Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 

DIGI_Helper

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
15806 replies to this topic

#8497
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 16.04.2014

View PostSeiren, on 14 aprilie 2018 - 19:47, said:

@DIGI_Helper , la deconectari , de ce *777 nu functioneaza ? "Contul dumneavoastra este restrictionat" , poate pe viitor lasati liber *777 ...

Salut,
Este foarte ciudat ceea ce imi spui intrucat numarul *777 poate fi apelat si de pe numerele suspendate pentru neplata.

View Postalexciupy, on 15 aprilie 2018 - 13:12, said:

Ce naiba se intampla cu reteaua asta!?
In ultimul timp,7 din zece apeluri receptionate,ii dau celui care ma suna raspuns, centrala
lor, cum ca as avea telul inchis,cu toate ca eu am semnal maxim 4g!!!
Asta se intimpla si cand initiez un apel,mai rar cei drept!
Asta in Braila!

Salutare,
Astept un mesaj privat cu datele de identificare ale contractului pentru a verifica situatia.

#8498
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018

View PostDIGI_Helper, on 16 aprilie 2018 - 13:56, said:

Salut,
Este foarte ciudat ceea ce imi spui intrucat numarul *777 poate fi apelat si de pe numerele suspendate pentru neplata.


Nu am de ce sa mint, am uitat sa platesc abonamentul mi-a fost suspendat si cand am dat sa sun la *777 mi-a zis ca apelul este restricionat.. dupa ce am platit, am intrat in legatura cu robotul :))

#8499
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
@DIGI_Helper salut, daca vreau sa imi iau un telefon din oferta digi (in rate) trebuie neaparat sa imi fac alt abonament desi eu am 4 don-uri sau se poate atasa unui numar din cele 4 pentru care nu am luat un terminal pana acum?
Intrebarea 2 . trebuie neaparat sa merg intr-un punct digi sau se poate face si online trimitand documentatia?
Multumesc Anticipat pentru raspuns!

#8500
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 16.04.2014
@porcusoru - Salut. Telefonul poate fi achizitionat si in baza unui numar existent, insa verificarea eligibilitatii se poate face doar intr-un sediu Digi in baza actului de identitate in origianal.

#8501
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
@DIGI_Helper pot sa merg in sediul din Slatina? Ca eu in sediul din Caracal nu mai merg deoarece ti-am expus si tie lipsa de amabilitate fata de noi ca si clienti din partea personalului de acolo...
Deci pot sa merg in alt sediu sau trebuie sa merg doar in localitatea de domiciliu?

#8502
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 16.04.2014
@porcusoru - Da, poti merge in orice sediu din judetul unde este semnat contractul, adresele aici - http://www.rcs-rds.r...ING_8.08.17.pdf

#8503
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
@DIGI_Helper ok, multumesc frumos pentru raspunsuri!

#8504
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006

View Postliviudami13, on 17 aprilie 2018 - 14:13, said:

In zona Dristor/Laborator - langa Kaufland Racari, semnalul indoor este aproape inexistent. Are cineva vreo informatie cum  ca s-ar lucra in zona pentru remedierea semnalului?
Am aceeasi problema, download pe mobil f mic si upload deloc.str Adrian Carstea.
Am testat cu acelasi mobil cu o cartela la Telekom, s aia merge f bine.

#8505
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 16.04.2014
Salut, lori_2001,

Astept un mesaj privat cu un screenshot in urma unui test de viteza, numarul de telefon in cauza, adresa exacta si modelul terminalului.

#8506
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
@DIGI_Helper vad ca Allview X3 Soul Style a fost scos neanuntat, definitiv si irevocabil de pe asa zisa lista cu telefoane compatibile VoLTE si VoWIFI. Pe viitor ati face bine sa nu mai mintiti clientii digi.mobil mai ales in comunicate oficiale, fiindca sunt o mare pata aceste promisiuni neonorate si aceste termene intinse la nesfarsit dintre care unele chiar anulate in mod subit fara nicio explicatie.

Edited by -koss-, 19 April 2018 - 21:25.


#8507
B0gdan9

B0gdan9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 18.09.2010
@Digi Helper: Ce acte sunt necesare pentru un abonament Digi TV Satelit, undeva la țară in conditiile in care, pe alta adresa, in oras am abonament Tv tot Digi?

Cat costa echipamentul?
Acesta se plateste la semnarea contractului sau se poate plati la prima factura?

Multumesc!

#8508
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010

View Postalexciupy, on 15 aprilie 2018 - 13:12, said:

Ce naiba se intampla cu reteaua asta!?
In ultimul timp,7 din zece apeluri receptionate,ii dau celui care ma suna raspuns, centrala
lor, cum ca as avea telul inchis,cu toate ca eu am semnal maxim 4g!!!
Asta se intimpla si cand initiez un apel,mai rar cei drept!
Asta in Braila!
La fel patesc si eu cand primesc apeluri in Ploiesti in locatia de la servici. Nu se intampla acest lucru in toate zonele. Raspunsul lor este mereu acelasi: s-a facut verificarea in teren si echipamentele functioneaza normal.

Edited by testing1b, 20 April 2018 - 08:47.


#8509
alex1

alex1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.09.2006
Salut,
simul de date cu stick huawei,(aferent abonament nelimitat),se poate folosi si pentru trafic internet in roaming?

#8510
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 18.04.2006


View PostDIGI_Helper, on 13 aprilie 2018 - 12:16, said:

Salut, slavyk!

1. Am inregistrat sesizarea cu numarul 2446855110 pentru a fi reverificat stocul echipamentelor.
....

Mulțumesc pentru suport,  router-ul a ajuns la mine.



#8511
popica1968

popica1968

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 12.10.2014
Se poate achita partial in avans abonamentul in caseriile RDS ?

Edited by popica1968, 22 April 2018 - 20:27.


#8512
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Da , eu chiar am sunat la ei sa le spun ca voi plati luna urmatoare , depinde de ala de raspunde la telefon !

P.S.-Fiind plecat , uitam sa platesc .

Edited by tidicristi, 22 April 2018 - 22:56.


#8513
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 16.04.2014

View PostB0gdan9, on 19 aprilie 2018 - 23:01, said:

@Digi Helper: Ce acte sunt necesare pentru un abonament Digi TV Satelit, undeva la ţară in conditiile in care, pe alta adresa, in oras am abonament Tv tot Digi?

Cat costa echipamentul?
Acesta se plateste la semnarea contractului sau se poate plati la prima factura?

Multumesc!

Salut, B0gdan9!
Actul de care ai nevoie pentru contractarea unui nou abonament este cel de identitate in original.
Pretul decodorului este de 150 lei si se achita in momentul primirii, daca abonamentul este senmat intr-un sediu Digi.

View Postalex1, on 22 aprilie 2018 - 08:22, said:

Salut,
simul de date cu stick huawei,(aferent abonament nelimitat),se poate folosi si pentru trafic internet in roaming?

Salut, alex1!
Serviciul de roaming este disponibil numai pentru abonamentele de voce si date, nu si pentru cele doar de date.

View Postpopica1968, on 22 aprilie 2018 - 20:26, said:

Se poate achita partial in avans abonamentul in caseriile RDS ?

Salut, popica1968!
Facturile se pot incasa in avans oricand, indiferent daca acestea sunt in curs de emitere sau nu.

#8514
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Salutare!
Cand se emite ultima factura dupa reziliere si dupa predarea echipamentelor etc? Ca vad ca in Digi Care desfasuratorul de telefonii e emis, dar factura, ultima cum ar veni, nu exista. Si nu a venit nici prin posta (nu e activata factura electronica). Este vorba despre cazul de aici. Rezilierea si predarea echipamentelor s-au facut in termenii descrisi de Dvs si fara incidente, lipsuri etc, platile erau la zi (ba chiar exista si un mic debit Posted Image , in sensul ca ultima plata se facuse rotunjit la leu intreg, "in sus") .
Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate