Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

Yezz Andy A4M

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Salutare! Detine cineva un terminal Yezz Andy defect? Am un prieten care a reusit sa-i sparga ecranul, asezandu-se din greseala pe el. Vad ca nu gasesc niciun service in Romania care sa aiba piese de schimb pentru el.

#2
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Se pare ca acest telefon este o adevarata nebuloasa - nu exista informatii despre producator sau despre cum se poate ajunge in posesia unor piese de schimb!

#3
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Decat sa dai bani pe reparatie mai bine cumperi alta chinezarie, aia 512 ram sunt ca dracu' pe langa restul specificatiilor si nu m-as agita.

Alta varianta e sa cauti chinezaria nebranduita si sa iei geamul touchscreen de la modelul ala. Spor la cautat.

#4
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Nu gasesc chinezaria, aia-i problema! daca era vreun Allview, Evolio sau stiu eu ce alta marca, cred ca gaseam... Ceva idei?

#5
Mannion

Mannion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 17.07.2006
O întrebare pentru cine deţine acest model: are GPS? Pe gsmarena.com scrie că are doar A-GPS, este adevărat?

#6
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Da, are GPS si A-GPS. Este un telefon destul de ok, scoate cam 13.000 de puncte in Antutu. Camera de 8MP este punctul forte!

#7
Mannion

Mannion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 17.07.2006
Chiar mă interesează şi aspectul acesta, al camerei. Să înţeleg că pozele şi filmele făcute cu acest telefon au o calitate bună? Există vreun review pentru acest telefon sau ai putea încărca nişte poze să ne dăm seama de calitate? Mulţumesc!

#8
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Eu iti recomand sa mergi pe o alta firma. Piesele de schimb sunt inexistente atat pe piata din Romania, cat si pe piata internationala. Daca iti spargi display-ul sau iti scurt-circuitezi acumulatorul, poti sa-l arunci. La aceiasi bani iti cumperi un Samsung Galaxy S3 Mini, pretul e identic.

http://www.emag.ro/t...b/pd/EMTZKBBBM/

#9
Mannion

Mannion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 17.07.2006
Mulţumesc pentru recomandare, dar mie îmi trebuie un telefon dual sim cu Android, ieftin, dar să fie cât de cât bun în ceea ce priveşte camera. Am pus ochii pe câteva modele şi acum caut să obţin cât mai multe informaţii pentru a face cea mai bună alegere.

#10
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006

View PostDeuxEx, on 26 iunie 2014 - 21:25, said:

Eu iti recomand sa mergi pe o alta firma. Piesele de schimb sunt inexistente atat pe piata din Romania, cat si pe piata internationala. Daca iti spargi display-ul sau iti scurt-circuitezi acumulatorul, poti sa-l arunci. La aceiasi bani iti cumperi un Samsung Galaxy S3 Mini, pretul e identic.

http://www.emag.ro/t...b/pd/EMTZKBBBM/

Pai si daca se defecteaza si face obiectul garantiei,aia de pe emag unde il repara? Sau nu-l mai repara,il inlocuieste cu altul?

#11
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Il schimba cu totul...

#12
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
Sticla sau display? Si fii-miu are unul, a spart sticla la fel, s-a asezat si poooooc. Posted Image

Edited by lelali, 03 October 2014 - 20:01.


#13
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Yezz nu se repara, se schimba terminalul...

#14
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014
Bn,bn si daca il duc la garantie sa imi inlocuiasca display ul pe costul meu?il are copilul meu de 2 saptamani si a crapat display ul,sticla nu are nimic,nu are nici un semn de lovitura ,exterior arata impecabil.arunc telefonul?asta ar fi solutia garantiei?sau ma pune sa cumpar altul?e absurd,maine ma duc sa discut cu internity

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate