Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Marșul Diversității LGBT 2014

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
277 replies to this topic

Poll: O lume mai bună (53 member(s) have cast votes)

Cum vă poziționați față de minoritatea LGBT?

  1. Persoanele LGBT trebuie să se bucure de drepturi egale cu ale majorității (23 votes [43.40%])

    Percentage of vote: 43.40%

  2. Îi detest pe homosexuali (30 votes [56.60%])

    Percentage of vote: 56.60%

Vote

#37
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Stai că încă nu s-a stabilit dacă din punct de vedere legal, flegma ține de manifestarea atitudinii.

Să vezi atunci distracție!

 chique, on 07 iunie 2014 - 19:45, said:

@mur:  Posted Image ce spirit de observatie!

eu recunosc ca-s un pic surprinsa, nu ma asteptam la asemenea nivel de homofobie pe-aici, unde sunt oameni destul de destupati la minte. ma intreb cati dintre cei care spun chestii de genul " nu ma deranjeaza ca-s gay, dar sa fie la ei acasa, sa nu-i vad", si-au pus problema daca ei insisi sunt hetero doar la ei acasa.

Ce vorbești dragă! Uite, eu nu-i urăsc pe gay ci doar constat cu stupefacție cum pot fi ei sărăcuții atât de puțin ”open minded” și se limitează la a face dragoste doar cu partenerii de sex opus din aceeași specie. După cum spuneam, ăia din Pompei erau mult mai ”open minded” decât măscăricii ăștia de azi și, în numele DIVERSITĂȚII au experimentat cu tot regnul animal. Așa că, să avem pardon, dar eu îi consider niște pontiști și niște impostori.

No, e bine așa?!

Edited by spider_zero_sapte, 07 June 2014 - 19:51.


#38
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013

 iulian_k, on 07 iunie 2014 - 19:45, said:

Chiar asa, cum ar fi ca fiecare individ care se expune pe o scena si primeste critici negative sa urle ca il uraste criticul si ca in realitatea vrea sa faca sapun din el ?

cum ar fi sa fii handicapat si maimutele vorbitoare sa te arate cu deshtu pe strada?
cum ar fi sa suferi de o boala genetica mutilanta si aceleasi maimute sa te arate cu deshtu pe strada?
cum ar fi sa fii obez si aceleasi eterne maimute sa te arate cu deshtu pe strada?

si maimutele astea actioneaza in dreptul lor, dragilor. problema e ca sunt maimute si trebuie scoase din stadiul asta. asta face legea, educa.

#39
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Nu inteleg ce scop au marsurile astea .
Adica mie imi plac femeile si nu organizez marsuri ca sa arat asta .

#40
adrian93

adrian93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 29.10.2009
"Democrația nu înseamnă să alergi în fundul gol pe stradă."
Sper să fie suficiente ouă și roșii.

#41
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
De ce ati folosti copii la aceasta parada? Considerati normal ca un copil de cativa ani sa asiste la un spectacol asa de grotesc?

#42
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

 jeffy86able, on 07 iunie 2014 - 19:52, said:

Nu inteleg ce scop au marsurile astea .
Adica mie imi plac femeile si nu organizez marsuri ca sa arat asta .
Scopul ar fi sa-si arate solidaritatea unii cu altii si sa-i obisnuiasca pe cei diferiti, care uneori se comporta ca in descrierea facuta de @chique cu existenta lor.
Incepe sa devina o problema cand intervine exhibitionismul incriminat de   321 CP si 202 CP.
Si al naibii de enervat cand un maniheist se erijeaza intr-un campion al logicii si al bunului simt.

Edited by iulian_k, 07 June 2014 - 19:59.


#43
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 chique, on 07 iunie 2014 - 19:50, said:


cum ar fi sa fii handicapat si maimutele vorbitoare sa te arate cu deshtu pe strada?
cum ar fi sa suferi de o boala genetica mutilanta si aceleasi maimute sa te arate cu deshtu pe strada?
cum ar fi sa fii obez si aceleasi eterne maimute sa te arate cu deshtu pe strada?

si maimutele astea actioneaza in dreptul lor, dragilor. problema e ca sunt maimute si trebuie scoase din stadiul asta. asta face legea, educa.

Păi nu știm? Eu, spre exemplu nici nu sunt handicapat, nici maimuțe vorbitoare( în sens de vb articulată) nu am văzut Tu știi?

Ia zi-ne tu nouă ce ți-au transmis maimuțele vorbitoare!

#44
Allyn85

Allyn85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 14.01.2014

 jeffy86able, on 07 iunie 2014 - 19:52, said:

Nu inteleg ce scop au marsurile astea .
Pai normal ca nu intelegi, daca nici nu te-ai obosit sa citesti postarea cu care s-a deschis subiectul. @Sofica explica pe indelete scopul marsurilor. Pentru cine are neuroni sa inteleaga. :lol:

#45
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,692
  • Înscris: 13.10.2003

 s-brody, on 07 iunie 2014 - 19:29, said:

Tocmai de aceea se numeste marș, sau paradă, ca sa se exprime liber fara nici o retinere.

Pai tocmai exprimarea asta ,,libera'' face ca efectul acestor marsuri sa fie exact invers decat cel dorit de catre organizatori. In loc sa gaseasca intelegere gasesc sila si dezgust din partea cetatenilor obisnuiti.
Incercati altceva, de ex. sa veniti toti imbractai in tricouri albe cu inscriptia: SUNTEM SI NOI OAMENI CA VOI, sa va tineti toti de mana si... atat.

#46
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

 Allyn85, on 07 iunie 2014 - 19:56, said:

Pai normal ca nu intelegi, daca nici nu te-ai obosit sa citesti postarea cu care s-a deschis subiectul. @Sofica explica pe indelete scopul marsurilor. Pentru cine are neuroni sa inteleaga. Posted Image

Ce emotionat. Acuma ca am recitit inca odata ce a scris mi-am dat seama de adevarata cale, de azi sunt fanul vostru numarul 1.

 radumiki, on 07 iunie 2014 - 19:58, said:


Pai tocmai exprimarea asta ,,libera'' face ca efectul acestor marsuri sa fie exact invers decat cel dorit de catre organizatori. In loc sa gaseasca intelegere gasesc sila si dezgust din partea cetatenilor obisnuiti.
Incercati altceva, de ex. sa veniti toti imbractai in tricouri albe cu inscriptia: SUNTEM SI NOI OAMENI CA VOI, sa va tineti toti de mana si... atat.

Mie mi se pare gretos dus la extrem, de ce nu se fac de exemplu niste dezbateri serioase?

#47
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 Allyn85, on 07 iunie 2014 - 19:56, said:

Pai normal ca nu intelegi, daca nici nu te-ai obosit sa citesti postarea cu care s-a deschis subiectul. @Sofica explica pe indelete scopul marsurilor. Pentru cine are neuroni sa inteleaga. Posted Image

Mă, da tu fără insulți nu poți? Neuronatule!

PS. După aia te scălămbăi pe abuzuri că vai, ești sancționat pe nedrept.

#48
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013

 spider_zero_sapte, on 07 iunie 2014 - 19:56, said:

Păi nu știm? Eu, spre exemplu nici nu sunt handicapat, nici maimuțe vorbitoare( în sens de vb articulată) nu am văzut Tu știi?

Ia zi-ne tu nouă ce ți-au transmis maimuțele vorbitoare!

norocul tau ca nu esti handicapat. in rest, esti safe, ai la dispozitie un grup mare, in care sa te integrezi cu succes.

Edited by chique, 07 June 2014 - 20:02.


#49
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

 iulian_k, on 07 iunie 2014 - 19:55, said:

Scopul ar fi sa-si arate solidaritatea unii cu altii
Nu si-o arata destul cand si-o infing unul altuia in fund?Posted Image

Quote

sa-i obisnuiasca pe cei diferiti
Sa ce? Posted Image Cred ca glumesti. Prin chestiile astea le provoaca diferitilor si mai multa scarba si ura impotriva lor.

Auzi, cica diferitilor... Diferiti si minoritate sunt ei, in caz ca n-ai realizat asta inca.

#50
Allyn85

Allyn85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 14.01.2014

 adrian93, on 07 iunie 2014 - 19:52, said:

"Democrația nu înseamnă să alergi în fundul gol pe stradă."
Sper să fie suficiente ouă și roșii.
Exista milioane de oameni ce mor de foame si maimutele irosesc legume si oua pe niste insi care marsaluiesc pe strada. Rusinos, jenant, stupid. Ce popor de distrusi. Isi merita soarta. Posted Image

Edited by Allyn85, 07 June 2014 - 20:04.


#51
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Eu ce sa zic ?

#52
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012

 Allyn85, on 07 iunie 2014 - 19:56, said:

Pai normal ca nu intelegi, daca nici nu te-ai obosit sa citesti postarea cu care s-a deschis subiectul. @Sofica explica pe indelete scopul marsurilor. Pentru cine are neuroni sa inteleaga. Posted Image
Gogule , nici unu' din punctele de acolo nu are vreo motivatie logica .
Pt. fix aceleasi lucruri pot se faca manifestatie si fara sa arboreze steagul colorat .
Adica sa marseze pe aceleasi chestii fara sa arate lumii orientarea lor sexuala .
Pricepi ?

#53
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

 Allyn85, on 07 iunie 2014 - 20:02, said:

Exista milioane de oameni ce mor de foame si maimutele irosesc legume si oua pe niste oameni care marsaluiesc pe strada.
La fel, homosexualii, sau mai bine zis asociatiile astea de 2 lei ale lor, in loc sa cheltuie bani cu gretoseniile astea, mai bine i-ar dona copiilor muritori de foame din Africa.

#54
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Ce dezbateri serioase mai vreți?
Gimnastica cu partenerii ce au gonade opuse există de când e lumea, la tot regnul animal, ba și la plante.
Ce dracu să mai dezbați? Homosexualitatea e ”normală” atâta timp și în așa măsură cât îi permite societatea, democratică sau nu, să existe.
Ce dezbateri ”pașnice” visați voi?!

Societatea actuală, a ajuns într-un grad de decadență care poate să le permită LGBTSUZN să se ”exprime” la vedere.
Și de aia LGB &Co se cacă pe capul nostru că vor mai mult. Vor să instituționalizeze aceste practici, asta vor!

Edited by spider_zero_sapte, 07 June 2014 - 20:10.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate