Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

Hoție și jaf la Orange România! Acces 4G doar în vis!

- - - - -
  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Am făcut un abonament de 10 euro în ideea că voi avea acces și la rețeaua 4G. Acuma am fost sunat de un consultant și mi s-a spus că nu am acces 4G. Este o hoție și un jaf de o magnitudine nemaiîntâlnită. Am să scap și de acest abonament la ei, sunt niște mârlani!

Poa' să-și bage 4G-ul undeva, nu mai am nevoie de el.

Orange 4G există numai în reclamă, în practică ajungi la concluzia că e totul o țeapă, o spoială pt. fraeri!

Faptul că ultimele posturi sunt doar cu sesizări la adresa lor nu e o pură coincidență.

Edited by benis, 23 March 2014 - 12:25.


#2
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
in ce oras esti? ai telefon combatibil 4G?

#3
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Da. Sunt din Timișoara.

#4
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Ai zis tu ca ai 4g sau te-au fraierit ei ca ai?

#5
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Cred ca e mai degraba ignoranta celui care ti-a incheiat abonamentul decat o politica sistematica a Orange. Oricum, trebuie reclamat pentru ca nu e deloc normal sa se ofere informatii false la abonare.

#6
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Eu unul mă gândesc serios să reziliez în baza legii și să mai aștept un pic cu 4G-ul să scoată toți ofertele. De Orange sunt sătul pănă peste cap, scumpi și nesimțiți. Ok, aș înțelege dacă ar fi prima dată dar nu, la Orange ai lunar câte o supriză din asta. Pur și simplu sunt culmea tupeului.

 asasinuxp, on 23 martie 2014 - 12:36, said:

Ai zis tu ca ai 4g sau te-au fraierit ei ca ai?
Ei m-au fraierit. Dap, am picat de fraer. Am să-i ard și eu cu rezilierea și basta!

PS: Caut o rezolvare amiabilă cu Orange, dar nu mă aștept la așa ceva. Helperii să răspundă dacă există totuși așa ceva la Orange!

#7
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

 benis, on 23 martie 2014 - 12:35, said:

Am făcut un abonament de 10 euro în ideea că voi avea acces și la rețeaua 4G. Acuma am fost sunat de un consultant și mi s-a spus că nu am acces 4G. Este o hoție și un jaf de o magnitudine nemaiîntâlnită. Am să scap și de acest abonament la ei, sunt niște mârlani!

Poa' să-și bage 4G-ul undeva, nu mai am nevoie de el.

Orange 4G există numai în reclamă, în practică ajungi la concluzia că e totul o țeapă, o spoială pt. fraeri!

Faptul că ultimele posturi sunt doar cu sesizări la adresa lor nu e o pură coincidență.
Ei , citricii toxici, fanfaroni și hoțomani, abia oferă 4 G în câteva zone/perimetre foarte limitate, nici vorbă de o acoperire rezonabilă în locurile
în care tocmai aveai și dumneata nevoie de LTE / 4 G , succes-n lupta contra hidrei portocalii Posted Image frace benis-bănățeanulPosted Image

http://www.orange.ro...rire/index.html

Edited by Teophileos, 23 March 2014 - 13:09.


#8
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 benis, on 23 martie 2014 - 12:35, said:

Am făcut un abonament de 10 euro în ideea că voi avea acces și la rețeaua 4G. Acuma am fost sunat de un consultant și mi s-a spus că nu am acces 4G. Este o hoție și un jaf de o magnitudine nemaiîntâlnită. Am să scap și de acest abonament la ei, sunt niște mârlani!

Poa' să-și bage 4G-ul undeva, nu mai am nevoie de el.

Orange 4G există numai în reclamă, în practică ajungi la concluzia că e totul o țeapă, o spoială pt. fraeri!

Faptul că ultimele posturi sunt doar cu sesizări la adresa lor nu e o pură coincidență.

Salut,
Abonamentele de internet din oferta curenta pot fi vizualizate aici.
Abonamentul Colibri 10, in valoare de 10 euro TVA inclus, ofera primii 3GB la viteze 3G+ iar restul pana la 128 Kbps. Incepand cu abonamentul Colibri 16 primesti acces gratuit la serviciul 4G. Totusi, daca doresti acces la viteze 4G pe abonamentul tau Colibri 10, poti opta pentru activarea unei extraoptiuni, Net Speed. Aceasta extraoptiune este in valoare de 6 euro TVA inclus si iti ofera 500 Mb trafic de date + acces la viteze 4G.
In momentul de fata serviciul 4G este disponibil in Bucuresti, Brasov si Valea Prahovei. Cand acesta va fi exstins, vom publica informatiile aici.

Cu prietenie,
Orange Helper

Edited by Orange_helper, 23 March 2014 - 13:20.


#9
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
@ bogdan_78 Posted Image , abonamentul deținut de fracele nost, benis-bănățeanul Posted Image un Colibri 10, nu-i permite accesul la rețeaua 4 G ,
așa că din nefericire se pare că potrivit opticii citrice, degeaba strigă Posted Imagedumnealui

Edited by Teophileos, 23 March 2014 - 13:50.


#10
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Mda, soluția e rezilierea, îl mai țin 3-4 luni că nu am altceva și basta. Nu suport să fiu mințit pe față.

Edited by benis, 23 March 2014 - 13:42.


#11
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,964
  • Înscris: 14.08.2006
daca n-ai dovada scrisa ca ti-o zis ca iti da 4G, nu poti rezilia.

#12
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pai n-ai fost mintit, ti s-a explicat clar mai sus, ca n-ai acces la 4G cu abonamentul tau de 10 euro, chiar daca ar fi 4G in zona. Ai internet, dar n-ai fost instare sa te documentezi inainte... Sunt curios, ce moive o sa inventezi, cand vei cere rezilierea.

#13
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,893
  • Înscris: 25.01.2007
la Orange se minte mult si foarte mult.
scot consultantii lor dume pe banda rulanta, si nu numai aia de la parteneri, ci si aia din shop.
am intalnit ieri o femeie care a facut abonament de date de 13 euro si au vrajit-o aia, ca daca plateste in avans pe aia doi ani, nu o sa aiba nici o limitare, merge netul de rupe.
a platit pe toti 2 ani, evident, cand s-a terminat banda, mergea ca melcul, si a venit la mine sa vad ce are laptopul, ca o fi defect. ca doar i-au zis aia ca are net nelimitat la viteza mare.
la fel de evident, conectat la netul meu prin cablu, laptopul zbura, pe stickul ei abia deschidea mess.
amuzant e ca nici macar sms la 415 sa vad cost control nu am reusit sa trimit, dadea esec. am incercat de pe modemul ei, de pe un option al meu, am pus si intr-un telefon cartela...
asta e, jegosii au facut o vanzare, probabil bonusurile merg, doar in tara asta ca sa traiesti trebuie apa, aerul si fraierul.

#14
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 21.04.2005

 benis, on 23 martie 2014 - 13:41, said:

Mda, soluția e rezilierea, îl mai țin 3-4 luni că nu am altceva și basta. Nu suport să fiu mințit pe față.

Deja cred ca le-au dat lacrimile celor de la Orange ca pierd un client de calibrul asta. Data viitoare cind te apuci sa semnazi contracte ,casca ochii cit cepele la clauze si la ce anume ofera.

#15
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

 slai, on 23 martie 2014 - 14:08, said:

la Orange se minte mult si foarte mult.
scot consultantii lor dume pe banda rulanta, si nu numai aia de la parteneri, ci si aia din shop.
am intalnit ieri o femeie care a facut abonament de date de 13 euro si au vrajit-o aia, ca daca plateste in avans pe aia doi ani, nu o sa aiba nici o limitare, merge netul de rupe.
a platit pe toti 2 ani, evident, cand s-a terminat banda, mergea ca melcul, si a venit la mine sa vad ce are laptopul, ca o fi defect. ca doar i-au zis aia ca are net nelimitat la viteza mare.
la fel de evident, conectat la netul meu prin cablu, laptopul zbura, pe stickul ei abia deschidea mess.
amuzant e ca nici macar sms la 415 sa vad cost control nu am reusit sa trimit, dadea esec. am incercat de pe modemul ei, de pe un option al meu, am pus si intr-un telefon cartela...
asta e, jegosii au facut o vanzare, probabil bonusurile merg, doar in tara asta ca sa traiesti trebuie apa, aerul si fraierul.
apa, aerul și fraierul, agenții corozivi care distrug fibra daco-romană a acestui blând dar brav popor horrortodox, ieuropian și demonocrat Posted Image
citricii lucră cu materialul clentului, recte neaoșul rumun Posted Image

#16
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Nu te-au mințit, e pe site oferta. Nu ai acces la 4g la acești bani ( 10 euro). Poate ți-a spus vreunul din shop de oferta asta inexistentă sau de la dealer. Nici nu cred că este încă disponibilă rețeaua 4g în Timișoara ( Cimișoara, ca să fiu și eu bănățean, că mi-ar place). Îți înțeleg supărarea și sunt în asentimentul tău.Posted Image
http://www.orange.ro...-mobil/colibri/

P.S. De acord cu voi, dar nimeni nu-ți dă acces la 4g la banii ăștia.

Edited by vio73, 23 March 2014 - 14:46.


#17
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Una-i ce scrie-n contract, alta ce zice angajatul si alta ce-ntelege clientul.

#18
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Poate o fi vreo ofertă locală unde ți se dă acces la 4g.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate