Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

upgrade acumulator de la 850mAh la 2800mAh

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
costash

costash

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.07.2006
Salut, am un gps cu o baterie de 850mAh 3.7v cu 3 fire(rosu, alb si negru) si vreau sa o inlocuiesc cu o baterie de 2800mAh 3.7v DAR care are 2 fire (rosu si negru); am atasat 2 poze in care se poate vedea mai bine despre ce este vorba; rugamintea mea este daca imi poate spune cineva unde pot sa lipesc firul alb; de asemenea mufa usb de alimentare se misca si nu stiu unde sa lipesc firele de alimentare care sa ocoleasca mufa stricata, multumesc anticipat.

Attached Files



#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Toate bateriile au doua contacte, deci scoate cablajul din bateria veche si schimba-l cu cel de la bateria noua. Atentie la polaritate, sa nu faci vre-un scurt.

#3
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
e-boda?

#4
freddye

freddye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 22.06.2008
Al treilea fir( probabil alb) ar trebui sa fie cel care transmite date despre temperatura device-ului..o caracteristică a acumulatorilor  Li-Ion.. E totusi intetesant că incape în locadul celei vechi..Atentie la identificarea celorlalte 2 fire si la conectare.Succes. !

#5
costash

costash

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.07.2006
Merci pentru sfaturi.Posted Image  Am deconectat ''placa electronica'' de la acumulatorul vechi si l-am lipit la bateria noua; problema este ca se incarca foarte greu 5-6 ore si nu imi afiseaza mai mult de de 60% si culmea, de la 2 ore cat tinea acumulatorul vechi cel nou tine 2,5 ore.

#6
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007

View Postcostash, on 08 august 2014 - 12:50, said:

Merci pentru sfaturi.Posted Image  Am deconectat ''placa electronica'' de la acumulatorul vechi si l-am lipit la bateria noua; problema este ca se incarca foarte greu 5-6 ore si nu imi afiseaza mai mult de de 60% si culmea, de la 2 ore cat tinea acumulatorul vechi cel nou tine 2,5 ore.

De aceea. Placuta aia nu e asa sa dea bine la poze.

#7
costash

costash

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.07.2006
Scuze pentru...''si l-am lipit'' (apropo modestia este primul element pe care l-am regasit la oamenii extraordinari); multumesc pentru ca ati raspuns la cererea mea de ajutor si imi doresc sa ma mai ajutati si cu urmatoarea nelamurire...placa electronica trebuia pastrata la acumulatorul nou sau inlocuita cu cea de la cel vechi?....eu am inlocuit-o.

#8
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
trebuie sa pastrezi electronica originala, cea cu care stie aparatul sa comunice. schimba doar celula de litiu (acumulatorul).
nu mi-ai raspuns la intrebare. recunosc electronica asta, pare e-boda. ce brand este?

#9
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Nu ma intereseaza gramatica, e treaba fiecaruia, am acccentual faptul ca ai montat placuta cu electronica gandita pentru a incarca un acumulator mai mic, pe un acumulator mai mare. De acolo si timpul mare pentru incarcare.

#10
costash

costash

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.07.2006
Este un no name Chinese PNA 7 inch, pe care l-am instalat in bordul autoturismului si pe care vroiam sa il tin permanent acolo cuplat la incarcatorul de bricheta; atunci cand ies din masina se intrerupe curentul in soclu pentru bricheta; se poate ca atunci din acumulatorul gps-ului sa se descarce curentul inapoi in bateria masinii?

#11
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
asa ceva este imposibil.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate