Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Probleme redeare video pe PC

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
bgeorgeb

bgeorgeb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.05.2014
Salut! Am o problema cu redearea continutului video (am sunet si titrare la filme dar nu am imagine) si nu reusesc deloc sa-i dau de cap. Am instalat codec-uri si am incercat toate programele pentru redare video (vlc, kmp, bs player etc), dar fara succes. Daca aveti idee cum pot remedia aceasta problema, va rog frumos sa ma ajutati. Va multumesc anticipat !

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,778
  • Înscris: 07.02.2003
Fara alte detalii precum ce placa video, ce sistem, in ce consta exact problema, ce merge, ce nu merge... ar fi o minune ca cineva sa-ti si raspunda...

#3
fighterkyokushin

fighterkyokushin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 13.02.2013
ce fel de fisiere video nu poti reda? sursa lor (locala sau net) ?

#4
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011
Incearca sa convertesti fisierul tau video la unul comun, cu trialul encoderului:
http://total-video-c...QLAnW-i5ZfD_BwE
Vezi ca are si un player gratuit.
Mai poti incerca sa-l deschizi si cu cel de la Dicas:
http://download.cnet...39_4-29798.html

Edited by PicoDazore, 22 May 2014 - 07:56.


#5
Scimini

Scimini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 19.11.2010
Scoate toate codecurile, absolut toate, dezinstaleaza toate playerele alea inutile si instalezi ori gomplayer, care citeste tot, si daca nu citeste ceva, te indruma exact catre ce iti trebuie. Ori splashtop parca se numea, alt player foarte bun, sau potplayer.. eu acum fol potplayer.

Bafta.

#6
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006

View Postandreic, on 22 mai 2014 - 01:38, said:

Fara alte detalii precum ce placa video, ce sistem, in ce consta exact problema, ce merge, ce nu merge... ar fi o minune ca cineva sa-ti si raspunda...

De raspuns i se va raspunde, dar raspunsurile vor fi intrebari sau vor fi indicatii orbesti sau inutile, dupa cum se observa in posturile de mai sus (sa recomanzi trei video playere pe motiv ca doar cu alea va rezolva problema, dupa ce initiatorul a specificat ca a incercat o duzina de alte playere, mi se pare o indicatie inutila, daca nu chiar complet aiurea)

#7
Scimini

Scimini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 19.11.2010

View Postever_forever, on 22 mai 2014 - 11:49, said:


De raspuns i se va raspunde, dar raspunsurile vor fi intrebari sau vor fi indicatii orbesti sau inutile, dupa cum se observa in posturile de mai sus (sa recomanzi trei video playere pe motiv ca doar cu alea va rezolva problema, dupa ce initiatorul a specificat ca a incercat o duzina de alte playere, mi se pare o indicatie inutila, daca nu chiar complet aiurea)
Ai auzit cumva de conflicte intre codecuri si implicit playere? Ei bine eu da, si eu eram mic si prost si si instalam bs player si o tone de codecuri ca las ca merge mai bine, si intampinam tot felul de probleme. Trecand prin asta am fost constient de ce raspuns sa ii ofer si anume sa renunte complet la codecuri si sa ia cele mai bune playere care includ tot ce este necesar sa poata citi fisierele comune.

Un sfat, oricat de mic sau prost nu a fost niciodata inutil, unless the advice was to kill yourself.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate