Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#13285
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006

 Orange_helper, on 17 noiembrie 2020 - 09:47, said:

1. Pentru a beneficia de reducerea pentru vechimea in retea trebuie sa activezi serviciile Orange Home Net si Orange Home TV (abonamentele Explore sau Global) pe 24 de luni si sa prelungesti abonamentul de mobil existent la o valoare mai mare sau egala cu 7 euro/luna. Bonusul ia în considerare cate 5 euro/an de vechime pentru activarea abonamentului Home Net 500 ṣi cate 10 euro/ an de vechime pentru activarea abonamentului Home Net 1000, fiind calculat pentru o vechime maxima de 20 de ani.

semantica ma da pe spate desi am terminat filologie-uman bilingv.
ce ai scris mai sus am inteles de prima data...dar sunt nelamurit daca un client orange care a beneficiat de acest bonus in urma cu 2 ani cand si-a prelungit abonamentul telefonic si a contractat si "love" mai beneficiaza si la terminarea celor 2 ani, concomitent cu prelungirea love+telefonie? oferta e la activare love si prelungire telefon...se aplica si la prelungire love si prelungire telefon?

 Procco, on 17 noiembrie 2020 - 08:44, said:

deja deoarece cel mai probabil ai avut bonusul si ai vrea sa o mai pocnesti o data:)

nu inteleg de ce ar fi treaba ta de cate ori vreau eu sa o pocnesc. exista o oferta, as vrea sa beneficiez de ea si intreb conditiile pentru a fi lamurit daca pot beneficia de ea. ilegal nu vad de ce ar fi iar imoral...ma doare undeva de parerea altora pe banii mei.

#13286
Undercover89

Undercover89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 16.12.2019
Ce nu e clar? Poți beneficia o singura data punct

#13287
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
Aveti idee de ce nu poti primii mesajele de tip SMS de la operatori/privideri?
Am testat cu anumiti prieteni din lista mea de contacte si totul este in regula, pot sa trimit si sa primesc mesaje SMS de la ei dar daca vreau sa activez o aplicatie de la banca nu merge, nu primesc nimic.
Nu pot sa activez nici macar WhatsApp, nu primesc acel mesaj SMS pentru confirmare

#13288
romeorada

romeorada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 02.10.2006
Buna seara.
Incerc sa platesc o factura Orange de cateva zile atat din cont cat si de pe link https://www.orange.r...yment/by-card/? dar primesc eroarea:
Ne pare rau dar nu am putut procesa plata. Te rugam incearca din nou mai tarziu sau contacteaza serviciul clienti Orange daca problema persista.

#13289
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006

 Undercover89, on 17 noiembrie 2020 - 18:50, said:

Ce nu e clar? Poți beneficia o singura data punct

tie ce nu-ti convine? am cerut o parere avizata. daca lucrezi si reprezinti compania Orange Romania demonstreaza si baga-te in seama cum trebuie...altfel nu faci decat flame.

 Y0samiteSam, on 17 noiembrie 2020 - 21:27, said:

Aveti idee de ce nu poti primii mesajele de tip SMS de la operatori/privideri?
Am testat cu anumiti prieteni din lista mea de contacte si totul este in regula, pot sa trimit si sa primesc mesaje SMS de la ei dar daca vreau sa activez o aplicatie de la banca nu merge, nu primesc nimic.
Nu pot sa activez nici macar WhatsApp, nu primesc acel mesaj SMS pentru confirmare
si BT are probleme cu trimiterea/primirea sms-urilor de la orange. recunoscuta de orange cat si de BT...rezolvare ioc pana acum, desi persista de cateva luni

#13290
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Depinde,eu primesc sms rapid de la BT , ultimul chiar azi pentru inrolarea cardului in Gpay

#13291
Undercover89

Undercover89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 16.12.2019
Chiar orange helper a zis cu o pagina în urma ca beneficiul se acorda o singura data dar nu vrei sa înțelegi.

#13292
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005

 VipeR85, on 17 noiembrie 2020 - 22:30, said:

si BT are probleme cu trimiterea/primirea sms-urilor de la orange. recunoscuta de orange cat si de BT...rezolvare ioc pana acum, desi persista de cateva luni
Eu incercam cu Alpha Bank
Azi a mers din prima si cu Alpha si cu BT, am primis sms-urile chiar rapid.

Edited by Y0samiteSam, 18 November 2020 - 08:14.


#13293
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 romeorada, on 17 noiembrie 2020 - 21:38, said:

Buna seara.
Incerc sa platesc o factura Orange de cateva zile atat din cont cat si de pe link https://www.orange.r...yment/by-card/? dar primesc eroarea:
Ne pare rau dar nu am putut procesa plata. Te rugam incearca din nou mai tarziu sau contacteaza serviciul clienti Orange daca problema persista.


Salut,
Te rugam sa ne spui codul de abonat si adresa ta de email, in privat, pentru a verifica statusul platilor.
O zi buna,
Orange Helper

#13294
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Y0samiteSam, on 17 noiembrie 2020 - 21:27, said:

Aveti idee de ce nu poti primii mesajele de tip SMS de la operatori/privideri?
Am testat cu anumiti prieteni din lista mea de contacte si totul este in regula, pot sa trimit si sa primesc mesaje SMS de la ei dar daca vreau sa activez o aplicatie de la banca nu merge, nu primesc nimic.
Nu pot sa activez nici macar WhatsApp, nu primesc acel mesaj SMS pentru confirmare

Salut,

Situatia mai e de actualitate?
Daca da, te rugam sa ne comunici numarul tau de telefon in mesaj privat, pentru verificari.

Orange Helper

#13295
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,934
  • Înscris: 11.07.2016
Am si eu o intrebare:
Aveti vreo oferta de abonament de net+tableta ?
Nu sunt client orange.
Multumesc.

Edited by Malus_Dacus, 18 November 2020 - 11:34.


#13296
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Malus_Dacus, on 18 noiembrie 2020 - 11:33, said:

Am si eu o intrebare:
Aveti vreo oferta de abonament de net+tableta ?
Nu sunt client orange.
Multumesc.


Salut,
Daca doresti, putem trimite o cerere de oferta departamentului Vanzari, pentru a-ti prezenta toate detaliile. Asadar, te asteptam cu numarul tau de contact, in privat.
O zi buna,
Orange Helper

#13297
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Chiar trebuie sa astept returnarea banilor pe card, pentru un Yoxo inchis, pana la finalul celor 30 de zile? E vorba de ceva net neconsumat.

#13298
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca ai inchis abonamentul ii primesti in cateva zile de obicei. Nu dureaza 30 zile, dar ala e termenul maxim, oficial.

#13299
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Pai întreb pentru ca trebuie sa te rogi sa ii restituie, basca sa le dai și extras de cont ca nu ai primit suma. În loc sa facă ei dovada...

Edited by arab, 18 November 2020 - 15:18.


#13300
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu tre' sa faci nimic, intra ei automat. Iti spun din proprie experienta. :)

#13301
DoDo_unu

DoDo_unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 27.10.2019
Ce se mai sparie unii pt cativa leuti 🤦

#13302
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Ce se mai baga unii in seama degeaba...
Unii au mai multe abonamente! 😡Nu îmi place cerseala pe bani proprii.

Edited by arab, 18 November 2020 - 16:02.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate