Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

Noul portofoliu de abonamente Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
565 replies to this topic

#523
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Pe 3 luni, nu, cel putin oficial. Poti merge in shop sau la un dealer sa negociezi alt abonament pe o perioada mai mica. Dar toti iti vor spune de fluture 11

#524
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View Postbiogood, on 22 septembrie 2014 - 17:44, said:

Aaa merci, nu stiam ca se poate specifica in contract treaba asta cu trecerea la N10. E altceva.

Si

View Postbiogood, on 22 septembrie 2014 - 17:37, said:

@bethlen, da dar nu iti garanteaza nimeni ca dupa fluture 11 poti trece la N10, in trei luni se pot intampla multe si nu vreau sa risc. Am aceeasi parere, abonamentele actuale sunt incredibil de slabe si nu merita banii dati pe ele. Poate doar cu o oferta locala care dubleaza numarul de minute nationale, daca mai exista. De asta am si intrebat.

Ai timp 3 luni sa vezi daca esti in stare sa obtii N10 si daca nu poti, parasesti reteaua fara obligatii dupa 3 luni.

As fi curios sa vad pe cineva care a incercat timp de trei luni sa negocieze N10 si nu a reusit ;)

Pana acum nu am vazut asa ceva.



#525
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Posttassadar, on 27 septembrie 2014 - 19:11, said:

Si

Ai timp 3 luni sa vezi daca esti in stare sa obtii N10 si daca nu poti, parasesti reteaua fara obligatii dupa 3 luni.

As fi curios sa vad pe cineva care a incercat timp de trei luni sa negocieze N10 si nu a reusit Posted Image

Pana acum nu am vazut asa ceva.
Nu vreau N10 pentru ca am deja. Vreau unul de 2 euro pentru fiul meu si nu doresc Digi. :)

#526
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Posttassadar, on 27 septembrie 2014 - 19:11, said:

Pana acum nu am vazut asa ceva.
Probabil ca o fi, dar nu apare documentat aici.

#527
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Salut,

Daca vreau minute si sms-uri nelimitate national si cel putin 1.5 GB de internet, ce abonament sa aleg ?.

#528
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 26.02.2010
NE10.
@victor, incearca fluture pe 3 luni si apoi dupa 1 luna, cere abonamentul de 2 euro.

#529
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009

View Postbethlen, on 27 septembrie 2014 - 18:19, said:

Fluture 11 poate fi incheiat pe 3 luni. Dar e un soi de struto-camila, nu e un veritabil abonament. Din cate stiu, creditul nu se pierde

creditul il folosesti pentru apeluri sau sms-uri  sau iti activezi o extraoptiune. daca vrei sa folosesti doar resursele de baza din Fluture 11 - adica 200 minute in orange + 200sms in orange si acumulezi creditul pana la sf. perioadei contractuale si nu il consumi- il pierzi
acest credit nu poate fi transferat

Edited by pazzno1, 27 September 2014 - 23:34.


#530
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Nu vorbeam de creditul din abonamentul fluture. Daca citesti o postare mai sus iti dai seama despre ce credit era vorba

#531
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostV_i_c_t_o_r, on 27 septembrie 2014 - 18:16, said:

As dori sa trec un prepay pe abonament. Ma intereseaza care abonamente pot fi incheiate pentru o perioada contractuala de 3 luni. Creditul de pe prepay va intra in contul noului abonament incheiat?
Salut,
Pentru activarea unui nou abonament, iti recomand sa te adresezi unui magazin Orange. Colegii mei iti vor prezenta toate ofertele disponibile.
La trecerea pe abonament, poti folosi creditul disponibil pe cartela si creditul disponibil in programul Phone Credit, ca reducere, pentru factura lunara de servicii sau pentru factura de achizitie device (telefon, tableta, modem, router) la abonare, in limita a 100 Euro.
O zi buna,
Orange Helper

#532
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View PostOrange_helper, on 28 septembrie 2014 - 08:37, said:

Salut,
Pentru activarea unui nou abonament, iti recomand sa te adresezi unui magazin Orange. Colegii mei iti vor prezenta toate ofertele disponibile.
La trecerea pe abonament, poti folosi creditul disponibil pe cartela si creditul disponibil in programul Phone Credit, ca reducere, pentru factura lunara de servicii sau pentru factura de achizitie device (telefon, tableta, modem, router) la abonare, in limita a 100 Euro.
O zi buna,
Orange Helper
Multumesc. Asa voi face.
Am cartea de identitate la preschimbat (dureaza 3 saptamani!) - in conditiile in care sunt deja client Orange, pot incheia un nou abonament cu pasaportul si carnetul de conducere sau mai astept pana "iese" cartea de identitate din laboratoarele politiei?

#533
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostTheAdi, on 27 septembrie 2014 - 21:34, said:

Salut,

Daca vreau minute si sms-uri nelimitate national si cel putin 1.5 GB de internet, ce abonament sa aleg ?.
Salut,
Iti recomand sa consulti pachetele disponibile in oferta noastra actuala accesand pagina http://www.orange.ro...oce/index.html.
O zi buna,
Orange Helper

#534
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,560
  • Înscris: 15.05.2010

View PostV_i_c_t_o_r, on 28 septembrie 2014 - 09:06, said:

Multumesc. Asa voi face.
Am cartea de identitate la preschimbat (dureaza 3 saptamani!) - in conditiile in care sunt deja client Orange, pot incheia un nou abonament cu pasaportul si carnetul de conducere sau mai astept pana "iese" cartea de identitate din laboratoarele politiei?

poti. se fac abonamente si cu permisul, cu siguranta se si modifica ;)

#535
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postpupama, on 28 septembrie 2014 - 09:30, said:

poti. se fac abonamente si cu permisul, cu siguranta se si modifica Posted Image
Am gasit: carte de identitate/buletin de identitate/carte de identitate provizorie şi permis de conducere, card bancar sau talon de pensie...
http://www.orange.ro...abonare-ro.html
Asa ca mai stau pana am voi avea cartea.

#536
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
"oferta este valabilă până la 19 noiembrie 2014"

Probabil modificari odata cu oferta de Craciun dar nu e sigur nici asa.

#537
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 26.02.2010
Daca oferta digi este valabila pana la 31 decembrie, concurenta (Telekom) nu a rupt gura targului, pe acest principiu ”Las-o ca merge si asa!”

#538
tibi008

tibi008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 31.10.2006
La trecerea unui prepay la un abonament fluture 11 se cer si banii in avans pe cele 3 luni cumva ?

#539
kriiss

kriiss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 06.06.2005
Imi puteti spune si mie ce este cu Delfin 2 ? Ca nu gasesc info deloc .

Sa inteleg ca e o oferta de retentie ( ca sa nu  'pleci' la Digi !) care costa 2 EUR/luna ? Ce presupune ea ?

Vad ca nu e publica , se obtine usor  sau doar dupa ce ii 'ameninti' cu portarea ?

Mie imi expira perioada contractuala in noiembrie si vreau sa ma 'pregatesc' inainte . De 2 luni am devenit client RCS (TV/net) si evaluez daca sa ma mut si cu telefonia mobila.

Acum platesc 8 euro -  Delfin 4 + 4 euro optiune de net ( 500 mB/luna).

Edited by kriiss, 03 October 2014 - 10:11.


#540
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Posttibi008, on 03 octombrie 2014 - 09:57, said:

La trecerea unui prepay la un abonament fluture 11 se cer si banii in avans pe cele 3 luni cumva ?

Salut,
In legatura cu costurile de activare a unui abonament nou, acestea se solicita in magazinele Orange in functie de mai multe criterii.
O zi buna,
Orange Helper

View Postkriiss, on 03 octombrie 2014 - 10:10, said:

Imi puteti spune si mie ce este cu Delfin 2 ? Ca nu gasesc info deloc .

Sa inteleg ca e o oferta de retentie ( ca sa nu  'pleci' la Digi !) care costa 2 EUR/luna ? Ce presupune ea ?

Vad ca nu e publica , se obtine usor  sau doar dupa ce ii 'ameninti' cu portarea ?

Mie imi expira perioada contractuala in noiembrie si vreau sa ma 'pregatesc' inainte . De 2 luni am devenit client RCS (TV/net) si evaluez daca sa ma mut si cu telefonia mobila.

Acum platesc 8 euro -  Delfin 4 + 4 euro optiune de net ( 500 mB/luna).

Salut,
Te rugam sa ne oferi numarul tau de telefon intr-un mesaj privat pentru a verifica situatia.
O zi buna,
Orange Helper

Edited by Orange_helper, 03 October 2014 - 12:18.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate