Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 

Ofensiva de amploare a ISIS in Iraq

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2852 replies to this topic

#2773
americanuobamix

americanuobamix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.08.2014

 ThinkAbout, on 01 octombrie 2014 - 13:11, said:

adica un fals politicos este de preferat unui adevar direct.

cateodata falsurile frumos ambalate fac minuni. Vezi USA!

 Teophileos, on 01 octombrie 2014 - 13:30, said:

Oare cand va urma sa se produca niste filme in genul ''Hotel Rwanda'', unul sa se numeasca ''Hotel Bagdad''  iar celalalt ''Hotel Damasc''.

pai vorbeste cu unhollywood!

#2774
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 americanuobamix, on 01 octombrie 2014 - 14:11, said:


cateodata falsurile frumos ambalate fac minuni. Vezi USA!

si intotdeauna adevarul face mai mult decat minunea de 3 zile, vezi istoria inclusiv a US :)

#2775
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd eºti condus de proºti, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 Bijaz, on 01 octombrie 2014 - 13:50, said:

o sa fie fun, va zic. singura intrebare e ce o sa faca rusii/chinezii dar daca ma intrebati pe mine, in afara de figuratie o sa faca nimic, o sa mai dea niste arme and shit ca sa fie spectacolul de circ spectacol dar atat.
acu sincer, permanent m-am întrebat cum un grup de săraci scot parale babane din nisip pentru armament... iar noi
c-avem dităti...suntem proasta satulu în uia.

circulă varianta teatrului pentru proşti în existenţa ISIS ...nu că nu cred...dar sunt convins că americanii orchestrează atacuri de-ale lor împotriva lor...
Cînd eşti pus pe făcut pace şi n-ai conflicte, va trebui să le creezi...altfel îţi pierzi existenţa...

Edited by sarac.lipit, 01 October 2014 - 14:35.


#2776
americanuobamix

americanuobamix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.08.2014

 ThinkAbout, on 01 octombrie 2014 - 14:23, said:

si intotdeauna adevarul face mai mult decat minunea de 3 zile, vezi istoria inclusiv a US Posted Image

asta daca nu e undercover si se va afla peste 1000 de ani

#2777
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 americanuobamix, on 01 octombrie 2014 - 14:27, said:

asta daca nu e undercover si se va afla peste 1000 de ani
si ce te impiedica sa-l cauti?

At least 35 dead in Baghdad attacks
http://www.reuters.c...deoId=346405592

Si vreo 18 in atacul din Homs, de azi

Edited by ThinkAbout, 01 October 2014 - 14:40.


#2778
americanuobamix

americanuobamix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.08.2014

 ThinkAbout, on 01 octombrie 2014 - 14:39, said:

si ce te impiedica sa-l cauti?


aia care il ascund!
au experienta si sunt multi
si mai sunt si platiti pentru asta

Edited by americanuobamix, 01 October 2014 - 14:43.


#2779
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 americanuobamix, on 01 octombrie 2014 - 14:42, said:

aia care il ascund!
au experienta si sunt multi
si mai sunt si platiti pentru asta
daca incepi cu greutatile si scuzele, nu-l gasestiPosted Image

#2780
americanuobamix

americanuobamix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.08.2014

 ThinkAbout, on 01 octombrie 2014 - 14:45, said:

daca incepi cu greutatile si scuzele, nu-l gasestiPosted Image

pai nu incep cu ele, dar aia o sa mi le faca!
gen assange, snowden etc!

Edited by americanuobamix, 01 October 2014 - 15:31.


#2781
Bijaz

Bijaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,701
  • Înscris: 24.02.2010
E plin pamantul de tehnocrati de bine, adica un fel de "oameni de bine" cum zicea iliescu, dar mai savanti. Cand ii asculti, toti vor sa salveze lumea.

20% din membrii ISIS au trecut pe la Harvard


Nu mă miră deloc. Nu mai mult decât știrea că englezii care se oferă voluntar să se înroleze în ISIS sunt mai mulți decât cei care se oferă să slujească în armata Marii Britanii.

Ca să ajungi un criminal fanatic este necesar să parcurgi un program complet de dezumanizare, ceea ce sistemul de învățământ actual face cu prisosință. Misiunea învățământului public este să formeze omul nou, spălat pe creier, complet tălâmb în ceea ce privește valorile morale, rostul vieții. Această misiune a fost dată pe față în regimurile comuniste și derulată sub acoperire în cele “democratice”.


Bine-bine, veți zice, dar Harvardul? Păi, poftim avem un ministru de finanțe absolvent de Harvard! Iar eu însumi am aflat direct de la șeful departamentului de economie undergraduate că nu a auzit niciodată de Max Weber. Când l-am întrebat dacă există o legătură între etică și economie, răspunsul a fost “Nu”.

Normal, după ce treci prin malaxorul școlilor contemporane ajungi să zici că etica nu are legătură cu nimic. Câtă diferență față de epoca clasică, când încă se cerea să citești Aristotel… În rest, absolvenții prestigioaselor instituții de învățământ sunt excelent tehnocrați, le au cu modelele, sunt gata să demonstreze orice din orice.


Începe să-mi fie teamă că vom avea un atac terorist chimic sau nuclear cât de curând. Sunt perfect capabili. Acela va fi sfârșitul, inaugurarea comunismului mondial. Fiindcă, se va spune, doar așa putem salva “umanitatea”.

#2782
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 Bijaz, on 01 octombrie 2014 - 18:54, said:

E plin pamantul de tehnocrati de bine, adica un fel de "oameni de bine" cum zicea iliescu, dar mai savanti. Cand ii asculti, toti vor sa salveze lumea.

20% din membrii ISIS au trecut pe la Harvard


Nu mă miră deloc. Nu mai mult decât știrea că englezii care se oferă voluntar să se înroleze în ISIS sunt mai mulți decât cei care se oferă să slujească în armata Marii Britanii.

Ca să ajungi un criminal fanatic este necesar să parcurgi un program complet de dezumanizare, ceea ce sistemul de învățământ actual face cu prisosință. Misiunea învățământului public este să formeze omul nou, spălat pe creier, complet tălâmb în ceea ce privește valorile morale, rostul vieții. Această misiune a fost dată pe față în regimurile comuniste și derulată sub acoperire în cele “democratice”.


Bine-bine, veți zice, dar Harvardul? Păi, poftim avem un ministru de finanțe absolvent de Harvard! Iar eu însumi am aflat direct de la șeful departamentului de economie undergraduate că nu a auzit niciodată de Max Weber. Când l-am întrebat dacă există o legătură între etică și economie, răspunsul a fost “Nu”.

Normal, după ce treci prin malaxorul școlilor contemporane ajungi să zici că etica nu are legătură cu nimic. Câtă diferență față de epoca clasică, când încă se cerea să citești Aristotel… În rest, absolvenții prestigioaselor instituții de învățământ sunt excelent tehnocrați, le au cu modelele, sunt gata să demonstreze orice din orice.


Începe să-mi fie teamă că vom avea un atac terorist chimic sau nuclear cât de curând. Sunt perfect capabili. Acela va fi sfârșitul, inaugurarea comunismului mondial. Fiindcă, se va spune, doar așa putem salva “umanitatea”.

Ce mult ai scris Bijaz......

Edited by vio69a, 01 October 2014 - 19:05.


#2783
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 Bijaz, on 01 octombrie 2014 - 18:54, said:

   Misiunea învățământului public este să formeze omul nou,
Harvard este institutie de invatamant public sau privat?
autorul blogului de unde ai citat a incurcat rau de tot institutiile de unde deducem ca are mari probleme cu termenii, dapai sa-si mai dea si cu presupusul

 Bijaz, on 01 octombrie 2014 - 18:54, said:

E plin pamantul de tehnocrati de bine, adica un fel de "oameni de bine" cum zicea iliescu, dar mai savanti. Cand ii asculti, toti vor sa salveze lumea.

20% din membrii ISIS au trecut pe la Harvard
asta este un titlu de presa din categoria SENZATIONAL vorba lui pierre-"o pisica naste pui vii".
ca sa stabileasca orice procent, trebuie sa se cunoasca cifra exacta.

Edited by ThinkAbout, 01 October 2014 - 19:12.


#2784
americanuobamix

americanuobamix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.08.2014

 ThinkAbout, on 01 octombrie 2014 - 19:08, said:

Harvard este institutie de invatamant public sau privat?
autorul blogului de unde ai citat a incurcat rau de tot institutiile de unde deducem ca are mari probleme cu termenii, dapai sa-si mai dea si cu presupusul

e public privat!
si nu, nu gresesc!

#2785
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 Bijaz, on 01 octombrie 2014 - 18:54, said:


Nu mă miră deloc.
ar trebui sa te mire chiar inainte de a tranti stirea, in primul rand ar trebui sa verifici daca-i adevarata, in al doilea rand ar trebui sa-ti pui intrebari in legatura cu cel care a facut afirmatia, peste tot exista vadimi si rogozini, nuh.

 americanuobamix, on 01 octombrie 2014 - 19:13, said:


e public privat!
si nu, nu gresesc!
Harvard University is a private Ivy League research university in Cambridge, Massachusetts, established 1636. Its history, influence and wealth have made it one of the most prestigious universities in the world.

#2786
americanuobamix

americanuobamix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.08.2014

 ThinkAbout, on 01 octombrie 2014 - 19:16, said:

Harvard University is a private Ivy League research university in Cambridge, Massachusetts, established 1636. Its history, influence and wealth have made it one of the most prestigious universities in the world.

tu stii ce inseamna public?
gugaleste si cand afli revino pe topic!

Edited by americanuobamix, 01 October 2014 - 19:18.


#2787
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 americanuobamix, on 01 octombrie 2014 - 19:13, said:


e public privat!
si nu, nu gresesc!
turcu vorbea de englezi si se gandea la Harvard
cred ca incurcat universitatile Oxford Cambridge cu Harvard sau a incurcat continentele
Nu de alta dar fiecare stat are pacaliciul lui in parlament

#2788
Bijaz

Bijaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,701
  • Înscris: 24.02.2010
oricum nu a zis de harvard ca e institut de invatamant public; desi thinkaboutit este expert vestit in ce se intampla in irak si iran, cand e sa inteleaga un text scris in romana e peste puterile ei.

omul cu blogu' a zis despre invatamantul public ca te conditioneaza sa fii insensibil/inuman/om nou si dupa aia zice "bine, dar harvard"...

e grele, nu mai citii daca nu depui si un minim efort intelectual.

cifra de 20% nu ii apartine, iarasi, daca citeai textul intelegeai dar meh.  e un parlamentar turc care a emanat cifra pe twitter

si articolul este despre cu totul altceva, te pierzi in amanunte si pierzi esenta, tipic feminin. mi se face si lehamite

Edited by Bijaz, 01 October 2014 - 19:20.


#2789
americanuobamix

americanuobamix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.08.2014

 ThinkAbout, on 01 octombrie 2014 - 19:18, said:

turcu vorbea de englezi si se gandea la Harvard
cred ca incurcat universitatile Oxford Cambridge cu Harvard sau a incurcat continentele
Nu de alta dar fiecare stat are pacaliciul lui in parlament

n-am incurcat nimic! deci nu stii ce inseamna public! intreab-o pe vio69a, ea sigur stie!

#2790
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 americanuobamix, on 01 octombrie 2014 - 19:17, said:

tu stii ce inseamna public?
gugaleste si cand afli revino pe topic!
nu am chef de off topic, pana una alta institutia de invatamant respectiva este privata
daca tu ai dovada ca face parte din reteaua de institutii de invatamant public, infiintate si finantate de entitati ale statului, nu ai decat sa o aduci

Edited by ThinkAbout, 01 October 2014 - 19:22.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate