Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Keratoconus

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
MihaiGherasim

MihaiGherasim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 31.05.2013
Dragi prieteni,

Am fost diagnosticat cu Keratoconus acum aprox. 8 ani. Dat fiind faptul ca la momentul respectiv a fost un soc destul de mare m-am interesat in toate directiile ce as putea face. Timp de un an am tot incercat sa port lentile dure de contact (a fost imposibil deoarece nu l-am putut tolera sub nicio forma), am fost la o consultatie la Cluj Napoca (daca imi aduc bine aminte era vorba de un inel artificial sau ceva de genul) si m-am agitat destul de tare dar, spre rusinea mea, pe masura ce a trecut timpul, am mai fost doar la cateva consultatii (o data la 2 ani) si m-am multumit ca boala nu a mai evoluat.
A venit vremea sa ma ocup mai indeaproape de aceasta afectiune si as vrea sa va intreb (pe cei care au aceeasi problema) daca mai nou se pot face demersuri, daca se poate opera, daca cunoasteti vreun medic bun (de preferat in Bucuresti) la care ma pot duce la un consult si in general orice sfat este foarte bine venit.

Multumesc anticipat.

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Iti recomand Ama Optimex, mergi la Dr. Mircea Filip. Am auzit multa lume multumita de serviciile de acolo. Suna si fa o programare din timp la el, sanse mari sa te programeze peste 3 saptamani sau chiar mai mult, de obicei are programul foarte incarcat. Acum cativa ani am fost la ei pentru un implant de cristalin la ambii ochi (o persoana foarte apropiata cu miopie forte). A costat nitel mai mult decat in alte parti, dar operatiile au fost cu succes de 100%. Dupa implant i s-a spus ca sunt sanse foarte mari sa faca cataracta secundara. Asa a fost, dar s-a rezolvat tot acolo cu laser in pretul operatiilor initiale, nici un banut in plus.
Mergi si vezi ce variante ai, daca nu esti convins poti sa cauti raspuns si la alti doctori. Bafta!

Edited by Lesbianu, 08 April 2014 - 09:04.


#3
MihaiGherasim

MihaiGherasim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 31.05.2013

 Lesbianu, on 08 aprilie 2014 - 09:03, said:

Iti recomand Ama Optimex, mergi la Dr. Mircea Filip. Am auzit multa lume multumita de serviciile de acolo. Suna si fa o programare din timp la el, sanse mari sa te programeze peste 3 saptamani sau chiar mai mult, de obicei are programul foarte incarcat. Acum cativa ani am fost la ei pentru un implant de cristalin la ambii ochi (o persoana foarte apropiata cu miopie forte). A costat nitel mai mult decat in alte parti, dar operatiile au fost cu succes de 100%. Dupa implant i s-a spus ca sunt sanse foarte mari sa faca cataracta secundara. Asa a fost, dar s-a rezolvat tot acolo cu laser in pretul operatiilor initiale, nici un banut in plus.
Mergi si vezi ce variante ai, daca nu esti convins poti sa cauti raspuns si la alti doctori. Bafta!
Multumesc!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate