Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24981 replies to this topic

#8497
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostZIGZAG20, on 11 iulie 2014 - 20:28, said:

Bun o intrebare pentru angajati Digi dar la modul serios cum pot face terminare de minute cu un abonament DON,dar numai catre retele externe Posted Image Posted Image

Un PBX + sim digi in stick.
Sau te suna cineva, tu suni un alt numar si faci conferinta.
Probabil ca mai sunt cateva posibilitati...

#8498
ciuciulete2

ciuciulete2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 04.07.2014
Eu sunt invidios pe voi.  Stau ca prostul la orange pe un contract de 23 euro lunar și mai e și limitat :(((

#8499
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Nu fi ca am si eu, unu' :D

#8500
o-stil

o-stil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 22.03.2008
Recapitulare: Mai e inca un domn pe aici care in decurs de vreo 50 de pagini n-a inteles propozitia: DIGI Mobil e o retea EXCLUSIV 3G. Mai precis cuvantul exclusiv nu l-a inteles.

Acum putem merge mai departe. Posted Image

#8501
cipry022

cipry022

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 18.04.2008

View Postdanzi23, on 11 iulie 2014 - 20:32, said:



si in Italia
Era pe mâna cu mafia italiana
😂

#8502
o-stil

o-stil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 22.03.2008

View Postcipry022, on 11 iulie 2014 - 20:47, said:

Era pe mâna cu mafia italiana
��


Mai mult pe ureche decat pe mana. Posted Image

#8503
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
1 -0 la pauza

#8504
mariusescu2013

mariusescu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.02.2013
Attached File  uploadfromtaptalk1405105228690.jpg   29.82K   64 downloads
Mai are cineva probleme cu datele in Pitesti la ora asta? Imi arata ca e conectat, dar nu misca nimic :huh:

Attached File  uploadfromtaptalk1405105228690.jpg   29.82K   64 downloads
Mai are cineva probleme cu datele in Pitesti la ora asta? Imi arata ca e conectat, dar nu misca nimic :huh:

Attached File  uploadfromtaptalk1405105228690.jpg   29.82K   64 downloads
Mai are cineva probleme cu datele in Pitesti la ora asta? Imi arata ca e conectat, dar nu misca nimic :huh:

Attached File  uploadfromtaptalk1405105228690.jpg   29.82K   64 downloads
Mai are cineva probleme cu datele in Pitesti la ora asta? Imi arata ca e conectat, dar nu misca nimic :huh:

S-a rezolvat cu un restart :)

#8505
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View Postpustiux, on 11 iulie 2014 - 19:13, said:

@mozsos - discuta cu ceva entitate juridica pe partea de telecom sa te lamureasca.
Am discutat eu, domnisoara de la departamentul antifrauda, dupa cum am spus, era jurista. Ma lua cu niste abureli, niste chestii relative, clauze contractuale etc. si dupa ce i-am zis ca si eu sunt jurist si ca primul lucru care l-am facut a fost sa citesc contractul, a cam lasat-o moale. Mi-a bagat placa cu "asteptati sa primiti un raspuns oficial al companiei la sesizarea depusa si daca nu sunteti multumit puteti face reclamatie la organele abilitate". Sunt de-a dreptul penibili, sincer. Niste juristi de doi bani, care nici macar nu sunt in stare sa faca un contract calumea care sa poata apara interesele firmei. Eu i-as concedia pe loc! Ma aburea cu niste clauze si definitii care NU mi-au fost aduse la cunostinta si i-am zis ca imi pare rau, dar in contractul pe care eu l-am semnat cele spuse de ea NU exista, asadar sa purtam o discutie juridica bazata STRICT pe ce am semnat eu! Vai mama lor de juristii lu' peste!

View PostOctiPsy, on 11 iulie 2014 - 19:48, said:

Știi câte minute ai nelimitate? Fix 43200 de minute, dacă luna are 30 de zile, dacă are 31 se mai adaugă 1440 de minute. Și da, iarăși fac trimitere la contract...
De aici:
http://www.rcs-rds.r... Ed 6 Rev 6.pdf -» pagina 4, punctul 4.
Omule, in contractul meu NU scrie ceea ce tu ai postat! Nu stiu unde exista acei termeni si nici nu ma intereseaza! RDS-ul sa-si bage literele alea undeva! Mie NU mi-au adus asa ceva la cunostinta! Punct!

View Postmberila, on 11 iulie 2014 - 19:48, said:

măi, din ceea ce a scris boy4ever, abonamentul a fost suspendat nu pentru că a depășit un anumit număr de minute, ci a fost suspendat pe motiv de fraudă.
denumirea de fraudă este definită clar în contract
Asa mi-a spus si mie jurista lu' peste prajit! Si cand i-am zis sa imi arate UNDE, pentru ca la mine in contract NU exista aceasta definitie, imi spunea ca tuta sa mai caut! Sa caute ea si sa imi arate! Contractul meu ei il au, sa-i vad cand mi-au dat sa semnez ceea ce ei afirma!

Edited by boy4ever, 11 July 2014 - 21:56.


#8506
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Nu tin partea RDS-ului, insa sa ajungi sa vorbesti de ordinul miilor si zecilor de mii de minute, in strainatate, cu un abonament de 5 euro si sa mai fii apoi si revoltat, mi se pare aproape de neinteles, ca sa nu spun altceva.... RDS nu a introdus initial acele clauze intrucat s-a gandit ca are de-a face cu oameni rezonabili. Repet, nu tin partea RDS-ului, insa observ si in aceasta problema, ca in multe altele din societatea romaneasca ca oamenii trag cu dintii, calca peste cadavre, numai lor sa le fie bine. Multe dintre aspectele relatiilor interumane nu sunt reglementate negru pe alb, sub forma unor legi, tocmai pentru ca se presupune ca oamenii se ghideaza si dupa bunul lor simt.

#8507
Deyutzu_AR

Deyutzu_AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.03.2012
sunt utilizator de cartel Pre Platita de la Vodafone si stau la casa si am de la Digi _ Cablu + Net + Tel Fix _ m-am interesa daca as putea sa imi portez numarul meu de cartela ( il am de ceva vreme si nu as vrea sa renunt la el) pe Digi si sa-mi fac Abonament de 5 Euro.cine se pricepe sa imi spuna de ce acte as avea nevoie si cam in cat timp s-ar realiza portarea si activarea abonamentului...multumesc frumos :)

Edited by Deyutzu_AR, 11 July 2014 - 22:21.


#8508
mozsos

mozsos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 29.04.2008

View PostDeyutzu_AR, on 11 iulie 2014 - 22:20, said:

sunt utilizator de cartel Pre Platita de la Vodafone si stau la casa si am de la Digi _ Cablu + Net + Tel Fix _ m-am interesa daca as putea sa imi portez numarul meu de cartela ( il am de ceva vreme si nu as vrea sa renunt la el) pe Digi si sa-mi fac Abonament de 5 Euro.cine se pricepe sa imi spuna de ce acte as avea nevoie si cam in cat timp s-ar realiza portarea si activarea abonamentului...multumesc frumos Posted Image

ai nevoie de buletin, seria cartelei sim pe care doresti sa o portezi sa o stii sau sa fie la tine, vei primi un nr digi pe loc, portarea se rezolva in 2 zile

#8509
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
de cartea de identitate ai nevoie si de simul actual ca sa ia seria de pe el. in maxim 3 zile ești portat. pana la portare ți se da un sim cu nr provizoriu . in ziua portarii același sim preia numărul portat.  verifica înainte dacă stai bine cu semnalul de la Digi sa nu ai surprize neplacute

#8510
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
@atractiv2007 - te rog sa inveti sa scrii, sa folosesti semnele de punctuatie si abia dupa aceea sa te dai cocos. Multumim anticipat!

#8511
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
RDS a incheiat un acord de roaming national pe 2 ani, care includea si folosirea retelei 2G a Vodafone. Acum nu stiu de ce o dau la intors, multi poate s-au abonat pentru ca aveau semnat Digi Mobil R 2G. Acum ce vor face? Acel acord a existat, din moment ce inregistrarea in Vodafone 2G a fost posibila. Doi ani sa isi respecte angajamentele, si RDS si Vodafone! Ce treaba are "RDS este o retea exclusiv 3G"? Dar MVNO-urile din alte state ce sunt? Exclusiv 0 (zero) G! Ce inseamna, ca taie accesul utilizatorilor la TOT? Nu-i inteleg pe cei care tin partea operatorului cu atata inversunare. Sunteti platiti bine, oare? Tratati problemele STRICT din punct de vedere juridic, va rog! Moral nici eu nu sunt de acord cu sunatul 10.000 de minute pe luna, insa JURIDIC era dreptul meu! Iar aceste chestiuni, respectiv contractele, intelegerile dintre doua parti de aceasta natura, se trateaza strict JURIDIC!

Sper ca e cineva care a inteles. RDS a spus PUBLIC si OFICIAL ca au incheiat un acord de RN pe 2 ani! Legea ii OBLIGA pe cei de la Vodafone sa accepte! Daca acum nu le mai convine, nu e vina utilizatorilor. Pe ei (utilizatori) ii doare in cot de faptul ca acum nu le mai ies calculele, cum si pe operator il doare in cot daca inainte de scadenta facturii eu imi lovesc masina si raman fara bani sau sunt dat afara de la serviciu si nu mai am resurse financiare sa imi onorez platile catre ei!

#8512
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@boy4ever scrie acolo cum ofera voce/sms? Prin ce retea? Eu cred ca nu.
Dupa ce se activeaza datele in RN o sa ne trezim ca unii vor si 4G...

Deci eu vreau 4G in RN ca asa e in contractul semnat....

#8513
mozsos

mozsos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 29.04.2008
@boy4ever
degeaba le explici, rds e exclusiv 3G, pe toti ii doare undeva RN si chestii juridice..

#8514
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
boy4ever du te frate si da I in judecata ziceai ca ești jurist. cere si despăgubiri dar mai lasă ne ca nu știu câți îți citesc romanele

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate