Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Marșul Diversității LGBT 2014

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
277 replies to this topic

Poll: O lume mai bună (53 member(s) have cast votes)

Cum vă poziționați față de minoritatea LGBT?

  1. Persoanele LGBT trebuie să se bucure de drepturi egale cu ale majorității (23 votes [43.40%])

    Percentage of vote: 43.40%

  2. Îi detest pe homosexuali (30 votes [56.60%])

    Percentage of vote: 56.60%

Vote

#19
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Marsul p.oponarilor Posted Image)) niste distrusi...

Edited by BlueSoon, 07 June 2014 - 19:15.


#20
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 BlueSoon, on 07 iunie 2014 - 19:15, said:

Marsul p.oponarilor Posted Image)) niste distrusi...

Cum adică marșul p0p0narilor? Alte poziții sau înclinații nu sunt permise?Huuuo, discrimiinatorule. Ce ai mă cu zoofilii, pedofilii, scatofilii, sado-maso, necrofilii, urofilii, ei nu-s tot uoameni?!

Edited by spider_zero_sapte, 07 June 2014 - 19:19.


#21
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
LGBT ne mai trebuia, ca restul le avem pe toate, caini, primar dezinteresat, infrastructura rutiera praf, transport in comun haotic si dezorganizat, rata ridicata a infractionalitatii, de ce sa nu le avem si pe cele dintai, ca la rele suntem primii Posted Image

#22
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,684
  • Înscris: 13.10.2003
Chestionarul este incomplet dupa parerea mea. Eu personal consider ca da, si persoanele cu alta orientare sexuala e normal sa beneficieze de aceleasi drepturi ca ceilalti insa acest gen de marsuri nu-mi par ca ceva benefice ptr. societate. Daca manifestantii ar veni imbracati decent si s-ar limita la scandari sau poate mai bine un mars al tacerii, as intelege. Dar imbracati provocator, indecent, facand gesturi de simulare a actului sexual, etc pierd mult din imaginea pe care doresc sa si-o creeze transformand imediat intelegerea in dezgust.

#23
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 radumiki, on 07 iunie 2014 - 19:21, said:

Chestionarul este incomplet dupa parerea mea. Eu personal consider ca da, si persoanele cu alta orientare sexuala e normal sa beneficieze de aceleasi drepturi ca ceilalti insa acest gen de marsuri nu-mi par ca ceva benefice ptr. societate. Daca manifestantii ar veni imbracati decent si s-ar limita la scandari sau poate mai bine un mars al tacerii, as intelege. Dar imbracati provocator, indecent, facand gesturi de simulare a actului sexual, etc pierd mult din imaginea pe care doresc sa si-o creeze transformand imediat intelegerea in dezgust.

Poate ai vrut să scrii ”câștigă”.

Ăsta e modul lor de a se exprima.
Și de unde să fim siguri că mișcările pe care le fac doar simulează. A privit cineva cu atenție să vadă dacă nu cumva și-o vâră ”pe dansa-transa”?Posted Image

Edited by spider_zero_sapte, 07 June 2014 - 19:25.


#24
Boet

Boet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 23.02.2014

 radumiki, on 07 iunie 2014 - 19:21, said:

Chestionarul este incomplet dupa parerea mea. Eu personal consider ca da, si persoanele cu alta orientare sexuala e normal sa beneficieze de aceleasi drepturi ca ceilalti insa acest gen de marsuri nu-mi par ca ceva benefice ptr. societate. Daca manifestantii ar veni imbracati decent si s-ar limita la scandari sau poate mai bine un mars al tacerii, as intelege. Dar imbracati provocator, indecent, facand gesturi de simulare a actului sexual, etc pierd mult din imaginea pe care doresc sa si-o creeze transformand imediat intelegerea in dezgust.

Chestionarul este stupid si ar trebui sa-l modifici. Eu nu detest si nici nu vreau sa trimit homosexualii in Siberia, dar nici drepturi egale nu cred ca pot exista intre hetero si homo.

Completeaza-l cu o cale de mijloc.

#25
Captcha

Captcha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.10.2013

 connectorxp, on 07 iunie 2014 - 19:21, said:

LGBT ne mai trebuia, ca restul le avem pe toate, caini, primar dezinteresat, infrastructura rutiera praf, transport in comun haotic si dezorganizat, rata ridicata a infractionalitatii, de ce sa nu le avem si pe cele dintai, ca la rele suntem primii
Lasa sa aiba si romanii ceva ce sa le tina de foame. Uita-te numai ce succes au threadurile despre gay. :D

#26
s-brody

s-brody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 03.09.2013

 radumiki, on 07 iunie 2014 - 19:21, said:

. Daca manifestantii ar veni imbracati decent si s-ar limita la scandari sau poate mai bine un mars al tacerii, as intelege. Dar imbracati provocator, indecent, facand gesturi de simulare a actului sexual, etc pierd mult din imaginea pe care doresc sa si-o creeze transformand imediat intelegerea in dezgust.
Tocmai de aceea se numeste marș, sau paradă, ca sa se exprime liber fara nici o retinere.

#27
Captcha

Captcha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.10.2013

 Boet, on 07 iunie 2014 - 19:25, said:

Eu nu detest si nici nu vreau sa trimit homosexualii in Siberia, dar nici drepturi egale nu cred ca pot exista intre hetero si homo.
Nu-i detesti, dar nici nu merita sa beneficieze de aceleasi drepturi ca un hetero. Esti foarte coerent si nu te contrazici deloc.

#28
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 Captcha, on 07 iunie 2014 - 19:27, said:

Lasa sa aiba si romanii ceva ce sa le tina de foame. Uita-te numai ce succes au threadurile despre gay. Posted Image

Ce vrei să insinuezi stimabile?
Ca român consider că ești obligat să-mi răspunzi.
Ia zi, ne consideri cumva personaje din bancul cu conflictul între generații de prostituate?

#29
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Acum pe bune: ma insulta orice poll "Cine nu-i cu mine e impotriva mea si e cel mai prost, urat, incult, criminal, comunist (ca doar e cu Siberia) samd samd samd."
In primul rand, consider ca oamenii care iti pun cutitul la gat si te obliga sa gandesti ca si ei ar trebui eliminati din societate. Fara discriminare daca sunt g, h, sau b.

Edited by iulian_k, 07 June 2014 - 19:34.


#30
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 iulian_k, on 07 iunie 2014 - 19:31, said:

Acum pe bune: ma insulta orice poll "Cine nu-i cu mine e impotriva mea si e cel mai prost, urat, incult, criminal, comunist (ca doar e cu Siberia) samd samd samd.

Nu te insultă(sau mă rog nu în mod intenționat), doar încearcă să te manipuleze, ca în spiritul corectitudinii politice(mult blamate de Sofica), să pui cumva( dezgustat) bifa pe primul răspuns.
Ăsta-i schepsisul.

Sofica, psiholoaga naivă a SP. Way to go, girl!

Edited by spider_zero_sapte, 07 June 2014 - 19:34.


#31
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

 iulian_k, on 07 iunie 2014 - 19:31, said:

ma insulta orice poll
Vai, dar aşa gingaş eşti, dragul de tine? Homosexualii cum ar trebui să se simtă în cazul ăsta, ei care sunt băgaţi în aceeaşi oală cu scatofilii, zoofilii, degeneraţii, distruşii etc.?

 iulian_k, on 07 iunie 2014 - 19:31, said:

In primul rand, consider ca oamenii care iti pun cutitul la gat si te obliga sa gandesti ca si ei ar trebui eliminati din societate. Fara discriminare daca sunt g, h, sau b.
Amice, sper că n-o dai în delir...cine ţi-a pus cuţitul la gât? Te-am obligat eu să accesezi acest topic, să răspunzi în chestionar? Evident că nu.

Opţiunile din chestionar nu au scop manipulativ, ci voiam să-i fac pe cei ce se declară "dezgustaţi" de prezenţa homosexualilor, să renunţe la ipocrizie.
Nu poţi susţine concomitent faptul că "vaaai, nu-i detest deloc pe homosexuali, dar ferească Sfântul să obţină recunoaştere, sau să fie consideraţi egali heterosexualilor, că atunci le voi fi cel mai mare duşman".
E o atitudine abjectă. Măcar asumă-ţi deschis ura, nu încerca s-o disimulezi în spatele unor pseudo-argumente.

Edited by Tinkerbelle, 07 June 2014 - 19:44.


#32
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Poll-ul e facut aiurea (fara cale de mijloc) intentionat, asta-i clar.

#33
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011

 s-brody, on 07 iunie 2014 - 19:29, said:

Tocmai de aceea se numeste marș, sau paradă, ca sa se exprime liber fara nici o retinere.
In momentul in care te manifesti liber, iti asumi riscul ca altii sa te arate cu degetul, sa rada de tine si sa te antipatizeze. Ca si tine, se manifesta si ei liber...

Edited by catalina1, 07 June 2014 - 19:44.


#34
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

 Tinkerbelle, on 07 iunie 2014 - 19:41, said:

Homosexualii cum ar trebui să se simtă, ei care sunt comparaţi non-stop cu scatofili, zoofili, degeneraţi, distruşi etc.?
Saracutii si nevinovateii care sunt ei... Posted Image de fapt ar trebui comparati cu niste panselute, gingaseii.

#35
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
@mur:  :) ce spirit de observatie!

eu recunosc ca-s un pic surprinsa, nu ma asteptam la asemenea nivel de homofobie pe-aici, unde sunt oameni destul de destupati la minte. ma intreb cati dintre cei care spun chestii de genul " nu ma deranjeaza ca-s gay, dar sa fie la ei acasa, sa nu-i vad", si-au pus problema daca ei insisi sunt hetero doar la ei acasa.

#36
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

 catalina1, on 07 iunie 2014 - 19:43, said:

In momentul in care te manifesti liber, iti asumi riscul ca altii sa te arate cu degetul si sa rada de tine. Ca si tine, se manifesta si ei liber...
Chiar asa, cum ar fi ca fiecare individ care se expune pe o scena si primeste critici negative sa urle ca il uraste criticul si ca in realitatea vrea sa faca sapun din el ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate