Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#8875
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 narcis1974, on 08 martie 2018 - 13:44, said:

Am un abonament Orange cu două numere vechi de 16 respectiv 17 ani iar de pe unul din ele se încarcă lunar încă 7 euro.Lunar vine factura de 19 euro.
După anii aceștia portocalii m-am gandit sa incerc sa adaug cartela prepay la celelalte 2 numere si sa formeze un Family.
În Shop trebuia sa fac 2 abonamente de 7 euro fara telefon si unul de 31 euro caruia sa  ii corespunda un  S8+ pe care sa mai dau 1056 lei.
Am zis pas...
Astăzi am sunat sa incerc prelungirea unuia dintre cele două abonamente dar operatorul de la detenție ă fost mai zgârcit,arogant si de acord sa părăsesc corabia portocalie cu cele două numere,oferindu-mi s8+ cu 300 euro la abonament de 43 de euro pe 2 ani.
Te doare mintea ...
Ies cu 6220 lei după 24 luni cand telefonul e 3.000 lei la liber
Nu am magazin Voda sau Telekom in oras,dar saptamana viitoare portare scrie pe mine.

Salut,

Ne pare rau ca oferta primita nu te-a multumit. Doresti sa trimitem o alta cerere pentru a discuta cu colegii nostri si impreuna sa creati oferta cea mai buna, personalizata in functie de preferintele si nevoile tale?

O zi buna,
Orange Helper

#8876
narcis1974

narcis1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 13.10.2010

 Orange_helper, on 08 martie 2018 - 14:50, said:


Salut,

Ne pare rau ca oferta primita nu te-a multumit. Doresti sa trimitem o alta cerere pentru a discuta cu colegii nostri si impreuna sa creati oferta cea mai buna, personalizata in functie de preferintele si nevoile tale?

O zi buna,
Orange Helper
Nu.
Multumesc.

#8877
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 MembruAnonim, on 07 martie 2018 - 18:28, said:

Helper, ai putea sa imi oferi un termen estimativ cand se va trece pe 20 MHz latime de canal pe 1800 MHz in loc de 15 MHz actuali in Sannicolau Mare? Mersi.
Salut,

Colegii nostri ne-au comunicat faptul ca momentan nu avem in lucru extinderea benzii la 20Mhz pe LTE1800 in aceasta zona.

O zi buna,
Orange Helper

 dorin_2k, on 08 martie 2018 - 14:26, said:

Se poate seta o limita pt durata unui apel? Sun pe cineva, vorbesc iar la final nu mai apas butonul de inchidere nici eu ,nici el. Nu se inchide apelul niciodata? Doar cand se termina bateria?
Am patit asa o data si am gasit telefonul dupa o ora tot in conexiune. E bine ca am nelimitate eu. Dar cei ce platesc pt fiecare minut, se poate seta o durata maxima a convorbirii?


Salut,

Apelul se intrerupe dupa 2 ore de convorbire. Este o limita aplicata pe toate numerele de telefon, pentru toti clientii Orange, pentru a evita costurile suplimentare.

O zi buna,
Orange helper

#8878
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Multumesc!

#8879
Nefarian

Nefarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 26.11.2015
Ce oferta este cea mai avantajoasa la portarea numarului la Orange?

Sa aleg o optiune prepay sau un abonament fara telefon? Imi pot negocia un abonament daca mai am un abonament la Orange? Nu vreau telefon sau tv/internet pc.

#8880
afi

afi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 09.05.2007
Se pare ca merge Chat Messages si pe Dual-Sim :)

#8881
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Nefarian, on 08 martie 2018 - 18:14, said:

Ce oferta este cea mai avantajoasa la portarea numarului la Orange?

Sa aleg o optiune prepay sau un abonament fara telefon? Imi pot negocia un abonament daca mai am un abonament la Orange? Nu vreau telefon sau tv/internet pc.


Salut,
Intelegem din mesajul tau ca doresti sa portezi numarul de telefon. Daca vrei, putem trimite solicitarea ta departamentului Vanzari, pentru prezentarea unei oferte. Asadar, te asteptam in sectiunea de mesaje private cu numarul tau, adresa de email si orasul in care locuiesti.
O zi buna,
Orange Helper

#8882
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018

 Nefarian, on 08 martie 2018 - 18:14, said:

Ce oferta este cea mai avantajoasa la portarea numarului la Orange?

Sa aleg o optiune prepay sau un abonament fara telefon? Imi pot negocia un abonament daca mai am un abonament la Orange? Nu vreau telefon sau tv/internet pc.
categoric prepay. La abonament iti da 3lulele :)

#8883
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Daca am 1929 MB disponibili in roaming SEE, ce se intampla cand ii consum pe toti in roaming? Se opreste netul sau apare cost suplimentar?
National am 25+20 GB.
Abonament Orange Me7. Share+Family.

#8884
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 dorin_2k, on 09 martie 2018 - 16:59, said:

Daca am 1929 MB disponibili in roaming SEE, ce se intampla cand ii consum pe toti in roaming? Se opreste netul sau apare cost suplimentar?
National am 25+20 GB.
Abonament Orange Me7. Share+Family.
Salut,

Dupa terminarea resurselor incluse in Roaming vei genera costuri suplimentare. Le poti verifica in contract sau pe anexa primita in momentul prelungirii abonamentului.

O zi buna,
Orange Helper

#8885
dragosh07

dragosh07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 17.03.2008
@helper, in localitatea Bistrita Noua, Jud. Olt, semnalul pe 3g afara este la limita (o liniuta). In casa nu se poate vorbi de acces la internet intr-un mod onorabil. Se poate face ceva in privinta asta?
Multumesc.

#8886
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 dragosh07, on 11 martie 2018 - 15:12, said:

@helper, in localitatea Bistrita Noua, Jud. Olt, semnalul pe 3g afara este la limita (o liniuta). In casa nu se poate vorbi de acces la internet intr-un mod onorabil. Se poate face ceva in privinta asta?
Multumesc.
Salut,

Vrem sa verificam si noi situatia si de aceea, te asteptam cu un mesaj privat in care sa ne oferi numarul de telefon si o captura de ecran cu rezultatul unui test de viteza.

O zi buna,
Orange Helper

#8887
dragosh07

dragosh07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 17.03.2008
Captura de ecran nu am facut...din pacate. Cu prima ocazie o voi face. Socrul meu se plange de semnat la...telefon. Spune ca sunt momente cand nu se aude. Probleme confirmate si de sotia mea. Va trimit prin PM numerele de telefon la care fac referire.
Multumesc.

Edited by dragosh07, 11 March 2018 - 16:29.


#8888
ANTYR

ANTYR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,775
  • Înscris: 18.10.2009
Orange Helper ,plata pentru decodarea unui telefon codat pe baza IMEI in reteaua Orange ,se poate face si pe factura de abonament ?
Ma refer la primirea online a codului de debocare .Telefonul a iesit de mult din perioada contractuala ,stiu pretul dar pe site nu inteleg daca plata imi poate venii pe factura lunii urmatoare.

#8889
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 ANTYR, on 13 martie 2018 - 11:11, said:

Orange Helper ,plata pentru decodarea unui telefon codat pe baza IMEI in reteaua Orange ,se poate face si pe factura de abonament ?
Ma refer la primirea online a codului de debocare .Telefonul a iesit de mult din perioada contractuala ,stiu pretul dar pe site nu inteleg daca plata imi poate venii pe factura lunii urmatoare.


Salut,
Daca alegi sa iti decodezi telefonul prin intermediul contului Orange, poti achita doar online, nu cu plata la urmatoarea factura.
O zi buna,
Orange Helper

#8890
ANTYR

ANTYR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,775
  • Înscris: 18.10.2009

 Orange_helper, on 13 martie 2018 - 12:14, said:




Salut,
Daca alegi sa iti decodezi telefonul prin intermediul contului Orange, poti achita doar online, nu cu plata la urmatoarea factura.
O zi buna,
Orange Helper
Multumesc pentru raspuns Orange Helper

#8891
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
La orice solicitare ce o fac din contul meu orange, la raspunsul primit apare si un link pt un eventual raspuns la solicitarea mea. Insa acccesand acel link, dupa ce adaug alte informatii NU se mai poate trimite mesajul din contul meu.
Singura posibilitate e sa initiez o noua solicitare (dar aceasta nu mai are legatura cu prima solicitare).
Attached File  err.png   28K   39 downloads
Apas pe "trimite" dar nu se mai intampla nimic.
Doar sa resctriu un nou mesaj merge.

#8892
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 dorin_2k, on 13 martie 2018 - 16:44, said:

La orice solicitare ce o fac din contul meu orange, la raspunsul primit apare si un link pt un eventual raspuns la solicitarea mea. Insa acccesand acel link, dupa ce adaug alte informatii NU se mai poate trimite mesajul din contul meu.
Singura posibilitate e sa initiez o noua solicitare (dar aceasta nu mai are legatura cu prima solicitare).
err.png
Apas pe "trimite" dar nu se mai intampla nimic.
Doar sa resctriu un nou mesaj merge.


Salut,
Vrem sa verificam si noi aceasta situatie si te rugam sa ne confirmi adresa de email aferenta contului de pe care incerci sa trimiti solicitarea, in privat.
O zi buna,
Orange Helper
Orange Helper

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate