Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#13303
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Ori am eu o problema la laptop, ori e cazut site-ul lor. Ieri am incefcat sa intru de pe telefon dar nu puteam ajunge unde voiam, azi de laptop nici nu-l acceseaza. Vreau sa inchid HomeTV si internetul, am trecut la alt provider, decizie luata dupa ce au scos Eurosport din grila de programe.

#13304
DoDo_unu

DoDo_unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 27.10.2019

View Postarab, on 18 noiembrie 2020 - 15:55, said:

Ce se mai baga unii in seama degeaba...
Unii au mai multe abonamente! 😡Nu îmi place cerseala pe bani proprii.
Ce cerseala? Pur si simplu inchizi abonamentul, apoi banii iti intra pe card. Simplu.

#13305
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Orange Helper unde se poate vizualiza un draft de contract in cazul alegerii unui abonament Fun8 redus la 6.4 euro?
https://www.orange.r...roll_abonamente
De exemplu:
Reducerea de la 8 euro la 6.4 euro, respectiv bonusul de 15 GB pe ce perioada se ofera?

#13306
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcrisstian, on 19 noiembrie 2020 - 09:56, said:

Orange Helper unde se poate vizualiza un draft de contract in cazul alegerii unui abonament Fun8 redus la 6.4 euro?
https://www.orange.r...roll_abonamente
De exemplu:
Reducerea de la 8 euro la 6.4 euro, respectiv bonusul de 15 GB pe ce perioada se ofera?

Salut,

Reducerea de 20% pentru abonamente este valabila doar in magazinul online, la activarea sau prelungirea unui abonament fara telefon, pentru 24 de luni. Oferta este disponibila exclusiv pentru numarul/numerele care nu a/au beneficiat de achizitie de telefon la activarea si/sau prelungirea contractului in ultimele 18 luni. Reducerea este valabila 24 luni de la data activarii sau prelungirii abonamentului in conditiile prezentei campanii.

O zi buna,
Orange Helper

#13307
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
@Orange Helper

Tatăl meu are un telefon de seniori cu butoane Maxcom 320.
Pot să îi fac un abonament Yoxo pe numărul lui,  folosind aplicaţia de pe telefonul meu smartphone , la care să îi ataşez un card de debit tot al  meu?
Multumesc.

#13308
emgd2me

emgd2me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 04.01.2008

View PostOrange_helper, on 19 noiembrie 2020 - 10:40, said:

...Reducerea este valabila 24 luni de la data activarii sau prelungirii abonamentului in conditiile prezentei campanii.

Buna ziua,
Si bonusul de 15 GB este valabil tot 24 luni  ? Multumesc.

Edited by emgd2me, 20 November 2020 - 09:49.


#13309
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcosmins2000, on 20 noiembrie 2020 - 09:40, said:

@Orange Helper

Tatăl meu are un telefon de seniori cu butoane Maxcom 320.
Pot să îi fac un abonament Yoxo pe numărul lui,  folosind aplicaţia de pe telefonul meu smartphone , la care să îi ataşez un card de debit tot al  meu?
Multumesc.

Salut!

Da, poti. Uite, gasesti datele necesare pentru activarea unui abonament YOXO, aici: https://www.orange.r...ment-yoxo-12328

O zi buna,
Orange Helper

View Postemgd2me, on 20 noiembrie 2020 - 09:48, said:

Buna ziua,
Si bonusul de 15 GB este valabil tot 24 luni  ? Multumesc.

Salut,

Bonusul e de 15GB este de asemenea valabil 24 de luni, adica pe toata perioada contractuala.

O zi buna,
Orange Helper

#13310
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Helper, vad ca bataia de joc la adresa mea continua la cote extreme.
Pe contul meu am vazut intamplator ca a aparut aparut din iunie (!!!) un număr fantoma, 0745.140.349, abonament de date de 9 euro.
De pe data de 03.11, de cand am observat, am solicitat inchiderea acestuia.
Pe detaliile numarului, in My Orange, aparea ieri ca este programat pentru inchidere pe data de 19.11.
Astazi, cand am scris a nu stiu cata oara in chatul aplicatiei, detaliile din cont, despre inchidere, au disparut, si un consultant imi spune acolo ca abonamentul va fi inchis din 19.12 !!!!!!!
Pe bune, chiar se poate ajunge la atata bataie de joc ???
Telefonul comandat la prelungirea serviciilor, in data de 03.11, nu plecase spre mine nici pe 17.11, cand am schimbat culoarea (a fost nevoie de anularea comenzii inițiale pentru acest lucru !!!). Cu toate ca mi s-a spus atunci ca ajunge in 3-5 zile.
Comanda refacuta pe 17.11, in mail am primit comanda Orange catre Cargus cu termen de 3 zile, in chat mi se spune azi ca termenul e de 5 zile ...
Sunt baietii de la Orange hotarati sa-si bata joc de mine in ultimul hal ??
Aveti convorbirile inregistrate, poate le verifica cineva, sa vada ce mi s-a spus de atatea ori si ce mi se spune acum ...
E sub orice critica !!!

Edited by shymano, 20 November 2020 - 11:00.


#13311
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si din iunie ai platit luna de luna abonamentul ala fara sa stii de el? E important sa ti se explice si cum a aparut, nu doar sa il inchizi.

#13312
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Pe chat am cerut sa mi se arate si mie contractul ala, cu semnatura mea pe el.
Sau o inregistrare audio ...
Vad ca nu raspunde nimeni, deocamdata ... si-au inghitit vorbele, probabil se coace o alta bazaconie pe care sa mi-o spuna.

Edited by shymano, 20 November 2020 - 11:12.


#13313
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asa ceva deja depaseste orice limita. Direct reclamatie si la ANCOM as face in locul tau. Chiar in halul asta, sa te trezesti cu abonamente noi pe cont?!

Char si la politie.

#13314
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Ma gândesc sa-i dau in judecata, timp liber am destul ...
Auzi la ei, descopar furaciunea, solicit stoparea ei si cand colo, ei imi spun ca perioada contractuala este pana pe 19.12 ...

Edited by shymano, 20 November 2020 - 11:15.


#13315
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postshymano, on 20 noiembrie 2020 - 11:14, said:

Ma gândesc sa-i dau in judecata, timp am destul ...

Fa-o. Nu e de glumit cu asa ceva. Nu pot sa inteleg ce naiba aplicatii au astia sau ce angajati isi permit asa ceva, nu vad cum altfel.

#13316
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postshymano, on 20 noiembrie 2020 - 10:57, said:

Helper, vad ca bataia de joc la adresa mea continua la cote extreme.
Pe contul meu am vazut intamplator ca a aparut aparut din iunie (!!!) un număr fantoma, 0745.140.349, abonament de date de 9 euro.
De pe data de 03.11, de cand am observat, am solicitat inchiderea acestuia.
Pe detaliile numarului, in My Orange, aparea ieri ca este programat pentru inchidere pe data de 19.11.
Astazi, cand am scris a nu stiu cata oara in chatul aplicatiei, detaliile din cont, despre inchidere, au disparut, si un consultant imi spune acolo ca abonamentul va fi inchis din 19.12 !!!!!!!
Pe bune, chiar se poate ajunge la atata bataie de joc ???
Telefonul comandat la prelungirea serviciilor, in data de 03.11, nu plecase spre mine nici pe 17.11, cand am schimbat culoarea (a fost nevoie de anularea comenzii inițiale pentru acest lucru !!!). Cu toate ca mi s-a spus atunci ca ajunge in 3-5 zile.
Comanda refacuta pe 17.11, in mail am primit comanda Orange catre Cargus cu termen de 3 zile, in chat mi se spune azi ca termenul e de 5 zile ...
Sunt baietii de la Orange hotarati sa-si bata joc de mine in ultimul hal ??
Aveti convorbirile inregistrate, poate le verifica cineva, sa vada ce mi s-a spus de atatea ori si ce mi se spune acum ...
E sub orice critica !!!

Salut,
Am inregistrat sesizarea 138166680 pe contul tau, pentru verificarea situatiei pe care ne-ai descris-o. Te rugam sa ne lasi un mesaj privat cu numarul tau de telefon de contact.
O zi frumoasa,
Orange helper

#13317
Procco

Procco

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 05.12.2018
Doar sa nu ceri reziliere pentru ca ei o sa o accepte instant dupa care se scot f usor si zic  ca nu mai aveti relatie contractuala:)

#13318
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postshymano, on 20 noiembrie 2020 - 11:14, said:

Ma gândesc sa-i dau in judecata, timp liber am destul ...
Auzi la ei, descopar furaciunea, solicit stoparea ei si cand colo, ei imi spun ca perioada contractuala este pana pe 19.12 ...

Fa capturi la aplicatie unde apar toate contractele, adica numerele in clar, perioada, tot. Din website acceseaza Sumar, apoi Documentele mele si cauta sa vezi daca apare contractul acolo, daca da, descarca-l si pastreaza-l, citeste-l. Chiar printeaza-l, in functie de nevoie. :)

#13319
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Helper, cel cu 615 este de baza.
Oricum, ambele numere sunt in același telefon ..

Edited by shymano, 20 November 2020 - 11:40.


#13320
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Curios ca nu ai primit notificare pe mail cu noul contract, ca asa vine de regula... foarte interesant. Am uitat de acest aspect.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate