Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

UPC Wi-Free.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1245 replies to this topic

#883
vampirecity13

vampirecity13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.02.2017
Ce benzi sa dezactivezi ? Acasa oricum fol netul normal, naspa este cand pleci si ai nevoie dar nu functioneaza.

Ce benzi sa dezactivezi ? Acasa oricum folosesti netul normal. Ma rwfer cand pleci undeva.

#884
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,698
  • Înscris: 21.08.2008
Am spus ce banzi si am spus si de ce. Unii afirma ca se pot conecta la wi-free propriu, eu nu am reusit decât daca reteaua mea nu merge.
In rest nu am testat dar o voi face si comunic rezultatul.

#885
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Reconfirm, imi functioneaza foarte bine Wi-free, cam pe orice retea am incercat, inclusiv propriul router.

#886
claudiugl

claudiugl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 12.02.2014
Upc wifree nu merge pe windows phone. De ce?

#887
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Posibil una din variantele de mai sus (probleme ale UPC, probleme de conectare la router sau user/parola gresite).


Mie WP mi se conecta imediat la WiFree (chiar era preferat fata de routerul din abonament). Nu am mai folosit serviciul întrucât am cedat abonamentul tatei si netul de pe telefon imi ajunge, iar acasă ai servici am wireless)

#888
claudiugl

claudiugl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 12.02.2014
Pe android imi merge perfect, dar pe windows phone nu, nici pe windows phone 8, nici 10.

#889
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,698
  • Înscris: 21.08.2008
Am testat ieri si mergea ok, la un alt client acasa. Merge si pe routerul propriu, inainte nu mergea cand nu gasea una din benzile mele (ori 2,4 ori 5GHz), am testat acum si m-am conectat. Nu stiu daca pe routerul meu sau pe altul, primesc un semnal foarte slab de la un alt wi-free (-90dB).
M-am uitat in inSSIDer sa vad adresele MAC si nu corespunde cu nici una (nici cu a mea, nici cu aia), nu stiu cum sa verific altfel.

#890
Digistoragemusic

Digistoragemusic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 13.11.2015
Am si eu o rugaminte. Am ajuns intr o locatie unde trebuie sa stau timp de o saptamana si singura sursa de internet vad ca e o retea upc wi free. Se poate sa primesc prin mesaj privat un cont de log in ? Am vazut ca nu costa nimic. Se poate sterge/schimba dupa o saptamana. Multumesc

#891
temptation21

temptation21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 10.06.2011
Salutare , zilele acestea am creat un cont pe www.upc.ro -> my upc , abonat fiind recent, l-am facut mai mult de curiozitate si in afara de factura si facilitatile care le am active (extraoptiuni etc) , nu ma ajuta prea mult ..desi ei lauda foarte mult aceasta aplicatie, nu e cine stie ce .. as vrea sa renunt la el(la cont) , sa il sterg/dezactivez ..am cautat in aplicatie ..si n-am gasit la "detalii cont" , posibilitatea de stergere ..s-a mai confruntat careva cu problema aceasta ? eu am testat aplicatia lor pentru mobil , pe android.  Legat de upc wifree..n-am gasit retele disponibile in zona mea ..iar netul de la ei , pot spune ca e acceptabil.. Multumesc..sper sa ma ajute careva cu stergerea contului ..

#892
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Da-mi-l mie :D

#893
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Posttemptation21, on 13 aprilie 2017 - 15:04, said:

Salutare , zilele acestea am creat un cont pe www.upc.ro -> my upc , abonat fiind recent, l-am facut mai mult de curiozitate si in afara de factura si facilitatile care le am active (extraoptiuni etc) , nu ma ajuta prea mult ..desi ei lauda foarte mult aceasta aplicatie, nu e cine stie ce .. as vrea sa renunt la el(la cont) , sa il sterg/dezactivez ..am cautat in aplicatie ..si n-am gasit la "detalii cont" , posibilitatea de stergere ..s-a mai confruntat careva cu problema aceasta ? eu am testat aplicatia lor pentru mobil , pe android.  Legat de upc wifree..n-am gasit retele disponibile in zona mea ..iar netul de la ei , pot spune ca e acceptabil.. Multumesc..sper sa ma ajute careva cu stergerea contului ..

031.100.1000 sau 872 (daca ai telefon de la ei)

#894
narcis1974

narcis1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 13.10.2010

View Postvampirecity13, on 21 februarie 2017 - 07:43, said:

Salut. Legat de upc wi-free nu functioneaza de 1luna.Am sunat la ei de multe ori si am inteles ca este o problema la nivel national.Acum trageti voi concluziile, a trecut deja 1 luna.
Nici mie nu imi funtioneaza wi-free.

#895
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,698
  • Înscris: 21.08.2008
Am testat acum si pot sa ma conectez atat de pe laptop cat si de pe telefon la wi-free, la routerul personal.
Nu am avut cum sa verific conexiunea la alte routere dar in trecut mergea fara probleme. De cateva luni am net arhisuficient mobil, nu mai folosesc wi-free.

#896
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
La mine merge pe wp10.

#897
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
La nemți e puțin diferit :lol: http://www.broadband...-wi-fi-network/

#898
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Din ce zice acolo, difera putin fata de ce are UPC. La noi, esti informat si ai optiune de dezactivare WiFree. Din moment ce au luat-o in mana, cred ca au omis informarea (desi imi cam vine greu sa cred).

#899
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Am citit citeva pagini , si nu am inteles nimic ; astfel :
1.De ce ar trebui sa dau "accept" pentru acest wififree ? de ce nu este implicit ?
2.Ce se intimpla daca fac acesta treaba ? Routerul meu devine public ? Am un router mic , mai vechi , de 54 mb.
3.Am urmarit  tutorialul de la upc ; nu inteleg "nume utilizator cont myupc"  ; ce se trece acolo ? nume din contract ? cind ma conectez , ala unde ma conectez stie cum ma chiama ?

#900
gabiz_ro

gabiz_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 04.05.2004
1. habar nu am
2. Chestia este valabila doar pentru aparatele lor.
3. Asa cum faci un cont pe undeva,un forum de exemplu,alegi un nume (nickname) sau se pune adresa de mail.Cand favi un cont pe myupc iti trebuie o adresa de mail si codul de abonat.Ulterior adresa de mail devine nume utilizator. Pentru wifi free trebuie setata o alta parola (bineinteles poate fi aceeasi ca si la contul myupc insa poate fi si diferita)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate