Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Armored Warfare

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
5428 replies to this topic

#3997
cata1970

cata1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 21.12.2007

 Gothan, on 22 aprilie 2017 - 04:29, said:

Rezumat, legat strict de MBT-urile cu care am jucat pana acum in PVE: WZ-1222 (ridicat la Tier 6), T-72B (Tier 6), Challanger 1 (Tier7) si M1A1 AIM (Tier8, fostul FSED Tier7).
Cu toate poti face push nesimtit si esti practic invincibil in fata botilor atat timp cat nu le oferi lateralele.
Din pacate, la ce raza de  vedere ai , e cam greu sa fii  mereu cu fata spre ei . Nu mi s-a parut chiar  sa fie invincibile mbt-urile.Din ce am jucat,doar chally 9/10 sunt  ok ,frontal.Leo de 9 si 10 ,de ex,mi s-au parut slabute in acest sens.

Edited by cata1970, 22 April 2017 - 20:06.


#3998
Gothan

Gothan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.04.2017
Imi pare rau ca nu am facut captura la un meci de ieri, cu acelasi tanc in aceeasi misiune, cu peste 9000 hp daune respinse de blindaj (8000+ nu au penetrat, restul au ricosat). Oricum, nici 5170 hp nu sunt de lepadat, in conditiile in care am fost cercetasul echipei (niciun coechipier nu a spotat mai mult de 9 tancuri).
Ieri m-am ales cu aproape 100.000, net. Azi, cu mult mai putin, din motive de secundare nefacute si epuizare a stocului de... din alea care te ridica la cer. Posted Image Tot acolo se vede ca nu a fost nevoie sa activez kit-ul de supravietuire pentru am pierdut mai putin de o treime din hp-ul tancului si nu ai cum sa ramai fara munitie la un reload de 9 secunde.

Attached File  T-72.jpg   311.35K   15 downloads

Fratilor, va pierdeti timpul la tier mare! Aici, jos, T-62 (tier 3) penetreaza orice cu 450 hp iar cel din poza are potentialul la 550 hp. Tancurile nu mai au ~1000 hp viata ci le-au facut atat de dolofane incat au hp-ul vechilor tier 8.
Nu folosesc retrofituri pentru ca nu stau deloc bine cu banii, dar nici nu le duc dorul. Energizantul l-am folosit din motive... vedeti bine in poza ce level am la comandant si tanchisti.  Acum ma concentrez pe event si sa cercetez cat mai rapid tancurile care deblocheaza retrofiturile premium.

Edited by Gothan, 23 April 2017 - 06:41.


#3999
Gothan

Gothan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.04.2017
Rezumatul meciului F.C Boti vs. Unirea Tantalai:

Minutul 1: Lovitura de incepere! Tantalaii ataca pe toate liniile.
Minutul 2: Goooool Botii! VBL paseaza neglijent in propriul careu, adversarii intercepteaza, fault si eliminare. 1-0
Minutul 2: Profitand de nervozitatea adversarilor, adversarii provoaca eliminarea celui de-al doilea tantalau si inscriu in poarta goala. 2-0
Minutul 3: Portarul tantalailor, Ivan T-90, este surprins de o lovitura ce nu se anunta periculoasa. Penalty si eliminare celui de-al treilea tantalau. 3-0
Minutul 4: Arbitrul opreste meciul pe motiv de forfait si trimite la cabine si restul tantalailor.

Attached File  ScreenShot0000.jpg   596.9K   17 downloads

Este de departe cel mai mare fiasco de cand joc. Cei trei tantalai au adunat impreuna sub 5000 hp.

Edited by Gothan, 23 April 2017 - 17:11.


#4000
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 Gothan, on 23 aprilie 2017 - 06:36, said:


Nu folosesc retrofituri pentru ca nu stau deloc bine cu banii, dar nici nu le duc dorul.

cum bre nu stai bine cu banii? eu cand am intrat, dupa update, am gasit 38.000.000 de credite (compensatie pt inlocuirea retrofiturilor de pe tancuri) ...e adevarat ca nu mi-au ajuns ca sa pun retrofituri pe toate tancurile dar macar pt alea cu care joc mai des si pt alea premium, tot mi-au ajuns

am gasit si 1200 gold...si am mai primit 300 gold de la misiunile pe cele 3 zile in care am jucat..vad ca azi nu mi-a dat gold desi am jucat mai mult de 4 meciuri...poate intra mai tarziu

#4001
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
cel mai scurt meci ! am dat play si dupa 5 sec gata .

Attached Files



#4002
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
1. compensarea in bani pe care au dat-o cat v-a ajuns?
2. a dat cineva reset progression? cum este?

#4003
cata1970

cata1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 21.12.2007
Cred ca nu se inselau cei care afirmau ca  ca jocul asta se ''wotizeaza''...Pana la ultimul update, ca se strica tunul,motorul sau vreo senila nu era mare bai,conta prea putin. Acum e total diferit ,kitul de reparatie devine indispensabil. Cu thunderbold 2 ,de exemplu, o racheta de la un bot a teminat turela,tunul si inca ceva pe acolo , iar timpul de reincarcare a devenit mai mult decat dublu( parca era artilerie)
Cu t14 Armata,turela se blocheaza intr-o veselie.Nu mai zic ca la mbt-uri sar senilele mai mereu iar botii sunt acum si mai destepti,tintesc repetat in ele si ramai neajutorat,cu lateralele expuse...
Iar creditele (fara boost etc.) sunt ,parca,si mai mici( chiar si la rezulate ok)

Edited by cata1970, 26 April 2017 - 18:32.


#4004
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,287
  • Înscris: 25.02.2009
Io am reinstalat jocul acum cu ocazia patch-ului nou si am rezistat... 2 meciuri. E drept ca nu am jucat de catrva luni dar mie unu sincer mi se pare.. de copii. Pe bune, un meci in Pve si un in Pvp dar io il tineam minte mai realist, alt feeling, altfel era atmosfera, altfel aratau tancurile, hartile, detaliile.. si l-am jucat cu tot pe maxim.
Drept e ca is mai interesat de istorie si tancele de dincolo imi plac mai mult... Cele istorice clar. Una peste alta il mai las cateva luni, poate se mai maturizeaza... poate...

#4005
Gothan

Gothan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.04.2017
NaturalBornUninstall? Posted Image

 Danubian, on 21 aprilie 2017 - 14:30, said:

mamaaaaa, am jucat cu arty si vad ca acum e marfa....
E asa de bine renumerat un meci cu artileriile, incat penultimul loc iti garanteaza o cutiuta platinum. :D

Sincer, nu le mai inteleg rolul. Te poti juca cu ele doar in PVE si iesi pe ultimul loc chiar daca esti top gun.

#4006
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 cata1970, on 26 aprilie 2017 - 18:25, said:

Cred ca nu se inselau cei care afirmau ca  ca jocul asta se ''wotizeaza''...Pana la ultimul update, ca se strica tunul,motorul sau vreo senila nu era mare bai,conta prea putin. Acum e total diferit ,kitul de reparatie devine indispensabil. Cu thunderbold 2 ,de exemplu, o racheta de la un bot a teminat turela,tunul si inca ceva pe acolo , iar timpul de reincarcare a devenit mai mult decat dublu( parca era artilerie)
Cu t14 Armata,turela se blocheaza intr-o veselie.Nu mai zic ca la mbt-uri sar senilele mai mereu iar botii sunt acum si mai destepti,tintesc repetat in ele si ramai neajutorat,cu lateralele expuse...
Iar creditele (fara boost etc.) sunt ,parca,si mai mici( chiar si la rezulate ok)

mda, ai naibii boti sunt mai periculosi acum....trag cu rachete si te fac praf daca nu esti atent... totusi jocul imi place pt ca il joc relaxat indiferent ca e PVP sau PVE... uite un meci bun cu dihania ruseasca :D

Attached File  ScreenShot0000.jpg   370.2K   11 downloads

#4007
cata1970

cata1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 21.12.2007
Pentru  prima data cand  de cand joc,  a fost distrusa total  o componenta ( tunul,la t14 armata, a devenit..rosu)  Aceasta a devenit inutilizabila, nu se repara singura si trebuie folosit kitul.(altfel, esti spectator in joc)

Edited by cata1970, 27 April 2017 - 18:57.


#4008
Gothan

Gothan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.04.2017
Tancuri fun de jucat:
T-62 - o bestie pentru tierul lui. Fiecare lovitura smulge 400-500 hp din nefericit, impenetrabil frontal (ma rog, aproape) si nu are stresul rachetelor pentru ca nu exista in acea zona.
T-72 si T-64A '76 - idem, cu deosebirea ca pot smulge si 600 hp din victima.
Ca orice rasnita ruseasca, toate mbt-urile lui Ivan sunt foarte manevrabile si tot toate sufera la depresia tunului.
Fun, fun, fun!

Type 85-IIM (Tier 5)
Ati jucat degeaba AW daca nu v-ati distrat cu acest distrugator. Posted Image Ghiulelele lui au 550 pana aproape de 700 putere de distrugere, suficient sa bage in extaz chiar si un kinder depresiv.

La bile negre pot trece Chieftain MK.2. Are tun bun, foarte precis (ca orice mbt britanic) dar cred ca i-au pus motor de mobra, ca abia se misca saracul. Mausul din WoT e gazela pe langa el.

Peste toate, rege de necontestat pana la tier 6 inclusiv mi se pare M1 Abrams. Genul de tanc care are tot ce-i trebuie: tun precis, sprinten ca o felina, armura suficienta cat sa fi tupeist cu botii, exceptie facand doar cei cu rachete, cu care e bine sa stai de vorba doar cu turela la vedere.

Filmul de mai jos nu l-am postat pentru ca e meciul cel mai bun ci pentru ca in acest stil au decurs toate bataliile cu acest tanc. Cine are rabdare poate observa cat poate incasa baiatul asta, iar la sfarsit de tot, cand este afisat rezultatul, se poate observa ca in toate meciurile a scos cam acelasi punctaj ca cel de azi.
Echipajul este la level 2 si nu am retrofituri instalate.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v9NmpnjC5VU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Rupeti-va voi salele la t10 ca io ma distrez copios la tier mic. Posted Image

Edited by Gothan, 27 April 2017 - 20:29.


#4009
goguxx2000

goguxx2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.09.2006
E fun și la tier mare da trebuie să fii mult mai atent Posted Image

Dacă faci rush riști să-ți iei în freză câteva rachețele și ți-ai bulit meciul Posted Image

Dacă joci atent și-ți cauți permanent cover, mai ales când ai 2-3 PL01 în față ești OK

Oricum dacă-n 0.18 XM1A3 devenise favoritul în GO, acum Armata i-a luat locul Posted Image

Leo2AX e cel mai slab decar în PVP, GO dar încă viabil în PVE.

De când a apărut 0.19 n-am mai luat nici o lădiță (doar cele de la misiunile zilnice).

Meci în PVE cu peste 30K damage și doar 4065 puncte Posted Image în 0.18 luam cel puțin Gold dacă nu Platinium Box Posted Image

Ding-uri la greu în light-uri chiar și la unghiuri apropiate de 90Posted Image

Sper să mai corecteze din bug-uri (au anunțat câteva în 0,20) și poate deveni OK

#4010
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008

 Gothan, on 27 aprilie 2017 - 15:20, said:

NaturalBornUninstall? Posted Image


E asa de bine renumerat un meci cu artileriile, incat penultimul loc iti garanteaza o cutiuta platinum. Posted Image

Sincer, nu le mai inteleg rolul. Te poti juca cu ele doar in PVE si iesi pe ultimul loc chiar daca esti top gun.
nu prea am dat cu ele nici in wot, aici nu am niciunul .

Edited by aguaborne, 28 April 2017 - 14:22.


#4011
cata1970

cata1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 21.12.2007
Chiar nu inteleg cum calculează ei creditele etc la artilerii. Intr un joc,de ex,am. fost primul in top ca dmg dar ultimul ,per total...
Astia chiar se asteapta sa faci spooting cu asa ceva?

#4012
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
nu prea cred ca stiu astia ceva in ultimul timp!

#4013
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Am dat Progression Reset. Aveam ceva XP blocat la arty, iar la acest moment nu mai sunt interesat de ele. Per total sunt pe plus (in special la credite), după ce am mers pe alte directii (linia BMP până la Dragun).

#4014
Gothan

Gothan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.04.2017
Nu pot sa spun decat atat: RIDICOL !!!

Attached File  ScreenShot0000.jpg   144.71K   12 downloads
Rezistam cu kit de respawn, dar sunt deja prea multe costuri. Oricare alt tanc din acest tier era volatizat de cel putin doua ori,
La ultima baza am dat de trei locotenenti cu aruncatoare de rachete, plus alte cacareze care aruncau si ele cu asa ceva. In care sa tragi primul? Tunul a stat mai mult sula bleaga in toata aceasta perioada, noroc ca tancul asta e (inca) bun incasator si am rezistat destul cat sa mai rareasca din boti un swingfire, ramas singurul supravietuitor.

Retrofituri nu prea ma incanta sa pun pe tancuri pentru ca e clar ca vor fi modificari majore, in special pe partea de klingonian spotting.


Cutiuta gold, primita zilnic pentru meciul jucat, are mai mereu in ea 80.000 credite. Doua exceptii am avut: una cu 60.000 si una cu... 200.000. :D

Edited by Gothan, 29 April 2017 - 21:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate