pe linie moarta de ceva vreme( o incarc apoi transfer creditul pe cartela pe care o utilizez).nu renunt la ea ca e legat de contul facebook(mi se trimite un cod cand tre sa schimb parola).acum cateva zile am bagat-o in tel ca se apropie per de expirare a valabilitatii....am gasit oferta urmatoare : " din OFERTA 2 reinoire la data de 27 noi - cost 1 E - mai ai 500 min /sms in reteaua vdf ,50 min /sms nationale " . a mai intalnit cineava aceasta extraoptiune?
cred ca s-a activat automat ca eu n-am optat si mai aveam 1,76 euro credit...
1. vor oare sa ma momeasca sa nu inchid cartela?
2. oferta este f buna dar cat se va reinnoi?
3. de ce oare costa doar 1 euro daca se numeste oferta 2

1. Vor sa nu piarda un client.
2. Ramane sa vezi tu asta.
3. Probabil ca este o oferta personalizata, doar pentru tine: 1 euro prima luna, si 2 din a doua, sau poate sa ramana la 1 euro. Oferta oficiala de 2 euro ofera 200 MB/min nationale/internationale fix/mobil UE pentru doar 14 zile.

#969
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003

View Postdanutz1, on 01 noiembrie 2016 - 19:58, said:

Optiune si apoi bonus asa cum este si normal.
Anormal este ca netul din alte bonusuri cum este Lays se consuma dupa cei 100 GB.

La fel de anormal este ca mai intai se consuma bonusul de 100 GB si apoi "Ce vrei tu" din Oferta

#970
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu stiu acum, dar inainte ordinea de consum era in functie de perioada de expirare a optiunilor/ofertelor. Cele care expirau mai repede se consumau primele.

Nu asa ar fi normal?

Edited by MembruAnonim, 02 November 2016 - 14:14.


#971
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

View Postarthuraxeit, on 01 noiembrie 2016 - 10:17, said:

am o cartela vodafone pe care am lasat-o pe linie moarta de ceva vreme( o incarc apoi transfer creditul pe cartela pe care o utilizez).nu renunt la ea ca e legat de contul facebook(mi se trimite un cod cand tre sa schimb parola).acum cateva zile am bagat-o in tel ca se apropie per de expirare a valabilitatii....am gasit oferta urmatoare : " din OFERTA 2 reinoire la data de 27 noi - cost 1 E - mai ai 500 min /sms in reteaua vdf ,50 min /sms nationale " . a mai intalnit cineava aceasta extraoptiune?
cred ca s-a activat automat ca eu n-am optat si mai aveam 1,76 euro credit...
1. vor oare sa ma momeasca sa nu inchid cartela?
2. oferta este f buna dar cat se va reinnoi?
3. de ce oare costa doar 1 euro daca se numeste oferta 2

Confirm si eu m am trezit cu o pomana de genul, am dat nr unui amic sa l porteze in orange ca voia un nr frumos, sunt curios cu ce or sa arunce cand vor vedea ca e spre portare :D

#972
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 22.05.2011
Intrebare:  Nu cumva pina de curand la ofertele astea la cartela 5,6,7,etc..  minutele/MB/SMS  si ce era acolo  tineau o luna?  eram obisnuit la o zi a lunii sa ma atentioneze...   iar  acum vad pe site valabilitate 28 de zile.   WTF ?!?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate