Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Numai aici despre ciclism.

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
8095 replies to this topic

#3511
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
Sa se consemneze: pun ramasag ca nu va mai reusi in TDF, daca merge in Giro.
Oricum, eu consider ca se va schimba ceva anul ce vine: avem un nou sef UCI, care nu e britanic; parerea mea...

#3512
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Deja devine dubios Froomie asta. Si cu cat incearca lucruri mai dificil (sa nu zic imposibil) de realizat, cu atat vor fi baietii mai abitir cu ochii pe el si pe Sky. Cred ca ar trebui sa se multumeasca cu al cincilea TdF, sa nu pateasca la fel ca ala care a castigat 7 si i-au fost retrase :nonobad:

#3513
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,434
  • Înscris: 31.08.2006

View Postdanielavram, on 30 noiembrie 2017 - 16:54, said:

Odata cu venirea iernii s-a cam pus prafu pe acest topic dar ciclismu nu sta in loc.

Pai, s-a cam pus praful fiindca nu mai sunt competitii cicliste de sosea importante. Asteptam primele competitii importante din noul sezon, respectiv, Turul San Juan din Argentina si Santos Tour Down Under din Australia.
Ca stire noua, demna de consemnat, eu zic ca e transferul "bunicului" Davide Rebellin (46 de ani ! ! !) la echipa continentala belgiana  Natura4Ever-Sovac. Din pacate, fiind o echipa continentala, sunt sanse mici sa-l vedem pe Davide in vreo cursa mai acatarii.

Edited by fansat, 03 December 2017 - 19:36.


#3514
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
Se cauta solutii pentru problemele lui Dumoulin :))) :

Attached File  2017-12-03 17.37.37.png   140.36K   13 downloads

Edited by yanni17, 03 December 2017 - 19:45.


#3515
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,434
  • Înscris: 31.08.2006

View Postyanni17, on 03 decembrie 2017 - 19:45, said:

Se cauta solutii pentru problemele lui Dumoulin Posted Image)) :


  Ha, ha, ha ! Buna.

#3516
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,434
  • Înscris: 31.08.2006
Serghei Tvetcov va incepe sezonul competitional 2018 la noua sa echipa (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) in cursa cu sase etape Colombia Oro y Paz, cursa ce se va desfasura intre 6 - 11 februarie 2018.

#3517
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
Ghiciti personagiul:
[ https://s2.postimg.org/4w7zxs295/Screenshot-2017-12-9_Post_ri_pe_Instagram_de_la_Alberto_Contador.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3518
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,434
  • Înscris: 31.08.2006

View Postyanni17, on 09 decembrie 2017 - 20:17, said:

Ghiciti personagiul:


        He, he, he ! Dupa ochi si sprancene as paria ca e "Ala mic si negru" cand era el si mai mic, si mai putin negru. Manca-l-ar tata pe el de Pistolar !

#3519
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,434
  • Înscris: 31.08.2006
Alberto Contador a fost operat la tendonul de la incheietura mainii drepte. El avea o leziune la acest tendon de mai bine de un an, iar durerile s-au acutizat in Criteriul din Shanghai. Interventia chirurgicala care a constat in reconstructia tendonului a durat doua ore si a fost un succes, in scurt timp Pistolarul putand sa-si reia activitatile.

    SURSA

#3520
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006
Chris Froome a fost gasit cu o concentratie dubla de salbutamol dupa ultima etapa a Turului Spaniei. Dubla, pentru ca oricum avea ''dreptul'' la salbutamol, fiind ''bolnav'' de astm, ca toti marii atleti care se respecta! Eu nu cred ca Lumea asta se mai face bine... in numele competitivitatii, toti forteaza limitele legale si cateodata sunt prinsi calcand linia, doar cateodata sunt prinsi, de calcat...

#3521
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
http://www.prosport....uloasa-16852104
Ce facusi ba Cristi ba...

Edited by d-ardeleanu, 13 December 2017 - 10:47.


#3522
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,434
  • Înscris: 31.08.2006
Nu e nicio surpriza, zic eu. Evolutia sa extraordinara din ultimii ani nu putea sa nu dea de gandit. Acum intra si el in galeria selecta a marilor ciclisti care au gustat din fructul oprit.

View Postjozefin, on 13 decembrie 2017 - 10:42, said:

fiind ''bolnav'' de astm, ca toti marii atleti care se respecta!

           SIgur, sigur...Mereu exista o scuza. Iti mai aduci aminte cand era aratat, nu mai retin in care mare tur, inhaland "aerosoli", in sa fiind ? De atunci aveam eu banuieli ca ceva nu e in regula. Plus ca el a fost si mare fomist de victorii consecutive in TDF, in loc sa stea cuminte ca sa nu dea de banuit. Asta e...Setea de glorie si de bani, au un pret.

#3523
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
This should be fun! Posted Image

Si eu care credeam ca ma plictisesc pana in martie cand incep cursele serioase.

#3524
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
Simt o bucurie... Eram sigur ca odata cu noul sef UCI se vor schimba lucrurile.

#3525
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,434
  • Înscris: 31.08.2006

View Postyanni17, on 13 decembrie 2017 - 13:55, said:

Simt o bucurie... Eram sigur ca odata cu noul sef UCI se vor schimba lucrurile.

Sa speram ca asta nu va mai fi atat de amabil cu cei de la Sky.

#3526
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Am vazut comentariile la jurnalul spaniol. Mai ca-l luau in brate pe bietul Froomie :puke: Cred ca se simteau putin (mai mult) cu musca pe caciula, ca si ei au avut destui atleti manjiti. Au amintit de cazul lui Indurain, care ar fi fost si el prins cu prea mult salbutamol in 1994, dar a scapat de suspendare (si a mai luat un TdF in anul urmator...)

#3527
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
Tin minte un comentariu de-a lui Andrei Comsa care se intreba cum poate un om bolnav (are probleme destul de serioase cu respiratia; si el a "confirmat" ca problemele agravandu-se in Vuelta a trebuit sa mareasca doza...) sa fie si un mare campion all the way... Nu am nimic personal cu el, dar ma bucur cand se clarifica unele lucruri.

Edited by yanni17, 13 December 2017 - 21:40.


#3528
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,434
  • Înscris: 31.08.2006

View Postyanni17, on 13 decembrie 2017 - 21:39, said:

Tin minte un comentariu de-a lui Andrei Comsa care se intreba cum poate un om bolnav (are probleme destul de serioase cu respiratia; si el a "confirmat" ca problemele agravandu-se in Vuelta a trebuit sa mareasca doza...) sa fie si un mare campion all the way... Nu am nimic personal cu el, dar ma bucur cand se clarifica unele lucruri.

Da, bine ti-ai adus aminte de Comsa care oricum, e un dusman al dopatilor. Asa a zis atunci, intr-adevar.  Si din ce imi aduc aminte, nu numai cu respiratia are probleme, dar parca anual trebuia sa faca si niste transfuzii de sange, tot din cauza unei afectiuni.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate