Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Numai aici despre ciclism.

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
8084 replies to this topic

#55
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

View Postfansat, on 15 septembrie 2014 - 16:17, said:



  Da, am auzit si eu cand a spus Hovco. Evident ca Astana nu stie nimic si l-a si scos din lot iar Valentin ar fi declarat ca a facut-o singur-singurel. Mai, sa fie..! Repet ce am spus mai sus: sa dea Domnul ca Nibali, colegul lui Iglinski,  sa fi fost "curat" in Le Tour... Legat de perioada suspendarii, patru ani sunt destul. Pentru unii poate insemna sfarsitul carieirei. Valentin are 30 de ani. Eu zic ca e cam gata...
Șeful lui Nibali a umblat și el la borcan( transfuzii) și deci nu ar fi exclus ca și Rechinul să-fi apelat și el la ceva(nu aș dorii pentru că Nibali alături de Contador îmi sunt simpatici)!
Quintana nu merita să câștige Giro, după faza cu neutralizarea cursei, cred că singurul care merita era Aru!

#56
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006

View Postdanielavram, on 15 septembrie 2014 - 09:01, said:

Urmeaza campionatele mondiale sunt tare curios daca Sport.ro are degand sa transmita macar un minut daca tot are drepturile de televizare.
Nu stiu daca va avea loc in programul atat de incarcat al sport.ro... :naughty:

#57
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005

View Postfansat, on 15 septembrie 2014 - 16:17, said:

  Da, am auzit si eu cand a spus Hovco. Evident ca Astana nu stie nimic si l-a si scos din lot iar Valentin ar fi declarat ca a facut-o singur-singurel. Mai, sa fie..! Repet ce am spus mai sus: sa dea Domnul ca Nibali, colegul lui Iglinski,  sa fi fost "curat" in Le Tour... Legat de perioada suspendarii, patru ani sunt destul. Pentru unii poate insemna sfarsitul carieirei. Valentin are 30 de ani. Eu zic ca e cam gata...

Pai acum vreo saptamana sau chiar mai bine UCI a facut un anunt in privinta Le Tour si au spus ca nici un ciclist nu a fost gasit dopat si ca totul a fost ok. De aia si zis sa asteptam rezultatele in vreo 3-5 saptamani apar si pentru Vuelta.

View Postpufonel, on 15 septembrie 2014 - 19:22, said:

Nu stiu daca va avea loc in programul atat de incarcat al sport.ro... Posted Image

Am o informatie dar nu am cum sa o verific si nici nu pot spune sursa dar ea spune ca sport.ro nu va transmite ciclism anul acesta.

#58
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,356
  • Înscris: 31.08.2006

View Postmatyred, on 15 septembrie 2014 - 18:19, said:

Quintana nu merita să câștige Giro, după faza cu neutralizarea cursei, cred că singurul care merita era Aru!

  Aici sunt intru totul de acord cu tine. Quintana n-a fost fair-play acolo. A facut-o pe surdul si si-a vazut de drum. Rusinica !

  Haideti sa vedem si top 10 din clasamentul la zi al UCI World Tour:

[ http://s1.postimg.org/3o9g7l1v3/CLASAMENT_UCI.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

  Asadar, Alberto are doar 14 puncte in plus fata Alejandro. Ambii isi doresc sa fie la final de sezon pe primul loc in acest clasament si tocmai de aceea si-au anuntat participarea in niste curse. Contador face parte din lotul largit al Spaniei pentru CM dar el a declarat ca acea cursa de la CM nu e pentru el, asa ca sunt sanse mari sa nu participe la intrecerea de la Ponferrada.

View Postdanielavram, on 15 septembrie 2014 - 21:06, said:

Pai acum vreo saptamana sau chiar mai bine UCI a facut un anunt in privinta Le Tour si au spus ca nici un ciclist nu a fost gasit dopat si ca totul a fost ok.

   Da, asa e. In legatura cu CM din Spania ne orientam si noi cum putem pe net pentru a putea urmari cursa.

Edited by fansat, 15 September 2014 - 21:26.


#59
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

View Postfansat, on 15 septembrie 2014 - 21:29, said:



  Aici sunt intru totul de acord cu tine. Quintana n-a fost fair-play acolo. A facut-o pe surdul si si-a vazut de drum. Rusinica !

  Haideti sa vedem si top 10 din clasamentul la zi al UCI World Tour:

[ http://s1.postimg.org/3o9g7l1v3/CLASAMENT_UCI.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

      Asadar, Alberto are doar 14 puncte in plus fata Alejandro. Ambii isi doresc sa fie la final de sezon pe primul loc in acest clasament si tocmai de aceea si-au anuntat participarea in niste curse. Contador face parte din lotul largit al Spaniei pentru CM dar el a declarat ca acea cursa de la CM nu e pentru el, asa ca sunt sanse mari sa nu participe la intrecerea de la Ponferrada.
   Da, asa e. In legatura cu CM din Spania ne orientam si noi cum putem pe net pentru a putea urmari cursa.
Pentru Alejandro V. vor trebui să aducă un "premergătorociclist" special (care să nu conteze în cursa) !
Poate Eurosport ne face o surpriză și vor transmite CM, sau cine știe Digisport, doar se știe că Naum este mare fan al ciclismului! Il Giro parcă a fost transmis de GSPTv( când s-a întors Amstrong) și Naum venise la ei!

#60
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
ESP sigur nu da, a zis chiar Manolo la un moment dat in comentariul unei etape din Vuelta.

#61
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,356
  • Înscris: 31.08.2006

View Postmatyred, on 16 septembrie 2014 - 18:47, said:

Pentru Alejandro V. vor trebui să aducă un "premergătorociclist" special (care să nu conteze în cursa) !

  Ha, ha, ha ! Buna asta. Asa este. Vulpoiul Valverde nu prea e obisuit cu "carca" in curse. Lui ii trebuie unul care sa munceasca pentru el, daca se poate, pana spre linia de sosire, dupa care sa culeaga el laurii. Bietul Purito i-a cazut in plasa in Vuelta Si sa nu uitam ca si in clasica San Sebastian "l-a facut" Valverde pe  Purito.
Mi s-a parut mie sau in Vuelta echipa lui Contador a fost ceva mai buna fata de Criterium de Dauphine unde Alberto a avut o echipa abslout lamentabila, Contador luptandu-se de unul singur  pe catarari cu cei de la Sky si Movistar ?

#62
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

View Postfansat, on 16 septembrie 2014 - 19:58, said:



      Ha, ha, ha ! Buna asta. Asa este. Vulpoiul Valverde nu prea e obisuit cu "carca" in curse. Lui ii trebuie unul care sa munceasca pentru el, daca se poate, pana spre linia de sosire, dupa care sa culeaga el laurii. Bietul Purito i-a cazut in plasa in Vuelta Si sa nu uitam ca si in clasica San Sebastian "l-a facut" Valverde pe  Purito.
     Mi s-a parut mie sau in Vuelta echipa lui Contador a fost ceva mai buna fata de Criterium de Dauphine unde Alberto a avut o echipa abslout lamentabila, Contador luptandu-se de unul singur  pe catarari cu cei de la Sky si Movistar ?
Da, au fost un pic mai bună, singurul care a fost mai tot timpul lângă el a fost Zaugg( neamț sau elvețian) în rest nu îmi aduc aminte de ceilalți, poate pentru că stăteau mai mereu în spatele său, cum făcea și ValVerde care este totuși de apreciat( sau a știut ceva- mătănii!!!) pentru că a venit ca locotenent al lui Quintana și-a "sfârșit" ca lider de echipă și totuși pe locul 3 după cei mai buni cicliști, în acest moment, ai lumii! Cea mai mare "înfrângere" a sa rămâne această supărare a lui Contador pe el, iar acesta se pare că nu este dispus să-l ierte! Oare ce a făcut ValVerde de l-a supărat pe Pistolar, mai ales că acesta nu este un tip ranchiunos( Froome îl tot "înțepa" , iar acesta îi răspundea elegant și au ajuns la un punct în care sunt mai mult prieteni decât dușmani)?Se știe că Pistolarul, în general, a făcut multe "pomeni" pentru cei care l-au ajutat la un moment dat - N.Roche a ajuns la Tinkoff datorită lui Contador, etc...!

#63
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,356
  • Înscris: 31.08.2006
Intre Alberto si Chris nu stiu daca este o relatie de prietenie, dar cu siguranta exista o relatie de respect reciproc:

[ http://s8.postimg.org/cvk87yifp/FROOME_A.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://s7.postimg.org/4lnx6w4mz/FROOME_A_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://s15.postimg.org/dgbzejyiz/FROOME_A_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://s8.postimg.org/idctvrdn9/FROOME_A_4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://s27.postimg.org/5cr2a6oxv/FROOME_A_5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#64
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005

View Postpufonel, on 16 septembrie 2014 - 19:32, said:

ESP sigur nu da, a zis chiar Manolo la un moment dat in comentariul unei etape din Vuelta.

Anul trecut parca sau acum doi ani ESP a negociat pana in ultima clipa fara succes chiar si comentatorii tot spuneau in timpul curselor ca inca se discuta si nu se stie dar anul asta a fost destul de clar dar dupa cum stim ESP e dispusa la negocieri cu televiziunile locale vorba aia banu conteaza.

#65
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Scriu aici ca sa nu mai deschid alt topic, desi performanta l-ar merita cu prisosinta. In ultima cursa a carierei, germanul Jens Voigt a doborat recordul orei, reusind o medie de 51.115 km. Bravo Jens! :OK: :thumbup:

#66
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

View Postpufonel, on 18 septembrie 2014 - 20:03, said:

Scriu aici ca sa nu mai deschid alt topic, desi performanta l-ar merita cu prisosinta. In ultima cursa a carierei, germanul Jens Voigt a doborat recordul orei, reusind o medie de 51.115 km. Bravo Jens! :OK: :thumbup:
Din păcate am pierdut acest moment, doar pentru simplu fapt că am uitat în ce zi a săptămânii suntem!

#67
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Pe Eurosport au tinut numaratoarea inversa inca de ieri. Dar sunt sigur ca vor relua macar partial cursa :D

Edited by pufonel, 18 September 2014 - 21:59.


#68
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

View Postpufonel, on 18 septembrie 2014 - 21:59, said:

Pe Eurosport au tinut numaratoarea inversa inca de ieri. Dar sunt sigur ca vor relua macar partial cursa :D
Am fost plecat din București și am venit târziu și m-am uitat ieri la UCL, iar azi aveam impresia că este miercuri! Sigur o vor da!

#69
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,356
  • Înscris: 31.08.2006

View Postpufonel, on 18 septembrie 2014 - 20:03, said:

Scriu aici ca sa nu mai deschid alt topic, desi performanta l-ar merita cu prisosinta. In ultima cursa a carierei, germanul Jens Voigt a doborat recordul orei, reusind o medie de 51.115 km. Bravo Jens! Posted Image Posted Image

   Da, e un rezultat exceptional, si Jens dovedeste ca si la 43 de ani se poate face performanta in ciclism cu multa munca si dorinta de autodepasire. In mod sigur, Cancellara si Wiggins deja se candesc la doborarea acestui record.

#70
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,356
  • Înscris: 31.08.2006
Sa nu uitam ca intre 21 si 28 septembrie se desfasoara CM de ciclism de la Ponferrada (Spania). Marea cursa (si la propriu si la figurat) a acestui CM va avea loc pe 28 septembrie . Romania va fi reprezentata de 10 sportivi in total. Andrei Nechita si Serghei Tvetcov vor participa la contratimp individual si tot ei impreuna cu Oleg Bedros vor lua parte la cursa pe sosea din 28 septembrie, alaturi de asii acestui sport  Din lotul Romaniei mai fac parte Eduard Grosu (marea speranta a ciclismului romanesc) Andrei Voicu si Szabolcs Sebestyen care vor participa la categoria sub 23 de ani. La juniori ii avem pe Lucian Buga (fond) si Emil Dima (fond si contratimp individual). Avem si doua fete in lot: la senioare Lavinia Rolea iar la junioare Take Marike.
  Am pomenit numele acestor ciclisti romani ca poate, cine stie, intr-o zi ii vom vedea pe unii dintre ei alaturi de marii rutieri ai lumii in curse importante de WorldTour. Oricum, Tvetcov, Nechita si Grosu sunt deja cunoscuti la nivel international, toti trei avand rezultate exceptionale daca ne raportam la nivelul ciclismului din tara noastra.
  Sa le uram succes reprezentantilor nostri la CM de ciclism si sa speram ca usor-usor vom patrunde si noi candva in lumea selecta a ciclismului de elita.

#71
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

View Postfansat, on 20 septembrie 2014 - 08:17, said:

Sa nu uitam ca intre 21 si 28 septembrie se desfasoara CM de ciclism de la Ponferrada (Spania). Marea cursa (si la propriu si la figurat) a acestui CM va avea loc pe 28 septembrie .
     (...)
Se va vedea pe unul canalele noastre?

View Postfansat, on 20 septembrie 2014 - 07:47, said:

       Da, e un rezultat exceptional, si Jens dovedeste ca si la 43 de ani se poate face performanta in ciclism cu multa munca si dorinta de autodepasire. In mod sigur, Cancellara si Wiggins deja se candesc la doborarea acestui record.
Mai ales Sir Wiggins sigur că se gândește, mai ales că numai este nr.1! Trebuie să facă ceva pentru a ieși în evidență! Să nu se gândească și Vroooooomy la aceasta?!?!

Edited by matyred, 20 September 2014 - 11:05.


#72
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 24.03.2006
Pe pagina Wikipedia a evenimentului scrie ca Pro Tv detine drepturile de difuzare ale campionatelor monidale de ciclism. Dar in program la Pro Tv sau Sport.ro nu este asa ceva.Posted Image
http://en.wikipedia....ps#Broadcasting

Daca e o greseala, si nu exista detinator al drepturilor in Romania, atunci vor putea fii urmarite in direct (in HD), pe pagina oficiala youtube a UCI, la fel ca anul trecut.
https://www.youtube....&sort=dd&view=2
Aici trebuie verificat la momentul evenimentului, de regula sunt blocate tarile unde existra transmisie TV, de exemplu recordul lui Jens Voigt nu a putut fi urmarit pe youtube din RO, fiindca era transmis pe Eurosport.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate