Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Comunitatea Digi se implica - Salvam Digi Oriunde!

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1154 replies to this topic

#991
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
Nici la mine nu merge de ieri (Germania).

#992
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,959
  • Înscris: 24.04.2013
Incercati si dupa deconectare de la reteaua de telefonie mobila - mod avion cu wifi activat explicit. Cateodata nici la mine nu se loga daca SIM-ul cu numarul respectiv era in retea.

#993
imanole

imanole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.09.2004

View Postsags, on 12 iunie 2019 - 18:18, said:

Incercati si dupa deconectare de la reteaua de telefonie mobila - mod avion cu wifi activat explicit. Cateodata nici la mine nu se loga daca SIM-ul cu numarul respectiv era in retea.
Multumesc pt. sugestie, am ingercat si cu modul avion activat, si cu resetarea profilului, insa tot nu se conecteaza (pe Android/Huawei) primesc acelasi mesaj: "Eroare la comunicarea cu serverul. Incercati din nou". am facut o solicitare pe site-ul Digi cu numărul 2455047389 si astept sa fiu contactat de un reprezentant Digi în cel mai scurt timp.

Edited by imanole, 12 June 2019 - 19:49.


#994
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Nici la mine :(

#995
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
De prin logcat adunate (un Nexus 5 cu Android 6, dar la fel se prezintă problema și pe un Nexus 4 cu Android 9/Lineage16).

Cost control:
java.net.ConnectException: failed to connect to /82.76.242.181 (port 7878) after 20000ms: isConnected failed: ECONNREFUSED (Connection refused) (destul de clar)

Login:
javax.net.ssl.SSLHandshakeException: java.security.cert.CertPathValidatorException: Trust anchor for certification path not found. (probleme cu vreun certificat digital?)
I/DigiOriunde: Registration on <sip:proxy2.digioriunde.rcs-rds.ro:80;transport=tls> failed: Forbidden (destul de clar)

Dispozitive active:
javax.net.ssl.SSLHandshakeException: java.security.cert.CertPathValidatorException: Trust anchor for certification path not found. (idem login?)
I/DigiOriunde: Registration on <sip:proxy2.digioriunde.rcs-rds.ro:80;transport=tls> failed: Forbidden (destul de clar)

DIGI_Helper mai există? Dacă da, ne poate oferi vreo informație?

#996
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
E pa la revedere si la mine. :)

Asta pe Android, pe iOS functioneaza in continuare.

Nu mai deschideti sesizari/tickete catre Digi_Helper sau din contul Digi Romania ca deja se stie dinainte ce o sa va raspunda.

O sa citez din ticketul 2455047389 deschis de userul imanole:

Stimate client,

    In urma formularului online completat de  pe site-ul
nostru, s-a inregistrat sesizarea cu numarul 2455047389.

    In prezent, aplicatia DigiOriunde nu mai este disponibila in
Google Play. Actualizarea informatiilor o puteti urmari pe site sau
apeland departamentul de relatii cu clientii.

   Aplicatia Digi Oriunde functioneaza corespunzator pana la android
6.0.0. Nu garantam serviciul functional pentru versiuni mai mari  si
nu avem un
timp estimativ pentru lansarea unui eventual update.

    Va rugam sa ne contactati ori de cate ori aveti nevoie de suport
din partea RDS pentru a clarifica orice nelamuriri sau a va rezolva
orice problema legata de serviciul de care beneficiati.

Va multumim!

#997
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
E cazul sa inchid topicul temporar?

#998
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Inca nu.
"Pacientul" e in coma, speram ca n-a murit Posted Image

#999
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Ok, daca e cazul va rog sa-mi dati un PM.

#1000
goznerg

goznerg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 31.08.2005
Se pare ca au inchis de tot. Pe niciun telefon android nu se mai conecteaza. Incercat la mine si prieteni

#1001
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,959
  • Înscris: 24.04.2013
Nu au inchis deloc. Atasez un screenshot din aplicatie facut chiar acum, in cursul unei convorbiri catre Vodafone (deci inafara retelei, sa nu fie vreun dubiu ca poate ar merge doar in retea).

Din raspunsul oficial citat mai sus, si avand in vedere ca aplicatia nu a mai fost acutalizata de mult, este posibil sa fie incompatibilitati cu versiunile de Android mai noi. Eu pe telefonul respectiv am Android 4.1.2, deci unul vechi cu care Digi.Oriunde a fost compatibil dintotdeauna. Versiunea aplicatiei este 2.0.6.

LE: Am vrut sa incerc si pe un telefon cu Android One 8.1 (Go Edition) dar nu instaleaza aplicatia deloc. E exact APK-ul de la care am atasat aici captura de ecran. Nu spune insa de ce, pur si simplu ‘App not installed’. Un APK pentru o alta aplicatie a instalat fara probleme, deci nu de la permisiuni (‘surse nesigure’) e problema.

Attached Files


Edited by sags, 13 June 2019 - 18:06.


#1002
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Si-a revenit si la mine. Posted Image

Edited by alexa32, 13 June 2019 - 20:40.


#1003
goznerg

goznerg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 31.08.2005
Functioneaza din nou si la mine.

#1004
imanole

imanole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.09.2004
Functioneaza din nou si la mine, am verificat la la intoarcere din Ungaria.

#1005
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
Idem.

#1006
rhadoo_ds

rhadoo_ds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 19.02.2007
Si la mine merge, dar la câteva minute imi apare eroare la autentificare. Dau kill la app, jntru iar, si mai merge cateva minute .. dupa care iar eroare. 😐

#1007
turboxxl1

turboxxl1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.10.2011
Anul trecut am schimbat un S4 cu un J5 si inca functioneaza DigiOriunde, pe ambele telefoane.
Acum 2 saptamani am schimbat un J3 cu un A50 si n-am mai gasit DigiOriunde in Play, asa ca am descarcat APKul de pe un site si l-am instalat pe A50.
Pentru ca nu mai tineam minte parola, am reconfigurat-o din Contul Meu, insa nu se mai conecteaza.
In acelasi timp, pe S4 si J5, DigiOriunde inca functioneaza fara probleme.
Am incercat si varianta Mod Avion, insa nici J3 si nici A50 nu se mai logheaza, cu toate ca, apar amandoua dispozitivele asociate numarului de telefon.
Ma gandesc ca poate e vreo incompatibilitate de IP? Cei de la Digi nu ne dau acces nici la Digi Online, celor din diaspora.
Cei ce sunteti in Romania, va puteti autentifica si prin alte retele de net, altele decat Digi - RCS/RDS?
Ma gandesc sa trimit telefonul J3 in tara, sa se autentifice si sa mai pot folosi DigiOnline.
Astia de la RCS RDS chiar nu-si dau seama ca vor pierde toti abonatii pe care ii au astazi in diaspora si care foloseau DigiOriunde pentru apeluri in Romania? Noi, chiar ne gandim sa renuntam la telefoane, dupa ce nici S4 nu se va mai putea conecta...

#1008
turboxxl1

turboxxl1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.10.2011
Update:
Eram cat pe ce sa reziliez contractul cu Digi, insa am reusit sa ma autentific pe DigiOnline.

Desi telefonul J3 apare ca neautentificat in DigiOnline, am intrat in sectiunea Log, unde erau niste numere de telefon salvate din trecut si s-a putut realiza convorbirea. Dupa aceasta convorbire, am incercat sa intru in agenda, dar nu apela nimic, statusul telefonului era Neautentificat.

Am dezinstalat aplicatia, am reinstalat-o (din APK), iar la finalul instalarii mi-a dat un cod de eroare (pe care nu l-am retinut) si acum functioneaza.

Am refacut pasii si pentru A50 cu Android 9, am dezinstalat si reinstalat APK-ul si in acelasi mod la finalul instalarii mi-a dat un cod de eroare si pt ca acum aveam datele de logare, a reusit sa se logheze si pe Samsung A50.

Gasiti numeroase site-uri care mai au APK-ul pentru aplicatie, ramane sa incercati. Ultima versiune a DigiOnline a fost 2.0.6. Cu o cautare pe Google, o puteti descarca de pe mai multe site-uri. Atentie, la instalare trebuie sa acceptati surse necunoscute.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate