Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Armored Warfare

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
5427 replies to this topic

#4789
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
da asta pare as cu 74% dar sant multi sub 60% , am prins ieri pluton [RAPID] nu pareau rusi, cu chinezu mbt ala premium de 10 si morti de doua ori si 4500 dmg pe phalanx ,inainte nu erau asa de multe ciurucuri si sant destul de multi si de dincolo de apa cea mare.

#4790
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018
Din cate am vazut in ultima saptamana PvE-ul arata cam asa:

-PvE Medium(Challenging?) este populat in majoritate cu jucatori din EU/NA sau jucatori care nu au nume in chirilica sau "russian-sounding". In general sunt activi si stiu sa joace destul de bine. Desi AI-ul are auto-aim si urmareste jucatori care nu sunt spotted nu are prea multe tancuri "Superior". Daca faci greseli mori la fel de repede ca pe Hardcore. In majoritatea meciurilor ai echipe bune si poti sa castigi fiecare meci.

-PvE Hard/Hardcode poate fi castigat destul de usor cu o echipa buna din pacate majoritatea jucatorilor sunt din Rusia si sunt foarte slabi. Ori sunt campers care nu se misca 100m de pe loc ori sunt Rambo-players care mor in mai putin de un minut si pleaca. Pe scurt nu ai cu ce echipa sa termini meciul.

Chiar nu-i inteleg, in momentul de fata daca intrii in PvE Hard fara pluton pierzi 90% din meciuri si nu castigi mai nimic XP si credits. Tomatele astea rusesti incearca sa faca "daily double" ala din WoT cu tancul la care fac grid. Sunt dispusi sa piarda 10 meciuri in PvE hard ca sa aiba o victorie cu +30% XP in joc sa castige doua meciuri in PvE Med din care sa scoata mai mult XP.

#4791
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 05.03.2011
Ai dreptate...situatia este cam de felu:

Attached Files



#4792
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018

View Postcristi_74, on 22 aprilie 2019 - 17:36, said:

Ai dreptate...situatia este cam de felu:

Cu PvE SpecOps risti sa pierzi timpul. Pana la tier 8 nu sunt mai grele decat un PvE-Medium dar misiunile sunt lungi si cam trebuie sa folosesti repair-kit. Rusii in general nu folosesc repair kit, mor si asta e tot. Sunt multi care intra cu tot felul de paper-tanks gen VBL sau AFV, incaseaza 3 lovituri si sunt gata.

SpecOps tier 9-10 sunt un fel de Harcore-raiding unde ai nevoie de echipa "pro" care intre cu tancuri potrivite, MBT-uri si high-DPM tanks. AI-ul are multe tancuri pe care trebuie sa le omori intr-un timp scurt. Chiar daca ai o echipa care stie sa joace cat de cat si nu a murit nimeni risti sa pierzi la timp.

Acum joc mai mult PvE Challenging chiar si la tier 10 pentru ca nu am chef sa pierd meciuri non stop pe Hardcore jucand in echipe cu 4 Serg/Иван/водка

#4793
xvmhunt

xvmhunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 08.01.2019
Nitica adrenalina nu strica. Oricum botii din hardcore depasesc in inteligenta minim jumatate din gloata din WoT. Stiu cand sa traga, unde sa traga, cum sa se retraga. Chiar imi plac.
Stiu chiar sa flancheze si ai cam sfeclit-o daca te prind la inghesuiala si nu te retragi cat ai ceva dintanta fata de ei.

Edited by xvmhunt, 28 April 2019 - 21:40.


#4794
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018
In jocuri a fost tot timpul complicat sa faci oponenti AI. Sunt cateva FPS-uri care au oponenti AI mai ok-ish dar in general jocurile au AI ori prea slab ori prea over-powered. In jocuri gen AW/WoT nu merge sa tragi in "mijloc" la un target ca in jocuri FPS. E mai complicat sa faci un AI-bot dinamic asa ca Obsidian s mail.ru au trisat. Pentru AI-bots exista un combat system diferit fata de cel pe care-l au jucatorii. Nu folosesc spotting sau aim mechanics.

View Postxvmhunt, on 28 aprilie 2019 - 21:27, said:

Stiu cand sa traga, unde sa traga, cum sa se retraga

Trag tot timpul au linie directa si target-ul e spoted. Toate modelele de tank au un "Target-map" cu puncte pe care AI-ul le loveste cu precizie de 100% iar "retragerea" aia face parte din move-scripts. Cand ataca se misca inapoi dupa ce a tras, asta-i tot. De exemplu: C13 TUA din linia franceza are un map defect. Chiar daca esti complet expus AI-ul trace in ceva punct in care nu-i poate da pen sau trage dupa turela si face minim damage.

Stilul de joc in AW nu e usor de definit. Eu unul nu vad niste reguli pe care le poti urma ca sa fi jucator din ala "mov din WoT". Ataca dar ai grija si la protectie. Inainteaza dar fara sa te expui prea mult. Adapteaza totul in functie de tanc, misiune si echipa. Totul tine de experienta. Sincer nu vad un AI care sa joace AW cu aceiasi mecanica pe care o folosesc jucatorii.

Asa ca mail.ru a facut AI-bots cu scripts si cheat mechanics. Trebuie sa inveti care este comportamentul AI-ului si sa-l exploatezi.

Edited by tar1901, 30 April 2019 - 12:26.


#4795
xvmhunt

xvmhunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 08.01.2019
Si daca e asa usor, de ce va mai plangeti? Daca sunt doi in fata ta, te flancheaza. Daca apare unul din spate, se retrage cand tragi in el si apare doar atunci cand intorci tunul spre aia din fata. Ti-o da perversa.  Una peste alta, sunt mult mai inteligenti (vorba vine) ca acu' doi ani, pentru ca aplica tactici care le lipsesc multor jucatori.

#4796
xvmhunt

xvmhunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 08.01.2019
Am facut ceva modificari in calculator, jocul a fost reinstalat si nu am prinse decat cateva meciuri. Exceptand ala cu artileria, care a fost in stil "n-am ce face", toate sunt pe hardcore.
Attached File  01.jpg   319.39K   12 downloads

Infrangerea mi-o asum, caci am uitat o lectie de viata pe Cerberus, aceea de a nu mai ataca pe centru de cand cu unificarea serverelor.
Attached File  04.jpg   107.34K   15 downloads
Mi-am spalat pacatele cu tancul in urmatorul meci (se vede in lista). Tot pe hardcore.

In rest, tier 4, 5 sau 10, tancuri de plastilina, tot hardcore joc.
Attached File  02.jpg   119.83K   12 downloads
Attached File  03.jpg   89.21K   9 downloads
Attached File  05.jpg   133.03K   9 downloads

Pana mea, eu chiar ii vreau mai destepti si mai ucigatori, chiar daca se duce wr-ul spre 50%. Asa te cam plictisesti.

PS. Dupa cum se vede la spotting, nu stau ca tuta prin boscheti in fundul hartii. Acolo, in fata, fie ce-o fi. Posted Image

Edited by xvmhunt, 01 May 2019 - 16:50.


#4797
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
joc numai  hardcore din cauza zgarceniei ,vin mai multi bani decat de dincolo ,da ma bag numai cu zecari in ultimul timp.

#4798
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018

View Postxvmhunt, on 01 mai 2019 - 16:44, said:


PvE Hard tine mult de noroc.  De exemplu in meciul asta toti jucatorii sunt buni, chiar si Challenger 2 cu 12k dmg pentru ca tancul ala nu are DPM mai bun de atat. Daca 4 jucatori sunt decenti se poate castiga usor. Unele harti merg si cu 3 jucatori buni daca sunt in MBT-uri.

Din pacate am prins multe echipe in care 2-3 jucatori mureau dupa ce au facut 3k damage. MBT la tier 10 nu facea damage nici cat incasa. In fine, nu este nici o graba, merge si PvE Med. Nu sunt cine stie ce tancuri noi iar bani si free-xp am destul pentru cateva tancuri de tier 10. Poate mai scot de la naftalina ceva t10 sa vad cum se misca acum.

#4799
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 05.03.2011
Astazi pe Olavsvern(harta asta ma scoate din minti):vad 5 mbt....zic ca izbandim!Inainte de vapor,la cele 2 elicoptere,vz si leo dead,ceilalti 2 tembeli si-au activat Field Rebuild Kitul inainte de tunelul de dinainte de baza de reparatii!!!!!Cand am ramas doar cu Mercava, la penultima baza am stat la cap singur si babuinul statea langa mine langa baza...nu in baza!!!!!Mai fratilor,un bot cu IA de Pentium 2 are mai multa inteligenta decat astia!Fara un batalion cu care sa joci pluton pt misiunile astea,n-ai ce cautain SO pe medium dificulty,ce sa mai zic de hardcore sau insane!

Attached Files



#4800
Babacu61

Babacu61

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.05.2019
Salut la toata lumea,cum pot sa devin si eu membru pe forum?Sunt jucator activ de Armored Warfare si doresc sa imbogatesc pachetul de cunostinte.Multumesc.Numele meu in joc Hans-sandrock

#4801
Babacu61

Babacu61

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.05.2019

View Postxvmhunt, on 28 aprilie 2019 - 21:27, said:

Nitica adrenalina nu strica. Oricum botii din hardcore depasesc in inteligenta minim jumatate din gloata din WoT. Stiu cand sa traga, unde sa traga, cum sa se retraga. Chiar imi plac.
Stiu chiar sa flancheze si ai cam sfeclit-o daca te prind la inghesuiala si nu te retragi cat ai ceva dintanta fata de ei.

Salutam ,scuze ca va deranjez,vreau sa ma alatur grupului vostru,sunt jucator activ,insa in timp batalioanele la care am jucat s-au sfaramat,sera sau la sfarsit de saptamana sunt prezent,vreu sa imi imbogatesc cunostintele despre joc.Sunt in mare parte jucator de PVP,insa nu ma deranjeaza daca grupul joaca PVE.ID meu pe Armored Warfare este: Hans-Sandrock,daca aveti TS sau Discord,lasati-mi va rog Si mie calea de acces.Multumesc.

#4802
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018

View PostBabacu61, on 10 mai 2019 - 09:40, said:

Salut la toata lumea,cum pot sa devin si eu membru pe forum?

Care forum?

#4803
goguxx2000

goguxx2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.09.2006
Salut și bine ai venit aici! Posted Image

Eu joc singurel, nu sunt în nici un clan dar dacă te văd online când joc te pot invita la ceva partide.
User-ul meu din joc e goguxx2000.

PS - joc mostly PVEPosted Image

Edited by goguxx2000, 14 May 2019 - 11:24.


#4804
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
zici daca ne vedem? de cand cu invazia de rusi nu am prins pe nimeni cunoscut ! in joc aadrian35.

#4805
Babacu61

Babacu61

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.05.2019
da omule ti-am dat invite in joc
dai add te rog in joc numele meu este :Hans-Sandrock

#4806
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
incerc intruna la tier 8 cu alea premium pe hardcore dar nu-mi iese ,prea multi prea tutzi.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate