Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Armored Warfare

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
5427 replies to this topic

#4033
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View Postburebista, on 04 mai 2017 - 14:49, said:

Arty e numai pentru PvE man. Posted Image

mda...poate e mai bine asa...asta e ... inainte ma mai distram si in PVP cu arty

#4034
Gothan

Gothan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.04.2017
Intrati aici -> join the event - invest.
Poti investi 100.000 credite la fiecare 6 ore

Marii investitori c astiga diverse premii, DAR ...
"All the members of the winning faction will receive 14 days of Premium Time. All the other participants in the event will receive 7 days of Premium Time."

PS. Hajduk conduce detasat. :)

#4035
Gothan

Gothan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.04.2017
Astuia i-am pus binoclu si ochean. Cat sta closca, spoteaza tot. Posted Image

Attached File  ScreenShot0000.jpg   125.71K   16 downloads


Meciul serii a fost insa cu Type: ultimul in lista la start (singurul tier 5) si primul la afisarea rezultatelor. ^_^

#4036
Gothan

Gothan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.04.2017
Haideti sa vedem si cate ceva din partile pline ale paharului.

Attached File  ScreenShot0000.jpg   97.82K   17 downloads
Attached File  ScreenShot0001.jpg   134.02K   15 downloads


Meci cu tanc tier 5 (au fost si doua tancuri t6), incasari comparabile cu un meci bun la tier 10 pana in 0.18.
Nu am avut boost la credite pe tanc, nici nu este tanc premium.

Alta parte plina: nu mai primim cutiute, dar acelea putine primite sunt pline cu boosturi pentru credite.
Primesti o cutiuta gold daca termini cele 3 challanges din pve si, banuiesc, e valabil si pentru pvp. Au disparut misiunile cu artileriile si acum sunt mult mai dese misiunile care pot fi facute toate trei in acelasi meci.

Din ce am observat, nu se mai dau 150.000 credite pentru fiecare misiune, ci doar pentru prima.

#4037
Gothan

Gothan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.04.2017
Premiera pentru mine, iar rezultatul bataliei e cu totul special.

Attached File  ScreenShot0000.jpg   103.25K   24 downloads


Special pentru ca de pe la jumatatea bataliei am ramas fara tun si nu mi-a mai ramas decat sa alerg dupa gaini (ramming) si sa spotez cat mai multe.

Attached File  Clipboard01.jpg   337.56K   27 downloads
Attached File  Clipboard02.jpg   344.15K   25 downloads

Edited by Gothan, 12 May 2017 - 18:33.


#4038
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 09.01.2004
Cica incearca maine sa puna peciul 0.20. Iar!

Quote

On the 1st of June 2017, starting from 8:00 CEST (EU server) and 1 AM PDT (NA server), the Open Beta servers will not be available for 4 hours due to the application of Update 0.20 "Tanks Reloaded"


#4039
Gothan

Gothan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.04.2017
https://aw.my.com/gb...&_1ld=2046937_0

6.5 GB

#4040
Gothan

Gothan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.04.2017
Ieri m-am mirat cand am vazut doua cutiute gold in loc de una, cat primesti cand finalizezi toate cele trei misiuni Challanges. Nu am fost atent la rezultate, insa azi cred ca am gasit raspunsul: sunt ceva mai darnici cu acordarea lor, pentru ca eu unul nu am primit nicio cutiuta cat am jucat in 0.19

Attached File  01.jpg   109K   10 downloads


Si o alta batalie, in aceleasi conditii in ceea ce priveste boost-urile la credite (nu pun asa ceva pe tancuri nonpremium).
Attached File  00.jpg   104.46K   12 downloads

Faptul ca Type a luptat la tier 7 si rezultatele ceva mai bune nu justifica diferenta de credite castigate. Pana la urma, chiar daca au omogenizat castigurile in misiuni, tot mai sunt unele unde se castiga mai bine.


Edit. Nu le functioneaza corect filtrele si m-am ales cu inca o pacoste pe langa adaptarea la noua interfata: nu dispar din garaj tancurile rezervate (cele care nu ma mai intereseaza defel) si acum am un talmes-balmes in garaj. :wacko:

Edited by Gothan, 03 June 2017 - 07:35.


#4041
Gothan

Gothan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.04.2017
Attached File  da9X9zi.jpg   49.25K   9 downloads

Cu amendamentul ca inca ramane foarte fun de jucat la tier 1-5.
In 0.20 au decojit Abramsurile si au resuccitat anemicele M8 si Stingray 2, aduse la rangul de umplutura in 0.19. Acum fac ce stiu ele cel mai bine: te gauresc cum te prind, indiferent ca scoti doar un colt de tanc la vedere.
Totul pe un decor unde e practic inflatie de aruncatoare de rachete.

Hard ar trebui sa fie hard, dar nu ridicol.

N-au remediat nimic din porcariile care le-au adus numai injuraturi pe forum. S-au ocupat de un garaj inutil, pentru care o sa mai treaca 2-3 peciuri pana iti intra in reflex ce dracului trebuie sa faci in el.

#4042
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 09.01.2004
Nu pricep ce multiplicatori ar putea explica rezultatul asta:
Attached File  ScreenShot0000.jpg   111.03K   15 downloads

Stiu cine erau USLA si ce faceau pt. PCR, dar totusi...

#4043
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 09.01.2004
Cica ar fi de vina spotting damage, ca e cel mai important pt. rezultat...
Atunci de ce nu e afisat pt. toti din echipa?!? Ce folos ca vad in Details cat am facut eu daca nu-l pot compara?

#4044
cata1970

cata1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 21.12.2007
Oricum,nu au remediat cine stie ce. Am inteles ca ar fi  facut niscavai imbunatatiri la T14 Armata( chiar unii spunand pe forumuri  ar fi devenit cel mai bun mbt din joc) insa la stadiul actual al jocului, cam pe la toate ar trebui facute . Cu T14 A,in Stormy Winter,de ex,am luat cateva rachete,una dupa alta,de la  vreo doua PL01 (boti)  frontal, chiar daca am cautat sa-l feresc.Si asa am iesit rapid din joc.
Poate ca rezista mai bine la ATGM ,cu boti de tier inferior,dar la tier egal,cu siguranta,nu . Asa cum arata garajul,mi se pare chiar un regres ,vechiul aspect placandu-mi mult mai mult.
De fapt,jocul imi placea asa cum era pana la ultimele doua patchuri.Acum,chiar nu,cred ca l-au stricat de tot .Asa ca o sa iau o pauza  lunga, sperand ca ,poate,vreodata ,vor face totusi ceva bun in jocul asta  sau ca ,poate,va apare  un altul ( adevarata alternativa la wot si nu o clona a acestuia)

#4045
Termic

Termic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 08.06.2017
In caz ca nu a fost sesizat, in aceasta perioada se suprapun doua evreturi: cel cu numarul de batalii cu cele trei tancuri, dar si cel in care se incaseaza 25 gold pentru fiecare victorie in BO.
Eu le-am suprapus, adica joc cu Bradley din postura de carne de tun, insa fac baietii mari traba buna si am iesit victorios toate meciurile: 80-100k net pe meci (fara boost-uri si cont premium) plus haurul aferent.
Chiar daca pic numai cu T10, modul asta mi se pare mult mai ok decat PvP-ul si chiar nu inteleg de ce a fost abandonat de jucatori!
Pe harta noua, dat fiind faptul ca nu o cunosc si joc cu un tanc pe care l-am folosit doar in PvE, am adoptat tactica "focul la ei", adica flanchez si caut sa-i zapacesc cazandu-le in spate, in speranta ca ai mei sunt pe faza si penetreaza dosurile banditilor cand intorc pustile spre mine. E si distractiv dar si eficient. La snipareala nu as ajuta cine stie ce echipa cu cacareaza asta.

Edited by Termic, 12 June 2017 - 10:27.


#4046
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
in perioada de vara nu prea bag tancuri , prea cald inauntru asa ca am trecut la vapoare Posted Image

#4047
Termic

Termic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 08.06.2017
Am terminat eventul si acum bag c u ce imi place pentru misiunile challenges.
Sunt multe de comentat in legatura cu schimbarile din 0.19, dar unul din lucrurile bune e si faptul ca MBT-70 e acum tanc foarte viabil pentru PvE. A ramas la fel de sprinten si mobil, are si ceva protectie, dar i-au redus aim-ul ala dezastruos pe care il avea inainte si e alta mancare de peste. Daca inainte de 0.19, cand vedeam unul in echipam, il socoteam perdant din start (asa se si intampla), acum e concurent serios la locul 1 indiferent cu ce joci contra lui.

Attached File  ScreenShot0004.jpg   134.96K   10 downloads
Mi-au iesit toate misiunile cu meciul asta, dar la una (higher tier killer) m-a ajutat si faptul ca am avut un merkava in echipa.


Legat de merkava, nici nu stiu ce sa mai zic, Pare ca l-au downgradat rau cu autoloaderul. Il am si eu, dar nu l-am echipat pentru lupta si nu l-am folosit pentru ca am vazut ca cele intalnite nu prea stralucesc. Asta al nostru a terminat pe 4 si era singurul tier 7.

Edited by Termic, 14 June 2017 - 07:16.


#4048
Termic

Termic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 08.06.2017
Doua meciuri in PvE cu Bradley, tier 8 (am inceput sa reindragesc dracovenia asta)
Incasari nete - 49.439 + 35.545 credite
Din "lazi" am extras 135.000 + 150.000 credite (cei 150.000 sunt by default la finalizarea primei misiuni) + boosturi

Pentru cei noi (sau care nu au incercat jocul) trebuie sa reamintesc ca in AW nu aduci bani de acasa sa poti juca "pe plus" la tier 9 si 10, cum este in WoT. Recompensele pe tier cresc proportional, si, paradoxal, cele mai mari incasari in PvE le scoti cu tancuri tier 10.

#4049
Termic

Termic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 08.06.2017
Am uitat sa mentionez ce e mai important: jucat pe cont standard si fara boost-uri activate.

#4050
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,514
  • Înscris: 03.10.2013
am gasit-o pe FB

Un alt obiectiv bonus la Ep. 1 al Campaniei (unul interesant şi uşor de realizat):
Perioada: 22 iunie - 6 iulie
Categoriile de lupte acceptate: PvP, PvE mediu şi hard, GLOPS
1. Câştigă o luptă în această perioadă - 7 zile de premium (se acordă o singură dată)
2. Câştigă o luptă zilnic în această perioadă - o cutie de aur (se acordă maxim 14)
3. Luptă-te de 3 ori pe zi în această perioadă - 200.000 credite (se acordă maxim 2.400.000 credite)
4. Luptă-te de 2 ori pe zi, timp de 12 zile - comandantul Fyodor Sokolov
P.S. Există şi contor, pe pagina profilului emoticon smile

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate