Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

RED 10 - pana pe 31 august

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Apai tre' s-o iei de nevasta pe-o fatuca de-asta de la un magazin Vodafone ca sa-si faca abonament pe numele ei si sa ti-l de tie. Ca asta inteleg...

Edited by grinci, 27 August 2014 - 14:59.


#20
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
Cred ca in curand ne vor ruga la drumu' mare.

#21
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Alt magazin, alta varianta. Se poate face dar nu are minute internationale. Deci nu ar fi Red 19. Doar 1Gb, fara minute internationale si obligatoriu pe 2 ani.... deja nu mai suna atat de bine oferta.

#22
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012

View PostYukoto, on 26 august 2014 - 18:34, said:

O sa devina publica mai mult ca sigur. Stati sa se rebranduiasca Cosmote-ul si Romtelecom-ul in Telekom Romania, asta ar pune capac la strangerea de coaie facuta de RCS & RDS, cu abonamentul nelimitat la 5 euro, tuturor firmelor telecom.

Unde p€€€ €€€ e 5 euro la rcs?


Imi platesti tu cablu tv?  Nu vreau sa dau bani lui Marutza...

#23
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View PostBlender33, on 28 august 2014 - 10:03, said:

Unde p€€€ €€€ e 5 euro la rcs?


Imi platesti tu cablu tv?  Nu vreau sa dau bani lui Marutza...

Vreti sa-ti arat factura ca sa te convingi ca e 5 euro tva inclus la Digi.Mobil nelimitatul? Si nelimitat real inclusiv international, nu 200 minute ca la Orange sau inexistent ca la Vodafone. :D Sau vorbim si noi ca sa ne aflam in treaba....

#24
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
5 euro daca ai alte doua servicii la gigi,in rest e 10 euro

#25
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View Postalexandru_83, on 28 august 2014 - 11:06, said:

5 euro daca ai alte doua servicii la gigi,in rest e 10 euro

Stie toate lumea asta, fii fara grija, sau daca iti faci doua abonamente, este 5 euro pentru fiecare, precizarea este destul de nerelevanta, marea majoritate a celor care si-au activat aceste abonamente merg pe oferta de 5 euro, din cate inteleg.

#26
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012
Te rog sa ma ieriti daca nu dau bani pe mizeria numita cablu tv.

Deci comparam 7 euro cu 10 euro.

#27
valliboy

valliboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 21.08.2013
Si asa, tot iesi mai bine :)

#28
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012
Daca dai niste sms nationale ajungi tot la 10 euro.

Si folosesti reteaua saracului in loc sa folosesti "cea mai tare retea".

#29
valliboy

valliboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 21.08.2013
Iar daca suni cateva minute internationale din red 10 ajungi la red25... Dar na, esti premium...
Sa nu mai zic de net pe mobil la depasirea traficului.

Edited by valliboy, 28 August 2014 - 11:30.


#30
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View PostBlender33, on 28 august 2014 - 11:22, said:

Te rog sa ma ieriti daca nu dau bani pe mizeria numita cablu tv.

Deci comparam 7 euro cu 10 euro.

Chiar si cu 7 euro este sensibil mai avantajos la Digi, din orice punct de vedere ai privi. Daca nu ar exista roaming-ul national s-ar mai putea discuta, insa acesta exista si functioneaza bine si tocmai am primit instiintare de la RDS ca va fi oferit in continuare gratuit. Mai mult, repet, cei mai multi abonati functioneaza pe varianta de 5 euro.

Cat despre faza cu "reteaua saracului", banuiesc ca ai glumit, altfel ma abtin de la orice comentariu pentru ca mi-e jena de ceea ce ar trebui sa iti spun. In orice caz, Digi este mult peste Vodafone la Brasov, de exemplu, si nu este singurul loc din tara in aceasta situatie.

Edited by brasoveanul, 28 August 2014 - 11:35.


#31
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
Nu cred ca mai exista topic in care sa nu fie pezenti aplaudacii astia de la digi....

Nu mai bine va laudati reteaua si va felicitati pentru alegerea facuta in subforum-ul dedicat?Sunt multe topicuri interesante in care se vorbeste numai si numai despre semnal Posted Image) ,exceptand cel cu listele de asteptare de +2 luni pentru a primi telefonul mult visat Posted Image



S-a inteles ideea:sunteti peste vodafone,orange,cosmote,aveti nelimitat in toate retelele posibile si imposibile,netul e parfum,etc.Acum lasati-ne pe noi din celelalte retele sa fim pacaliti si sa platim abonamente mai mari cu beneficii mult mai mici

Edited by alexandru_83, 28 August 2014 - 11:44.


#32
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View Postalexandru_83, on 28 august 2014 - 11:36, said:

Nu cred ca mai exista topic in care sa nu fie pezenti aplaudacii astia de la digi....

Nu mai bine va laudati reteaua si va felicitati pentru alegerea facuta in subforum-ul dedicat?Sunt multe topicuri interesante in care se vorbeste numai si numai despre semnal Posted Image) ,exceptand cel cu listele de asteptare de +2 luni pentru a primi telefonul mult visat Posted Image

Cand nu mai aveti ce sa spuneti rational, argumentat, incepeti sa ne numiti aplaudaci. Trebuie sa repet a nu stiu cata oara ca am fost client Vodafone pana acum cateva luni, ca eram sub contract, semnalul era atat de slab incat mi se intrerupea in cel mai bun caz o data la cateva minute, de obicei de cateva ori pe minut(!!!), i-am rugat sa rezolve problema, nu au vrut, au zis ca este totul ok, am facut sesizare documentata la ANCOM, acestia i-au obligat pe cei de la Vodafone sa le furnizeze un studiu tehnic care sa demonstreze ca este semnal bun la Brasov, iar Vodafone a recunoscut dupa trei saptamani ca semnalul lor este slab si ca nu pot oferi serviciul in conditii bune. Mi-au dat voie sa plec cu tot cu cele doua telefoane smart in valoare de 18 milioane primite gratuit fara penalizari dupa trei luni din 24 trecute din contract. Va dati seama ce probleme au ei daca au fost nevoiti sa faca acest gest. De asemenea, prietenii care sunt pe Vodafone imi spun ca se aude tot mai rau, mai infundat, inclusiv pe 3G, ca li se intrerupe etc.... La Digi.Mobil nu am avut nici macar o intrerupere pana acum, dar na, suntem aplaudaci...

Edited by brasoveanul, 28 August 2014 - 11:46.


#33
valliboy

valliboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 21.08.2013
Ai dreptate Alexandru, nu vreau sa poluez topicul si nici sa intru in polemici cu nimeni ,dar mai dechizi ochii lumii cu alte oferte pe piata. Le cantaresti care ar fi mai avantajoasa si apoi alegi.
Eu am primit acum un an o oferta buna la retentie la vodafone, cu ajutorul informatiilor din softpedia si am aflat de oferta digi tot de pe topicul vodafone.
...si repet, red 10 e cea mai slaba oferta din cele existente la 10e. Vin useri si o ia de buna acest red10, nestiind ce ofera Orange sau Cosmote sau Digi.

Edited by valliboy, 28 August 2014 - 12:02.


#34
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
Si eu oferta primita de la retentie tot cu ajutorul informatiilor de pe softpedia am obtinut-o Posted Image

Dar din moment ce sunt subforumuri si topicuri dedicate fiecarui operator in parte,cu probleme specifice fiecaruia,oferte,feedback-uri,etc mi se pare normal ca informatiile(bune sau rele)despre un anume operator sa fie culese de unde trebuie Posted Image
Crezi ca cei care posteaza in aria vodafone(orange sau cosmote) nu stiu despre oferta digi si trebuie de fiecare data sa apara un user(sau mai multi) si sa le povesteasca desre digi nelimitat la 5 euro?

In fine...nu vreau sa ma cert sau sa intru in polemici cu nimeni.Fiecare e liber sa aleaga ce vrea pe banii lui Posted Image

#35
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View Postalexandru_83, on 28 august 2014 - 12:21, said:

Si eu oferta primita de la retentie tot cu ajutorul informatiilor de pe softpedia am obtinut-o Posted Image

Dar din moment ce sunt subforumuri si topicuri dedicate fiecarui operator in parte,cu probleme specifice fiecaruia,oferte,feedback-uri,etc mi se pare normal ca informatiile(bune sau rele)despre un anume operator sa fie culese de unde trebuie Posted Image
Crezi ca cei care posteaza in aria vodafone(orange sau cosmote) nu stiu despre oferta digi si trebuie de fiecare data sa apara un user(sau mai multi) si sa le povesteasca desre digi nelimitat la 5 euro?

In fine...nu vreau sa ma cert sau sa intru in polemici cu nimeni.Fiecare e liber sa aleaga ce vrea pe banii lui Posted Image

Nu cred ca este vreun utilizator Digi.Mobil care sa doreasca sa fie nesuferit, incercam numai sa ii ajutam pe utilizatorii Vodafone sa aleaga cea mai buna solutie, de aceea au noima aceste mesaje pe aria Vodafone. In final, fiecare alege ceea ce doreste, evident.

#36
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
Daca vodafone ar fi atat de bun, de nemaipomenit, de extraordinar, orice reclama digi aici nu ar trebui sa deranjeze pe nimeni fiindca balanta s-ar inclina vizibil in favoarea vodafone indiferent de comparatie. Dar... oare de ce nu e asa?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate