Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Pete de var

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
cristiina95

cristiina95

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.05.2014
Buna! Posted Image
Ma confrunt si eu cu o poroblema tare urata.
Am inceput sa-mi renovez camera singura. Inainte peretii au fost vopsiti si pictati cu vopsea de hartie(tencuiala e un pic mai veche). Am dat cu un strat de glet peste tencuiala si l-am lasat cam o saptamana sa se usuce. Dupa am vrut sa varuiesc in culoarea albastru, bun, am varuit. Insa a doua zi am constatat ca pe perete s-au facut niste pete si urme urate de var, niste pete..nu stiu.
Din ce cauza s-a intamplat asta si cum as putea rezolva aceasta problema?
Multumesc!


Aici este poza cu peretele.


Attached File  100_3926.JPG   121.57K   45 downloads

Edited by cristiina95, 02 May 2014 - 12:30.


#2
spiridusulverde

spiridusulverde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 20.11.2011
Pigmentii care au in compozitie albastru sau albastru curat sunt cei mai pacatosi eu am patit asa cu lavabila amestecata de mine a iesit patat asa ca am mers la magazim si au pregatit ei vopseaua la aparat .

#3
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
var+ glet=love....sau mai bine zis ura...

#4
IngN

IngN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 04.06.2012
Sunt de aceiasi parere cu spiridusul, albastru e cel mai greu de obtinut si in lavabila dar in var e si mai greu. Trebuie pigment foarte mult si de buna calitate. Varul intodeauna se va deschide la culoare cand se va usca. Incercati sa dati intai un strat cu alb apoi culoare 1-2 straturi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate