Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii
 Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 

Raportul Lunacek si dictatura gay in UE

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1468 replies to this topic

Poll: Cum ai fi votat daca ai fi fost europarlamentar? (89 member(s) have cast votes)

Cum ai fi votat daca ai fi fost europarlamentar?

  1. PENTRU (26 votes [29.21%] - View)

    Percentage of vote: 29.21%

  2. Voted CONTRA (61 votes [68.54%] - View)

    Percentage of vote: 68.54%

  3. M-AS FI ABTINUT (2 votes [2.25%] - View)

    Percentage of vote: 2.25%

Vote

#1063
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostBoet, on 08 iunie 2014 - 20:09, said:

Bravo, dar ce sustii din el?

Depinde de boala si depinde de drepturi.
Ce drepturi i-ai luat tu, daca ai fi mare dregator (sper sa fereasca Cerul asa ceva).

#1064
Boet

Boet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 23.02.2014

View PostBean, on 08 iunie 2014 - 20:07, said:

Colegule, eu m-am tot ferit sa-ti spun anumite lucruri deschis, dar, crede-ma ce-ti zic acuma: esti slab rau de tot in pregatire si informatii pe subiectul de fata. Posted Image
Dumneata ai o fobie cu accente pronuntate (catalogata ca boala psihica, by the way) si incerci sa ti-o justifici la modul "urechist", ciupind de ici, de pe colo, pe net, anuminte informatii.

ca zici tu? deocamdata tu n-ai dovedit nimic din ce-ai sustinut, singurele tale argumente fiind care? ca asa zice WHO? fii serios ... deschide topic potrivit si-ti desfiintez acolo orice argument pe tema homosexualitatii ca boala

exact ce ziceam mai devreme: critici homosexualii > esti homofob > ai o boala psihica, dar nu stiam ca deja s-a ajuns acolo

#1065
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostBoet, on 08 iunie 2014 - 20:12, said:

ca zici tu? deocamdata tu n-ai dovedit nimic din ce-ai sustinut, singurele tale argumente fiind care? ca asa zice WHO? fii serios ... deschide topic potrivit si-ti desfiintez acolo orice argument pe tema homosexualitatii ca boala

exact ce ziceam mai devreme: critici homosexualii > esti homofob > ai o boala psihica, dar nu stiam ca deja s-a ajuns acolo
Imi pare rau ca nu esti constient de mijloacele tale rudimentare. Mai multe nu vreau sa dezbat pe linia asta.
Dar, usor, usor, dupa cum spuneam mai sus, pe forumuri de acest gen lumea mai invata.

Deschide tu acel topic (cred ca exista deja) si prezinta-ti teoria ta complex elaborata . ;)

Edited by Bean, 08 June 2014 - 20:14.


#1066
Stokkolm

Stokkolm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 05.04.2008

View PostBlueSoul, on 08 iunie 2014 - 19:54, said:

problema este ca pt catalina nerespectarea standardelor inseamna gay, gravida, negru.
pai si eu ce sa-i fac?

vrei sa spui ca tu ai tine la munca o femeie gravida??
Ai inima asta??
domle, eu as fi incantat sa am angajata o femeie care ramane gravida.
de prin luna a patra -  sau cand vrea ea - as trimite-o acasa si i-as plati concediul.
acolo se naste o viata noua iar acest lucru merita respectat.
dar asta sunt eu.
bun, acuma nu spune nimeni ca trebuie sa am cacat la cap si sa adun toate femeile care raman gravide si sa le platesc concediul.
ar trebui , de pilda,  sa sesizezi daca femeia respectiva nu cumva e un parazit care profita de sarcina
uite, sotia mea are la munca o colega care a pierdut a treia sarcina la rand.
femeia e daramata.
pai  o femeie ca asta, daca ramane inca o data insarcinata, trebuie ocrotita dom'le,
si ea trebuie sa simta asta din partea ta, ca angajator.

#1067
Boet

Boet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 23.02.2014

View PostBean, on 08 iunie 2014 - 20:11, said:

Ce drepturi i-ai luat tu, daca ai fi mare dregator (sper sa fereasca Cerul asa ceva).

cui? fii specific? homosexualului?

nu i-as lua niciun drept, doar as pune lucrurile in ordinea lor

asa cum daltonistul nu are dreptul sa conduca, nici homosexualul nu ar trebui sa aiba anumite „drepturi”

si in continuare sunt frapat de ipocrizia ta: adica homosexualii sa nu fie discriminati si sa aiba drepturi ca sa fiu eu cool si modern de sec. 21, dar nu ar trebui sa adopte, sa se casatoreasca etc

ia sa vedem o mostra de ipocrizie: ESTI DE ACORD CU CASATORIA SI ADOPTIA DE CATRE HOMOSEXUALI?

#1068
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostStokkolm, on 08 iunie 2014 - 20:15, said:

pai si eu ce sa-i fac?

vrei sa spui ca tu ai tine la munca o femeie gravida??
Ai inima asta??
domle, eu as fi incantat sa am angajata o femeie care ramane gravida.
de prin luna a patra -  sau cand vrea ea - as trimite-o acasa si i-as plati concediul.
Nu platesti tu.

#1069
Stokkolm

Stokkolm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 05.04.2008

View PostBlueSoul, on 08 iunie 2014 - 20:10, said:

noi discutam despre egalitatea drepturilor si ca nu este corect sa refuzi o persona doar pt a este gravida, gay sau negru. ce legatura are cu regulamentul de ordine interioara sau tinuta decenta? esti cam offtopic.
daca tu zici.
dar acum ce faci, schimbi partitura? ma acuzi de off topic?
parca era vorba ca-ti trebuie nu stiu ce argumente la nu stiu ce legi strambe.
gata, nu le mai vrei?

#1070
Boet

Boet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 23.02.2014

View PostBean, on 08 iunie 2014 - 20:13, said:

Imi pare rau ca nu esti constient de mijloacele tale rudimentare. Mai multe nu vreau sa dezbat pe linia asta.
Dar, usor, usor, dupa cum spuneam mai sus, pe forumuri de acest gen lumea mai invata.

Deschide tu acel topic (cred ca exista deja) si prezinta-ti teoria ta complex elaborata . Posted Image

cauta-l, scrie-ti o argumentatie (dar nu ca asa zice WHO - cine vb. de mijloace rudimentare) cum si de ce nu e homosexualitatea o boala, da-mi pm si vin si te desfiintez intr-o ora.

Edited by Boet, 08 June 2014 - 20:19.


#1071
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostBoet, on 08 iunie 2014 - 20:15, said:

cui? fii specific? homosexualului?

nu i-as lua niciun drept, doar as pune lucrurile in ordinea lor

asa cum daltonistul nu are dreptul sa conduca, nici homosexualul nu ar trebui sa aiba anumite „drepturi”

si in continuare sunt frapat de ipocrizia ta: adica homosexualii sa nu fie discriminati si sa aiba drepturi ca sa fiu eu cool si modern de sec. 21, dar nu ar trebui sa adopte, sa se casatoreasca etc

ia sa vedem o mostra de ipocrizie: ESTI DE ACORD CU CASATORIA SI ADOPTIA DE CATRE HOMOSEXUALI?
Eu vorbeam de drepturile fundamentale ale omului.
Daca nu le cunosti, gugl it.

Nu sunt de acord cu casatoria si adoptia.
Art 16.

View PostBoet, on 08 iunie 2014 - 20:18, said:

cauta-l, scrie-ti o argumentatie (dar nu ca asa zice WHO - cine vb. de mijloace rudimentare) cum si de ce nu e homosexualitatea o boala, da-mi pm si vin si te desfiintez intr-o ora.
Hai, tata, lasa-ma cu heirupismele astea.
Daca ai cu adevarat knowledge si cultura pe subiect, demonstreaza aici ca e o boala psihica.
E bine sa ai self-esteem si incredere in fortele tale, dar nu o sa te faci psihiatru sau psiholog intr-o ora.
Astea-s aere pe tine, atat.

Doar esti ferm convins ca e, inainte sa fi pus in fata polemicii.

Edited by Bean, 08 June 2014 - 20:22.


#1072
Boet

Boet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 23.02.2014

View PostBean, on 08 iunie 2014 - 20:18, said:

Eu vorbeam de drepturile fundamentale ale omului.
Daca nu le cunosti, gugl it.

Nu sunt de acord cu casatoria si adoptia.
Art 16.

esti neserios sau incapabil de argumentatie

adica nu esti de acord ca asa scrie undeva?

hai sa facem asa: facem rabat si consideram ca nu exista nici o lege scrisa pe lume: ESTI DE ACORD CA DOI BARBATI/FEMEI SA CREASCA/EDUCE UN COPIL?

View PostBean, on 08 iunie 2014 - 20:20, said:

Nu sunt de acord cu casatoria si adoptia.


pai si atunci de ce imi reprosezi mie ca nu-s de acord cu unele drepturi pe care le au, cand tu insuti ii discriminezi si nu esti de acord cu alte drepturi pe care vor sa le aiba si chiar le au in unele zone ale lumii?

fii frate pana la capat cool si modern de sec 21

Edited by Boet, 08 June 2014 - 20:23.


#1073
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006

View PostStokkolm, on 08 iunie 2014 - 20:15, said:

bun, acuma nu spune nimeni ca trebuie sa am cacat la cap si sa adun toate femeile care raman gravide si sa le platesc concediul.
uite vezi nu este un parter de discutie serios. faci misto si refuzi sa raspunzi acuzatiilor.
nu a zis nimeni ca trebuie sa aduni toate femeile gravide si sa le angajezi la tine (un exemplu dus la extrem). trebuie doar sa le tratezi egal pe cele gravide care vin la interviu. nu te obliga nimeni sa dai anunt de angajare: caut  femei gravide si atat. de cate ori pe luna faci tu angajari? si cati angajati? in ce domeniu? cate sanse ai ca la un interviu sa vina doar femei gravide?

#1074
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View PostStokkolm, on 08 iunie 2014 - 20:15, said:

  
si ea trebuie sa simta asta din partea ta, ca angajator.

În realitate, pentru angajator femeile gravide nu-s o bucurie. Nu neapărat o nenorocire, depinde de nivelul de responsabilitate al respectivei, dar o bucurie, cu certitudine nu.

#1075
Boet

Boet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 23.02.2014

View PostBean, on 08 iunie 2014 - 20:20, said:

inainte sa fi pus in fata polemicii.

ia pune-ma

sau ti-e frica ca n-o sa-mi faci fata si o sa te faci de ras cu argumente de tipul asa zice WHO, asa scrie in art. 16

fii ma serios...

le problema e ca ai intrat intr-un subiect care te depaseste si nu mai stii cum sa iesi

Edited by Boet, 08 June 2014 - 20:25.


#1076
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostBoet, on 08 iunie 2014 - 20:21, said:


esti neserios sau incapabil de argumentatie

adica nu esti de acord ca asa scrie undeva?

hai sa facem asa: facem rabat si consideram ca nu exista nici o lege scrisa pe lume: ESTI DE ACORD CA DOI BARBATI/FEMEI SA CREASCA/EDUCE UN COPIL?
Nu ai inteles ce am raspuns acolo.
Am spus ca vorbeam despre drepturile fundamentale. Si ca nu sunt de acord ca art 16 sa se aplice la homosexuali.
Nu sunt de acord sa se casatoreasca si sa pretinda ca ceea ce fac ei se numest familie.
Nu sunt de acord ca barbatii gay sa adopte.
As fi de acord ca lesbi sa adopte copii, dar in afara notiunii de casatorie si familie (legal nu vor putea, daca nu li se da voie sa se casatoreasca).

View PostBoet, on 08 iunie 2014 - 20:24, said:

ia pune-ma

sau ti-e frica ca n-o sa-mi faci fata si o sa te faci de ras cu argumente de tipul asa zice WHO, asa scrie in art. 16

fii ma serios...

le problema e ca ai intrat intr-un subiect care te depaseste si nu mai stii cum sa iesi
Gogule, nu eu afirm ca este o boala psihica, ci tu.
Nu e datoria mea sa demonstrez.
Succes!
I'm watching ;)

#1077
Stokkolm

Stokkolm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 05.04.2008

View PostBean, on 08 iunie 2014 - 20:16, said:

Nu platesti tu.
pai daca eu vreau s-o tin acasa de prin luna a patra, cine o plateste?
nu discutam aici de concediul legal care incepe cu 46 de zile inainte de nastere si inca 46 dupa, apoi se suspenda contractul si intra in alalaltu' concediu.etc.

e absurd ce spun - asa ceva nu face nimeni - dar daca eu am chef sa fac chestia asta si am bani, cine ma poate opri?
o sa am probleme eventual cu aia de la ITM ca femeia nu e la locul de munca....

Edited by Stokkolm, 08 June 2014 - 20:40.


#1078
Alecsgz

Alecsgz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,036
  • Înscris: 14.01.2009

View PostBoet, on 08 iunie 2014 - 20:15, said:

ia sa vedem o mostra de ipocrizie: ESTI DE ACORD CU CASATORIA SI ADOPTIA DE CATRE HOMOSEXUALI?

Poi desigur sau tu crezi ca unui copil ii e mai bine in orfelinate? E bine la orfelinat nu decat sa sta cu gheii?
Lasa ca un copil care 2 parinti betivi iese in regula atata timp cat timp sunt femeie si barbat. Macar cand un cuplu gay adopta stii macar ca ei vor acel copil, ca au cu ce sa il tina.

Edited by Alecsgz, 08 June 2014 - 20:28.


#1079
Boet

Boet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 23.02.2014

View PostBean, on 08 iunie 2014 - 20:26, said:

Nu ai inteles ce am raspuns acolo.
Am spus ca vorbeam despre drepturile fundamentale. Si ca nu sunt de acord ca art 16 sa se aplice la homosexuali.
Nu sunt de acord sa se casatoreasca si sa pretinda ca ceea ce fac ei se numest familie.
Nu sunt de acord ca barbatii gay sa adopte.
As fi de acord ca lesbi sa adopte copii, dar in afara notiunii de casatorie si familie (legal nu vor putea, daca nu li se da voie sa se casatoreasca).


Gogule, nu eu afirm ca este o boala psihica, ci tu.
Nu e datoria mea sa demonstrez.
Succes!
I'm watching Posted Image

gogule, tu m-ai contrazis pe mine nu eu pe tine

scrie-ti frumos „contrazicerea” pe-un topic potrivit si cheama-ma sa te desfiintez - si cu argumente serioase

Edited by Boet, 08 June 2014 - 20:28.


#1080
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostBoet, on 08 iunie 2014 - 20:22, said:

pai si atunci de ce imi reprosezi mie ca nu-s de acord cu unele drepturi pe care le au, cand tu insuti ii discriminezi si nu esti de acord cu alte drepturi pe care vor sa le aiba si chiar le au in unele zone ale lumii?
fii frate pana la capat cool si modern de sec 21
Deci, colegule, la tine exista doar extremele? Adica ori tot, ori nimic?
Eh, uite, eu sunt mai rational.
Sunt de acord sa li se confere absolut toate drepturile fundamentala (inclusiv sa nu fie discriminati pe piata muncii sau in alte oportunitati socio-economice), dar nu sunt de acord cu casatoria si adoptia.
Am argumentat de ce cand am avut ocazia, voi relua doar daca voi considera ca este necesar.

View PostBoet, on 08 iunie 2014 - 20:28, said:

gogule, tu m-ai contrazis pe mine nu eu pe tine

scrie-ti frumos „contrazicerea” pe-un topic potrivit si cheama-ma sa te desfiintez - si cu argumente serioase
Nu, colegule, lucrurile nu stau asa in arta conversatiei (sau in dezbaterea stiintifica, rationala).
Ala care afirma ceva, are datoria sa argumenteze ceea ce afirma.

Tu ai afirmat ca e o boala psihica iar eu am inceput sa-ti pun intrebari dificile prin care sa-ti arat ca nu ai cum sa demonstrezi asta, iar tu ai venit cu un copy/paste si cu un "cu d-astea vii, ma?".
Daca tu ai cum sa demonstrezi asta, asi fi incantat sa-ti urmaresc discursul.
Poate mai invat ceva. ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate