Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Pe cine ati alege dintre mxhost, webfactor, hostico ?

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
florin_tm

florin_tm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 962
  • Înscris: 18.10.2007
La activarea de domeniu, nu prea ai cum sa trimiti o dovada de plata credibila, iar orice registrar daca activeaza domeniul si banii nu ii mai ajung in cont, domeniul nu mai poate fi sters si ei nu au cum sa isi ia banii inapoi.
In aceiasi situatie este si activarea de licente soft.
Daca doresti activarea instanta a unui domeniu sau a unei licente soft, poti plati cu cardul, caz in care banii pot fi vazuti si blocati de vanzator.

La un cont de gazdurie.... e ceva fictiv care costa zero lei pentru orice firma de gazduire, nu intereseaza pe nimeni daca banii nu mai ajung in cont, contul de gazduire poate fi sters cu pierderi de zero lei

View PostMizu, on 08 iunie 2018 - 14:24, said:

M-a dezamagit azi mxhost cand am vrut sa iau un domeniu de la ei.

Sunt client destul de vechi, de prin 2010. Acum a trebuit sa iau un domeniu pe firma, si interfata lor de comanda e pe jumatate in engleza si greu de intuit ce date vor de la mine si unde sa le introduc, asa ca le-am dat mail sa ma ghideze sau sa genereze ei o factura. Mi-au generat o factura, am platit-o prin transfer bancar, le-am dat pdf cu ordinul de plata emis de BT, si gata. Nu vor sa activeze domeniul pana nu incaseaza banii, chiar daca le-am trimis dovada, ceea ce probabil se va intampla Luni, deoarece ei au cont la UniCredit.

E prima oara cand mi se intampla asa ceva, chiar nu ma asteptam de la marii mxhost. Probabil o duc cam rau.

Tot azi am cumparat host de la bluepink.ro si am facut la fel plata, dar contul e activ si il pot folosi. Iar astia n-au idee de mine, nu lucrez cu ei din 2010 ca sa zici ca prezint ceva incredere.


#56
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
M-au indus in eroare cand mi-au zis ca gasesc factura pe mail. De fapt factura era si in contul de mxhost, unde ai optiuni mai multe de plata. Desigur ca as fi platit cu cardul, fiind mai usor.

#57
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013

View Postgumball3000, on 30 iunie 2014 - 09:30, said:

mergi pe mxhost sau claus
mxhost este foarte bun ... claus nu recomand am fost la ei si nu imi plac.

#58
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
tocmai ai raspuns unui mesaj din 2014, eu am plecat de la ei din cauza preturilor, nu stiu cum or mai fi acum

#59
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
O recomandare de actualitate pentru un hosting de calitate pentru domenii.ro ?

Adica IONOS si 1&1 este nasol , timpi mari de raspuns , acces greoi .

#60
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
https://hostico.ro/gazduire-web/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate