Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

UPC Wi-Free.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1245 replies to this topic

#919
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
De ce vrei pe wi free?

#920
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Sa ma conectez wireless :) cand nu sunt acasa.

#921
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
A reusit cineva sa-l faca sa mearga pe Windows XP.Daca da, cum?

Multumesc

#922
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 23.12.2007
Adica sa te conectezi cu un leptop care are os tip xp?
Nu stiu practic dar teoretic ar trebui sa mearga , ca si un telefon , dai pe iconita de wireless , apesi cu dreapta , apesi pe View .... , apar toate retelele receptionate . Cind vezi Wefi free , dai acces .  Ai incercat varianta asta ?

#923
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015
E useless, nu explica in tutorialul ala cretinoid care e username-ul tau, am incercat cu adresa de email, numele meu, codul de client, etc, fara nici un rezultat.

#924
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,661
  • Înscris: 23.10.2006
Uite aici cum se configureaza laptopul cu xp pt. acest tip de conexiune.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zOEfJlv3GqY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by baribalu, 03 September 2017 - 13:51.


#925
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Multumesc mult dar la mine nu merge din pacate :(
La securitate nu am WPA2.Poate din cauza asta.... :((

#926
Lorand2

Lorand2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 05.06.2007
In XP ai WPA2 doar de la SP3 in sus.

#927
vdingo11

vdingo11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 24.08.2005
Salutare.
Am si eu nevoie de un sfat.
Acasa am internet de la UPC cu un router de la ei wireless care este ok
In timpul saptamanii stau in alt oras intr-o zona unde nu am internet tras pentru mine personal.
Cu ajutorul unui laptop cu windows 7 am vazut ca imi apare pe langa alte retele parolate si UPC Wi-free (din cate inteleg este un serviciu gratuit de la UPC)
Imi puteti spune va rog daca trebuie sa fac vreun demers catre UPC pentru a ma conecta din orice loc unde este semnal UPC wi free cu laptopul.
Sau poate pot face singur acest lucru.
Multumesc.

#928
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Pentru a putea utiliza UPC WiFree, din contrul de MyUpc ai o sectiune pentru WiFree. De acolo iti setezi parola de acces (mare atentie! parola trebuie sa fie diferita de cea de acces la cont, desi numele de utilizator(mail) este aceelasi cu care te loghezi in MyUPC). Dupa ce faci setarile "tehnice" (definirea parolei), conecteaza-te la un UPC WiFree si gata. Ai acces la toate router-ele care au activ WiFree (mie mi-a mers si in Ungaria acum 3 ani, nu e un serviciu doar national).

Mai trebuie sa stii ca ai limitare de viteza de 10Mbps (trafic nelimitat) si se pot conecta la un singur router doar  5 utilizatori de WiFree si 3 dispozitive pe acelasi cont.

#929
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,878
  • Înscris: 04.03.2016

View PostPololica, on 19 septembrie 2017 - 10:14, said:

Pentru a putea utiliza UPC WiFree, din contrul de MyUpc ai o sectiune pentru WiFree. De acolo iti setezi parola de acces (mare atentie! parola trebuie sa fie diferita de cea de acces la cont, desi numele de utilizator(mail) este aceelasi cu care te loghezi in MyUPC). Dupa ce faci setarile "tehnice" (definirea parolei), conecteaza-te la un UPC WiFree si gata. Ai acces la toate router-ele care au activ WiFree (mie mi-a mers si in Ungaria acum 3 ani, nu e un serviciu doar national).

Mai trebuie sa stii ca ai limitare de viteza de 10Mbps (trafic nelimitat) si se pot conecta la un singur router doar  5 utilizatori de WiFree si 3 dispozitive pe acelasi cont.
De cand ma chinui sa ma conectez pe o retea wi free... eu setam parola identic cu cea a contului my upc si nu imi mergea.
Bine ca am vazut comentariul tau, am setat diferit si m-am conectat rapid pe wi free.
BIG LIKE !!!

#930
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Tin minte ca la lansarea serviciului mergea aceeasi parola (atat pentru MyUPC, cat si pentru WiFree)

Nu stiu de cand e obligatorie serviciul, dar cred ca e destul de recenta.

Edited by Pololica, 11 December 2017 - 08:34.


#931
vscosmin

vscosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.01.2013
Nu inteleg cum sa ma conectez de pe telefon.Dupa ce am facut cont myupc,pe telefon ,in upc wi-free am : metoda EAP,Autentificare faza 2,certificat CA,Identitate,Identitate anonima,parola.Unde bag user-ul?Mai trebuie modificat ceva?Multumesc!

Am gasit tutorialul la ei pe site.Din pacate,nu se conecteaza .Cauta adresa IP cateva minute ,iar apoi imi spune ''Conexiune internet slaba evitata",desi puterea semnalului este buna.Stie cineva care ar putea fi problema?Multumesc!

#932
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,878
  • Înscris: 04.03.2016

View Postvscosmin, on 29 decembrie 2017 - 15:11, said:

Nu inteleg cum sa ma conectez de pe telefon.Dupa ce am facut cont myupc,pe telefon ,in upc wi-free am : metoda EAP,Autentificare faza 2,certificat CA,Identitate,Identitate anonima,parola.Unde bag user-ul?Mai trebuie modificat ceva?Multumesc!

Am gasit tutorialul la ei pe site.Din pacate,nu se conecteaza .Cauta adresa IP cateva minute ,iar apoi imi spune ''Conexiune internet slaba evitata",desi puterea semnalului este buna.Stie cineva care ar putea fi problema?Multumesc!

Incearca ca parola de la wi free sa fie diferita de parola cu care te conectezi la contul my upc.
Cand dai sa te conectezi la reteaua wi free, unde scrie " identitate " acolo treci adresa de email cu care te conectezi in contul my upc :)

Deci datele de autentificare la wi free sunt:
Identitate: adresa de email cu care te conectezi in my upc
Parola: parola setata de tine , sa fie diferita de cea cu care te conectezi in my upc

#933
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008
Trebuie alta parola fata de cea de la contul My UPC.

#934
vscosmin

vscosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.01.2013
Parola este diferita de cea de la contul My UPC,insa nu merge.Cauta adresa IP ,iar apoi imi spune ''Conexiune internet slaba evitata".

#935
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,878
  • Înscris: 04.03.2016

View Postvscosmin, on 30 decembrie 2017 - 19:05, said:

Parola este diferita de cea de la contul My UPC,insa nu merge.Cauta adresa IP ,iar apoi imi spune ''Conexiune internet slaba evitata".
La orice wi free ? sau doar la unul anume ?

Daca patesti acest lucru la toate wi free , posibil sa fie de la device-ul tau. Daca se intampla doar la un anumit wi free , posibil acel router ce emite reteaua sa aibe probleme ...
Eu ma conectez la wi free de la modemul meu fara probleme, am incercat si la alte wi free si merge fara probleme :D

#936
vscosmin

vscosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.01.2013
  • Pana la urma,am rezolvat.Nu incercasem decat acasa si de aceea nu mergea.Am incercat in alta parte unde era semnal bun si s-a conectat.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate