Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Pe cine ati alege dintre mxhost, webfactor, hostico ?

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#19
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Ca o corectie, cred ca mxhost au un suport mai orientat spre habarnisti, iti mai dau indicatii, sfaturi. Eu am renuntat la ei datorita preturilor cam mari pentru ce aveam nevoie, si am revenit la clausweb la care mai fusesem si ma suparasem putin pe ei. Din ce vad, astia de la clausweb sunt mai nemti si iti dau mailuri cu probleme ca si cum ai fi cititi aceleasi carti cu ei. Spre exemplu iti zice: "se face spam de pe siteurile dvs, va rugam sa remediati problema" si iti ataseaza un log al serverului, cu erori si alte chestii pe care nu le intelegi Posted Image. Pana la urma tot se rezolva problema intr-un fel sau altul, dar dureaza. Obiectiv nu e vina lor ca se face spam de pe siteurile mele, n-ar avea nicio obligatie sa ma ajute sa le curat, dar totusi.

Edited by SfPetru, 30 June 2014 - 18:09.


#20
Nicola0020

Nicola0020

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.06.2014
Comentariile citite erau fix legate de "politetea" si "promptitudine" dansilor. Acum parca m-am mai linistit :)
SfPetru eu sunt una dintre habarnisti :)))) In cei 5 ani de cand detin magazinul online, am invatat multe dar nu suficiente :)
Eu am luat in calcul si uptime-ul propriul lor site. Din ce am gasit cei de la claus stau mai bine ca mxhost, iar pentru mine conteaza asta pentru ca nu merg pe principiul conform caruia croitorul nu are haine si cizmarul nu are cizme...

Va multumesc amandurora pentru timpul acordat dar si pentru parerile voastre! Pentru oricine conteaza foarte mult parerea unui client.

#21
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Mai fac si ei update la servere, nu ofera nimeni 100% uptime.
Daca nu te uiti la bani mergi la mxhost.
Poate ne dai si magazinul, sa vedem despre ce-i vorba :)

#22
Nicola0020

Nicola0020

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.06.2014
margelesibijuterii.ro este magazinul.
Cred ca momentan pendulez intre mxhost si clausweb.
O sa mai abuzez de prietenul Google pentru a ma ajuta sa ma decid :)

#23
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Eh, zen-cart.
N-arata rau.

#24
Nicola0020

Nicola0020

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.06.2014
Tinand cont ca ce ai vazut e facut de habarnista iti multumesc :)

#25
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostSfPetru, on 30 iunie 2014 - 18:50, said:

Eh, zen-cart.
N-arata rau.

Esti amabil Posted Image
Daca i-as fi lasat eu un review ca aici, cred ca vreun an nu mai intra pe forum.

Edited by gumball3000, 30 June 2014 - 18:55.


#26
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
E un magazin de margele, facut pe platforma gratuita, de cineva care nu lucreaza in domeniu, nu poti cere prea mult Posted Image
Sunt de acord ca nu i-ar strica un webdesigner care sa-i lucreze tema, dar poate nu are buget de asa ceva, cati bani poti face cu margele?!

Edited by SfPetru, 30 June 2014 - 19:02.


#27
Nicola0020

Nicola0020

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.06.2014
deci chiar mizerabil gumball3000 ? :))) Ma asteptam ca SfPetru sa fi fost amabil, dar nici chiar asa :)

#28
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pot sa-ti spun doar ca arata mai bine decat site-ul caruia i-am facut review acolo :) , cu toate ca nu ar strica sa arunci un ochi peste acel topic.

#29
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
mxhost sau webfactor. Personal am folosit pe ambii, cand ce ofereau nu s-a mai potrivit cu ce aveam eu nevoie am trecut la next level (VPS si server dedicat).
Oricare dintre cele 2 firme ofera calitate superioara fata de majoritatea firmelor din Romania. Suport de nota 10 la ambele firme.

#30
addy1607

addy1607

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2010
Iti recomand Mxhost.  Suportul este destul de bun

#31
andi29

andi29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.03.2013
Exista cateva firme mari de hosting pe aici si sunt aproape la acelasi nivel de calitate si promptitudine, insa si eu optez si sustin Claus pentru ca asistenta tehnica e chiar foarte ok, pot sa spun sincer ca cel putn in cazul meu s-au comportat foarte prompt, sunt competenti si costumer-oriented. Sigur ca exista si esxceptii, momente, e normal sa nu mulumeasca 100 la suta, dar tot ce e important dupa asistenta tehnica - sunt pusi la punct, uptime garantat 99.9 la suta, servere foarte bune functionale la maxim, ssd-uri rapide si sigure, preturi bune, amabili si implicati in ce tine de relatia cu clientii. Am avut o problema cu site-ul meu si m-au ajutat foarte amabili chiar daca nu era in atributia lor ci era partea mea de obligatie pentru functionaltatea site-ului gazduit. Un telefon la ei si catea detalii cred ca te vor lamuri :)   Bafta!

#32
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
Intre edomenii/mxhost si godaddy as putea alege godaddy?

La godaddy am cu 41.88 pe an domenii, spatiu, baze de date, etc nelimitat.
La o combinatie de vreo 3 provideri romani am 5 domenii la 12 euro fiecare, deci 60 euro pe an.

Le folosesc ca site-uri de prezentare (trafic mic). vreo 2 wordpressuri (deci 1 mysql de fiecare). si restul facute in google sites - doar acces la DNS sa modific cname-uri si ce mai trebuie.

Pot sa fac "migrarea"? sau exista dezavantaje la godaddy?
Nu sunt sigur cat e tariful in al 2-lea an... ca vad ca asta pe 1 an e la promotie...

Rog un sfat de la cineva care a folosit si furnizori externi pt hosting.

Multumesc.

#33
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Godaddy sunt slabi pe partea de webhost si inexistenti pe partea de suport, in schimb poti lua domenii ieftine de la ei. Dar daca ai doar cum zici, siteuri de prezentare, e suficient.
Al doilea an te poti muta daca nu iti plac tarifele.

#34
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
Recomanzi altii (din afara tarii)? m-am tot uitat prin oferte: justhost... ipage... si toti se invart cam pe la aceleasi preturi.

#35
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Poti lua webhost de la romani si sa iei domeniile de la godaddy.
Godaddy are acum niste reduceri la domeniile .com, iei cu $2.17 cu taxe.

#36
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
Am domeniile. Imi trebuie doar host care ma lasa cname la dns.uri.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate