Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Daca aveți chef, descrieți locuin...

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14846 replies to this topic

#1081
thefreeman18

thefreeman18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.12.2014
În data de 21.12.2014 am făcut o comandă la un telefon Lg Optimus G. Comanda a fost plătită cu ordin de plată, pe care vi l-am trimis pe mail. Atașez OP.
La momentul în care am făcut comanda, produsul a existat pe stoc, compania Orange a confirmat comanda printr-un SMS în care anunța și ziua livrări produsului comandat.
În data de 28.11.2014 am fost anunțați, că produsul nu există pe stoc. Această la momentului în care noi am făcut comanda există pe stoc.
Această decizie a companiei Orange nu este corectă atâtă timp cât noi suntem clienți fideli.

#1082
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,163
  • Înscris: 10.10.2003
ANPC, orange este direct raspunzator de asta, el administreaza siteul, in 2010 sau 2011 am primit 930 puncte TY (135 Euro) pentru acelasi lucru, si era vorba de un nr pe persoana juridica

#1083
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostBogdanDorin, on 04 decembrie 2014 - 20:37, said:

Salut orange helper. Ma poti ajuta sa mi se ofere nelimitatul de 10 euro pe 12 luni in loc de 24? Daca se poatw te rog sa imi spui daca nu voi renunta sapt viitoare dupa 9 ani la orange voi porta in vodafone. Daca nu se poate te rog sa nu ma contactezi. O seara buna

Salut,
Pentru a verifica posibilitatea de modificare a pachetului detinut, o sa te rog sa ne oferi, printr-un mesaj privat, numarul tau de telefon.
O zi buna,
Orange Helper

View PostBogdanDorin, on 04 decembrie 2014 - 20:37, said:

Salut orange helper. Ma poti ajuta sa mi se ofere nelimitatul de 10 euro pe 12 luni in loc de 24? Daca se poatw te rog sa imi spui daca nu voi renunta sapt viitoare dupa 9 ani la orange voi porta in vodafone. Daca nu se poate te rog sa nu ma contactezi. O seara buna

Edited by Orange_helper, 05 December 2014 - 09:57.


#1084
reico

reico

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 18.11.2005
Este adevărat că puncte thank you se oferă doar la abonamente mai mari de 31 euro?

#1085
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postreico, on 05 decembrie 2014 - 18:26, said:

Este adevărat că puncte thank you se oferă doar la abonamente mai mari de 31 euro?
Salut,
Pragurile valorice ale abonamentelor sunt afisate prin link-ul http://www.orange.ro...-thank-you.html , unde poti vizualiza faptul ca aceste puncte de fidelizare se ofera si abonamentelor cu valori mai mici de 8 EUR.
O zi buna,
Orange Helper

#1086
reico

reico

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 18.11.2005
Mă ofer la retentie, în cazul unei oferte, e normal ca în rest se oferă pt orice abonament..

#1087
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,163
  • Înscris: 10.10.2003

View PostOrange_helper, on 05 decembrie 2014 - 19:28, said:

Salut,
Pragurile valorice ale abonamentelor sunt afisate prin link-ul http://www.orange.ro...-thank-you.html , unde poti vizualiza faptul ca aceste puncte de fidelizare se ofera si abonamentelor cu valori mai mici de 8 EUR.
O zi buna,
Orange Helper
In ultimele 2 saptamani am tot observat asta la cei de la Orange (am sesizari trimise, te crucesti ce "raspunsuri" au stiut/putut sa trimita), va intreaba omul ceva, voi pe langa, intrebi daca ploua sau nu, ei spun da si te lasa in ceata.
Hai sa-ti spun cum sta treaba asta cu punctele TY acordate la retentie
Orange este interesata de CRESTEREA valorii abonamentelor, adica sa incaseze mai mult.
Daca ai abonament Pantera de 25 si te duci in Pantera de 31 ai o crestere de 6 E - putin probabil sa primesti ceva
Daca ai Cangur de 7 si te duci la pantera de 20 - crestere de 13E lunar - probabil 300-500 puncte.
Asta oricum nu avea cum sa-ti spuna Orange Helper, dar macar putea sa nu te incurce

#1088
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,884
  • Înscris: 14.05.2013

View Postreico, on 05 decembrie 2014 - 20:33, said:

Mă ofer la retentie, în cazul unei oferte, e normal ca în rest se oferă pt orice abonament..
La retentie se ofera in functie de ce abonament ai,sau la ce abonament vrei sa treci si de darea de mana a operatorului cu care negociezi.

#1089
reico

reico

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 18.11.2005
@becali - știu că vor să te facă să treci la un abonament cât mai mare, dar măcar știu că s-au oferit puncte și pentru abonamente mai mici de 31 euro cum mi.au spus mie

Oricum am vaxut lipsa de profesionalism, mă trimiteau de la unul la altul și asta nu mă face decât să mă gândesc la portare. Și pentru că nu sunt în stare să.și păstreze clienții.

#1090
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,884
  • Înscris: 14.05.2013

View Postreico, on 06 decembrie 2014 - 04:34, said:

@becali - știu că vor să te facă să treci la un abonament cât mai mare, dar măcar știu că s-au oferit puncte și pentru abonamente mai mici de 31 euro cum mi.au spus mie

Oricum am vaxut lipsa de profesionalism, mă trimiteau de la unul la altul și asta nu mă face decât să mă gândesc la portare. Și pentru că nu sunt în stare să.și păstreze clienții.
Trebuie sa ai si putina rabdare. Nu poti obtine din prima punctele. Astepti prima oferta de la ei, refuzi ca nu-ti convine, ceri alta s.a.m.d.

#1091
calin_trifan

calin_trifan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 03.03.2010
Abonament negociat de 2 saptamani delfin 8(vechime 13 ani) trecut la cangur 8 si primit 250 puncte plus beneficii dublate la cangur ,mia propus N10 pe 12 luni dar i-am transmis ca nu vreau sa cresc costurile , a mai propus si alte variante dar fara puncte la 7 euro, deci se primesc si puncte  si la ab mai mici si se mai ofera si N10 pe 12 luni.

Edited by calin_trifan, 06 December 2014 - 22:23.


#1092
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,937
  • Înscris: 26.02.2010
Salut Orange_helper. In Bucuresti, cand mai pierd din semnal imi apare pe ecran ca in fisierul atasat. Aveti vreo explicatie pentru aceasta cauza.

Attached Files


Edited by aris86, 07 December 2014 - 10:35.


#1093
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postaris86, on 07 decembrie 2014 - 10:34, said:

Salut Orange_helper. In Bucuresti, cand mai pierd din semnal imi apare pe ecran ca in fisierul atasat. Aveti vreo explicatie pentru aceasta cauza.

Salut,

Va trebui sa verifici modul de selectie al operatorului.
Poti accesa Meniu - Setari - Mai multe setari - Retele mobile - Selectie operator iar aici poti selecta manual sau automat operatorul. Treci pe selectie manuala si alege RO Orange.

Cu prietenie,
Orange Helper

#1094
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,795
  • Înscris: 25.11.2009
M-a sunat cineva de la Orange și mi-a propus convorbiri nelimitate în rețea ptr prelungire perioada contractuala dar la 415 observ ca tot 300 de minute am. Teapa?

#1095
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostRemicade, on 07 decembrie 2014 - 13:23, said:

M-a sunat cineva de la Orange și mi-a propus convorbiri nelimitate în rețea ptr prelungire perioada contractuala dar la 415 observ ca tot 300 de minute am. Teapa?
Salut,
Te putem ajuta noi cu o verificare. Ne poti trimite un mesaj privat cu numarul de telefon pentru care ai agreat prelungirea contractuala?
O zi buna,
Orange Helper

#1096
reico

reico

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 18.11.2005
Deci s.au dat puncte și la ab de 8 euro.. și mie îmi zic că doar peste 31 euro.. și atunci să nu treci la alții?

#1097
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Buna seara ,Orange Helper am si eu o sugestie ! La tonurile de asteptare poate adaugati si niste melodi de la DOC ,Deliric si Vlad Dobrescu ( CTC ) , am cautat si am vazut o singura piesa si de la raku , iarasi nici o piesa :D
Poate luati sugestia in considerare in viitor !

#1098
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postiulian93, on 08 decembrie 2014 - 03:01, said:

Buna seara ,Orange Helper am si eu o sugestie ! La tonurile de asteptare poate adaugati si niste melodi de la DOC ,Deliric si Vlad Dobrescu ( CTC ) , am cautat si am vazut o singura piesa si de la raku , iarasi nici o piesa Posted Image
Poate luati sugestia in considerare in viitor !

Salut,
Iti multumim pentru sugestia facuta. Am transmis mai departe, spre analiza colegilor nostri de la Marketing.
O zi buna,
Orange Helper

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate