Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Philips S388

- - - - -
  • Please log in to reply
723 replies to this topic

#685
TwinkleToes

TwinkleToes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 10.11.2014
Mulțumim pentru munca depusă în a ajuta colegii forumiști!

Apropo, care este diferența partiției la kitkat, fata de jellybean?

#686
raulrayo

raulrayo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 03.06.2012
Tu acuma la kk sau jb ai un 1GB sau mai puțin pt. aplicații și restu de 1,8gb sau cat era din cei 4gb pt fișiere data poze etc. Cu fișierul ala ai 2GB memorie pt aplicatii.


#687
TwinkleToes

TwinkleToes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 10.11.2014
O chestie tâmpită la Philips-ul asta.Nu înțeleg de ce au împărțit eu memoria interna în partiție date și emulare card sd. Sper ca romul Miui nu este partiționat lafel.

De exemplu pe telefoanele mele HTC,Motorola, Xiaomi memoria nand este împărțită intre partiția System și partiția stocare interna la care figurează și locația aplicatiilor

Dacă instalez eu twrp și redimensionez eu manual partițiile,nu merge?

#688
raulrayo

raulrayo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 03.06.2012

View PostTwinkleToes, on 18 martie 2016 - 21:07, said:


Dacă instalez eu twrp și redimensionez eu manual partițiile,nu merge?


Cu twrp nu am încercat eu cu cwm am instalat custom rom. Cat despre partiții dacă îți pui miui nu ai nevoie sa patitionezi nimic. Eu l-am pus acolo pt cine dorește kk cu 2 GB memorie interna. Fișierul la pus dylix și nu cred ca mai merge link-ul.

#689
TwinkleToes

TwinkleToes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 10.11.2014
Nu merge sa descarc de pe google drive.îmi cere permisiunea uploader-ului

#690
raulrayo

raulrayo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 03.06.2012
incerca acuma ca lam pus public. nu ma prea pricep la upload si din astea .:)

#691
TwinkleToes

TwinkleToes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 10.11.2014
Acum merge.Mersi!

#692
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Mersi colegu.
Deci am început:urmând tutorialul pentru backup  nu am ext4 și la cealantă variantă nu am cm recovery. Asta e renunț la backup...
                           trecem la instalare kk..asta e, nu instalăm că nu știm
Păcătoase rău mkt...poate la anu

#693
raulrayo

raulrayo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 03.06.2012
Păi instalezi kk și recovery de acolo ca l-am pus și apoi miui. Dacă nu merge ai romul original kk de cei de la RDS. Ala lam pus acolo. Eu ca și în tutorial am făcut și merge.  Merge perfect telefonu. Sincer nu am făcut niciodată backup dar normal asa se face.:)

#694
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Păi asta era una dintre probleme cum se instalează kk?că zici că se instalează și atăt ,iar rusu face ceva în sptools dar are deja telefonu cu miui.....Iar la mtktools zice că este virus ,indiferent de unde descarc ,îi zice „zerg rush„...tare jucăuș

#695
raulrayo

raulrayo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 03.06.2012
Ați reușit să faceți ceva?

#696
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Eu unul nu am încercat. Ai zis că se instalează kk dar nu și cum.Nu îndrăznesc să mă apuc că am mai pățit ca doar și cu o altă versiune de sptools să pun pe butuci telefonul,de acea insist să primesc instrucțiunile exacte ;Din ce am citit pe această secțiune cam toți ce au flash-uit s388 au avut probleme cu ceva....deci eu încă aștept instrucțiunile cap- coadă

#697
TwinkleToes

TwinkleToes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 10.11.2014
Le aștepți mult și bine!  Google is your friend. Întotdeauna exista riscuri când rescri softul.


Sent from my HM 1S using Tapatalk



Eu unul nu am mai instalat miui. Aștept sa iasă din garanție telefonul�

Sent from my HM 1S using Tapatalk



#698
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Dacă citim posturile colegilor ,cam toți au avut diverse probleme ,”soft brick„ ,sau pierdere imei,.Prefer să stau în banca mea nu să-mi dau cu capu”....dacă nu se găsește un coleg care să prezinte pași corecți fără lipsuri/găurii....

#699
raulrayo

raulrayo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 03.06.2012

View Postowydyu, on 08 aprilie 2016 - 20:39, said:

Dacă citim posturile colegilor ,cam toți au avut diverse probleme ,”soft brick‾ ,sau pierdere imei,.Prefer să stau ĂŽn banca mea nu să-mi dau cu capu”....dacă nu se găsește un coleg care să prezinte pași corecți fără lipsuri/găurii....


Soft brick nu se poate pt ca nu mai ii ca pe vremuri cu telefoanele alea vechi. Dacă îți ștergi imei este chamelephone pt a recupera imei sau din engineer mode din softul telefonului dacă rămâi la android. Îl poți șterge dacă dai pe reset în Spflashtools. Nu știu ce lipsuri și gauri găsești. ai pas cu pas dacă nu iti ajunge găsești pe http://www.theandroidhow.com mai detaliat sau pe google sau YouTube.  Eu am văzut ca multi colegi de pe forum au reusit și plus de asta eu postez ca vreau sa va ajut.

#700
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Păi hai să o luăm punctual dacă backup nu...
Cum instalez/upgrade kitykat?

#701
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Buna seara, detin un Philips S388 si as dori sa stiu cum pot macar sa mut aplicatiile dupa ce le downloadez din Magazin Play, am inteles ca direct din magazin nu se pot stoca pe card, ci doar pe telefon si apoi mutate, insa cand intru la Storage si pe aplicatii sa le mut, butonul Move to SD card nu se poate bifa sa mut de exemplu un joc sau o aplicatie, nu se poate selecta, cum as putea sa fac, dar fara sa rootez telefonul, multumesc mult.

#702
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
dacă el nu poate... noi cum putem?
glumesc
doar root

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate