Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...
 Popcorn stradal

De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig
 Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...
 

Este federalizarea Romaniei ceva rau ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2843 replies to this topic

#2827
Schnucki

Schnucki

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,812
  • Înscris: 09.12.2014

 horia66, on 05 ianuarie 2015 - 00:26, said:

Sunt tare curios ce-o sa iasa ....

Orice ar ieși, ar ieși prost pentru Ungaria.

Nu poți să te consideri aliat al SUA și să le-o sugi rușilor. Nu se poate.

Politica voastră, de acum, e o greșeală istorică.

#2828
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

 Schnucki, on 05 ianuarie 2015 - 00:29, said:


Problemei Ungariei, frustrată de Trianon, da.



Hai, să-ți zic un secret.

Americanii fac pipi pe legile voastre.

Nu,americanii fac pe ale voastre,va omoara pe strada (vezi cazul Teo Peter) si va rad in fata! Cam asta e secretul....

 Schnucki, on 05 ianuarie 2015 - 00:32, said:


Orice ar ieși, ar ieși prost pentru Ungaria.

Nu poți să te consideri aliat al SUA și să le-o sugi rușilor. Nu se poate.

Politica voastră, de acum, e o greșeală istorică.


Una e sa fii aliat si alta e sa fii luat de prost.Se pare ca romanii nu fac diferenta! Si ca sa pricepi si tu diferenta,raspunde-ti la intrebarea: cine are nevoie de viza pt America? Romanii sau Ungurii?

#2829
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 horia66, on 05 ianuarie 2015 - 00:30, said:

O spui de parca Romania ar avea numai 1 bucata problema. "Problema !". Te inseli. Romania are o gramada, un teanc, o poala de probleme ! Iar lipsa unei federatii este una din cele fundamentale.... Una din ele.
Spune-o si p-aia cu Schengenul ca din cauza aia nu poate sa-si aduca colegu' rablele limuzinele mai repede si sa le mai dea un lustru-n targ.
Trebuie sa se numeasca si el biznizmen, gospodar...

Edited by e_bulu, 05 January 2015 - 00:36.


#2830
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

 Schnucki, on 05 ianuarie 2015 - 00:29, said:

Hai, să-ți zic un secret.

Americanii fac pipi pe legile voastre.
Eee, aici e o mare problema. Pentru americani. Si-mi place ca Orbán stie sa-si joace cartile. Daca americanii "fac pipi" pe legile maghiare, inseamna ca "fac pipi" pe legile unei tari europene, membra UE si NATO. Legile maghiare sunt armonizate UE, deci "fac pipi" chiar pe legislatia UE. Deja sunt multi opariti pe la Bruxelles pentru acest mod de comportament...
Destept, Orbán. Ii pune pe americani sa argumenteze documentat acuzatiile si sa respecte legile unei tari UE.

#2831
Schnucki

Schnucki

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,812
  • Înscris: 09.12.2014
Băieți, aveți grijă ce politici aplicați, că dacă ne supărăm, întindem Ardealul pân` la Tisa, și peste câteva decenii, iar o să plângeți și-o să vorbim de cât de sinucigași sunteți, ca nație. Posted Image

Singura noastră, a românilor, grijă e să ne ferim de rusofilism, că restul vine de la sine. Posted Image

Edited by Schnucki, 05 January 2015 - 00:37.


#2832
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

 e_bulu, on 05 ianuarie 2015 - 00:34, said:

Spune-o si p-aia cu Schengenul ca din cauza aia nu poate sa-si aduca colegu' rablele limuzinele mai repede si sa le mai dea un lustru-n targ.

Singura diferenta e, ca tu pentru o rabla de aia trebuie sa muncesti toata viata.Pentru ultimul Nissan Skyline ce l-am adus se bateau miticii in piata din Arad.....

#2833
Schnucki

Schnucki

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,812
  • Înscris: 09.12.2014

 horia66, on 05 ianuarie 2015 - 00:36, said:

UE.

Păi, lui Orban nu-i place în Uniunea Europeană, nu se simte bine, nu se simte...acasă, el vrea în Uniunea Eurasiatică.

Omule, între SUA și Rusia e război tăcut, și voi, ungurii, sunteți, din nou, de partea greșită a istoriei.

Sunteți chiar așa orbi să susțineți un idiot ca Orban?

Chiar așa vă ia mințile naționalismul maghiar?!

#2834
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 ady_77, on 05 ianuarie 2015 - 00:38, said:

Singura diferenta e, ca tu pentru o rabla de aia trebuie sa muncesti toata viata.Pentru ultimul Nissan Skyline ce l-am adus se bateau miticii in piata din Arad.....
Eu cumpar noi... spre diferenta de aia intrecuti de melc. Gospodari cand se mangaie pe crestet in odaia de la drum. Niste bisnitari.

Edited by e_bulu, 05 January 2015 - 00:44.


#2835
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,828
  • Înscris: 01.10.2002

 horia66, on 04 ianuarie 2015 - 23:33, said:

Nasol ca astfel de "caricaturi de oameni", care "traiau in corturi", i-au batut de le-a sunat apa in cap la 907 pe cruciatii europeni condusi de bavarezi... Poate erau slabi de inger.
Mda, dar dupa aceea a venit asta http://ro.wikipedia...._de_la_Lechfeld, care a pus capat incursiunilor maghiarilor in Europa de vest. Un lucru care trebuie invatat despre germani e ca dupa fiecare infrangere devin mai puternici... De exemplu, a fost nevoie de al doilea razboi mondial pentru ca Merkel sa conduca efectiv Europa. Scuze, jumatea mea de sas, nu s-a putut abtine Posted Image

Edited by Wotan, 05 January 2015 - 00:43.


#2836
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

 Schnucki, on 05 ianuarie 2015 - 00:36, said:

Băieți, aveți grijă ce politici aplicați, că dacă ne supărăm, întindem Ardealul pân` la Tisa, și peste câteva decenii, iar o să plângeți și-o să vorbim de cât de sinucigași sunteți, ca nație. Posted Image

Singura noastră, a românilor, grijă e să ne ferim de rusofilism, că restul vine de la sine. Posted Image

Cum asa,sa atacati voi o tara Nato? Vai dar chiar asa? De unde atata europenism? Parca zicea manualul de istorie ca romanii nu au cotropit pe nimeni.... Cam mari pretentii imperialiste,vreti Ardeal pana la Tisa,unirea cu Republica Moldova....Scotia nu o vreti?

#2837
Schnucki

Schnucki

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,812
  • Înscris: 09.12.2014

 ady_77, on 05 ianuarie 2015 - 00:38, said:


Singura diferenta e, ca tu pentru o rabla de aia trebuie sa muncesti toata viata.Pentru ultimul Nissan Skyline ce l-am adus se bateau miticii in piata din Arad.....

Ok, facem așa: dacă tu continui să vorbești despre mitici, voi începe și eu să vorbesc despre bozgori, bozgoreți și bozgoroi. E ok? Te superi? :)

#2838
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 ady_77, on 05 ianuarie 2015 - 00:38, said:

Singura diferenta e, ca tu pentru o rabla de aia trebuie sa muncesti toata viata.Pentru ultimul Nissan Skyline ce l-am adus se bateau miticii in piata din Arad.....
Prestai ceva servicii gratis pentru cei nesatisfacuti?
De unde ai tu habar cat castig eu mai... cocos?

Edited by e_bulu, 05 January 2015 - 00:45.


#2839
Schnucki

Schnucki

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,812
  • Înscris: 09.12.2014

 ady_77, on 05 ianuarie 2015 - 00:41, said:

Scotia nu o vreti?

Nu, doar Ardealul până la Tisa, și dacă ai fi un bun român, te-ai bucura pentru câștigul României. :)

#2840
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

 Schnucki, on 05 ianuarie 2015 - 00:32, said:

Nu poți să te consideri aliat al SUA și să le-o sugi rușilor. Nu se poate.
Vezi, "asta e defectul tau !" (e intre ghilimele fiindca e o replica dintr-o piesa de nenea Iancu). Consideri ca esti aliat al SUA doar daca "le-o sugi" americanilor. (asta e iar intre ghilimele, fiindca e expresia ta, eu nu vorbesc asa).

Si nu, Orbán nu le face asa ceva rusilor. Ar trebui sa te mai documentezi. Ia vezi, poate mai gasesti vreun articol despre Orbán, in Jurnalul de Dorohoi...

Quote

Politica voastră, de acum, e o greșeală istorică.
Vezi, iarasi "asta e defectul tau !" Fiindca consideri ca demnitatea este o greseala istorica. Si asta este un motiv pentru care dorim federalizarea. Fiindca nu agreem ca [,] "capul plecat, sabia nu-l taie".
Iar Orbán le-a spus americanilor public si calm: "nu suntem colonie".

#2841
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 07.04.2010

 horia66, on 05 ianuarie 2015 - 00:02, said:

Cand o fo' asta ? Ca de cate ori ajung prin Ungaria, cumpara nevasta-mea de umplu portbagajul pana sus !

Nu mai vad nimic in spate. Doar in oglinzile laterale. Si daca nici nevasta-mea nu stie preturi...
Da de cate ori mergi tu in Ungaria?
Eu stau la 30 de minute de mers cu masina de Ungaria deci poti sta linistit ca nu merge abureala voastra cu mine.
Foarte enervat era cand nu gaseam loc de parcare la Metro ca era plin de masini cu numere de Ungaria.

#2842
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,714
  • Înscris: 02.10.2009
Daca singura preocupare e soarta Ungariei si relatiile romano- maghiare, deschideti un subiect pe aceasta tema.
Prezentul se suspenda, ca urmare a incosistentei si devierii excesive, mai ales in ultimile saptamani, pana cand ideea federalizarii va deveni, daca nu actualitate, macar optiune luata in considerare de guvernanti.

#2843
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,463
  • Înscris: 13.01.2011
Înțeleg că colegul Rosebud a avut probleme pe acest subiect!

Dacă văd vre-o postare sub a mea...

#2844
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Topicul ramane inchis deoarece deocamdata s-a spus cam totul pe aceasta tema. Daca subiectul redevine actual (declaratii oficiale, discutii politice pe tema descentralizarii/regionalizarii) puteti deschide unul nou.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate