Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

RCS&RDS a atras prin portare cei mai mulți clienți de la rivali pe telefonie mobilă în 2014, arată datele ANCOM

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#73
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003

 benis, on 15 octombrie 2014 - 18:21, said:

Avem niște personaje pe forum care își păstrează abonamentul de luni bune deși nu au semnal și li se permite rezilierea din acest motiv. De ce ai plăti pentru un abonament pe care oricum nu-l poți folosi, nu știu, dar se pare că au avut o campanie cu rezultate.
Nu mai fi asa de uman si poartati singur de grija nu avea grija altora , stii treaba cu Dabija ?

#74
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Pletea va continua să aibă abonament Digi chiar dacă telefonia mobilă de la Digi ar da faliment. Omul a prins drag de Digi.

#75
Motanu1985

Motanu1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.07.2007
Da dupa cum se vede il iubiti mult pe PLETEA

#76
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

 GsmWorld, on 14 octombrie 2014 - 11:15, said:


ofera la mai putin, DigiOriunde
Internet mobil in roaming inclus adica sa ofere macar vreo 200-300MB.

#77
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 05.03.2009
Parca vad acelasi articol peste 1 an jumate: Digi a pierdut cei mai multi clienti odata cu incheierea acordului de roaming cu voda.
Reteaua digi este varza calitativ dpdv date si acoperire. Am DON de 10 euro (nu sunt client rds) dar cel mai mult ma bazez pe abonamentul de orange.
In plus serviciul tehnic/relatii cu clientii este ca si inexistent. Cite un digi helper mai rezolva 2-3 clienti pe zi la nivel de tara....
Am orange de 10 ani si nici macar odata nu am avut probleme. Acoperirea ultra ok.
DIgi este excelent daca stai toata ziua in casa , ai acoperire si nu ai ce face. La voce, caci la date cel putin in zona mea merge muuult mai prost decit dial-up-ul de acum 15 ani de pe romtelecom.
Personal consider o tentativa de a atrage bani de la amariti, e atractiv 5 euro insa daca ai vreodata o problema de viata si de moarte si tu nu ai semnal / nu merge reteaua...... ti-ai fi dorit sa dai oricit sa ai serviciu de calitate....
Pacat....

#78
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Mda. Nu iti convine Digi dar tot le dai 10 euro pe luna.
Cine sa te mai inteleaga si pe tine...

#79
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006

 kye77, on 16 octombrie 2014 - 12:51, said:

Parca vad acelasi articol peste 1 an jumate: Digi a pierdut cei mai multi clienti odata cu incheierea acordului de roaming cu voda.
Reteaua digi este varza calitativ dpdv date si acoperire. Am DON de 10 euro (nu sunt client rds) dar cel mai mult ma bazez pe abonamentul de orange.
In plus serviciul tehnic/relatii cu clientii este ca si inexistent. Cite un digi helper mai rezolva 2-3 clienti pe zi la nivel de tara....
Am orange de 10 ani si nici macar odata nu am avut probleme. Acoperirea ultra ok.
DIgi este excelent daca stai toata ziua in casa , ai acoperire si nu ai ce face. La voce, caci la date cel putin in zona mea merge muuult mai prost decit dial-up-ul de acum 15 ani de pe romtelecom.
Personal consider o tentativa de a atrage bani de la amariti, e atractiv 5 euro insa daca ai vreodata o problema de viata si de moarte si tu nu ai semnal / nu merge reteaua...... ti-ai fi dorit sa dai oricit sa ai serviciu de calitate....
Pacat....
Se lucreaza la retea, si sunt o gramada de zone unde are semnal mai bun ca si Orange. Iar apeluri pierdute cu semnal full sunt si la altii. Chiar azi a facut un prieten o sesizare la Orange pe aceasta tema.

#80
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Ce-mi place mie de cei care generalizeaza asa, de parca peste tot sunt probleme....la serviciu, cladire de tip centru de afaceri, centrul Brasovului, Digi.Mobil are cel mai puternic semnal, peste tot in cladire, se mira si colegii. De asemenea, pana acum pe unde am fost, nu am avut probleme, in rarele ocazii cand pe cine stie ce coclauri nu a mai fost semnal nativ, a functionat RN fara probleme. De asemenea, observ ca semnalul este mai puternic si stabil, in locuri in care acum cateva luni era fluctuant sau ceva mai slab.

#81
TurboHamster

TurboHamster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 02.10.2013

 kye77, on 16 octombrie 2014 - 12:51, said:

DIgi este excelent daca stai toata ziua in casa , ai acoperire si nu ai ce face. La voce, caci la date cel putin in zona mea merge muuult mai prost decit dial-up-ul de acum 15 ani de pe romtelecom.
Pe drumurile principale este semnal ok. Ba chiar s-ar putea ca in casa sa fie mai problematic. Asa e cu radioul asta: in unele zone poate merge bine, in timp ce in altele deloc. O fi functionand in zona ta mai prost ca dial-up, dar uite ca in Iasi merge cu 1-3 mbps, cu conditia sa ai semnal Posted Image

Ce ti se pare asa ciudat faptul ca exista oameni ce nu merg pe coclauri si-si petrec majoritatea timpului in oras?

 kye77, on 16 octombrie 2014 - 12:51, said:

daca ai vreodata o problema de viata si de moarte si tu nu ai semnal / nu merge reteaua
112 merge in orice retea... sau poate la tine e o problema de viata si de moarte faptul ca nu poti vorbi la telefon cu nevasta. Oare cum au supravietuit oamenii mii de ani fara telefon pana acum cinspe ani si, brusc, lipsa semnalului de la o anumita retea astazi poate decide o situatie "de viata si de moarte"?


Nu inteleg, de ce consideri tu ca, in Romania, nu poate exista o retea care sa se adreseze persoanelor cu alte nevoi de comunicare decat ale tale: tarife mult mai mici, dar si acoperire mai mica? De exemplu, da-mi un singur motiv pentru care ar trebui sa platesc de 4x mai mult la Orange/Vodafone/Cosmote ca sa am acoperire in Cucuietii de Deal, desi in viata mea n-am trecut pe acolo si nici nu cred ca voi trece vreodata? Aaa, tu ai nevoie de semnal la Cucuietii din Deal? Pai aboneaza-te la o retea ce ofera semnal acolo.



Acum, daca nu te superi, o intrebare intrebatoare: Am abonament la RATP doar pe linia 41 ce ma costa 75 Lei lunar. Deci nu-l pot utiliza decat din CUG pana-n Copou, spre deosebire de abonamentul pe toate liniile, de 120 Lei, cu care pot merge prin tot orasul. Acum, in gandirea ta, asta inseamna ca sunt un sarac si RATP ma fura de 75 Lei lunar, sau pur si simplu nu am nevoie de un abonament pe toate liniile? Ar trebui ca abonamentul pe o linie sa fie desfiintat, deoarece e inutil fiindca nu acopera tot orasul? :D

#82
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

 GsmWorld, on 16 octombrie 2014 - 13:06, said:

Se lucreaza la retea, si sunt o gramada de zone unde are semnal mai bun ca si Orange. Iar apeluri pierdute cu semnal full sunt si la altii. Chiar azi a facut un prieten o sesizare la Orange pe aceasta tema.

Si eu am detectat foarte multe zone unde este semnal NET SUPERIOR Orange. De asemenea problema de apeluri pierdute cu semnal full am avut-o la Orange din belsug daca pot spune asa. Cel putin de 2-3 ori pe saptamana. Ca sa nu mai zic de momentul in care incercam si eu sa apelez si imi spunea ca persoana pe care incerc s-o sun are telefonul inchis iar dupa a 3-a incercare, ce sa vezi? Raspundea la telefon si imi spunea ca nu l-a avut deloc in plus. Deci sa ma mai lase fanaticii portocalii cu placa "Orange - retea premium". Nu mai zic de cat de prost mergea netul in zonele in care imi petreceam cel mai mult timp.

 brasoveanul, on 16 octombrie 2014 - 13:16, said:

Ce-mi place mie de cei care generalizeaza asa, de parca peste tot sunt probleme....la serviciu, cladire de tip centru de afaceri, centrul Brasovului, Digi.Mobil are cel mai puternic semnal, peste tot in cladire, se mira si colegii. De asemenea, pana acum pe unde am fost, nu am avut probleme, in rarele ocazii cand pe cine stie ce coclauri nu a mai fost semnal nativ, a functionat RN fara probleme. De asemenea, observ ca semnalul este mai puternic si stabil, in locuri in care acum cateva luni era fluctuant sau ceva mai slab.

Exact. Se simte o imbunatatire clara a acoperirii si a semnalului.

Eu am portat 3 numere: Olingi, Hotzafone si Teleschpenker. Plus am convins inca 20 de persoane sa treca pe Digi. Toti sunt foarte multumiti! Zilele trecuta m-au sunat vreo 2-3 dintre ei sa-mi spuna ca nu le vine sa creada cat de bine le merge netul.

#83
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
In ceea ce priveste internetul mobil, multi nu pricep ca in primul rand conteaza sa iti poti folosi conexiunea mobila pentru orice fel de aplicatii necesare si sa nu ai grija controlarii traficului consumat de cateva ori pe zi, si mai putin relevanta este viteza. Eu folosesc netul mobil Digi.Mobil pe un telefon care maximum suporta 7,2 Mbps download, descarc uzual cu 4 5 Mbps, uneori cu mai mult. Fara efort, mi-as putea epuiza traficul de 5 GB in doua trei zile. Chiar daca Orange probabil ca ofera rate de transfer mai mari, prefer netul mobil de la Digi.Mobil, care merge bine si ofera si trafic mult mai mult.(cu telefonul in tethering, urmaresc si clipuri Full HD pe Youtube, fara nicio problema, de exemplu...).

#84
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

 banculescu, on 15 octombrie 2014 - 18:20, said:


ma indoiesc ca lumea nu se transfera la digi pt ca nu au sms-uri;
hai sa zicem ca scrii 100sms/luna => 3 sms / zi; te costa in plus 1 euro, deci nu 4 ci 5 euro total.


Repet, este o chestie sensibila, mai mult psihologica, e asa greu de inteles?
Daca Vodafone, Orange si TMobile au toate 3 abon cu sms SAU minute incluse, DE CE ungurul nu vrea si el asa?!
Pierde enorm, ca nu se intreaba de ce aia 3 giganti au asemenea abonamente in oferta...

Edited by crisbud, 19 October 2014 - 18:26.


#85
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

 crisbud, on 19 octombrie 2014 - 18:26, said:

Repet, este o chestie sensibila, mai mult psihologica, e asa greu de inteles?
Daca Vodafone, Orange si TMobile au toate 3 abon cu sms SAU minute incluse, DE CE ungurul nu vrea si el asa?!
Pierde enorm, ca nu se intreaba de ce aia 3 giganti au asemenea abonamente in oferta...

Ar putea introduce niste extra-optiuni de genul 1000 de sms-uri/3 euro, 500/1,5 euro etc. Am dat niste exemple doar...Sunt sigur ca cei care folosesc sms-uri ar fi mai mult decat incantati sa dea 1-2 euro pentru 500 de sms-uri. Dar nu putem sti calculele exacte din spatele afacerii.

#86
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 crisbud, on 19 octombrie 2014 - 18:26, said:

Repet, este o chestie sensibila, mai mult psihologica, e asa greu de inteles?
Daca Vodafone, Orange si TMobile au toate 3 abon cu sms SAU minute incluse, DE CE ungurul nu vrea si el asa?!
Pierde enorm, ca nu se intreaba de ce aia 3 giganti au asemenea abonamente in oferta...

Buhu!
Cat e pretul real al unui SMS in alte retele? Prbabil nu e un cent.
Ai SMS nelimitat in retea.
Cat costa SMS in alte retele la O/T/V?

Prefer un GB de date decat 100 de sms.

#87
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,718
  • Înscris: 21.03.2005

 crisbud, on 19 octombrie 2014 - 18:26, said:


Repet, este o chestie sensibila, mai mult psihologica, e asa greu de inteles?
Daca Vodafone, Orange si TMobile au toate 3 abon cu sms SAU minute incluse, DE CE ungurul nu vrea si el asa?!
Pierde enorm, ca nu se intreaba de ce aia 3 giganti au asemenea abonamente in oferta...
Pt ca e reteaua lui. Si face ce vrea.
Si nu te obliga sa stai in ea. Ba mai mult, cu toate sms-urile incluse la alti operatori, aici poti sa vorbesti. Nu trebuie sa trimiti sms din alea nelimitate national pt simplul fapt ca nu mai ai, de fapt, minute nationale.
Vorbeste. Voce. Ai cat vrei.
Si daca te uiti pe factura, cate sms platesti? 50? 100? Asta inseamna undeva intre 3-6Ron/luna.

#88
Ausradierer

Ausradierer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 22.10.2005

 brasoveanul, on 16 octombrie 2014 - 13:16, said:

Ce-mi place mie de cei care generalizeaza asa, de parca peste tot sunt probleme....la serviciu, cladire de tip centru de afaceri, centrul Brasovului, Digi.Mobil are cel mai puternic semnal, peste tot in cladire, se mira si colegii. De asemenea, pana acum pe unde am fost, nu am avut probleme, in rarele ocazii cand pe cine stie ce coclauri nu a mai fost semnal nativ, a functionat RN fara probleme. De asemenea, observ ca semnalul este mai puternic si stabil, in locuri in care acum cateva luni era fluctuant sau ceva mai slab.
De asemenea, in centrul Brasovului, in Aro, Digi e mort. 0 semnal. Este singurul loc in tot Brasovul unde am avut probleme cu semnalul.

#89
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Posted Image Vesnica lui pomenire!

#90
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Nu am mai fost de ceva vreme pe la Aro, nu ma pot pronunta. Dar pot spune ca in exteriorul Aro, este in regula.

Edited by brasoveanul, 21 October 2014 - 14:27.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate