Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

RATatii nostri conducatori !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
56 replies to this topic

#37
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,358
  • Înscris: 31.08.2006

 sushimic, on 23 aprilie 2014 - 17:26, said:

nimanui nu-i pasa de oamenii fara opinii.

   Aici ai mare dreptate. Niciunui politician nu-i pasa de romani, chiar si de cei cu opinii. Ii doare pe politicieni fix undeva de opiniile romanilor.

#38
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,580
  • Înscris: 05.11.2009

 ioppo, on 23 aprilie 2014 - 15:13, said:


Nu stiu cine isi mai inchipuie ca exista tabere adverse in politica romaneasca... La suprafata da, poate se mai musca in fata camerelor dar bag mana in foc ca saptamanal Basescu si Ponta se intalnesc la un Spritz in vreo viloaie si pun la cale alte tunuri + mai fac mishto un pic de cat de prosti is romanii.
Schimbi prin vot o poola. Schimbi doar faptul ca saptamana asta il invita POnta pe Basescu la el sa bea ceva iar de la anul invers... si tot asa.
Si nu ma refer strict la persoanele lor ci la partidele din care fac parte.

sunt convins ca la fel gandeai si cand era usl-ul in opozitie :w00t:

#39
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008

 sushimic, on 23 aprilie 2014 - 17:26, said:

Generalizarea este intotdeauna apanajul celor cu mintea lenesa. De ce sa va lansati in analiza atenta si clasificari cand ii puteti baga pe toti in aceeasi oala (voi, astia corectii politic, nepartizanii finuti, care este)? Daca politica este prea mocirloasa pentru voi, de ce va mai bagati sa dezbateti subiectul? Vedeti-va de lumea voastra fara culoare si discernamant, ca nimanui nu-i pasa de oamenii fara opinii.

Nu e generalizare domnule cu mintea activa. Tocmai dupa o analiza atenta se observa ca toti fura la fel si in cardasie, ipocriti fiind in fata camerelor si multimii. Fura si rad de voi ca inca sustineti ca "vai, nu e bine sa ii bagam pe toti in aceeasi oala".
Si lumea mea nu are nevoie de culoare, pentru ca e perfecta pentru mine. Si discernamantul nu vreau sa il discut pentru ca nu vreau sa te jignesc asa cum faci tu, omule cu mintea activa.

 vanitty, on 23 aprilie 2014 - 18:10, said:

sunt convins ca la fel gandeai si cand era usl-ul in opozitie Posted Image

Bineinteles, desi speram ca handicapatul asta de Ponta va mai misca ceva si pentru restul tarii, dupa guvernarea dezastruoasa a lui Basescu. Nu doar pentru el/ei. M-am inselat. Dar stii care e diferenta intre mine si tine? Pentru ca vad ca ma tii minte din diversele noastre schimburi de opinii. Eu ii injur pe toti la fel. Pentru ca pentrru mine in acest moment fura toti in cardasie, fara sa le pese de tara.
Tu nu poti sa zici ceva de rau de partidul din care faci parte/ iei bani. Asta e diferenta. Si pentru asta nu ma supar pe tine. Ca nici eu nu mi-as injura seful de la serviciu.

#40
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,161
  • Înscris: 17.07.2013
@ioppo ai regrete ca l-ai votat pe Ponta?

#41
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,580
  • Înscris: 05.11.2009

 ioppo, on 23 aprilie 2014 - 20:37, said:

Nu e generalizare domnule cu mintea activa. Tocmai dupa o analiza atenta se observa ca toti fura la fel si in cardasie, ipocriti fiind in fata camerelor si multimii. Fura si rad de voi ca inca sustineti ca "vai, nu e bine sa ii bagam pe toti in aceeasi oala".
Si lumea mea nu are nevoie de culoare, pentru ca e perfecta pentru mine. Si discernamantul nu vreau sa il discut pentru ca nu vreau sa te jignesc asa cum faci tu, omule cu mintea activa.



Bineinteles, desi speram ca handicapatul asta de Ponta va mai misca ceva si pentru restul tarii, dupa guvernarea dezastruoasa a lui Basescu. Nu doar pentru el/ei. M-am inselat. Dar stii care e diferenta intre mine si tine? Pentru ca vad ca ma tii minte din diversele noastre schimburi de opinii. Eu ii injur pe toti la fel. Pentru ca pentrru mine in acest moment fura toti in cardasie, fara sa le pese de tara.
Tu nu poti sa zici ceva de rau de partidul din care faci parte/ iei bani. Asta e diferenta. Si pentru asta nu ma supar pe tine. Ca nici eu nu mi-as injura seful de la serviciu.

si eu sunt convins ca la fel gandeai. Da totusi te-ai inselat? :))) Unde? IN faptul ca ne spuneai ce buni is uslamistii si ce rai is pedeleii? Brusc acum ca sunteti la ciolan descoperi ca toti is acelasi rahat? :))) Ce zici, ne poti da un citat de-al tau in care sustineai ca toti actorii de pe scena politica is de rahat, din perioada cand uslamistii erau in opozitie?

#42
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008

 casadivino, on 23 aprilie 2014 - 20:45, said:

@ioppo ai regrete ca l-ai votat pe Ponta?

Nu l-am votat, ca nu mai votez... Dar regrete am ca am crezut ca va face ceva si pentru altii nu doar pentru el/ei.

#43
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 ioppo, on 23 aprilie 2014 - 20:46, said:

Nu l-am votat, ca nu mai votez... Dar regrete am ca am crezut ca va face ceva si pentru altii nu doar pentru el/ei.

chiar de nu va vota nimeni, afacerea politică va merge în continuare...căci vor introduce vot obligatoriu. Şi atunci chiar nu contează ce mîzgăleşti, rezultatele vor fi aceleaşi.
Exemplul a fost clar cînd ''cineva'' ştia că va cîştiga... iar că tu fraier ştampilar eşti pişă-prispă... sau nimeni-în-drum cum se zice... ai referendumul... cu care s-au şters frumos la cur politicenii... din 300 sunt 600 mincinoşi... mă mir că nu sunt 4 camere din aia una votată...da' nu-i pierdut timpul
Legile fiind strîmbe şi gaşca bine orgnizată, unu' cinstit va fi exclus. Ori furi cu ei, ori papapa...
demnitate? cinste? corectitudine în politică? hîhîîhîhî ...
măcar eşti liber să trăncăneşti ca proasta-n tîrg cînd vinde linguri... n-o aude nimeni... da-i liberă să trăncănească!!

Edited by sarac.lipit, 24 April 2014 - 01:57.


#44
timisoso

timisoso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,447
  • Înscris: 12.06.2007

 tavktm, on 23 aprilie 2014 - 12:02, said:

Nu-mi vine sa cred in ce hal pot fi ai nostri conducatori !
Sunt rupti de realitate, madrii de ei si prosti pana in maduva oaselor.
Nu sunt in stare nici macar sa mimeze empatia fata de niste amarati, ce pretentii sa avem cand e vorba de facut ceva in realitate ?

Ne cuprinde greata doar cand ii vedem !
Oare cand va penaliza aceasta tara PSD-ul macar cat a penalizat PNTCD-ul ?


http://eftimie.net/f...imaginea-zilei/
http://www.blogary.r...ictor-si-liviu/
Am mai zis-o, dar merita: doua gunoaie comuniste, tonta si dragnea... reinventeaza nomenklatura...

#45
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,358
  • Înscris: 31.08.2006

 sarac.lipit, on 24 aprilie 2014 - 01:47, said:

chiar de nu va vota nimeni, afacerea politică va merge în continuare...căci vor introduce vot obligatoriu. Și atunci chiar nu contează ce mîzgălești, rezultatele vor fi aceleași.

   Tu ai senzatia ca acum contieaza ca merge lumea la vot ? Ha, ha, ha ! Iese invingator cine trebuie, insa poporul are iluzia ca e "pe bune" si ca exista o dreapta si-o stanga in politica romaneasca. Multa naivitate e in Romanica asta...

#46
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Am vazut azi dimineata pe un post tv imaginile, sunt penibile, sunt revoltatoare, ponta si dragnea intr-o barca, reporterii cu camere tv in alta barca, si alti reporteri cu microfoane mergeau pe langa barca lui ponta, imagini incredibile, asa ceva am vazut prin filme cand se plimbau regii si reginele cu alaiul dupa ei,  de ce nu vii tu doamne sa ne dai 100 de bombe atomice, sa ne stergi pe noi romanii dobitoci de pe fata pamantului? daca eram destepti plecam din tara, sau daca eram si mai destepti le rupeam capetele, si le stergeam neamurile de pe fata pamantului, ca sa nu ne mai chinuie toti idiotii.

#47
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008

 sammydo, on 24 aprilie 2014 - 06:59, said:

Am vazut azi dimineata pe un post tv imaginile, sunt penibile, sunt revoltatoare, ponta si dragnea intr-o barca, reporterii cu camere tv in alta barca, si alti reporteri cu microfoane mergeau pe langa barca lui ponta, imagini incredibile, asa ceva am vazut prin filme cand se plimbau regii si reginele cu alaiul dupa ei,  de ce nu vii tu doamne sa ne dai 100 de bombe atomice, sa ne stergi pe noi romanii dobitoci de pe fata pamantului? daca eram destepti plecam din tara, sau daca eram si mai destepti le rupeam capetele, si le stergeam neamurile de pe fata pamantului, ca sa nu ne mai chinuie toti idiotii.

- Totuşi au făcut românii asta odată, că se vaită şi acum urmaşii lor ideologici că am distrus "elita ţării"!

#48
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012
New Orleans 2005. Unde era primu' ministru George W Bush atunci cand mureau aia ca vitele ?

Quote

A contingent of 250 National Guard engineering units occupied one part of the convention center beginning August 30 and remained there until September 1, at times barricaded in their location. The units were never given orders to control the crowd, and were not expected to be prepared for such a task, as engineering units. The number of people at the convention center continued to grow over the next three days by some estimates to as many as 20,000 people. Reasons for arriving included being sent to the convention center from the overwhelmed Superdome, being dropped off there by rescuers, or hearing about the convention center as a shelter via word of mouth. No checking for weapons was done among the crowd as was done at the Superdome, and a large store of alcohol kept at the Convention Center was looted. Reports of robberies, murder, and rape began to surface. In general, those who died, regardless of cause of death, did not have their bodies moved or removed and were left to decompose.
By September 1, the facility, like the Superdome, was completely overwhelmed and declared unsafe and unsanitary. However, even though there were thousands of people who were evacuating at the center, along with network newscasters, pleading desperately for help on CNN, FOX, and other broadcast outlets, FEMA head Michael Brown and Homeland Security Secretary Michael Chertoff both claimed to have no knowledge of the use of the Convention Center as a shelter until the afternoon of September 1.
A sizable contingent of National Guard arrived on September 2 to establish order and provide essential provisions, and on September 3, buses began arriving at the convention center to pick up the refugees there.[73] The Convention Center was completely evacuated by September 4.

Emigrati, frate, in SUA. Ca sunt organizati la meserie ! Si, ca sa vezi, n-au venit peste ei comunistii sa le "distruga elita tarii".

Edited by Val888, 24 April 2014 - 09:20.


#49
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006

 ioppo, on 23 aprilie 2014 - 20:37, said:


Bineinteles, desi speram ca handicapatul asta de Ponta va mai misca ceva si pentru restul tarii, dupa guvernarea dezastruoasa a lui Basescu. Nu doar pentru el/ei. M-am inselat. Dar stii care e diferenta intre mine si tine? Pentru ca vad ca ma tii minte din diversele noastre schimburi de opinii. Eu ii injur pe toti la fel. Pentru ca pentrru mine in acest moment fura toti in cardasie, fara sa le pese de tara.
Tu nu poti sa zici ceva de rau de partidul din care faci parte/ iei bani. Asta e diferenta. Si pentru asta nu ma supar pe tine. Ca nici eu nu mi-as injura seful de la serviciu.

Stai linistit, ca unii nu il uita nici pe Tariceanu in pantofi de lac, sau pe madam udrea cu ciocolata pe la geamul limuzinei.
Dar asta nu inseaman sa generalizam. Daca le spunem tuturor politicienilor la fel si ii bagam in aceeasi oala atunci si ei se vor uniformiza cumva in actiuni.

Noi trebuie sa extragem ce e mai bun din toata cloaca asta ! Si cum vrei sa face asta decat prin analiza si argumentatii ?

Tin minte ca atunci cand a venit MRU ca premier si le-a spus tuturor (inclusiv oamenilor de rand) sa puna mana la munca, si pe lopata, s-au cacat pe ei parlamentarii si l-au demis imediat !

 sammydo, on 24 aprilie 2014 - 06:59, said:

Am vazut azi dimineata pe un post tv imaginile, sunt penibile, sunt revoltatoare, ponta si dragnea intr-o barca, reporterii cu camere tv in alta barca, si alti reporteri cu microfoane mergeau pe langa barca lui ponta, imagini incredibile, asa ceva am vazut prin filme cand se plimbau regii si reginele cu alaiul dupa ei,  de ce nu vii tu doamne sa ne dai 100 de bombe atomice, sa ne stergi pe noi romanii dobitoci de pe fata pamantului? daca eram destepti plecam din tara, sau daca eram si mai destepti le rupeam capetele, si le stergeam neamurile de pe fata pamantului, ca sa nu ne mai chinuie toti idiotii.

Sau daca am fi mai destepti poate nu am mai vota PSD ! Si dupa ce dispare PSD incepem sa-i penalizam si pe cei ramasi, nici o problema.
Numai ca trebuie inceputa curatenia in politica asta odata !

 Val888, on 24 aprilie 2014 - 09:18, said:

New Orleans 2005. Unde era primu' ministru George W Bush atunci cand mureau aia ca vitele ?

Emigrati, frate, in SUA. Ca sunt organizati la meserie ! Si, ca sa vezi, n-au venit peste ei comunistii sa le "distruga elita tarii".

Ce tare esti tu ! Compari un uragan la nivel planetar cu 20 de litri/mp cazuti in amonte care umfla un rau cu 1-2 metri.
Unii se pare ca sunt ori de meserie, ori din reflex cumva nativ, dezinformatori si aburitori !

#50
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008

 tavktm, on 25 aprilie 2014 - 08:53, said:


Stai linistit, ca unii nu il uita nici pe Tariceanu in pantofi de lac, sau pe madam udrea cu ciocolata pe la geamul limuzinei.
Dar asta nu inseaman sa generalizam. Daca le spunem tuturor politicienilor la fel si ii bagam in aceeasi oala atunci si ei se vor uniformiza cumva in actiuni.

Noi trebuie sa extragem ce e mai bun din toata cloaca asta ! Si cum vrei sa face asta decat prin analiza si argumentatii ?

Tin minte ca atunci cand a venit MRU ca premier si le-a spus tuturor (inclusiv oamenilor de rand) sa puna mana la munca, si pe lopata, s-au cacat pe ei parlamentarii si l-au demis imediat !



Sau daca am fi mai destepti poate nu am mai vota PSD ! Si dupa ce dispare PSD incepem sa-i penalizam si pe cei ramasi, nici o problema.
Numai ca trebuie inceputa curatenia in politica asta odata !




Ce tare esti tu ! Compari un uragan la nivel planetar cu 20 de litri/mp cazuti in amonte care umfla un rau cu 1-2 metri.
Unii se pare ca sunt ori de meserie, ori din reflex cumva nativ, dezinformatori si aburitori !

Daca ar fi asa simplu... problema e ca dispare PSD dar nu si oamenii-lepra din el. Se muta la alte partide, se reevalueaza. O sa apara PRD, PPD, PLM, etc etc Dar tot oamenii aia vor fi. Tu crezi ca daca lumea nu mai voteaza PSD, oamenii din partid vor disparea in ceata? Crezi ca se vor lasa de politica si invarteli?

#51
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 Imperathor, on 23 aprilie 2014 - 12:25, said:

mai comparatia intre familiile regale si parvenitii nostrii nu e tocmai buna...
Ponta si altii ca el sunt fii fostilor tovarasi, Basescu este fost cadru de nadejde, etc.cum poti compara o familie nobila cu traditie cu taranoii astia?
ei n-au clasa si stil si nu vor avea niciodata, in schimb la obraznicii, coruptie si scandal nu-i intrece nimeni....
daca n-au fost in stare sa adune niste maidanezi ce pretentii aveti la calamitati?

#52
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006

 ioppo, on 25 aprilie 2014 - 08:59, said:


Daca ar fi asa simplu... problema e ca dispare PSD dar nu si oamenii-lepra din el. Se muta la alte partide, se reevalueaza. O sa apara PRD, PPD, PLM, etc etc Dar tot oamenii aia vor fi. Tu crezi ca daca lumea nu mai voteaza PSD, oamenii din partid vor disparea in ceata? Crezi ca se vor lasa de politica si invarteli?

Pana una alta PSD-ul este cea mai imputita cloaca din politica asta. Sunt ca gandacii sub faianta din bucatarie.
Se vor imprastia care cum va putea, insa daca acest partid nu va mai fi votat, si implicit cloaca din el nu va mai intre in parlament, putem spera ca cei ramasi in functii sa nu fie la fel de imputiti si sa mai faca si legi utile pentru tara asta si sa le aplice cum trebuie.

Niciodata nu vom starpi coruptia 100%, dar macar sa o ingradim cumva trebuie sa incercam ! Furtul din banul public sau pur si simplu risipirea acestuia sunt cele mai mari probleme pe care le poate avea o tara.

#53
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 fansat, on 24 aprilie 2014 - 06:50, said:

   Tu ai senzatia ca acum contieaza ca merge lumea la vot ? Ha, ha, ha ! Iese invingator cine trebuie, insa poporul are iluzia ca e "pe bune" si ca exista o dreapta si-o stanga in politica romaneasca. Multa naivitate e in Romanica asta...

hehehe io repet chestia asta de la a doua înscăunare a ţiganizatorului... tot de atunci nu mai aleg dintre două rele... se aleg singure.... măcar nu văd un bou în oglindă.

 tavktm, on 25 aprilie 2014 - 09:29, said:

Niciodata nu vom starpi coruptia 100%, dar macar sa o ingradim cumva trebuie sa incercam ! Furtul din banul public sau pur si simplu risipirea acestuia sunt cele mai mari probleme pe care le poate avea o tara.
cum ai scos ''asumarea'' înafara legii... trebur'le se reaşează.... pe pîrnaie, amenzi, confiscarea averii... da' aşa, îşi ''asumă'' şi papapa prostalanilor, ne vedem după 4  ani de furtişaguri şi tîmpenii...

#54
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 tavktm, on 25 aprilie 2014 - 09:29, said:


Pana una alta PSD-ul este cea mai imputita cloaca din politica asta. Sunt ca gandacii sub faianta din bucatarie.
toata clasa politica intra la categoria daunatori inca nu am gasit un reper moral(unul singur macar) care sa ma convinga de contrariu
partidele actuale sunt clanuri clientelare si grupuri de interese, toti cei care s-au perindat pe la putere au fost si vor fi corupti

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate