Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

RED 10 - pana pe 31 august

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012

View PostAlexis, on 28 august 2014 - 22:51, said:

Daca vodafone ar fi atat de bun, de nemaipomenit, de extraordinar, orice reclama digi aici nu ar trebui sa deranjeze pe nimeni fiindca balanta s-ar inclina vizibil in favoarea vodafone indiferent de comparatie. Dar... oare de ce nu e asa?

Deranjeaza SPAMMERII rds.


Se discuta pe un topic despre mierea de albine... si vine Danutz sa ne zica ca la RCS e mult mai ieftin si ca oricum nu ai nevoie de sms.

#38
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
Pentru chestii de-astea exista butonul de ignore. Dar senzatia pe care o da modul in care lumea reactioneaza... sincer... este ca vodafone ii este frica de digi. si asta o zic fiindca am impresia ca cei care tin cu o companie sau alta de telefonie mobila sunt rau sariti de pe fix atata timp cat nu sunt platiti pentru asta. Nu de alta dar nu inteleg de ce pe altcineva l-ar deranja pe ce retea de telefonie am eu abonament =)) Toate sunt de cacat si incearca sa mulga cat mai mult de la clienti chiar si atunci cand dau chestii cadou sau la un pret foarte mic, nu vor face nici o miscare care sa nu le aduca bani. Uitati-va la zecile de milioane de euro profit pe care le au pe luna... cine plm e asa de cretin sa tina partea vodafone sau digi sau cosmote sau orange? :)))

#39
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
RDS este singurul care se mai gandeste la puterea de cumparare a romanilor si ofera si servicii bune. Oranjistii si Vodafonistii este clar ca sunt deranjati cand vine vorba despre Digi.Mobil, unii fac chiar urat de tot. Apropo, domnu Blender, las-o mai moale cu spamerii RDS, nu este niciunul pe-aici, iar daca ai vreo nemultumire cu privire la RDS si la clientii sai, vino cu argumente nu arunca doar cu vorbe, Romania este oricum poluata cu vorbe si cu gesturi fara rost.

#40
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002

View Postbrasoveanul, on 29 august 2014 - 15:17, said:

RDS este singurul care se mai gandeste la puterea de cumparare a romanilor si ofera si servicii bune.

O zici de parcă ar face-o de dragul nostru... Dacă nu băgau preţuri de dumping nu intrau pe piaţă, nici ei nici Cosmote.

Alexis said:

Uitati-va la zecile de milioane de euro profit pe care le au pe luna... cine plm e asa de cretin sa tina partea vodafone sau digi sau cosmote sau orange?

Doar Orange şi Vodafone au profit de genul ăsta (în scădere continuă). Cosmote şi RDS nu au cum.

E stupid într-adevăr să "ţii" cu un operator, dar la fel de stupid mi se pare să fii hater şi să-i urăşti pentru că fac profit. Ce crezi că s-ar întâmpla dacă n-ar mai face şi ar ieşi de pe piaţă? Te-ai uitat puţin la situaţia din alte ţări să vezi ce costuri sunt la telefonie şi internet şi ce calitate au?

Să nu ne mai căcăm totuşi pe noi şi să pozăm în victime, avem oferte cu nelimitat şi internet gigabit prin fibră la câţiva euro. Eu zic că stăm bine.

"Vai vai dar noi suntem săraci, trebuie să ne dea ieftin." Rahat. Nu e nimeni obligat să-ţi dea nimic sau să compenseze pentru că eşti o ţară care nu e în stare s-o ducă bine. Sunt companii nu organizaţii caritabile, trebuie să facă profit, dacă nu fac se desfiinţează. Şi dacă ai impresia că ne-ar fi mai bine cu companii chinezeşti, ruseşti sau indiene eşti naiv.

#41
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
Nu am zis ca ii urasc (daca la mine te refereai) ci ca nu tin cu ei si ca sunt niste companii de cacat. De cacat fiindca balanta dintre interesul clientilor si interesul actionarilor nu este niciodata echilibrata. Daca putem sa tragem pe romanasi, pai hai s-o facem.

Fata de acum cativa ani ofertele sunt dementiale. Acum 5 ani nimeni nu s-ar gandi ca am avea macar ocazia sa vedem cum e sa descarci 1 Gb lunar pe telefon. Consider insa de cacat modul in care isi trateaza clientii. Pe unii ii avantajeaza, pe altii nu, abonamentele au discrepante foarte mari intre ele sau comparate cu planurile de prepay si sunt oameni care pentru aceleasi servicii la aceeasi firma platesc mai mult decat altii, lucru care nu stiu cat de corect este dar mie mi se pare complet fucked up.

Nu ma intereseaza sa iasa de pe piata, ba din contra, sa ramana cat or putea, cat mai multi ca sa se manance intre ei si sa imbunatateasca ofertele. Platesc un serviciu si atat. Nu sunt nici fan si nici nu ma implic emotional intr-o relatie cu o firma, ar fi complet gresit. Dar se ajunge la situatii hilare cum a fost o colega de-a mea cu prepay, fericita ca a primit un sms de ziua ei din partea companiei de telefonie mobila. Si a avut surpriza sa citeasca: "La multi ani! De ziua ta, ******* iti ofera un cadou de 0 eurocenti!" Ia mai da-i in cacat...

Iar referitor la rusi chinezi cubanezi si nord coreeni sau martiene de pe marte... stii cum e? banul nu are miros si nici nu vorbeste vreo limba anume. Poate sa fie firma cu sange comunist tot nu o sa moara vreunul de la firma aia de grija ta.

Edited by Alexis, 29 August 2014 - 21:40.


#42
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Vrei retea "premium", du-te la Orange sau Cosmote, dar la Vodafone nu se mai merita la cate probleme cu reteaua au. Au si aia dar mult mai mici in comparatie cu Vodafone. Vrei sa folosesti Vodafone? Du-te la digi, platesti mai putin si folosesti indirect reteaua Vodafone, dar ca sa ramai in continuare la Vodafone, e cea mai mare greseala.

#43
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View Postgabybcr, on 29 august 2014 - 21:54, said:

Vrei retea "premium", du-te la Orange sau Cosmote, dar la Vodafone nu se mai merita la cate probleme cu reteaua au. Au si aia dar mult mai mici in comparatie cu Vodafone. Vrei sa folosesti Vodafone? Du-te la digi, platesti mai putin si folosesti indirect reteaua Vodafone, dar ca sa ramai in continuare la Vodafone, e cea mai mare greseala.

Vodafone cred totusi ca este rentabil la abonamentele RED cu multe minute lunare in Roaming pentru cine locuieste in strainatate

#44
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Nu ma intereseaza de ce RDS se gandeste si la buzunarul nostru, insa este evident ca o face.mai mult decat oricare alta companie telecom, inclusiv in ceea ce priveste netul unde este dominant. Cosmote de mult timp isi da aere de companie premium.

View Postwirespot, on 29 august 2014 - 16:14, said:



O zici de parcă ar face-o de dragul nostru... Dacă nu băgau prețuri de dumping nu intrau pe piață, nici ei nici Cosmote.



Doar Orange și Vodafone au profit de genul ăsta (în scădere continuă). Cosmote și RDS nu au cum.

E stupid într-adevăr să "ții" cu un operator, dar la fel de stupid mi se pare să fii hater și să-i urăști pentru că fac profit. Ce crezi că s-ar întâmpla dacă n-ar mai face și ar ieși de pe piață? Te-ai uitat puțin la situația din alte țări să vezi ce costuri sunt la telefonie și internet și ce calitate au?

Să nu ne mai căcăm totuși pe noi și să pozăm în victime, avem oferte cu nelimitat și internet gigabit prin fibră la câțiva euro. Eu zic că stăm bine.

"Vai vai dar noi suntem săraci, trebuie să ne dea ieftin." Rahat. Nu e nimeni obligat să-ți dea nimic sau să compenseze pentru că ești o țară care nu e în stare s-o ducă bine. Sunt companii nu organizații caritabile, trebuie să facă profit, dacă nu fac se desființează. Și dacă ai impresia că ne-ar fi mai bine cu companii chinezești, rusești sau indiene ești naiv.


#45
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004
Digi au preturi mici doar ca sa atraga clienti. Fii sigur ca nu se gandesc la buzunarul tau. Cosmorte premium ? Poate o retea cu salariati bisnitari care nu au o etica morala, la fel cum sunt majoritatea clientilor. Orange un fel de profesionisti dar mai au statutul de "wanna be". Vodafone este o retea business eleganta chiar de mai trag de pe clienti cum fac si restu (Orange sunt experti la domeniul asta)

Ca si calitate retea Vodafone este peste Orange in vest.

#46
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View PostStegal, on 30 august 2014 - 11:29, said:

Digi au preturi mici doar ca sa atraga clienti. Fii sigur ca nu se gandesc la buzunarul tau. Cosmorte premium ? Poate o retea cu salariati bisnitari care nu au o etica morala, la fel cum sunt majoritatea clientilor. Orange un fel de profesionisti dar mai au statutul de "wanna be". Vodafone este o retea business eleganta chiar de mai trag de pe clienti cum fac si restu (Orange sunt experti la domeniul asta)

Ca si calitate retea Vodafone este peste Orange in vest.

Te rog defineste "eleganta" retelei Vodafone ca noua ne cam scapa ;)

#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostStegal, on 30 august 2014 - 11:29, said:


Ca si calitate retea Vodafone este peste Orange in vest.
Care vest? Al tarii? Eu sunt din vestul tarii si pot spune ca se observa clar degradarea calitatii serviciilor Vodafone. Si asta cu antenele langa mine.

Inclusiv puterea semnalului e mai scazuta decat la Orange. Si asta cu pilonul portocaliu aflat la aproximativ 1 km de mine.

Am folosit doar Vodafone multi ani, insa magariile lor m-au facut sa renunt la ei si sa trec pe Orange. Calitatea serviciilor e mai buna si ofertele la fel.

#48
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Poate se referă în vestul Europei! La noi, oriunde te-ai duce, Orange este peste Vodafone la servicii. Bine, vorbim ca principiu, pentru că pot exista și excepții unde Orange nu este deloc și este Vodafone. Orange a investit și încă investește în rețea, iar ceilalți doar spun că o fac. Vedeți exemplul cu 4g-ul când Vodafone a lansat în 10 orașe primul  (prin noiembrie 2012) și a așteptat momentul aprilie 2014 tot cam așa, iar Orange a lansat doar în București și pe Valea Prahovei, iar în aprilie a dat drumul la peste 90 de orașe și 1000 de localități, iar acum acoperă peste 50% din populația urbană. Ca să nu mai zic și de 3g că au acoperire mult mai mare și vitezele de câteva ori mai mari (în multe cazuri). Deci?
Scuze de off topic!

Edited by vio73, 30 August 2014 - 16:12.


#49
_HardCore_78

_HardCore_78

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.07.2014
Da,Orange ofera 4G in 90 de orase si 1000 de localitati si ofera abonamente cu trafic inclus de 50,150,200,300 MB la viteza 4G...deja e hilara situatia.

#50
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
4G la 30 mbps...

#51
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004
Orange sunt niste povestitori... Vest = Banat. Eleganta business inseamna ca au ceva de spus, nu sunt niste wanna be CA COSMORTE sau Orange.

#52
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008
Acest topic s-a transformat intr-o polemica pro-contra operatori. Adevarul e ca fiecare operator are avantaje si dezavantaje. Unii au servicii premium/suplimentare, altii nu, la unii reteaua gafaie, la altii e mai libera... Comparatiile pot continua...dar sa nu uitam, fiecare isi poate alege serviciul potrivit dupa nevoile sale de comunicare si in functie de bugetul alocat. Daca ieri voda / org / cosmo erau bune (aici ma refer la ofertele primite inainte de ofensiva digi), azi brusc nu mai sunt pentru ca nu mai reflecta realitatea pietii. Intr-adevar ofertele de acum 6 luni sunt slabe si scumpe, si eu sunt patit , dar am acceptat si asta e.  Trebuie sa existe o decenta pentru a nu ataca pe nimeni pentru ca a optat pentru un anumit operator sau pentru un serviciu la un moment dat.

#53
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
S-a prelungit sau pana la urma chiar expira oferta luni?

#54
M-H-N

M-H-N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 19.02.2014
Eu am fost duminica intr-un magazin Vdf din Timisoara si aveau abonamente Red10 pentru oricine (nu doar pentru angajati). Conditia era: abonament nou, fara telefon.
Nu stia sa-mi spuna daca se mai prelungeste. Numarul era limitat. Mai aveau 3 "bucati" per magazin.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate