Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 datasheet crawling

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 

Sphera Construct opinii

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
RalucaSch3

RalucaSch3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.06.2014
Buna ziua! Sunt foarte aproape de a achizitiona un teren in apropierea Bucurestiului si ma gandeam sa colaborez cu firma Sphera Construct pentru constructia unei case din caramida (aprox. 100-130 mp). Nu cunosc insa pe nimeni care a lucrat efectiv cu ei. Imi poate cineva oferi sugestii, opinii in acest sens?

As mai avea alternativa de a achizitiona o casa la rosu daca in urma negocierilor ma incadrez in buget, cu toate ca este cam mare pentru ceea ce caut (190 mp). Este insa un proiect foarte frumos si s-a pus mult suflet (si bani) in ea cand a fost construita. Daca ati avea aceste alternative, ati alege sa construiti o casa de la 0 (cu toti nervii, situatiile neprevazute si riscurile implicate) sau ati cumpara la rosu o casa facuta, chiar daca nu este 100% ceea ce cautati?

Multumesc!

Edited by Adm, 15 June 2014 - 21:08.


#2
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Daca ai garantii si poze care sa ateste ca este bine executata....ia`o pe cea facuta deja.....

Parerea mea!

#3
Riper

Riper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,939
  • Înscris: 14.01.2005
parerea mea e ca decizia intre una la rosu si sa iti faci una noua depinde mai mult de tine. Eu spre exemplu as opta sa o fac dupa gustul meu chiar daca e multe bataie de cap. Daca aia la Rosu are poze doveditoare pt fier si temelie atunci ambele variante sunt ok. Eu m-as uita sa fiu in locul tau si la amplasare si unde este situat terenul.

#4
RalucaSch3

RalucaSch3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.06.2014
Multumesc pentru sugestii! Pana la urma ma vad nevoita sa cumpar terenul si sa-mi fac casa. Imi puteti recomanda firme, echipe care ofera calitate si seriozitate la un cost decent, pentru constructie in jud. Ilfov?

#5
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

 RalucaSch3, on 18 iunie 2014 - 08:04, said:

...puteti recomanda ...

Da

Edited by viotl, 26 June 2014 - 22:32.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate