Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate imbunatati o poza sa se ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru
 Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata

Manere clasice mobila sau push to...
 Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10
 Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI
 

Reziliere cartela cosmote 500 "bagata pe gat de romtelecom"

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
benzyma

benzyma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 08.04.2011
Buna seara, acum aproape 2 ani, romtelecom m-a mintit ca imi da un telefon gratis. Aveam deja internet de la ei. Cica trebuia sa platesc doar la activarea cartelei, ca am 5000 minute, etc...Nu au explicat tot ce trebuia sa stiu...A venit un curier si a predat coletul mamei mele si cand l-am deschis, surpriza, era un contract de vreo 5 euro in toata regula. Dupa ce am vazut asta, am sunat la 1930 si am cerut explicatii. Toti dateau din umeri...Imi dateau de inteles ca am semnat si ei nu au nici o vina. Dupa chestia asta, am platit factura 2 ani de zile (cartela expira in aprilie 2015) atat la internet cat si la telefon iar dupa ce a expirat contractul la internet, l-am reziliat fara discutii (15.10.2014). Acelasi lucru vreau sa-l fac si cu cartela...Contractul l-a internet l-am reziliat trimitand o cerere + copie dupa buletin prin mail. Imi poate spune cineva ce tip de cerere trebuie sa completez pentru rezilierea acestei cartele sau ce naiba este? Banuiesc ca trebuie sa o trimit tot la [email protected]. Din ce am inteles de la 1930, pot sa o reziliez si acum doar ca trebuie sa platesc o taxa de 6 sau 9 euro (orice numai sa scap)...

Va multumesc!

#2
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 04.10.2014
daca ai contract pana in apr 2015 adica inca 6 luni si platesti 5 euro/luna => 30 euro total.

daca reziliezi si platesti 9 euro rezilierea e fantastic; mai ales daca ai de unde alege un alt provider;

La mine la reziliere orange contract inca 13 luni a trebuit sa platesc cele 13 luni dar fara tva.

#3
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,355
  • Înscris: 24.05.2010
Daca tot imparti cu copii de buletin da si mie una.

Acum revenind la chestiuni mai putin serioase fata de ce am zis mai sus, si chiar nu am fost sarcastic, la sediu dece nu te deplasezi? Daca stii cum sa scapi dece iti mai faci probleme?.

#4
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 04.10.2005

View Postbenzyma, on 16 octombrie 2014 - 20:23, said:

Buna seara, acum aproape 2 ani, romtelecom m-a mintit ca imi da un telefon gratis. Aveam deja internet de la ei. Cica trebuia sa platesc doar la activarea cartelei, ca am 5000 minute, etc...Nu au explicat tot ce trebuia sa stiu...A venit un curier si a predat coletul mamei mele si cand l-am deschis, surpriza, era un contract de vreo 5 euro in toata regula. Dupa ce am vazut asta, am sunat la 1930 si am cerut explicatii. Toti dateau din umeri...Imi dateau de inteles ca am semnat si ei nu au nici o vina. Dupa chestia asta, am platit factura 2 ani de zile (cartela expira in aprilie 2015) atat la internet cat si la telefon iar dupa ce a expirat contractul la internet, l-am reziliat fara discutii (15.10.2014). Acelasi lucru vreau sa-l fac si cu cartela...Contractul l-a internet l-am reziliat trimitand o cerere + copie dupa buletin prin mail. Imi poate spune cineva ce tip de cerere trebuie sa completez pentru rezilierea acestei cartele sau ce naiba este? Banuiesc ca trebuie sa o trimit tot la [email protected]. Din ce am inteles de la 1930, pot sa o reziliez si acum doar ca trebuie sa platesc o taxa de 6 sau 9 euro (orice numai sa scap)...

Va multumesc!
Aceasi povedte si la mine...

#5
SmartZone

SmartZone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.03.2015
Se poate rezilia foarte simplu daca ti-a expirat contractul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate