Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...
 Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit

Megalopolis (2024)
 Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...
 instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...
 

ce parere aveti?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
momentan iau tratament pentru schizofrenie. neavand ieri ce face am inceput sa ascult niste melodiiprintre care si passenger let her go. in trecut am fost foarte indragostit si in timp am ramas cu gandul la aceeasi persoana. e posibil sa fiu doar un obsedat care exact ca in passenger let her go se agata de un sentiment al trecutului?

#2
inginerule

inginerule

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 19.09.2013
pai daca tu nu sti ce crezi tu, noi de unde sa stim?! puneti niste intrebari de tot rahatul doar de dragul de a creea un topic.

#3
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Este posibil sa fii obsedat de cineva si se intampla si daca nu ai schizofrenie.
Este normal ca o anumite melodii sa-ti aminteasca de cineva.

 Dany_Darke, on 17 august 2014 - 09:51, said:

troll?
Greu de spus, persista de ceva timp pe aici :w00t:

#4
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,576
  • Înscris: 10.01.2012
Cand administrezi cu perseverenta buline in loc sa faci terapie reala, nu e de mirare ca poti experimenta senzatii bizare sau ca faci lucruri lipsite de sens. Chiar si asa, este experienta ta si trebuie sa te bucuri de ea pana la capat.
Tine-ne la curent ;)

#5
suca_a_lu_zapacitu

suca_a_lu_zapacitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 17.07.2014

 vyctoras1985, on 17 august 2014 - 06:50, said:

momentan iau tratament pentru schizofrenie. neavand ieri ce face am inceput sa ascult niste melodiiprintre care si passenger let her go. in trecut am fost foarte indragostit si in timp am ramas cu gandul la aceeasi persoana. e posibil sa fiu doar un obsedat care exact ca in passenger let her go se agata de un sentiment al trecutului?

Ce-si face omul cu mana lui, se cheama lucru manual. Cam asa si cu tine.
Daca-ti place sa te dai schizofrenic, e placerea ta.  Medicamentele sunt tot placerea ta, , dar nu te mai intreba de ce dau si efecte secundare.
Asuma-ti si consecintele.  S-ar putea chiar sa incepi sa ai viziuni, dupa atatea droguri ( "drugs" in engleza inseamna medicamente   Posted Image   }
Absolut de acord cu cel de mai sus.

#6
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

 FoxKids, on 17 august 2014 - 10:13, said:

Ce treaba are schizofrenia cu "let her go" ?

pai hai sa iti expun cazul. am tinut la o fata. ea avea prieten. eu am inceput sa o sun , sa ma duc pe la ea acasa etc etc. s-aenervat rau cica o deranjam in prima instanta nu am crezut-o dar cand am vazut ca insista cu treaba asta m-am gandit ca e mai bine sa o uit. si astazi ma mai gandesc uneori la ea desi asta se intampla pe la 18 ani si acum am 28. chestia e nu cumva ar trebui sa incetez sa ma gandesc la ea? adica sunt prea nebun? nu vreau sa ma comport ca un nesimtit. dar uneori nu ma pot abtine.

 crank_, on 17 august 2014 - 11:26, said:




Greu de spus, persista de ceva timp pe aici Posted Image
esti cumva moderator? daca nici un moderator nu a spus ca sunt troll atunci ce te intereseaza pe tine?

#7
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
Pentru ca e aberant sa stai de vorba cu un troll pe marginea unei false probleme. Vorba aia, "don't feed the troll".

#8
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
si mai exact de unde stii tu ca e o falsa problema? la vremea respectiva spre exemplu am sunat-o pe fata respectiva la ore nepotrivite , m-am dus neinvitat acasa, ca atare am vazut-o cum fericita a stat cu alt baiat. se pare ca fetele se uita daca esti obsedat de aia vreau sa stiu ....am probleme sau nu

#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,847
  • Înscris: 07.06.2014

 vyctoras1985, on 17 august 2014 - 20:52, said:

si mai exact de unde stii tu ca e o falsa problema? la vremea respectiva spre exemplu am sunat-o pe fata respectiva la ore nepotrivite , m-am dus neinvitat acasa, ca atare am vazut-o cum fericita a stat cu alt baiat. se pare ca fetele se uita daca esti obsedat de aia vreau sa stiu ....am probleme sau nu

ai agasat-o, bine ca nu a cerut ordin de restrictie (oare exista si la noi?), bine ca nu a chemat politia pe motiv ca o hartuiesti

te intrebi daca fetele se uita daca esti obsedat, dar daca pe tine te-ar deranja cineva si ar veniu peste tine la orice ora, cum te-ai simti?

#10
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
probabil ca naspa. in fine io nu stiu ce am crezut la ora aia. probabil o placeam de fapt sigur o placeam mai de mult .....numai ca daca si-a gasit prieten m-am trezit si eu ca sunt disperat ...... credeam intr-un fel ca va renunta la el din prima...dar n-a fost asa.....a parut mai degraba rece cand ne-am intalnit acasa la ea,,,,, eu nu stiu cum sa zic.....ma si gandeam mult la ea visam cu ochii deschisi...... cred ca aveam o alta imagine despre ea.....sau poate o consideram oricum prietena mea desi nu avusesem niciodata vreo relatie

#11
Hooly-Gost

Hooly-Gost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 22.06.2014

 vyctoras1985, on 17 august 2014 - 06:50, said:

momentan iau tratament pentru schizofrenie. neavand ieri ce face am inceput sa ascult niste melodiiprintre care si passenger let her go. in trecut am fost foarte indragostit si in timp am ramas cu gandul la aceeasi persoana. e posibil sa fiu doar un obsedat care exact ca in passenger let her go se agata de un sentiment al trecutului?
Apropo,am deschis si eu un topic despre viata de schizofrenic din Romania.Nu esti amabil sa intri pe el sa ne spui despre tine,ca vad ca nu te ascunzi,sa ne spui cum e viata ta,ce efect are tratamentul si altele,sa incercam sa adunam cat mai multe experiente reale laolalta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate