Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Digi Tel, telefonie fixa de la RCS-RDS

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
923 replies to this topic

#433
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.07.2008

 catalinman, on 29 iunie 2017 - 08:35, said:


Nu vrea nicicum, am scris numerele alea și cu prefix și fără, nu  vrea. Iar al meu zice că nu există ! Posted Image

Mă refer la telefonul fix! Că văd că linkul ăla, se pare , cere numere de Digi mobil, așa îmi dau seama. Pentru digitel national fix nu este verificator ?

Numărul meu e cu 0356, in caz că ... :P

Edited by ramurel, 29 June 2017 - 09:51.


#434
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,360
  • Înscris: 16.04.2014
@ramurel - Salut. Poti accesa link-ul - http://www.rcs-rds.r...-internationale // apoi selecteaza "Daca nu esti client" si alege pachetul "Digi Tel National", in cazul in care nu reusesti verificarea, da-mi in privat numarul apelat, cat si cel de pe care se apeleaza pentru a te ajuta. Iar cost controlul este disponibil doar pentru telefonia mobila, ai posibilitatea sa verifici minutele consumate (cu o luna in urma) verificand desfasuratorul din contul Digi Care.

#435
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
O mica precizare: pentru cei care au Digi Tel pe fixomobil, cost controlul este disponibil cu SMS gol la 700.

#436
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.07.2008

 DIGI_Helper, on 29 iunie 2017 - 10:26, said:

@ramurel - Salut. Poti accesa link-ul - http://www.rcs-rds.r...-internationale // apoi selecteaza "Daca nu esti client" si alege pachetul "Digi Tel National", in cazul in care nu reusesti verificarea, da-mi in privat numarul apelat, cat si cel de pe care se apeleaza pentru a te ajuta. Iar cost controlul este disponibil doar pentru telefonia mobila, ai posibilitatea sa verifici minutele consumate (cu o luna in urma) verificand desfasuratorul din contul Digi Care.

Ei, aşa merge :) Eu tot selectam "Eşti client" [ pt ca sunt ] şi nu iesea nimic !

Ok, am reusit, am aflat tariful, insa nu m-am lămurit dacă am acele 100 de minute lunar cu acel număr [ două, de fapt, unul fix, celălalt mobil, ambele cu prefixul listat acolo pt Canada- 001289 ], pt că domnul de la contractări a zis ca depinde de număr, iar eu nu am stiut din cap numerele la momentul acela, ca să poată verifica !

Trimit cele două numere printr-un mesaj privat imediat, dacă se pot verifica, sa stiu dacă beneficiez de cele 100 de minute lunar la apelarea lor, mulţumesc !

Multumesc si pentru lămurirea cu cost controlul de pe fix !

#437
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Wow, topicul asta mai are postări? Cune naiba mai are telefon fix in 2017? Acasa ma refer. Nostalgicii romtelecom... :D

#438
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.07.2008

 dreaQ, on 30 iunie 2017 - 07:13, said:

Wow, topicul asta mai are postări? Cune naiba mai are telefon fix in 2017? Acasa ma refer. Nostalgicii romtelecom... :D

[ https://68.media.tumblr.com/2a92876b79567cbd9c114f058908768f/tumblr_odxcadnD1e1t7lixko1_500.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

:)
.

#439
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,923
  • Înscris: 14.10.2008

 dreaQ, on 30 iunie 2017 - 07:13, said:

Wow, topicul asta mai are postări? Cune naiba mai are telefon fix in 2017? Acasa ma refer. Nostalgicii romtelecom... Posted Image
Eu am, odata la firma pentru fax (mai mult pentru trimitere, primim si pe fax2 mail sau mail direct) si inca odata acasa unde este portat vechiul numar din 1990, ne mai suna cate cineva pe el care fie a pierdut fie nu mai are numarul de mobil, plus cineva din Spania care are tarif mai mic catre fix.

Eu ma mai joc cu el, chiar am un fax defect acasa, neavand camere de supraveghere linia fixa e buna de verificat daca este curent acasa, daca fibra functioneaza OK, mai ales cand sunt plecat in concediu.

La destinatiile fixe sun de pe fix, la mobile de pe mobil.

#440
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
La RDS se aude tare în cască, poate prea tare!

#441
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.07.2008
Eu am și un ... "fix" cu telefoanele fixe :) , pe lângă că am mici probleme cu semnalul de mobil acasă și folosesc redirecționarea. Ș
i la smartphone am un... fix ! Îmi place să dau cu receptoru- furcă, ceea ce de pe smartphone e mai dificil ! Posted Image

Attached Files



#442
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Nostalgici, am zis bine. Ma refer acasa nu pt firme. Daca nu ai semnal in 2017 schimbi operatorul sau casa :D de cand am renunțat la fix nu i-am simțit lipsa. Ma rog poate fi un moftulet care ți-l poți permite pentru ca e ieftin.

#443
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.07.2008

 dreaQ, on 01 iulie 2017 - 09:13, said:

...de cand am renunțat la fix nu i-am simțit lipsa.

[ https://media.giphy.com/media/RDeBfVwgsvuCc/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Posted Image

#444
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Pueril. Ca babele care comentează pe Facebook. :D

#445
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,923
  • Înscris: 14.10.2008

 KyKyKyKy, on 01 iulie 2017 - 03:56, said:

La RDS se aude tare în cască, poate prea tare!
Deci si Huawei-urile se aud tare. ZTE-urile se aud incet, cam ca Romtelecomul asa. SMTA-ul Tainet de la bloc se aude tare.

Nu ai observat o sonerie mai scurta decat la Romtelepom? RTC avea cea mai lunga sonerie, Tainetul de la bloc sonerie mai scurta, iar ONT-ul ZTE de acasa cea mai scurta sonerie, pe langa faptul ca e scurta, mai e si cu 2 sonerii complete, una semi-ratata si tot asa.

 dreaQ, on 01 iulie 2017 - 09:13, said:

Nostalgici, am zis bine. Ma refer acasa nu pt firme. Daca nu ai semnal in 2017 schimbi operatorul sau casa Posted Image de cand am renunțat la fix nu i-am simțit lipsa. Ma rog poate fi un moftulet care ți-l poți permite pentru ca e ieftin.
Mie imi place mai mult sunetul telefonului fix (mobilul are compresia aceea care nu-mi place, mai sunt si distorsiunile date de semnal sau incarcarea pe celula) dar am ajuns sa ascult la el in mare parte roboti, noroc cu firma unde mai comunic si cu persoane.

Dar daca toata lumea vorbeste pe mobil (si datorita faptului ca este intr-o continua alergatura), trebuie sa te adaptezi.

Edited by Neaceasca85, 02 July 2017 - 01:13.


#446
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
Nu, nu e mai scurt, ci e la fel de lung. Poate chiar de aude mai metalic, mai rigid decât la PSTN.
DECT-ul l-am dat cu o treaptă mai jos decât la PSTN, pentru că altfel de aude bâzâită vocea celuilalt.

#447
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,923
  • Înscris: 14.10.2008
Pe faxul de la birou apare o usoara distorsiune in receptor la volum maxim dar imi place cum suna, e mai dinamic asa, are loudness ca la radio, cand reascult aceeasi chestie acasa mi se pare lesinata, desi este tot fax Panasonic.

#448
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
A câștigat RDS 120 minute de la Vodafone pe Digi.Tel :)

#449
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.07.2008

 Neaceasca85, on 02 iulie 2017 - 01:12, said:

Deci si Huawei-urile se aud tare. ZTE-urile se aud incet, cam ca Romtelecomul asa. SMTA-ul Tainet de la bloc se aude tare.



Eu dorm adânc rău, am un somn de crăpi bușteni lângă mine, iar când sună smartphone-ul cu greu aud soneriile alea digitale. În schimb fixul ...RRRRIIIIIIING!!!! Te scoală și din morți ! :)

#450
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
HG8247H are convertor puls-ton integrat Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate