Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce P.C. all in one sa fie asta?

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 

utilizare facebook necesară?

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#73
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View Postcatalina1, on 30 iulie 2014 - 15:34, said:

Care "nostru"? Tu esti singurul care a venit cu replici pline de substanta de genul celei cu femeile.
Bine, Cata... Daca sunt atat de rau (superficial sau cum vrei tu), de ce-ti mai pierzi timpul cu mine? De ce imi raspunzi?

Da, este greu sa le intelegi pe femei, cred asta in continuare... Nici ele intre ele nu se inteleg una pe alta, daramite un barbat sa le inteleaga...

#74
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,905
  • Înscris: 21.04.2011
O fi in general, dar in aceasta discutie eu ti-am cerut un singur lucru, nimic complicat.

Quote

Bine, Cata... Daca sunt atat de rau (superficial sau cum vrei tu), de ce-ti mai pierzi timpul cu mine? De ce imi raspunzi?
Nu inteleg aceasta reactie foarte deplasata la simplul fapt ca am spus ca e replica sufera de banalitate crunta. Ce reactie ar fi trebuit sa am la replica aia de 2 lei?

#75
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View Postcatalina1, on 30 iulie 2014 - 15:40, said:

Nu inteleg aceasta reactie foarte deplasata la simplul fapt ca am spus ca e replica sufera de banalitate crunta. Ce reactie ar fi trebuit sa am la replica aia de 2 lei?
La ce te-ai astepta de la forumul asta? La citate din Schopenhauer? Repet, daca suntem prea prosti pentru tine (eu sau altcineva), nu stiu ce mai cauti pe acest forum. Du-te la Academie!

#76
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,905
  • Înscris: 21.04.2011
Stiu foarte bine la ce sa ma astept de la forumul asta.
Dar ok, am inteles: asta e nivelul tau. Totusi, asta ma face sa ma intreb altceva: de ce ti se pare FB junk? E plin de replici de genul asta, sunt convinsa ca ti s-ar parea foarte amuzant.

#77
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View Postcatalina1, on 30 iulie 2014 - 15:51, said:

Stiu foarte bine la ce sa ma astept de la forumul asta.
Dar ok, am inteles: asta e nivelul tau. Totusi, asta ma face sa ma intreb altceva: de ce ti se pare FB junk? E plin de replici de genul asta, sunt convinsa ca ti s-ar parea foarte amuzant.
Vezi? Eu nu ma plang cand tu ma jignesti pe mine, nu sunt plangacios ca tine, sunt mai dur! ;)

Vrei sa spui ca exista SI lucruri amuzante pe Facebook, nu ca e plin de ele. Sunt prea putine, asadar, cand trag linie, decid ca nu e pentru mine. Tu chiar vrei, in continuare, sa ma faci sa-mi placa Facebook, observ! :D Sunt asa important pentru tine? ;)

#78
RWreless

RWreless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 24.07.2014

View PostSuPY, on 30 iulie 2014 - 15:55, said:

Tu chiar vrei, in continuare, sa ma faci sa-mi placa Facebook, observ! Posted Image Sunt asa important pentru tine? Posted Image

The happy ending seems so very close,, Posted Image   sorry, couldn't resist.. Posted Image

#79
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View PostRWreless, on 30 iulie 2014 - 16:00, said:

The happy ending seems so very close,, Posted Image   sorry, couldn't resist.. Posted Image
Te inteleg perfect, omule! :D

#80
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,905
  • Înscris: 21.04.2011

View PostSuPY, on 30 iulie 2014 - 15:55, said:

Vezi? Eu nu ma plang cand tu ma jignesti pe mine, nu sunt plangacios ca tine, sunt mai dur! Posted Image
Nu m-am plans ca m-ai jignit, m-am plans ca pretinzi ca imi respecti opiniile.
Pe bune, chiar nu vezi diferenta?

Quote

Tu chiar vrei, in continuare, sa ma faci sa-mi placa Facebook, observ! Posted Image Sunt asa important pentru tine? Posted Image
Eu nu vreau nimic de la tine personal, citeste-mi primul post pe topicul asta. Pur si simplu m-am plictisit de snobismul asta cu FB.

Cat despre FB, parerea mea e ca e jenant sa te bati cu pumnul in piept ca oamenii din grupul tau sunt atat de plictisitori incat FB-ul tau ar fi junk.

Edited by catalina1, 30 July 2014 - 16:05.


#81
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View Postcatalina1, on 30 iulie 2014 - 16:05, said:

Nu m-am plans ca m-ai jignit, m-am plans ca pretinzi ca imi respecti opiniile.
Pe bune, chiar nu vezi diferenta?
Zi-mi ce-as putea sa fac ca sa indrept lucrurile, sa fii fericita si multumita, si fac!

View Postcatalina1, on 30 iulie 2014 - 16:05, said:

Eu nu vreau nimic de la tine personal, citeste-mi primul post pe topicul asta. Pur si simplu m-am plictisit de snobismul asta cu FB.
Cat despre FB, parerea mea e ca e jenant sa te bati cu pumnul in piept ca oamenii din grupul tau sunt atat de plictisitori incat FB-ul tau ar fi junk.
Aici te contrazici. Ba ma acuzi ca sunt prea rau sau nu stiu cum, ba nu vrei nimic de la mine... Cum ziceam, nici tu nu stii ce vrei! Chiar si daca iti ascundeai sexul pe profilul de pe forum (adica alegeai alt nickname), tot imi dadeam seama ca esti femeie, fiind atat de confuza! Posted Image

Ma acuzi ca sunt snob si vorbesti de "Facebook-ul meu". Tu chiar nu intelegi ca nu am avut profil/cont de Facebook, nu am si nici nu ma intereseaza sa am? Sau nu ma crezi? Daca nu ma crezi, de ce ai mai lungit discutia asta? Aaaa, stai, ca esti femeie... Posted Image

Edited by SuPY, 30 July 2014 - 16:12.


#82
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,905
  • Înscris: 21.04.2011

View PostSuPY, on 30 iulie 2014 - 16:12, said:

Zi-mi ce-as putea sa fac ca sa indrept lucrurile, sa fii fericita si multumita, si fac!
Ti-am tot repetat.

Quote

Aici te contrazici. Ba ma acuzi ca sunt prea rau sau nu stiu cum, ba nu vrei nimic de la mine... Cum ziceam, nici tu nu stii ce vrei! Chiar si daca iti ascundeai sexul pe profilul de pe forum (adica alegeai alt nickname), tot imi dadeam seama ca esti femeie, fiind atat de confuza! Posted Image
Unde te-am acuzat eu ca esti "prea rau sau nu stiu cum", lol?

Quote

Ma acuzi ca sunt snob si vorbesti de "Facebook-ul meu". Tu chiar nu intelegi ca nu am avut profil/cont de Facebook, nu am si nici nu ma intereseaza sa am? Sau nu ma crezi? Daca nu ma crezi, de ce ai mai lungit discutia asta? Aaaa, stai, ca esti femeie... Posted Image
AR FI
De conditional optativ ai auzit?


Dar toata discutia asta absurda are loc pentru ca sunt eu femeie, nu?

Edited by catalina1, 30 July 2014 - 16:21.


#83
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,261
  • Înscris: 24.01.2008

View Postcatalina1, on 30 iulie 2014 - 15:36, said:

Ciudat. Eu am 1-2 posturi de genul asta pe saptamana, atat!


Reclamele de pe coloana din dreapta sunt altceva. Dar pe acelea le ignor, asa cum ignor publicitatea de pe (aproape) orice pagina de internet, nu ma deranjeaza cu nimic. Ba chiar au marea calitate de a sta linistite la locul lor, fara pop-up-uri si alte balarii.
Nu coloana din dreapta.  Pe aia o ignor si eu.  O singura data am dat un click, pt ca mi-au placut niste pantofi.  Bineinteles, modelul respectiv de pantofi nu exista in magazinul virtual in care-am ajuns.  Si, ca fapt divers, tot ce exista era la pret aproape dublu fata de acel "Preturi incepand de la X lei" din banner.
Principala vina este a site-ului respectiv, dar si FB ar trebui sa faca ceva in privinta reclamei mincinoase.

Revenind, nu ma refer la coloana din dreapta.  Pe cea din mijloc imi apar toate astea.  Cam la trei posturi ale prietenilor, imi baga unul cu asa ceva.  Si cu punctajele pe care le-au facut in jocuri cei vreo doi prieteni mai "jucausi".

#84
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,905
  • Înscris: 21.04.2011

Quote

Cam la trei posturi ale prietenilor, imi baga unul cu asa ceva.
Da, acum inteleg de ce te enerveaza. Eu am foarte rar chestii de genul asta.


Quote

Si cu punctajele pe care le-au facut in jocuri cei vreo doi prieteni mai "jucausi".
De asta poti scapa usor. Dai block jocului respectiv si nu iti mai apare nimic legat de asta.

#85
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View Postcatalina1, on 30 iulie 2014 - 16:19, said:

Ti-am tot repetat.
Si eu nu te-am inteles.

View Postcatalina1, on 30 iulie 2014 - 16:19, said:

Unde te-am acuzat eu ca esti "prea rau sau nu stiu cum", lol?
Sunt prea multe postarile tale in cauza. Le poti citi si singura.

View Postcatalina1, on 30 iulie 2014 - 16:19, said:

AR FI
De conditional optativ ai auzit?
Sigur ca am auzit, doar am urmat aceeasi scoala romaneasca, pe care ai urmat-o si tu. Cu toate astea, nu cred ca acea fraza are sens fiindca eu nu sunt interesat sa am cont de Facebook. Deci nici ipotetic nu putem vorbi despre contul meu de Facebook.

View Postcatalina1, on 30 iulie 2014 - 16:19, said:

Dar toata discutia asta absurda are loc pentru ca sunt eu femeie, nu?
Daca tu tragi aceasta concluzie, eu nu te mai pot contrazice, fiindca nu-ti place sa fii contrazisa, te superi, asa am constatat. Posted Image

View PostBarboso, on 30 iulie 2014 - 16:25, said:

dar si FB ar trebui sa faca ceva in privinta reclamei mincinoase.
Iata ca a venit si momentul de satisfactie pentru Catalina: voi lua apararea Facebook-ului! Posted Image

NU, Facebook NU trebuie sa faca nimic in privinta reclamelor mincinoase. Reclamele si le asuma comerciantul sau prestatorul serviciului respectiv pentru care se face reclama. Asa e la TV, asa e si pe web. Ar fi aberant sa stea Facebook sa verifice reclama dupa reclama, pantof dupa pantof, sa vada daca totul corespunde... Nu asa functioneaza sistemul si nu asa sunt legile in aceasta privinta! Asadar, in exemplul prezentat de tine, vina este a magazinului virtual de pantofi!

Edited by SuPY, 30 July 2014 - 16:40.


#86
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,905
  • Înscris: 21.04.2011

View PostSuPY, on 30 iulie 2014 - 16:34, said:

Si eu nu te-am inteles.
http://forum.softped...4#entry15602715
E posibil sa fie si vina ta ca nu ai inteles, nu crezi?

Quote

Sunt prea multe postarile tale in cauza. Le poti citi si singura.
Sigur.

Quote

Sigur ca am auzit, doar am urmat aceeasi scoala romaneasca, pe care ai urmat-o si tu. Cu toate astea, nu cred ca acea fraza are sens fiindca eu nu sunt interesat sa am cont de Facebook. Deci nici ipotetic nu putem vorbi despre contul meu de Facebook.
Ba putem. Ufff.... Se pare totusi ca nu am urmat aceeasi scoala.

View PostSuPY, on 30 iulie 2014 - 16:37, said:

Daca tu tragi aceasta concluzie, eu nu te mai pot contrazice, fiindca nu-ti place sa fii contrazisa, te superi, asa am constatat. Posted Image
Ai constatat aiurea pentru ca nu esti atent la ceea ce spun.

Edited by catalina1, 30 July 2014 - 16:39.


#87
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View Postcatalina1, on 30 iulie 2014 - 16:40, said:

http://forum.softped...4#entry15602715
E posibil sa fie si vina ta ca nu ai inteles, nu crezi?
Eu am incercat sa fiu amabil cu tine, dupa cum ai vazut si in acea postare la care faci referire, dar daca tu nu apreciezi... Eu stiu ca voua, femeilor, va plac barbatii mai "duri", dar nici chiar asa... :roflmao:

View Postcatalina1, on 30 iulie 2014 - 16:40, said:

Ba putem. Ufff.... Se pare totusi ca nu am urmat aceeasi scoala.
N-as fi asa sigur!

View Postcatalina1, on 30 iulie 2014 - 16:40, said:

Ai constatat aiurea pentru ca nu esti atent la ceea ce spun.
Dar unde sunt atent? Sunt atent la TV si scriu pe forum? Trebuie sa recunosc, mi-ar fi cam greu sa fac asta, insa nu e cazul!

#88
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,261
  • Înscris: 24.01.2008

View Postcatalina1, on 30 iulie 2014 - 16:28, said:

Da, acum inteleg de ce te enerveaza. Eu am foarte rar chestii de genul asta.
Chiar acum am mai aruncat un ochi, de curiozitate, in urma discutiei.
Este in continuare si hotelul de mai sus, dar, ca urmare a faptului c-am cautat, tot pe Booking (se pare ca au o colaborare intensiva), camera in Vama Veche, acum mi-au bagat si oferte din Vama Veche.  Oferte care sunt, de fapt, in Mangalia.   :roflmao:


View Postcatalina1, on 30 iulie 2014 - 16:28, said:

De asta poti scapa usor. Dai block jocului respectiv si nu iti mai apare nimic legat de asta.
Posibil.  La cat de rar intru, si-am zis si pt ce (ca mai derulez cate-un minut, este adevarat), nu mi-am batut capul.
Dar nu era mai normal, daca tot este asa "inteligent", sa vada ca n-am accesat niciodata, nici macar de curiozitate, nici unul dintre jocurile lor, si sa nu mi le mai bage pe gat ?  Inteleg afacerea, castiga din promovare, da', daca tot tre' s-o faci, arata-mi in MM ceea ce vezi ca ma intereseaza !  Nu io ar trebui sa stau sa sterg / blochez toate balariile.


View PostSuPY, on 30 iulie 2014 - 16:37, said:

NU, Facebook NU trebuie sa faca nimic in privinta reclamelor mincinoase. Reclamele si le asuma comerciantul sau prestatorul serviciului respectiv pentru care se face reclama. Asa e la TV, asa e si pe web. Ar fi aberant sa stea Facebook sa verifice reclama dupa reclama, pantof dupa pantof, sa vada daca totul corespunde... Nu asa functioneaza sistemul si nu asa sunt legile in aceasta privinta! Asadar, in exemplul prezentat de tine, vina este a magazinului virtual de pantofi!
Partial sunt de acord cu tine.
Dar "eu", firma serioasa, care nu vreau sa-mi asociez numele cu orice SRL dubios, as putea macar (poate ca au, dar nu cred), sa introduc in acel contract de publicitate o clauza care sa-i interzica, si conform careia sa-l pot trage la raspundere cand constat c-a facut-o, publicitatea mincinoasa.
Bine, asta daca vreau sa fiu firma serioasa si sa nu-mi asociez numele cu orice escroc.

#89
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View PostBarboso, on 30 iulie 2014 - 17:27, said:

Chiar acum am mai aruncat un ochi, de curiozitate, in urma discutiei.
Este in continuare si hotelul de mai sus, dar, ca urmare a faptului c-am cautat, tot pe Booking (se pare ca au o colaborare intensiva), camera in Vama Veche, acum mi-au bagat si oferte din Vama Veche.  Oferte care sunt, de fapt, in Mangalia.   Posted Image
Exact! Facebook iti urmareste activitatea pe web! Mai multe detalii aici. La fel face si Google. Cel mai simplu pentru mine este sa le evit!! Fiecare face cum considera ca e mai bine pentru el, bine cu forta nu se poate face, iar binele este ceva relativ de la o persoana la alta.

View PostBarboso, on 30 iulie 2014 - 17:27, said:

Partial sunt de acord cu tine.
Dar "eu", firma serioasa, care nu vreau sa-mi asociez numele cu orice SRL dubios, as putea macar (poate ca au, dar nu cred), sa introduc in acel contract de publicitate o clauza care sa-i interzica, si conform careia sa-l pot trage la raspundere cand constat c-a facut-o, publicitatea mincinoasa.
Bine, asta daca vreau sa fiu firma serioasa si sa nu-mi asociez numele cu orice escroc.
Prietene, legi in sensul asta deja exista!! Despre ce clauza vorbesti acolo?? Orice lege e mai "tare" decat orice clauza contractuala din lumea asta! Repet, acele legi nu ii incrimineaza pe cei de la Facebook in exemplul tau, ci pe cei ce vand produsul! Practic, ce spui tu este sa se reinventeze roata... Exista deja un sistem care se aplica in acest sens, asta incerc sa-ti explic! Daca firma respectiva de vanzari de pantofi e din Romania, cred ca exista autoritati unde sa o reclami pentru reclama mincinoasa, fie ea si pe web. Nu stiu unde, poate ANPC, poate altundeva... Nu sunt competent in acest sens, nu m-am documentat, dar se poate afla usor, daca chiar vrei.

Daca Facebook nu este obligat de catre nicio lege sa faca ce zici tu, nu o face! De ce ar face ceva ce i-ar costa in plus?! Adica angajati in plus, care sa se ocupe cu asta! Atata timp cat au acoperire legala, nu fac acel lucru! Mi se pare just. Repet, nu se aplica doar Facebook, ci tuturor mediilor unde se difuzeaza publicitate. Cu alte cuvinte, din punct de vedere juridic, nu este nicio diferenta daca vezi acea reclama pe Facebook sau pe PRO TV, de exemplu (din cate stiu eu).

#90
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,261
  • Înscris: 24.01.2008

View PostSuPY, on 30 iulie 2014 - 17:43, said:

Exact! Facebook iti urmareste activitatea pe web! Mai multe detalii aici. La fel face si Google.
Stiu asta.
Dar Google nu m-a deranjat, nu-mi baga atat de agresiv sub ochi toate rahaturile.
Si, desi a mai dat si el erori (pe YT, mai ales, unde mi-a sugerat de cateva ori manele  :scared: ), nu-s asa multe si dese ca pe FB.


View PostSuPY, on 30 iulie 2014 - 17:43, said:

Daca Facebook nu este obligat de catre nicio lege sa faca ce zici tu, nu o face! De ce ar face ceva ce i-ar costa in plus?!
Ca sa-si pastreze credibilitatea, de exemplu.
Nu spun sa verifice ei toate reclamele, da' un buton de raport, in urma caruia sa fie verificata si eliminata reclama respectiva, se putea pune.  Nu stau eu sa fac reclamatii la ANPC si nu mai stiu unde.  Doar ca refuz sa mai cumpar vreodata ceva de la magazinul respectiv, si refuz si sa mai accesez vreodata vreo reclama FB.  Pe termen lung, daca-s mai multi cu atitudinea mea, amandoi, atat magazinul ala cat si FB, au de pierdut.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate