Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 

Cea mai buna oferta la Cartela Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
993 replies to this topic

#919
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
La mine s-a rezolvat.Aseara mi-a pus manual in shop numarul LycaMobile pe cartela Vodafone temporara , azi dimineata la 09:43 s-a finalizat cu succes portarea si numarul LycaMobile a fost dezactivat , am primit toate mesajele de la Info Credit ca am incercat aseara la *123# de vreo cateva ori sa verific.

Edited by andupustiu, 08 September 2016 - 18:02.


#920
ccris

ccris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 14.12.2003
Acum 2 saptamani portat o cartela din Digi in Vodafone, am incarcat la Vodafone cu 5 Euro, altfel imi zicea consultantul Vodafone ca n-o sa fie acceptata portarea...
Pe cartela noua a fost activata extraoptiunea 6, am dezactivat-o in cateva ore dupa incarcare. Cateva zile mai tarziu, dupa ce a fost confirmata portarea, extraoptiunea 6 era iar activa, aveam insa si cei 100GB de la portare. Am solicitat dezactivarea extraoptiunii, acum am 5,5 Euro credit si niciun GB din cei 100 pentru portare. Trebuie sa activez vreo optiune sau exista vreun motiv pentru care au disparut cei 100 GB din care nu a fost folosit inca niciun MB?

#921
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

 ccris, on 11 septembrie 2016 - 21:21, said:

am incarcat la Vodafone cu 5 Euro, altfel imi zicea consultantul Vodafone ca n-o sa fie acceptata portarea...
Portarea nu poate fi conditionata in niciun fel, mai ales de reincarcare.

#922
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
si cu toate astea se practica in 99% din cazuri ! Taxa de portare este ilegala , de aceea nu se percepe , se percepe insa taxa de activare cartela in retea...adica ei te porteaza dar daca nu ai euroii bagati pe cartela nu te activeaza ....de parca ar fi ceva nou jigodeala ....

Edited by mzamfirm, 12 September 2016 - 10:23.


#923
ccris

ccris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 14.12.2003
Mie mi-au explicat ca Digi ar putea sa refuze portarea daca vad ca nu e folosita cartela si ca nu are credit...n-am stat sa negociez, pentru 100GB as fi dat si mai mult. Nasol doar ca ieri era dezactivat bonusul.
Am fost contactat azi de un consultant si mi-a fost reactivat bonusul de portare, e totul OK acum.

#924
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,609
  • Înscris: 20.10.2006
A fost o eroare tehnica probabil legata de activarea numarului portat. Bonusul e functional si fara optiune activa.

#925
Danyulian

Danyulian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.05.2016
Cum se consumă beneficiile și bonusurile de la opțiunea de 7 euro? Ai 2500 min naționale bonus? Ma refer la cvt. Sau daca stai pe net le termini si abea apoi se consuma din traficul de 10gb bonus? Daca e asa e bai. Eu m-am portat din orange. Majoritatea celor cu care vb sun tot in orange. Daca imi ia minutele cand stau pe net si abea apoi netul, nu am făcut nimic. O sa ramana cei 110 gb de bonus neconsumati. Ca nu risc sa raman fara min.

#926
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 10.04.2009
ai pus aceeasi intrebare si pe topicul celalalt, de ce ai postat si aici ?

#927
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare!

Intai se consuma din optiunile care iti ofera un singur tip de beneficiu, astfel ca se va consuma mai intai traficul de date din optiunile care ofera doar trafic si apoi din optiunile cu unitati.

Multumesc!

 Danyulian, on 20 septembrie 2016 - 07:49, said:

Cum se consumă beneficiile și bonusurile de la opțiunea de 7 euro? Ai 2500 min naționale bonus? Ma refer la cvt. Sau daca stai pe net le termini si abea apoi se consuma din traficul de 10gb bonus? Daca e asa e bai. Eu m-am portat din orange. Majoritatea celor cu care vb sun tot in orange. Daca imi ia minutele cand stau pe net si abea apoi netul, nu am făcut nimic. O sa ramana cei 110 gb de bonus neconsumati. Ca nu risc sa raman fara min.


#928
Danyulian

Danyulian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.05.2016
Mulțumesc. Scuze că am postat în două locuri. Sunt începător pe forum. Mulțumesc de răspuns. O zi bună tuturor.

#929
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

 Danyulian, on 20 septembrie 2016 - 07:49, said:

Cum se consumă beneficiile și bonusurile de la opțiunea de 7 euro? Ai 2500 min naționale bonus? Ma refer la cvt. Sau daca stai pe net le termini si abea apoi se consuma din traficul de 10gb bonus? Daca e asa e bai. Eu m-am portat din orange. Majoritatea celor cu care vb sun tot in orange. Daca imi ia minutele cand stau pe net si abea apoi netul, nu am făcut nimic. O sa ramana cei 110 gb de bonus neconsumati. Ca nu risc sa raman fara min.

Mai intai se consuma acei 100 GB bonus de la portare si dupa din optiune.

#930
Fanezzz

Fanezzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 08.12.2015
Aiurea treaba....pai daca incarc lunar si am 10 Gb inafara de cei 100 inseamna ca nu apuc sa consun din ceea ce am incarcat si se duc pentru ca nu se porteaza pt luna care urmeaza

#931
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Incarca mai putin ! este foarte ok treaba cu cei 100 de gigi , personal voi economisi minim 200 de euro cu ocazia asta Posted Image Posted Image

Edited by mzamfirm, 21 September 2016 - 12:36.


#932
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,923
  • Înscris: 13.05.2013
E foarte ok treaba daca folosesti acel Sim doar pentru net cum fac eu hot spot cu el. L-am incarcat doar cand am facut portarea.

Edited by farockhcm, 21 September 2016 - 13:09.


#933
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
S-a rezolvat si problema aia care iti lua mai intai din traficul bonus din portare.Acum iti ia prima data din traficul din optiunea activata apoi din acei 100GB.Deci acum e ok.Daca activezi optiunea nu ramai cu beneficiile optiunii neconsumate.

#934
Fanezzz

Fanezzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 08.12.2015
Foarte bine asa era si normal.Sa speram ca iar o sa fie o campanie gen telefon primesti pe baza apelurilor primite.

#935
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
http://economie.hotn...-000-lei-pr.htm


:)

Cand am scris eu ca cineva din familie s-a trezit cu cartela suspendata, unii au zis ca s-a folosit abuziv, ca mint, ca nu stiu ce.

#936
alopexy

alopexy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 10.05.2012

 MembruAnonim, on 03 octombrie 2016 - 21:52, said:

http://economie.hotn...-000-lei-pr.htm


:)

Cand am scris eu ca cineva din familie s-a trezit cu cartela suspendata, unii au zis ca s-a folosit abuziv, ca mint, ca nu stiu ce.

Stai linistit ca sunt multi habarnisti care se cred mari corporatisti daca au un badge la gat si isi dau ei cu parerea ca asta e bine, asta nu e bine si nu vad ca muncesc ca sclavii pentru multinationalele care le dau 20-30 mil pe luna si trage pe ei ca pe cai.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate