Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte
 

Numai aici despre ciclism.

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
8099 replies to this topic

#73
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Caut de cateva zile bune si astept sa apara primul articol din presa unde sa scrie postul de TV care va difuza CM 2014, insa nimic... Daca era o stire din fotbal, era plina media...

#74
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,499
  • Înscris: 31.08.2006
Deocamdata sigur e canalul UCI de pe YouTube (anul trecut tot aici am vazut CM-ul), sau eventual urmariti aici ce stream apare cu transmisie live.

    Si o stire oarecum proaspata: Contador a anuntat ca la anul incearca dubla imposibila, asa cum e numita combinatia Turul Italiei - Turul Frantei. Misiune foarte grea pentru Alberto, dar cine stie ? Daca va fi sanatos si se va antrena la fel ca inainte de debutul in sezonul asta, totul e posibil. Ar fi primul ciclist dupa 16 ani care ar face dubla Giro - Le Tour.

#75
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postfansat, on 20 septembrie 2014 - 21:14, said:

Deocamdata sigur e canalul UCI de pe YouTube (anul trecut tot aici am vazut CM-ul), sau eventual urmariti aici ce stream apare cu transmisie live.

    Si o stire oarecum proaspata: Contador a anuntat ca la anul incearca dubla imposibila, asa cum e numita combinatia Turul Italiei - Turul Frantei. Misiune foarte grea pentru Alberto, dar cine stie ? Daca va fi sanatos si se va antrena la fel ca inainte de debutul in sezonul asta, totul e posibil. Ar fi primul ciclist dupa 16 ani care ar face dubla Giro - Le Tour.
Parcă a mai încercat asta o dată și nu i-a ieșit!
O dublă posibilă pentru el ar fi Giro-Vuelta!
Sau poate tripla!?!

#76
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,499
  • Înscris: 31.08.2006
Si eu cred ca dubla cea mai potrivita pentru Contador ar fi Le Tour - Vuelta, dar probabil ca la anul isi doreste sa mai schimbe si el peisajul. Sa vedem in care din aceste competitii se va duela cu Nibali.

    Contador si Purito Rodriguez vor partcipa pe 1 octombrie la cursa de o zi Milano - Torino. Pe 4 octombrie se va disputa Turul Lombardiei.  Din ce imi aduc aminte, comentatorii nostri de la Eurosport spuneau ca Alberto s-ar putea sa participe si la aceasta cursa.

#77
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

Nibali eu cred că va participa în Giro și va încercă să-și câștige( va face tot posibilul pentru a atinge nivelul maxim în această perioadă), pentru că-n LeTour nu prea cred că va mai avea norocul de a scăpa de ăștia 2!
Și eu cred că se va duce! Este în formă acum și vrea să profite cât mai mult!

#78
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,499
  • Înscris: 31.08.2006

View Postmatyred, on 20 septembrie 2014 - 23:08, said:

Nibali eu cred că va participa în Giro și va încercă să-și câștige( va face tot posibilul pentru a atinge nivelul maxim în această perioadă), pentru că-n LeTour nu prea cred că va mai avea norocul de a scăpa de ăștia 2!
Și eu cred că se va duce! Este în formă acum și vrea să profite cât mai mult!

Da, tot ce e posibil, numai sa nu-si iasa din forma. Bine, si cu forma asta a ciclistilor...Adevarul e ca cine i-ar fi dat vreo sansa lui Nibali sa castige Turul Frantei dupa ce in Dauphine  a fost doar o umbra ? Sa nu-l uitam si pe Quintana si, mai nou, si pe Aru, doi tineri ciclisti care se pot bate de la egal la egal cu granzii in marile tururi. De alfel, Quintana a si castigat Giro anul asta, Aru ocupand pozitia a treia. Sau Majka, singurul coechipier al lui Contador care l-a putut intrece pe Alberto la antrenamentele de echipa pe catarari.

#79
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postfansat, on 21 septembrie 2014 - 08:15, said:



     Da, tot ce e posibil, numai sa nu-si iasa din forma. Bine, si cu forma asta a ciclistilor...Adevarul e ca cine i-ar fi dat vreo sansa lui Nibali sa castige Turul Frantei dupa ce in Dauphine  a fost doar o umbra ? Sa nu-l uitam si pe Quintana si, mai nou, si pe Aru, doi tineri ciclisti care se pot bate de la egal la egal cu granzii in marile tururi. De alfel, Quintana a si castigat Giro anul asta, Aru ocupand pozitia a treia. Sau Majka, singurul coechipier al lui Contador care l-a putut intrece pe Alberto la antrenamentele de echipa pe catarari.
În Dauphine nu a vrut să arate ce poate, cred eu! Iar tot "scandalul" cu Vinokurov a fost o stratagemă pentru a păcăli competitorii săi!
Lupii tineri de la Astana și TS, la anul, se vor mulțumi, doar cu afi locotenenții șefilor lor și vor "spera" ca să devină Nr.1 în echipă, în eventualitatea accidentării "boss-ului" !
Este posibil ca Quintana să fie atras de mirajul banilor și să plece la Sky( ăștia vânează orice mare talent) unde să preia locul lui sir Bradley! - Este o presupunere a mea!

#80
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Quintana nu v-a pleca la sky, nu poate sa ii ia locul lui Froom. Ai vazut si tu ce stragetii au avut cei de la Sky anul asta, cand liderul se vedea clar ca nu poate tine pasul, locotenentul chiar daca era mai bun pe munte era pus sa il readuca pe sef, pierzand timp si iesind din top. Si in plus, nu il vad pe el invatand engleza, se simte bine la Movistar.

Ceea ce cred, Sky posibi sa vaneze pe unul dintre tinerii francezi .

Apropo, stie cineva cand va fi TTT de astazi la ora Romaniei?

ps: am gasit, 14:50 (ora de pe youtube)

Edited by gozmyn, 21 September 2014 - 10:38.


#81
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,353
  • Înscris: 24.03.2006
Se tranzmite deja in direct aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PgrBv3R-oZE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Posted Image

#82
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postgozmyn, on 21 septembrie 2014 - 10:36, said:

Quintana nu v-a pleca la sky, nu poate sa ii ia locul lui Froom. Ai vazut si tu ce stragetii au avut cei de la Sky anul asta, cand liderul se vedea clar ca nu poate tine pasul, locotenentul chiar daca era mai bun pe munte era pus sa il readuca pe sef, pierzand timp si iesind din top. Si in plus, nu il vad pe el invatand engleza, se simte bine la Movistar.

Ceea ce cred, Sky posibi sa vaneze pe unul dintre tinerii francezi .

Apropo, stie cineva cand va fi TTT de astazi la ora Romaniei?

ps: am gasit, 14:50 (ora de pe youtube)
În locul lui Sir Bradley, Froome nu va participa chiar în toate cele 3 mari tururi! Era doar o speculație!

#83
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,499
  • Înscris: 31.08.2006
Din pacate, se pare ca Contador va pierde un om de baza, pe Nicolas Roche. Se vorbeste ca ar pleca la Sky. Un castig pentru Tinkoff ar fi venirea tzicnitului de Sagan, vesnicul abonat la locul 2 in curse, care anul asta nu prea a stralucit. Nu inteleg de ce il aduc cei de la Tinkoff in schimb pe Ivan Basso care e la apusul carieirei (36 de ani) si n-a mai obtinut vreun rezultat bun de ani de zile..
Hai, ca a inceput transmisia de la CM.

Edited by fansat, 21 September 2014 - 13:35.


#84
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postfansat, on 21 septembrie 2014 - 13:33, said:

Din pacate, se pare ca Contador va pierde un om de baza, pe Nicolas Roche. Se vorbeste ca ar pleca la Sky. Un castig pentru Tinkoff ar fi venirea tzicnitului de Sagan, vesnicul abonat la locul 2 in curse, care anul asta nu prea a stralucit. Nu inteleg de ce il aduc cei de la Tinkoff in schimb pe Ivan Basso care e la apusul carieirei (36 de ani) si n-a mai obtinut vreun rezultat bun de ani de zile..
     Hai, ca a inceput transmisia de la CM.
Pe Sagan cred că-l aduc pentru clasice( să adune puncte), iar Ivan Basso pentru experiență și cred că-l va ajuta pe Contador mai mult decât au făcut-o ceilalți!

#85
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,499
  • Înscris: 31.08.2006
Pai da, pentru clasice il aduc pe Sagan, insa apropo de locotenentii lui Contador, ti s-a parut ca Majka, Rogers, Roche, Kreuziger (asta, din pacate, a calcat stramb...) nu l-au ajutat pe Alberto pe unde l-au insotit ? Repet, echipa slaba a avut Contador in Dauphine, practic acolo concurand singur impotriva tuturor. In Vuelta au fost mai bunicei oamenii  Pistolarului. Ce cred ca le lispseste celor de la Tinkoff e un sprinter bun. Daca ar avea si un srinter de clasa ar fi o superechipa. Daniele Benatii e si el "batraior" (33 de ani) si mai mult de locul 5 - 6 n-ai ce sa-i ceri la un sprint.

#86
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
Articole despre a 11-a Editie a Memorialului MARCO PANTANI, Cursa disputata SA. 20 SEPT.:

http://www.gsemilia....:2014&Itemid=66
+
http://www.gsemilia....:2014&Itemid=66

http://www.cyclingne...ni-2014/results

Rezultate Complete:
http://www.gsemilia....2014 arrivo.pdf


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Aici se mai Transmit si alte Varii Curse Cicliste, de catre un Pasionat din TURCIA,
care le Preia in Direct de pe Diferite Canale de Satelit...

In Special, de pe RA.I. SPORT 2,
dar si de pe BIKE Channel SKY ITALIA,
R.S.I. La Due ELVETIA,
R.T.B.F. La Deux BELGIA,
TeleDeporte ESPANA,
FRANCE 3,
Canale GERMANE,
Canale FLAMANDE...

http://alfatv.webs.com/

Edited by Lopatar, 22 September 2014 - 16:12.


#87
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009

View Postfansat, on 22 septembrie 2014 - 06:39, said:

Pai da, pentru clasice il aduc pe Sagan, insa apropo de locotenentii lui Contador, ti s-a parut ca Majka, Rogers, Roche, Kreuziger (asta, din pacate, a calcat stramb...) nu l-au ajutat pe Alberto pe unde l-au insotit ? Repet, echipa slaba a avut Contador in Dauphine, practic acolo concurand singur impotriva tuturor. In Vuelta au fost mai bunicei oamenii  Pistolarului. Ce cred ca le lispseste celor de la Tinkoff e un sprinter bun. Daca ar avea si un srinter de clasa ar fi o superechipa. Daniele Benatii e si el "batraior" (33 de ani) si mai mult de locul 5 - 6 n-ai ce sa-i ceri la un sprint.

E mult prea greu sa faci si echipa pentru sprint si pentru clasamentul general. Pur si simplu nu iti permiti sa uzezi omaneii in fiecare etapa. Si Sky a mai incercat asa ceva, chiar in primul an, cand a avut rezultate excelente. Tare imi este ca Sagan va pleca dupa un an sau doi de la Saxo. Acum s-a dus mai mult pentru bani, insa Sagan nu e tipul care sa se multumeasca doar cu clasice, vrea si ceva sprinturi prin marile tururi.

#88
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,499
  • Înscris: 31.08.2006

View Postgozmyn, on 22 septembrie 2014 - 19:43, said:

  E mult prea greu sa faci si echipa pentru sprint si pentru clasamentul general. Pur si simplu nu iti permiti sa uzezi omaneii in fiecare etapa. Si Sky a mai incercat asa ceva, chiar in primul an, cand a avut rezultate excelente. Tare imi este ca Sagan va pleca dupa un an sau doi de la Saxo. Acum s-a dus mai mult pentru bani, insa Sagan nu e tipul care sa se multumeasca doar cu clasice, vrea si ceva sprinturi prin marile tururi.

   In ceea ce-l priveste pe Sagan, inclin sa-ti dau dreptate. Mai mult ca sigur ca la Tinkoff a venit pentru banii de la barosanul Oleg. Sincer sa fiu, mie imi cam place oligarhul, referindu-ma strict la chestiunea sportiva. Il vad destul de implicat si e mereu aproape de echipa. Cel putin asa parea din ce am vazut la tv. Apropo de cyborgii de la Sky, astia cred ca sunt turbati ca anul asta n-au obtinut un mare rezultat. Sa vedem pe cine vor pune ochii. In plus, mai au si rivalitatea interna, chiar daca de nimeni marturisita, intre Froome si Wiggins. Sir a avut un sezon 2014 cam subtirel: campion national la contratimp, castigator al Turului Californiei si un loc trei (doar) in Turul Marii Britanii, desi isi propusese sa castige aceasta competitie. Froome, hmmm... parca ceva mai binisor: castigator al Turului Omanului si al Turului Romandiei si un loc doi in Vuelta. Per ansamblu, rezultate care nu prea sunt pe masura pretentiilor celor de la Sky.

Edited by fansat, 22 September 2014 - 20:26.


#89
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
E posibil ca "punguțele" pline cu lichid(vezi cazul Stelei) să fi fost expirate anul acesta! Producătorul trebuie tras la răspundere!:D
E posibil ca Sagan să facă vreo nebunie și Tinkoff, după vreo 2 sticle, să-l facă pachet și să-l trimită de unde a venit!

#90
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,499
  • Înscris: 31.08.2006

View Postmatyred, on 22 septembrie 2014 - 22:31, said:

E posibil ca "punguțele" pline cu lichid(vezi cazul Stelei) să fi fost expirate anul acesta! Producătorul trebuie tras la răspundere!Posted Image
E posibil ca Sagan să facă vreo nebunie și Tinkoff, după vreo 2 sticle, să-l facă pachet și să-l trimită de unde a venit!

  Ha, ha, ha ! De acord cu ambele chestii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate