Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Armored Warfare

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
5428 replies to this topic

#4753
cata1970

cata1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 21.12.2007
L-au facut praf...Pe langa aiureala cu misiunile( in loc de hydra,de ex, am prins mereu alta mapa,desi eram in timpul indicat) parca au prostit si mbt-urile...Leo 2x parca e mai lent,in t14 armata  intra cam tot frontal de la botii mbt...

#4754
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
falimente tu esti veteran ! esti din beta ,restu oleaca mai tarziu.

#4755
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

View Postxvmhunt, on 22 martie 2019 - 17:29, said:


Primul screen e Zero Hour si al 2-lea este Ghost Hunter. Misiunile astea doua nu au acelasi reward. Vezi daca prinzi un Zero Hour in zilele urmatoare cu ceva tier 10 si fa comparatie. Ar fi fost interesant daca aveai un screenshot cu detail score pentru ca acolo se vedea reward-ul fix pentru misiune, primary, secondary, damage, spotting etc..

#4756
goguxx2000

goguxx2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.09.2006

View Postaguaborne, on 23 martie 2019 - 15:01, said:

falimente tu esti veteran ! esti din beta ,restu oleaca mai tarziu.

Me too Posted Image

#4757
goguxx2000

goguxx2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.09.2006
Ăștia-s tâmpiți rău de tot Posted Image

În PVE intrarea în misiuni este ala-bala-portocala...habar n-ai în ce misiune ajungi!

Și-au avut update după patch...am crezut c-au rezolvat-o da..ioc...prea idioțiPosted Image

#4758
xvmhunt

xvmhunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 08.01.2019

View Posttar1901, on 24 martie 2019 - 01:09, said:

Primul screen e Zero Hour si al 2-lea este Ghost Hunter. Misiunile astea doua nu au acelasi reward. Vezi daca prinzi un Zero Hour in zilele urmatoare cu ceva tier 10 si fa comparatie. Ar fi fost interesant daca aveai un screenshot cu detail score pentru ca acolo se vedea reward-ul fix pentru misiune, primary, secondary, damage, spotting etc..
In primul sunt peste 7400+ xp, in al doilea putin peste 1200 XP. Si toate bataliile din acest path se rezuma la ceva peste 1000 xp. Nu se poate compara cu ce era inainte, chiar daca recompensa finala este cam acceasi. Inainte de path trebuia sa o dai in bara rau de tot ca sa scoti sub 4000 basic xp. Chiar daca la general nu par a fi diferente, aceasta "mica" modificare o sa atarne greu daca ai misiuni in care trebuie sa acumulezi un anumit numar de basic xp.

Imi mai trebuie 112 coins si primesc Abramsul cu cositoare. Mi-ar fi placut si T-54, dar am renuntat aproape din start la el (majoritatea misiunilor implica pvp si cer enorm de multe lupte), Renuntasem la tot, dar cu prelungirea asta mi-am zis sa castig totusi un tanc, altfel erau bani aruncati aiurea.

Edited by xvmhunt, 24 March 2019 - 22:37.


#4759
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Pana zilele astea nu am prea jucat AW de cand au facut server merge si vad ca jocul are o problema mare in PvE. Pana recent daca jucam in PvE ma puteam baza pe o echipa care stia cat de cat ce face. Chiar daca nu erau jucatori "mov"(din WoT) tot se descurcau, faceau ceva damage si ceva kills si mai important supravietuiau pana sfarsit. Mai mureau 1-2 in misiunile Hard dar nu era problema pentru ca majoritatea foloseau repair kit si nu se punea problema sa nu castigi.

Acum vad ca s-a schimba jocul. In jumatate din misiuni echipa este atat de slaba incat 3-4 jucatori mor in primele 5 minute si nu ai cu cine sa termini misiunea. Iar in celalta jumatate abia reusesti sa castigi meciul daca ai un tanc care poata "sa care" echipa. Alta problema este ca nu folosesc repair kit. Baga un rush tampit, mor in 2-3 minute si sta e tot.

Cand te uiti la nume celor care au murit vezi ca sunt scrie in chirilica ori au un nume care suna ruseste ori sunt intr-un batalion cu numele scris in chirilica. Ce naiba, sunt jucatori rusi care joaca un joc cu tancuri. Nu au jucat WoT, nu au invatat nimic? Merg cu MBT-ul in mijocul campului si stau intorsi pe latura in timp ce AI-ul le trage lovitura dupa lovitura. Nu-i vad sa se retraga sau sa foloseasca trenul pentru protectie. Se duce cate unul in cercul de capture-base, vin peste el 3-4 AI-tanks si tot acolo sta pana cand moare. Se pare ca au doar o singura directie, inainte si atat.

Rusii astia folosesc tactici bune de al doilea razboi mondial. Toata turma inainte si strigat "ura!!". 10 tancuri inainte contra unui tanc inamic ramas fara benzina si cu un sfert de muntie, victorie "ura!" Problema-i ca in joc sunt doar 5 jucatori si 25 de AI-tanks care trag bine si te vad inainte sa-i vezi tu.

Jocul asta are sa fie distrus de rusi, ori de fima ori de jucatori.

#4760
xvmhunt

xvmhunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 08.01.2019
Le-a ieftinit Putin vodca. Posted Image
Aia care sunt, bine ca sunt. Problema e in PvP ca ti-e mai teama de rusii din propria echipa decat de aia din fata. Trag in tine si cand li se pare ca te uiti urat la ei cu teava tunului.
Cu primul m-am ars rau, ca i-am returnat fara sa gandesc prea mult. El cu Obj, eu cu Sheridan. Praf m-a facut! Am invatat lectia si ii las in pace... pana ii prind intr-o pozitie vulnerabila, imposibil sa riposteze. Posted ImageCand trage cate o maimuta din asta in mine, aia din fata imi devin prieteni. Ii las sa faca ce vor, eu am de platit polite maimutei.

Edited by xvmhunt, 28 March 2019 - 11:11.


#4761
xvmhunt

xvmhunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 08.01.2019
Niste daruri.

#4762
goguxx2000

goguxx2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.09.2006
Mulțam @Falimente :)

#4763
goguxx2000

goguxx2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.09.2006
Se pare c-am avut noroc la lăzile moca Posted Image

Attached Files



#4764
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
ce le faci???

@tar1901

Attached Files



#4765
goguxx2000

goguxx2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.09.2006
E bună sărăcia Posted Image

L-am câștigat pt 24h...

Attached Files



#4766
yolo4ever

yolo4ever

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 10.01.2018
prea cloneaza aw wot. pacat aveau potential.

#4767
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Daca nimeresti echipe pline de rusi meciul este ca si piedut.

Pe de o parte jocul a fost facut praf de mail.ru si pe de alta jucatorii astia rusi sunt retardati rau.

Ce a facut mail.ru? In "Armored Warfare" nu prea mai exista "armor". Daca te uiti in armor inspector vezi ca majoritatea MBT-urilor sunt verzi rau de tot inclusiv la armura frontala. Si la Challenger 1 care era "rosu" la orice T7-T9 cu exceptia LFP-ului care e slab la toate tancurile. Acum are niste gauri mari in turret ring de o parte si de alta la armura frontala. In plus AI-Tanks superior sau lieutenant care primesc pen si damage. Astia penetreaza orice daca-i prin in camp deschi.

Nu ar fi o problema asa de mare daca ai avea o echipa cat de cat ok dar tot mai des pici cu din astia care au numele scris in chirilica si in general sunt foarte slabi. MBT-urile franceze sunt cam slabute dar pot fi jucate daca folosesti terenul ca sa te protejezi. Din pacate rusii astia inainteaza cu i-a invatat bunicul lor, direct inainte prin mijlocul campului. Daca-i ataca 3 AI-Tanks ei continua sa iasa din cover ca sa traga o data si sa incaseze 3 bucati. Asta pentru cei care stiu sa foloseasca teren/cover.

Nu e de mirare ca pierzi 1/3 sau mai mult din misiunile PvE.

Attached Files



#4768
cata1970

cata1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 21.12.2007
Odinioara era eveniment daca pierdeai in PVE...Cand am inceput sa il joc,parca nici tier 9 nu aparuse. Challenger 1 rupea tot in pve( Ariette era de asemenea ,foarte bun)  Artileriile boti erau suportabile,te fereai usor de ele dupa ce cunosteai hartile.Ce jucat era la un moment dat T90MS!...Cred ca la aparitie , era OP. iar botii nu prea stiau,sa zic asa,sa traga in singurul loc vulnerabil ,frontal (placa inferioara) Treptat ,MBT-urile au fost nerfuite,au scos artileriile dar au aparut botii cu ATGM,din ce in ce mai precisi, plus alte schimbari(dar nu in bine,totusi) iar in prezent PVE  hard, e praf...

Edited by cata1970, 03 April 2019 - 20:42.


#4769
goguxx2000

goguxx2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.09.2006
Toată lumea țipa că PVE-ul e prea ușor și că-l vor făcut mai greu...

No, l-au făcut mai greu Posted Image

Și așa nu mi se pare că-i nașpa...poate la tiere mici să fie un picuț mai greu...

Da la tiere mari pierzi odată la 10 meciuri...și nici atunci de multe ori.
Sunt câteva hărți care-s mai greuțe dacă nu ai noroc de echipă bună dar per global mi se pare ok Posted Image

#4770
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Nu cred ca l-au facut mai greu. AI-ul are cam aceleasi miscari care le-a avut si acum 6 luni doar ca acum nu mai distruge module asa de des.

In schimb s-au mult echipele. Acum toate meciurile au jucatori rusi care sunt in general foarte slabi, tomate din WoT.  Daca ai nimerit echipa cu 3 rusi ai sanse foarte mari se pierzi pentru ca in 2 jucatori nu poti termina misiuni PvE Hard. Chiar si la tier 10 cu MBT astia mor rapid si ies din meci in doua minte. Daca ai echipa fara rusi atunci meciul este destul de usor pentru ca ai echipa de 5 pana la sfarsit.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate