Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Tenis fete: Simona Halep

* * * - - 17 votes
  • Please log in to reply
18296 replies to this topic

#91
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Am vazut ca multi vorbesc aici de Sorana, nu vreau sa par carcotas dar topicul asta este dedicat Simonei :) da se poate deschide si un topic pentru Sorana daca nu are asa ceva.
Legat de meciul Simonei, a fost un meci frumos, lejer pentru ea. Dificulttati va avea probabil din optimi cand o va intalni pe Carla Suarez , o jucatoare destul de buna si pe terenuri rapide. In sferturi, daca ajunge mi-as dori sa o intalneasca pe Ivanovici, si sa o bata ca la Madrid :)

#92
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005

View PostSucreBolivar88, on 25 iunie 2014 - 08:34, said:

Am vazut ca multi vorbesc aici de Sorana, nu vreau sa par carcotas dar topicul asta este dedicat Simonei Posted Image da se poate deschide si un topic pentru Sorana daca nu are asa ceva.
Legat de meciul Simonei, a fost un meci frumos, lejer pentru ea. Dificulttati va avea probabil din optimi cand o va intalni pe Carla Suarez , o jucatoare destul de buna si pe terenuri rapide. In sferturi, daca ajunge mi-as dori sa o intalneasca pe Ivanovici, si sa o bata ca la Madrid Posted Image
Eu vad acelasi traseu...CSN, Ivanovic si apoi...Serena.

#93
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

View PostSucreBolivar88, on 25 iunie 2014 - 08:34, said:

se poate deschide si un topic pentru Sorana daca nu are asa ceva.
Ce rost ar avea? Face un meci bun odata la 3 luni...  Posted Image
O s-o mentionam si pe ea aici, din cand in cand, la fel ca si pe celelalte jucatoare care se intampla sa ajunga in turnee alaturi de Simona.
Dar si eu sunt de acord ca i s-a dat prea multa importanta ieri, mai ales in urma unui rezultat negativ (sau poate tocmai de aceea).
E frustrant totusi s-o vedem pe Sorana eliminata periodic de jucatoare care nici macar nu sunt in top 100, de aici si discutiile aprinse cand se intampla asa ceva.

La Wimbledon le mai avem doar pe Halep si Begu, inca nu s-au stabilit orele de incepere si terenurile pe care se vor disputa meciurile lor din turul doi.

Un scurt interviu al Simonei dupa victoria de ieri:
"A fost pentru prima dată cînd am jucat pe Central. E frumos, atmosfera e uimitoare".
Am avut parte de un start bun, am jucat agresiv şi acum abia aştept meciul următor. Mă bucur că am cîştigat în două seturi. Trebuie să rămîn şi în continuare cît mai concentrată pe fiecare meci în parte"

Edited by Mocebon, 25 June 2014 - 10:00.


#94
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Si totusi, eu, ca necunoscator in ale tenisului, cred ca Soranei i-ar trebui un alt staff, un antrenor strain, un psiholog ?! pentru ca Simona are multa determinare si cu asta depaseste momentele grele...

#95
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,854
  • Înscris: 10.12.2006
Sorana trebuie sa schimbe antrenorul.
Faptul ca e prietena cu Ivanovic si mai ies impreuna in oras nu inseamna nimic, omul nu poate sa se antreneze non-stop, au si ele o viata sociala.

#96
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005

View Postd-ardeleanu, on 25 iunie 2014 - 11:24, said:

Si totusi, eu, ca necunoscator in ale tenisului, cred ca Soranei i-ar trebui un alt staff, un antrenor strain, un psiholog ?! pentru ca Simona are multa determinare si cu asta depaseste momentele grele...
Si eu cred acelasi lucru.

View PostSfPetru, on 25 iunie 2014 - 11:43, said:

Sorana trebuie sa schimbe antrenorul.
Faptul ca e prietena cu Ivanovic si mai ies impreuna in oras nu inseamna nimic, omul nu poate sa se antreneze non-stop, au si ele o viata sociala.
Idem.

#97
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostSfPetru, on 25 iunie 2014 - 11:43, said:

Sorana trebuie sa schimbe antrenorul.
Faptul ca e prietena cu Ivanovic si mai ies impreuna in oras nu inseamna nimic, omul nu poate sa se antreneze non-stop, au si ele o viata sociala.
ca dovada ca prietenia nu are de a face nimic cu performanetele, ana chiar a inceput sa joace bine in ultima perioada si e in crestere........

#98
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View PostSfPetru, on 25 iunie 2014 - 11:43, said:

Sorana trebuie sa schimbe antrenorul.
Faptul ca e prietena cu Ivanovic si mai ies impreuna in oras nu inseamna nimic, omul nu poate sa se antreneze non-stop, au si ele o viata sociala.

Stiu ca nu are legatura cu prietenia ei (chiar foarte stransa) cu Ana Ivanovici, incercam si eu sa-i gasesc scuze... ca la ce draci mi-a facut Posted Image Jur ca nu ma suparam daca pierdea cu 0-6 / 0-6... in meci direct cu Simona, asa s-a dus tot farmecul.

Cat despre Simona, ii doresc doar sa fie sanatoasa si "sa-si faca jocul"!

Probabil ca exista aplicatii (pe android) si site-uri care retransmit digi sport si se pot vedea asa meciurile. Eu am RCS si acum, pe DS1 este Meusburge cu Na Li (2/1). Pentru evolutia scorului, exista: http://www.wimbledon...ores/index.html

PS. ieri am spus ca nu o vad pe Bencic sa o bata pe Rybarikova (ba chiar am spus ca nu o sa ia mai mult de 5-6 ghemuri)... EROARE. A castigat Bencic cu 2-6 / 6-3 / 6-3 Posted Image

Mahniti fiind de surpriza absolut neplacuta furnizata de Sorana (stiu, mai vorbesc putin de ea si gata), am trecut cu vederea alte surprize:
Au fost eliminate: Jelena Jankovic! , Roberta Vinci, Garbine Muguruza, Sara Errani, Svetlana Kuznetsova, Samantha Stosur si Pavlyuchenkova

Edited by nanashu, 25 June 2014 - 13:17.


#99
90177ro

90177ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 04.08.2006
Nu ati aflat nimic legat de ora de incepere a meciului ?, macar aproximativ...

#100
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,416
  • Înscris: 21.10.2010

View Post90177ro, on 25 iunie 2014 - 16:23, said:

Nu ati aflat nimic legat de ora de incepere a meciului ?, macar aproximativ...

Maine intri aici si vezi ordinea de disputare pe acel teren, probabil va juca iar pe central court, ora nu e fixa .

#101
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Maine va juca pe terenul 2 in jurul orei 20:00. Bafta Simo !!! :)

#102
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 10.05.2005
cred ca se amana, acum pe terenul 2 ploua

[ http://s1.postimg.org/rae25e8t7/bbcploua.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

later edit: There will be no more play on any other court except Centre today. The rain and darkness has beaten us.

Edited by unGreu, 26 June 2014 - 20:56.


#103
90177ro

90177ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 04.08.2006
Halep o sa joace maine de la 13:30 ora Romaniei.

#104
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
simona a trecut in turul 3 dupa un 6-3, 4-6, 6-4. pare-se cu ceva emotii in fata unei jucatoare care nue aflata in prima 100.
Nu am urmarit meciul, ci doar evolutia scorului si au fost ceva intoarceri de scor....

cine a vazut meciu? ce s-a intamplat?

#105
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
O zi mai proasta pentru Simona, care a reusit cu greu sa castige in fata ucrainiencei, dupa un set decisiv in care a avut mari emotii pana la final.
Cred ca si-a ales o strategie gresita azi: a incercat sa faca un meci "la ciupeala" (vrand sa-si conserve fortele pentru restul turneului), a intrat cam fara chef in teren si a facut multe greseli nefortate... n-a prea vrut nici sa alerge, a fost mai mult defensiva si si-a bagat astfel adversara in joc. A avut cateva momente cand a rupt ritmul impus de Tsurenko si s-a vazut atunci ca daca ar fi jucat un pic mai intens ar fi incheiat partida in doua seturi fara probleme.

In turul 3 Simona o va intalni pe elvetianca Belinda Bencic (71 WTA) intr-un meci programat in dupa amiaza zilei de maine.

Edited by Mocebon, 27 June 2014 - 15:08.


#106
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
greu tata, greu (cu una de pe locul 170)... sper sa-si revina (poate ca meciul asta a fost ca un dus rece) cat mai repede si sa fie stralucitoare ca la R-G, altfel nu o vad bine :(

meciul ("pas cu pas") aici: http://sport.hotnews...renko-13-30.htm

#107
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Am avut impresia ca s-a cam relaxat la 2-0 sau 3-0 cat a fost in setul 2 apoi parca mai exersa si niste lovituri, de exemplu a jucat destul de mult cu mingi liftate, cea ce initial nu am inteles, dar pe urma cred ca era o tactica pentru ca de multe ori cand schimba si lifta mingea Lesia o dea in fileu, dar este adevarat ca unele lifturi erau doar mingi de control. Este clar ca nu a facut un meci starlucit dar cand a trebuit a presat destul. Iar ultima minge mi-a plcut foarte mult, parca voia sa rupa terenul :)

#108
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,842
  • Înscris: 09.05.2008

View PostSucreBolivar88, on 27 iunie 2014 - 15:34, said:

Am avut impresia ca s-a cam relaxat la 2-0 sau 3-0 cat a fost in setul 2

apoi parca mai exersa si niste lovituri, de exemplu a jucat destul de mult cu mingi liftate,

Iar ultima minge mi-a plcut foarte mult, parca voia sa rupa terenul [ http://1.1.1.1/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/smile.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Mentalitate de roman!
Ce nervi mi-am facut!

Cred si eu la fel, da' cand aia avea deja 4-3, nu te mai apuci sa exersezi.
Oricum, a avut bafta cu "dreapta" ucrainiencei, ca altfel era groasa problema.


Da, a venit ca o descatusare.
Oricum, n-am mai avut asa emotii si nervi cam demult din cauza sportivilor romani.
Bravo, Halep!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate