Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Comunitatea Digi se implica - Salvam Digi Oriunde!

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1154 replies to this topic

#1009
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Pe iOS (de cativa ani) chiar daca o aplicatie nu mai e in App Store inca se poate descarca ultima versiune de la sectiunea Purchased / Cumparate. https://support.appl...o/HT201272#apps
Pe Android nu exista asa ceva?
Sa descarci aplicatii de pe diferite site-uri poate fi riscant.

Ai scris DigiOnline in loc de DigiOriunde.

Edited by deathnite, 01 July 2019 - 03:26.


#1010
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
^Cred că nu, de aceea cu un back-up la APK nu dai greș. Pe care (APK) l-am instalat pe noul Pixel 3a XL și surpriză, merge (Android Q/10, beta 4). Zic surpriză, gândindu-mă la vechiul și între timp decedatul Nexus 5X. Încurcate sunt căile Google-ului.

#1011
danno_cj

danno_cj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 01.01.2014
Nu se mai găsește în magazinul cu mere. Pe iPhone nu știu dacă mai merge la cei care o au deja instalată. Cum pe iOS nu ai alte surse disponibile, nu mai o poți pune pe telefoane. Pe android încă merge dacă o ai deja instalată.

#1012
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Daca o ai instalata merge bine mersi pe iPhone. Am testat eu chiar acum. ;)

#1013
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
in appstore nu mai apare pt descarcat aplicatia digi oriunde si mie nu imi mai functioneaza

Attached Files


Edited by Bvdan2016, 15 July 2019 - 13:52.


#1014
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005

View Postdanno_cj, on 15 iulie 2019 - 12:22, said:

Cum pe iOS nu ai alte surse disponibile, nu mai o poți pune pe telefoane.
Ba da, am verificat si se gaseste la purchased / cumparate, dupa am scris si mai sus.

View PostBvdan2016, on 15 iulie 2019 - 13:51, said:

in appstore nu mai apare pt descarcat aplicatia digi oriunde si mie nu imi mai functioneaza
Inca functioneaza, problema la tine e ca ai apelat un numar scurt, ceea ce nu mergea nici inainte.

#1015
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
La mine e foarte ciudat, pe doua telefoane diferite, nu ma pot conecta prin wifi-ul de acasa (Fiberlink). Da direct autentificare esuata. Am facut captura de pachete, se opreste la TLSv1 Client Hello trimis de telefon. Nimic dupa aia.

Prin date mobile ma pot conecta si apela fara probleme. Testat prin DigiMobil si Vodafone.

#1016
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
Proaspăt, de acum 10 minute:

Stimate client,
Îți mulțumim pentru interesul acordat aplicației noastre Digi Oriunde.
Pentru a ține pasul cu noile evoluții tehnologice și cu preferințele consumatorilor, te anunțăm că de la data de 30 august 2019 vom renunța la această aplicație și implicit contul asociat serviciului pe care ți-l furnizăm va fi dezactivat. Însă, funcțiile de bază disponibile în această aplicație vor fi duse la un nivel superior de serviciul VoWifi, pe care te încurajăm să îl folosești cu încredere.


Îți stăm în continuare la dispoziție, mereu conectați la noutățile tehnologiei, și dacă dorești să afli mai multe despre funcția VoWiFi, îți recomandăm să consulți site-ul www.digiromania.ro sau să contactezi serviciul de relații cu clienții.

Te asigurăm de întreaga noastră susținere pentru a lua o decizie în măsură să satisfacă nevoile tale de conectivitate. Îți mulțumim pentru înțelegere și fidelitate!

Echipa Digi | RCS & RDS

PS. De ieri nu mă mai pot loga.

#1017
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 08.02.2011
Am primit si eu emailul respectiv.

#1018
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Deci vor dezactiva Digi Oriunde inainte de lansarea la iOS 13 in septembrie cand am putea avea sanse de VoWiFi pe iPhone. Sau au gand sa bage mai devreme pe iOS 12?
La mine momentan inca e functional.

View PostBvdan2016, on 25 iulie 2019 - 17:43, said:

Am vb cu cei de la Digi și mi-au spus ca se lucrează la un update pt iPhone care va duce la funcționarea VoWifi și in mod normal ar trebui sa fie gata înainte de toamna , presupun ca la următorul update de iOS 13 beta public va fi funcțional.

Edited by deathnite, 26 July 2019 - 16:50.


#1019
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Salut, am primit si eu acest email cu aceasta informare, si pe mine ma afecteaza la greu. Eu o foloseam pe doua telefoane, un Honor 7 Lite si un Huawei P10 Lite. Locuiesc in Anglia, ma logam la wifi pe Virgin sau un hotspot al telefonului cu abonament de Anglia pe EE si functiona. Intrebarea mea este, ma mai pot folosi de acest avantaj de acum incolo sau nu? Honor-ul sigur nu are VoWifi, nu stiu daca pe Huawei o sa mearga. Adica ma voi putea conecta la orice wifi de aici din Anglia si sa pot suna in tara pe numere din tara, fara costuri suplimentare? Sau nu? Precizez ca ambele abonamente sunt Optim Nelimitat. Daca nu, o sa ma vad nevoit sa inchid macar unul dintre cele doua abonamente.

Edited by razvan1983, 26 July 2019 - 16:53.


#1020
marmota_vasi

marmota_vasi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 13.02.2008
problema e ca la VoWifi trebuie sa ai sim-ul digi in telefon , iar telefonul sa fie de generatie mai noua, care sa stie VoWifi.
Nu stiu daca sunt ei pregatiti pe stoc cu telefoane ieftine ( 4-500lei )  cu VoWifi pt cati clienti sunt pe digi oriunde...


Desi pare oarecum redundanta, solutia cu aplicatia digioriunde era convenabila daca aveai net stabil la sursa. Ca de multe ori pe whatsapp si alte aplicatii destinatarul nu avea net mobil ca lumea, se intrerupea, etc, dar sunand de pe digioriunde, chiar daca destinatarul avea 2-3 linii de gsm-3G, sunetul era constant ..

Edited by marmota_vasi, 26 July 2019 - 17:24.


#1021
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Avem doua sim-uri digi, ambele in doua telefoane diferite, in cele de mai sus. Deci, asta nu ar fi o problema. O sa verific sa vad daca Huawei P10 Lite are VoWifi. Ideea este, daca are pot suna prin wifi folosind minutele nelimitate din abonament?

#1022
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008

View PostRealThing, on 12 iunie 2019 - 00:12, said:


Domnu, te rog las-o mai moale cu VoWiFi, inteleg ca iti place maxim insa nu e cazul ca jumatate din posturile de pe o pagina sa specifice doar asta. Multumesc.

Eu când am zis...


Era și normal să se renunțe la ea. Doar nu vă gândeați că puteți face trafic de ieșire din Digi, fără ca Digi să nu primească nimic înapoi.

#1023
marmota_vasi

marmota_vasi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 13.02.2008
din cate am inteles eu ( sa ma corecteze cineva ,care stie mai bine ) nu toti producatorii de telefoane au updat-at softul pe telefoane sa suporte Wifi calling ; plus ca fiecare operator mobil ( digi in cazul nostru) trebuie sa aiba propriul profil activat, etc e mai complicata situatia ( hit and miss...cum ar zice in uk)

citeste discutia cu VoLTE si VoWiFi de pe softpedia sa vezi cat a durat pt implementarea serviciului si ce telefoane au fost updat-ate primele

#1024
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Contează doar dacă telefonul este acceptat în rețeaua operatorului.

#1025
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 08.02.2011

View Postrazvan1983, on 26 iulie 2019 - 17:30, said:

Avem doua sim-uri digi, ambele in doua telefoane diferite, in cele de mai sus. Deci, asta nu ar fi o problema. O sa verific sa vad daca Huawei P10 Lite are VoWifi. Ideea este, daca are pot suna prin wifi folosind minutele nelimitate din abonament?



Da, inca se mai poate, Digi nu blocheaza ( inca ) accesul la vowifi din alte tari, cum face Orange.

#1026
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,959
  • Înscris: 24.04.2013

View PostKyKyKyKy, on 26 iulie 2019 - 17:36, said:

… Era și normal să se renunțe la ea. Doar nu vă gândeați că puteți face trafic de ieșire din Digi, fără ca Digi să nu primească nimic înapoi.
Complet gresit. Apelurile din Digi.Oriunde se taxeaza exact la fel ca cele pe VoWiFi: din minutele incluse daca ai, altfel trafic suplimentar.

Diferentele nu sunt decat:
  • Digi.Oriunde merge pe orice telefon smart, spre deosebire de VoWiFi care e cu cantec - merge doar pe unele telefoane noi, si chiar si acolo e ‘hit and miss’ cum scria cineva mai sus.
  • Pe Digi.Oriunde nu poti primi apeluri din reteaua telefonica. Acesta e un dezavnataj pentru client si nu atrage coturi pentru RDS, dar din punctul meu de vedere e compensat de ceea ce am scris la punctul precedent.
  • Adevarat ca exista (sau a existat) Digi.Oriunde si cu cont independent de numarul de telefon. Acolo intr-adevar RDS nu incaseaza nimic, dar nici nu poate fi folosit din/catre reteaua de telefonie ci doar ca un fel de chat intern aplicatiei. Personal nu ma afecteaza daca inchide aceasta varianta, exista alte aplicatii care fac acelasi lucru. Interesul meu pentru Digi.Oriunde vine din lipsa VoWiFi (pe telefoanele mele).


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate