Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#8893
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003

 dorin_2k, on 13 martie 2018 - 16:44, said:

La orice solicitare ce o fac din contul meu orange, la raspunsul primit apare si un link pt un eventual raspuns la solicitarea mea. Insa acccesand acel link, dupa ce adaug alte informatii NU se mai poate trimite mesajul din contul meu.
Singura posibilitate e sa initiez o noua solicitare (dar aceasta nu mai are legatura cu prima solicitare).
err.png
Apas pe "trimite" dar nu se mai intampla nimic.
Doar sa resctriu un nou mesaj merge.

La ce folos sa le retrimiti, oricum e acelasi raspuns, desi le-am solicitat explicit sa detalieze, chipurile, in beneficiu din oferta, printscreen etc. se fac ca nu inteleg ceea ce ii intreb

Sunt hoti (m-au furat in luna ianuarie - si desi am dovedit nu au curaj sa recunoascs)
Sunt escroci (inseala clientii - una este prezentat pe site, cu alctceva te aburesc in mesaje)

@orange helper, colegii tai tot au incercat sa ma prosteasca, dar am un raspuns de la ANCOM care imi spune clar ca am motive temeinice de denuntare unilaterala. Astept si cele de la ANPC si dupa aia sa vad cum mai incearaca sa sfideze, pur si simplu, intrebarile clientilor.

Edited by becali, 13 March 2018 - 18:44.


#8894
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Fii perseverent. intr-un final vine la munca si unul care chiar se pricepe (si intelege). Poate e in concediu acum. ;)
Toate solicitarile tale raman inregistrate acolo.

#8895
alexh

alexh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.06.2005
Deci, situatie.
Abonament de Orange 26 pe PFA, in fiecare luna cost suplimentar de cel putin dublu. Toate facturile platite la zi si asta in maxim 5 zile de la factura, nu oricum.

In seara asta, plecat fiind din tara, primesc SMS sa iau urgent legatura cu serviciul clienti in legatura cu suspendarea accesului. Nici nu apuc sa sun ca se taie accesul.

Rog pe cineva sa sune la ei, am de platit 640 lei "AVANS" pentru ca am generat f repede cost suplimentar.

Deci asa sunt tratati clientii. Si asta exact cand ma bucuram ce alegere buna am facut ca m-am portat de la Vodafone.

As vrea sa rog orange helper sa ia legatura cu mine dar cum?! cand accesul la mobil este taiat?

Voi va dati seama ca cineva a "gandit" toata procedura asta? Voi va dati seama ca un angajat Orange s-a gandit el ca e bine sa taie orice cale de comunicatie cu ala care le da banii la timp?

#8896
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Dar tu te-ai gandit ca ei poate nu iti vor banii?
De ce nu incerci la altii cu buzunarul mai larg?

#8897
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Pe ce faci cost suplimentar? Ca nu cred ca se termina "nelimitatele". ;)
La 26€ sigur ai nelimitat voce in Ro, nelimirat sms si cel putin 30 GB net.

#8898
alexh

alexh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.06.2005
@danutz1 - abonamentul expira in octombrie. o sa incerc la altii dar pana atunci sunt blocat la nesimtiti. si la ei am ajuns portat de la vodafone.
@dorin_2k - sunt in roaming in afara UE, intr-o tara unde e cam 3E/minut. si am vorbit ceva. abonamentul e pe persoana juridica si ghici ce, la 26 euro am doar 6gb, asta asa ca idee ca oricum nu e subiectul discutiei.

Problema nu e de plata, problema e de principiu. Primesc SMS in care mi se zice sa sun urgent la serv clienti. 5 minute mai tarziu, cand sa vreau sa sun, constat ca era deja oprit accesul. In sms nu se mentiona nimic despre necesitatea unei plati. A trebuit sa pun pe cineva sa sune sa se intereseze. Oamenii astia primesc salarii.....banuiesc ca doar pentru ca respira si ajung la serviciu, ca de gandit e clar ca nu e in fisa postului.

Edited by alexh, 13 March 2018 - 21:07.


#8899
cipsius

cipsius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 25.01.2010
@orange_helper: se poate verifica de ce nu este inca validata comanda nr 2136025, fiind achitata deja?

#8900
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 cipsius, on 14 martie 2018 - 08:09, said:

@orange_helper: se poate verifica de ce nu este inca validata comanda nr 2136025, fiind achitata deja?
Salut,
Comanda ta a fost aprobata si i s-a emis si AWB. Daca vrei, ti-l trimitem in mesaj privat.
O zi buna,
Orange helper

#8901
cipsius

cipsius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 25.01.2010

 Orange_helper, on 14 martie 2018 - 10:03, said:

Salut,
Comanda ta a fost aprobata si i s-a emis si AWB. Daca vrei, ti-l trimitem in mesaj privat.
O zi buna,
Orange helper

Da, va rog sa imi trimiteti nr. AWB-ului. Multumesc.

#8902
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004
@Orange_helper Incerc sa configurez o optiune cu configuratorul orange young dar toate metodele incercate rezulta in erroare non descriptiva.
Iar ati stricat ceva? Pe cand se rezolva?

#8903
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 FreeMan_FX, on 15 martie 2018 - 07:29, said:

@Orange_helper Incerc sa configurez o optiune cu configuratorul orange young dar toate metodele incercate rezulta in erroare non descriptiva.
Iar ati stricat ceva? Pe cand se rezolva?
Salut,

Am verificat si noi configuratorul si acesta este functional. Te asteptam cu un mesaj privat in care sa ne oferi numarul de telefon si o captura de ecran cu eroarea afisata.

O zi buna,
Orange Helper

#8904
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
Orange helper care e treaba? Uite optiunea de roaming, uite nu e optiunea. Pai jucam alba neagra?



#8905
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 I_am_RunninG, on 15 martie 2018 - 09:38, said:

Orange helper care e treaba? Uite optiunea de roaming, uite nu e optiunea. Pai jucam alba neagra?
Salut,

Daca doresti sa te ajutam cu verificarea unei situatii punctuale, te asteptam cu un mesaj privat in care sa ne oferi mai multe detalii, precum si numarul de telefon.

O zi buna,
Orange Helper

#8906
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
Viteza de net pe care o inghit in zona mea are valoare contractuala?
Adica daca platesc peste 100E lunar, e normal sa primesc download de 1.68?

Edited by becali, 15 March 2018 - 20:26.


#8907
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 dorin_2k, on 13 martie 2018 - 20:58, said:

Pe ce faci cost suplimentar? Ca nu cred ca se termina "nelimitatele". Posted Image
La 26€ sigur ai nelimitat voce in Ro, nelimirat sms si cel putin 30 GB net.
Daca are abonamentul Orange Me 26 are 7 GB la banii astia...

 becali, on 15 martie 2018 - 20:24, said:

Viteza de net pe care o inghit in zona mea are valoare contractuala?
Adica daca platesc peste 100E lunar, e normal sa primesc download de 1.68?
Nu se garanteaza nimic in ceea ce priveste viteza... dar, totusi, chiar sa mearga cu 1.68 Mbps nu e ok.

#8908
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 becali, on 15 martie 2018 - 20:24, said:

Adica daca platesc peste 100E lunar, e normal sa primesc download de 1.68?

Pot sa intreb ce primesti de 100 euro?

#8909
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
salut orange helper

am luat de la orange shop un ps4 in rate ,am achitat un avans de 480 ron si a ramas sa platesc in rate timp de 12 luni cate 49 ron.

Mai am un serviciu fix de la orange (tv prin satelit abonament world hd ) ,factura cand se emite ,se emite fara suma de rata .

Problema mea este ca doresc sa achit rata cat mai repede si sa platesc in avans 2-3 luni intr-o luna iar cu cine am tot vorbit pe chat a zis ca nu se poate ,pot sa platesc doar rata in curs dar nu si in avans din contul meu orange la alta suma ....

este foarte fustrant si doresc sa fac plangere anpc daca acest lucru nu se rezolva ...

#8910
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

 MembruAnonim, on 15 martie 2018 - 20:53, said:

Pot sa intreb ce primesti de 100 euro?
Cel mai probabil, promisiuni.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate